Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Nakazatelen sudнови  
Авторworm2 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 21:39



Vuprosut mi e po koi vuprosi nakazatelnijat sud se proiznasija s reshenija i vsicki li instancii mogat da se proiznasijat s reshenija?



Тема Re: Nakazatelen sudнови [re: worm2]  
Автор kakata (нехаеща)
Публикувано19.07.01 08:35



Същият този съд се произнася най-често с присъди, а също така и определения. И решения пише в някои случаи, подробно описани в НПК. Значи, сядай си на парцалките и се запретвай да си пишеш курсовата работа. Когато възникнат въпроси относно тънкостта на темата, заповядай.



Тема Re: Teoretichno utochnenie [re: worm2]  
АвторCpok (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 10:59



Ако Kakata е права в предположението си, че пишеш курсова работа, е добре да знаеш следното - съгласно чл. 119, ал. 1 от Конституцията на Република България правораздаването у нас се осъществява от ВКС, ВАС, апелативни, окръжни, военни и районни съдилища. Ето защо съдилищата, които разглеждат наказателни дела, са конституционно определени и са ОБЩИ, т.е - не се разделят на граждански, наказателни и пр. Ето защо терминът, който ти употребяваш - "наказателен съд", е неточен, защото у нас такъв съд няма - има само съдилища измежду посочените в горната конституционна разпоредба, които разглеждат наказателни дела. Един "наказателен съд" би бил par excellence специализиран съд, а за да има такъв, съгласно чл. 119, ал. 2 от КРБ, е необходимо да бъде създаден със закон. Нашият НПК обаче не съдържа разпоредби, по силата на които се създава наказателен съд.
А по въпроса решения/присъди - вж. мнението на Kakata.



Тема Re: Най-краткият отговор съгласно адв.Нейко Нейковнови [re: Cpok]  
Автор kakata (нехаеща)
Публикувано20.07.01 02:15



Съдът се произнася с решение винаги, когато няма обвинителен акт.
А подробностите остават за милото ни студентче, което пък е добре дошло да пита, но не и да очаква от нас да му напишем курсовата работа.



Тема Re: За присъдата...нови [re: kakata]  
АвторCpok (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 11:15



Винаги съм смятал, че когато нещо е сложно, проява на юридическа елеганстност е да го опростиш. Затова мисля, че, като цяло, това, което е цитирано от Kakata като мнение на адв. Нейков, е точно. Обаче от себе си добавям едно доуточнение - въззивният съд се произнася с решение не когато няма обвинителен акт, а когато няма ОБВИНЕНИЕ, по аргумент от чл. 334 НПК. Ако за съответното престъпление е имало обвинение в първата инстанция, въззивният съд отменява присъдата и постановява нова присъда.
И още нещо - когато въззивният съд намери, че не са налице основания за отменяването или изменението на присъдата, той я потвърждава - чл. 336 НПК. Това въззивката прави с решение. Ето как има случай, при който, при наличие на съответното обвинение в първата инстанция, следващата инстанция също се произнася с решение.
Оставам с най-добри пожелания.



Тема Re: чудесно, нонови [re: Cpok]  
Автор kakata (нехаеща)
Публикувано20.07.01 12:30



Нали се разбрахме питащият да си прочете и пак да се яви подготвен за да пита.



Тема Re: Еи-й...нови [re: kakata]  
АвторCpok (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 12:39



... да бе вярно! Права си, защо да му поднасяме знание наготово - ние (по-точно аз), не сме получили нищо даром!



Тема Интересно!нови [re: Cpok]  
Автор Babyface (пристрастен)
Публикувано20.07.01 13:04



Много ми е интересно да ти чета мненията.



Тема Re: По този въпрос може много да се разискванови [re: Cpok]  
Автор kakata (нехаеща)
Публикувано20.07.01 13:11



И аз така бях разглезила неколцина млади адвокати и адвокатки, с консултации и разисквания по казусите им с часове. Като си припомних, обаче, как имах смелостта да очаквам от опитните адвокати само по два-три лафа в отговор на мой въпрос и как за тия два-три лафа изчитах де що намеря по материята, май започнах да ставам лоша.



Тема Re: По този въпрос може много да се разискванови [re: kakata]  
АвторCpok (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 13:21



Значи, от мен да запомните, аз НЕ СЪМ АДВОКАТ, а и трудно се разглезвам, защото в диви времена живеем (ако забележката на Уважаваната Kaka е била по мой адрес).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.