Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Колеги,нови  
Автор мяy (момиче)
Публикувано06.06.01 19:55



(бъдещи), хваща ме някаква параноя.
И своеобразен примес от високомерие и снизхождение, към хората - не-юристи.
Изпадам в състояния на необичаен захлас от разни автори, професори, преподаватели, учебници и монографии, и въобще считам правото за естествен връх на креациите на човешката мисъл.
Понякога най-неадекватно употребявам специфични термини в разговори с приятели, и обмислям закупуване на квадратна чанта тип адвокатска.
А още не съм започнала третата година на следването си.
В първи курс наоколо гъмжеше от прошлеци, мешки, розови потничета и дивотии, и постепенно всичко живо се оборудва с костюми и гореупоменатите чанти.


Уплашена съм, и се надявам да стана отново човек, след сесията.


.


Тема Re: Колеги,нови [re: мяy]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано06.06.01 23:26



ami vzimai primer ot nas(a moze bi trqbva da e to4no obratnoto,neka po-vestite po vaprosa da se izkazat...):nie utre sme na izpit4e i to po vestno pravo i tuk idva nai-hubavoto:bez grazdanskiq kodeks.super,a!
no mqsto za panika nqma.samo sled nqkolko dni kato mi izlqzat rezultatite ste ima narushavane na 4ast ot 4oveshkite prava i v 4astnost tezi za zastitata na tzqlostta na 4oveshkoto tqlo n aprofesora,estestveno



Тема Re: Колеги, [re: az]  
АвторПpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано07.06.01 10:54



Не зная за Вас, но скромните ми юридически познания не ми позволяват да твърдя, че у нас има Граждански кодекс. Така че съвсем основателно е на " изпитчето" (както го нарекохте) да не ви дадат да го ползвате по простата причина, че него го няма. Не се оплаквайте, ами си сядайте на мързеливите д..та и поне се опитайте да навлезете в голямата и древна наука на вещното право. Когато аз бях студент в единственото свястно юридическо средище у нас - СУ "Св. Климент Охридски", никой не си е и помислял да хленчи за това, че не му дават да ползва нормативния акт на изпита. Това е и истинската причина да знам нещичко по вещно право, а и по други отрасли от правото, което се учи цял живот, но само с помощта на солидната база, придобита на студентската скамейка.
Дерзайте и успех на изпита!



Тема Re: Колеги,нови [re: мяy]  
АвторПpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано07.06.01 11:11



След като побързах да отговоря на "az", позволи ми да споделя нещо друго с теб. Не позволявай да те обзема нито снизхождение, нито високомерие към неюристите. за да станеш читав юрист(ка), са необходими две неща:
1. Знания и умения в правната област. Това се разбира от само себе си. Обаче е недостатъчно. Има и още едно conditio sine qua non. И то е :
2. Искреначовешка предразположеност към проблемите на хората и добронамерено желание да спомогнеш в най-голяма степен в тяхното разрешаване от висотата на познанието, което имаш. Това е чувство, състояние на духа и мисълта. Един ден като завършиш и започнеш да практикуваш нашата прекрасна, но съсипана и унижена професия, ще си дадеш сметка колко е важна т. 2 и евентуално колко си загубил(а), ако си позволил(а) високомерието и снизхождението да те обладаят.
Може и да съм дотегнал, но споделям своята преживяна на практика гледна точка.
А за прошляците, розовите потници и т.н. - смея да твърдя, че те остават под костюма или може би скрити в адвокатската чанта за цял живот. Достатъчно е 10 минути да поговориш с тях и излизат наяве. Всеки ден ги виждам и много ме е яд, че нивото на нашата професия стигна критичния минимум - до тинята на посредствеността, буквоядството и шарлатанството.



Тема Re: Да добавянови [re: Пpитecнeн]  
Автор kakata (desperada)
Публикувано07.06.01 13:37



професията на юриста се омерзи поради липсата на морал.
А липсата на морал следва да се санкционира по съответния ред.
Аз лично не знам в последните 10 години да има заличени адвокати заради груби нарушения при практикуването на дейността им.
Има колеги които си изкарвят хляба с отнемане на клиенти. Например човекът положил труд, водил добре делото, но делото се бави, отлага и пр. по причини, които в никакъв случай не могат да му се вменят във вина. Клиентите започват да нервничат. Тогава се появява спасителят им, който обира каймака на труда на друг безцеремонно и нагло. Този, който се е блъскал години за каузата е очернен, а славата / и парите/ естествено са за приключилия делото.
Отделно, самопредлагането е като че ли основен похват при намирането на клиенти.
А случайно да знаете ВСС да е взел някакви по- радикални мерки срещу грубо нарушаващите закона магистрати?



Тема Re: Да добавянови [re: kakata]  
АвторПpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано07.06.01 15:52



Радвам се, че намираме общ език. По темата за санкционирането на адвокати - ако се направи справка в Закона за адвокатурата, ще се види едно потресаващо дисциплинарно производство, което, ако се анализира по фази и стадиище се окаже по-сложно от производството по реализиране на отговорността на президента на Републиката. Не искам да изпадам в черна мнителност, но уредбата в закона сякаш е построена с цел на нито един адвокат в държавата ни да не се наложи никаква санкция. Явно адвокатското лоби в НС добре се е потрудило именно в тази част на закона. Да не говорим, че глобата, предвидена в ЗАдв. е в космическите размери между 10 стотинки и 1 лев.



Тема Don't worry be yourselfнови [re: мяy]  
АвторTano (Нерегистриран)
Публикувано08.06.01 01:33



Не се притеснявай, аз съм студент 2 курс право и това кратко време успях да проумея, че много колеги се изпълват с високомерие само от мисълта, че следват право. Друга част обаче все още си остава нормална - и по-шарена, а не сиво-скучна - и тя е една не малка част. Впрочем надувки има навсякъде - справка: бил съм и студент по културология. А да, сесията, та ти вече си минала пет такива, така че и тази ще мине. А после идват купоните, приятелите, морето - шарения и волен живот на чайка или плажен гларус... и текила, текила до зори.



Тема баунови [re: мяy]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано08.06.01 03:32







Тема Re: Да добавянови [re: Пpитecнeн]  
Автор................ (Нерегистриран)
Публикувано08.06.01 13:03



Mortaron , Колera , Юрист , Притеснен - не е зле !



Тема Re: Колеги,нови [re: Пpитecнeн]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано08.06.01 17:48



da,be skapi,ama koi e kazal,4e vaprosniqt izpit se provezda v ramkite na koeto i da bilo vishe u4ebno zavedenie v nashta rodina?ne mislq da e davana podobna informatziq.ne i ot moqta usta!
ta nqmam nisto protiv da si sedna na taq 4ast,deto q spomenavash,no o4evidno i do kraq na zivota si da ostana na neq,kodeksa pak nqma da go peq na izust.mi 4e toi e tzeli 2283 4lena!i stranitzite mu se dvizat v toq porqdak.smqtam,4e zabelezkata ti e neosnovatelna.pak ako ti mozesh,molq zapovqdai...ste ti otstapq mestentzeto si na izpita,samo deto toi ve4e mina
ta neka veshtoto ve4e v zanaqta pokolenie da ne ni reze kriltzata s takiva frazi.priemam,4e izkazvaneto mi beshe 4asti4no nepodplateno s fakti,no sega se popravqm




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.