Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Писна ми! Въздействат ми на психиката!нови  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано13.08.01 11:31



Какво да правя? Платих на двама адвокати - и к'во? Нищо.

От няколко години, всяка неделя сутрин , в кварталния клуб се събират някакви сектанти. Да си се събират, но започва тормоз. Всички сме пропищели от тях! Огромни тонколони бълват някакви музики от сорта на "Харе Кришна". Цялата околност се тресе!

Миналата неделя, вече съвсем не издържах и звъннах в полицията - към 11 ч. Оказа се приятел. Ела, викам му, бе човек да видиш какво става! Знам, вика ми, приятел - не си първия, дето се оплаква. Ама, оридически не може нищо да се направи. Ако продължат след 14 ч. ми се обади да им е... мамата.

Добре, ама тия си обират крушите винаги в 12 ч.

Питах ги тия адвокати - мънкат, врънкат, май че е така, май ли беше, юни ли! Единия щях да го фрасна по тиквата - пробвал ли си да си слагаш тампони в ушите?

Има ли нормативни документи, уреждащи максималната сила на звука на обществени места?

Вчера влязох да ги видя. Петнадесетина кретена се облещили и втренчено гледат една маймуна отсреща, пляскат в такт с т. нар. музика и се глатят насам-натам.

15 човека тормозят хиляди. А, стига, бе! К'ва е тая държава?

Ако взема, че се сдобия със самолетен реактивен двигател и го монтирам на балкона - ще мога ли да си го пускам в незабранените часове?

--------------

Ако ли пък наистина проблемът не е уреден, ви моля да ми отговорите на какво наказание ще подлежа, ако

1. Хвърля в клуба димка или сълзотворен газ.

2. Ако им хвърля артилерийски гръм (страхотен шум вдига, но без взривна вълна и поражения).


Туй ми е мъката! Не ми ли стигат всички други дивотии?



Тема Re: Писна ми! Въздействат ми на психиката!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Babyface (пристрастен)
Публикувано14.08.01 14:21



ОХ!
Аз имам аналогичен проблем, обаче с ЧАЛГА



Тема Re: Писна ми! Въздействат ми на психиката!нови [re: Babyface]  
Автор P1OO ()
Публикувано15.08.01 14:22



Върнах се преди два дни от Франция. Там всеки, който безпокои околните бива посетен и проверен от полицията. Търси се всичко, което може да им се намери като проблем - законност на пребиваването /в страната и на съответния адрес/, редовност на документите, относно регистрациите, срокове и др.п. Не е прието човек сам да решава създадения проблем. Още по-малко да предприема каквито и да било мерки за въздействие. Обажда се в полицията и от там изпращат съответните хора. Те си знаят работата. Глобите са "солени"!
Надявам се проф. Петканов да въведе лостовете, които да мотивират полицаите да се ангажират с проблемите на обществото и в крайна сметка да заработват заплатата, която получават от нашите данъци.
... с носталгия си спомням вече за активното полицейско присъствие в Париж, гарантиращо спокойствието на огромния многолик поток от хора...



Тема Re: Писна ми! Въздействат ми на психиката! [re: P1OO]  
Автор Babyface (пристрастен)
Публикувано15.08.01 18:14



Ми ако той си пада по чалгата и другата простотия в държавата?



Тема Re: Писна ми! Въздействат ми на психиката!нови [re: ASSASSlN]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано17.08.01 11:02



Значи така...
За хората не знам дали има определено ниво на вреден шум, но има за разни други животинки...
Да видим:
1. За кокошките - до 80 децибела. Чл. 3 от НАРЕДБА № 13 ОТ 6 ЮЛИ 1999 Г. ЗА МИНИМАЛНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ХУМАННО ОТНОШЕНИЕ ПРИ ОТГЛЕЖДАНЕ НА КОКОШКИ НОСАЧКИ В КЛЕТКИ
2. За свинките тоже - пак чл. 3 , но от НАРЕДБА № 26 ОТ 5 НОЕМВРИ 1999 Г. ЗА МИНИМАЛНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ХУМАННО ОТНОШЕНИЕ ПРИ ОТГЛЕЖДАНЕ НА СВИНЕ
3. Телетата са с връзки - тях ги глезят с 50 децибела. "Членът" го знаеш, а нормативният акт е НАРЕДБА № 30 ОТ 29 НОЕМВРИ 1999 Г. ЗА МИНИМАЛНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ЗАЩИТА И ХУМАННО ОТНОШЕНИЕ ПРИ ОТГЛЕЖДАНЕ НА ТЕЛЕТА
Та така - да анализираме
Имаш три възможности
а/ Да си харесаш някое от споменатите животинки и да се превъплатиш в него. Тогава ще бъдеш защитен от дългата ръка на закона.
б/ Да не наемаш адвокати, а да пробваш с някои по-оправни момчета .Те и без друго вземат по-малко от адвокатите.
в/ Пробвай с артилерийския гръм.
Пък ако има нещо, ще те защитим - ние адвокати ли сме или "лукови глави"
Поздрави!




Тема А иначе...нови [re: abettor]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано17.08.01 11:21



...открих и някои защитени породи хора. Има разни разпоредби в ЗАКОНА ЗА НАРОДНОТО ЗДРАВЕ, НАРЕДБА № 4 ОТ 5 АПРИЛ 1999 Г. ЗА ЗАЩИТА ОТ ШУМ НА ТЕРИТОРИЯТА НА НАСЕЛЕНИТЕ МЕСТА и особено в ХИГИЕННИ НОРМИ № 0-64 ЗА ПРЕДЕЛНО ДОПУСТИМИТЕ НИВА НА ШУМА В ЖИЛИЩНИ И ОБЩЕСТВЕНИ СГРАДИ И ЖИЛИЩНИ РАЙОНИ.
Което не отменя предишните ми съвети...щото хората нито дават яйца, нито месо!
Поздрави!





Тема От мен имаш каса уискинови [re: abettor]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано17.08.01 19:23



Те сега ще стане интересноооо! Мнооооого интересно! Без туй напоследък нямам никакви развлечения!

Ама, ако кажеш и в кои броеве на "Държавен вестник" са тия неща - цената ти скача тройно. А пък, ако искаш съвсем да ме довършиш - кажи ми, като за начало към кого да пиша жалбата си - полиция, съд, прокуратура или община?

(Ми, то през последните години съвсем се обърках какъв е реда. Имах някакъв си там проблем и отивам при адвокат. Жалба пиши до прокуратурата! Взе ми парите. От прокуратурата ми отговарят - туй не е наша работа - обърнете се към съда!!!)



Тема Re: От мен имаш каса уискинови [re: ASSASSlN]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано17.08.01 19:56



До края на другата седмица ще проверя и ще ти дам ясни практически съвети... ама не пия уиски...можеш да ме купиш с една каса Стела Артоа или с няколко бутилки Данзка /боровинкова/
Позрави!





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.