Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За жените-юристи и още нещо...?!?нови  
Авторmima (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 10:15



Знаете ли колеги, че напоследък освен, че се стараят да назначават магистрати по възможност само завършили СУ /в никакъв случай обаче от Бургаски свободен университет/ то и факта, че си жена е вече достатъчно обстоятелство да отпаднеш от класацията!?
Възмутително е! Каква е тази дискриминация!?

Разбира се всичко е неофициално, така че върви се оплаквай на "Арменския поп"!



Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: mima]  
Автор Bubeto (ИЛЛИТ)
Публикувано23.05.01 10:49



Веднага ще взема отношение, просто не мога да се въздържа!!!
С този проблем съм се сблъсквала генерално и аз, признавам си. Но не разбирам - ако искаш да кажеш, че в съдилищаята не назначават юристи от други Вузове освен СУ, всъщност това изобщо няма голямо значение - там и от СУ не назначават, ако нямаш мноооого дебел гръб. А ако имаш гръб - никой не те пита дали си жена или къде си завършила... Така че виждаш как е... Затворен кръг. Пък и кой изобщо иска да става съдия???
Напоследък съм срещала обяви за частни фирми, в които пишат "завършил СУ, за предпочитане мъж"... За тая мъжката история ще ти кажа, че много лошо ни се пише - придвижва се един проект на закон за равните възможности на жените и мъжете, та в него има разпоредба, че ако в една организация по-малко от 30% (или бяха 35%) от служителите са от единия пол, работодателят с предимство назначава представители на другия пол... И с тая повсеместна феминизация познай кой ще загуби от това...
А за Вуза - освен да ги съдим, просто не знам какво друго... В края на краищата диплома от признат от държавата ВУЗ си е диплома от признат ВУЗ... Презумцията е за едно ниво на обучението...
Но основното е да бъдеш настоятелен, мисля аз... В края на краищата, където и да си завършил, винаги се очаква да докажеш какво можеш...

О-о-о-о-ранжево небето...


Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: Bubeto]  
Авторmima (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 11:14



Права си за дебелия гръб!
Но все пак...!
Филчев не иска жени!
Стоян Ганев/финанси/ казва: "Момичетата въобще да не си въобразяват, че ще вземат изпита от първия път!"
След като една година си чакал да те назначат някъде си и са те баламосвали, че документите ти чакат в София за подпис, накрая ти казват - "Това че не сме ви назначили МОЖЕ БИ се дължи на факта , че решихме да не назначаваме повече жени!"
В какъв свят живеем не мога да разбера и по-точна в какава държава!?
А после се сърдим, че ни причисляват към азиатците!
А за ВУЗ-овете- това е само димна завеса. Отмъщават си на Бургаския свободен заради спора им със сградата /нали от там тръгна всичко/. Само че за да избегнат опасността да бъдат обвинени в дискриминация срещу горепосочения университет, решиха дискриминацията да е повсеместна с оправданието, че само от СУ излизат истински юристи.
Но на мен болката ми е за това че като жени ни считат за полвин човек!



Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: mima]  
Автор A33И (Flying Demon)
Публикувано23.05.01 11:45



Айде,сега пък и ти- по-красивата половина от човечеството-половин хора......не е така!

Разбирам,че проблема е сериозен и че се отнасят некоректно към теб лично,а и към дамите,завършили извън София.Между другото-не си първата,от която го чувам.Преди време витаеше слух,че имало негласно споразумение да се назначават само юристи,завършили СУ,Пловдивския или Великотърновския университети.Имам приятели,завършили Бургаския и те също твърдят,че отношението към тях не е особено добро и коректно.Кофти работа.
Не знам какво да ти кажа-гадно си е.И аз се надявам,че интелигентните млади хора,имащи желание за работа ще получават възможност за такава,без значение пол или кой университет са завършили...
Лошо е също и че университетите бълват юристи като превъртели и имам чувството,че скоро ще станем държавата с най-много юристи на глава от населението.Обявиха оня ден намаляване на бройката и премахване на задочното обучение,но ще видим докъде ще я докараме.
Успех!

Two out of three ain't bad...


Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: A33И]  
Авторmima (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 11:55



Зная, че не съм първата, а напротив отношението е такова към всички дами!
Именно затова се възмущавам! Ако беше само до мен нямаше да се оплаквам!
А между другото страдат и дамите завършили в София.



Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: mima]  
Автор Bubeto (ИЛЛИТ)
Публикувано23.05.01 12:53



Да де, да. Нали това ти казвам - феминизация. И тия от прокуратурата са пощурели от страх... Аз като си карах стажа в следствието, освен това, не видях повече от трима мъже-следователи, а общата бройка беше към 10... И накъде да назначават повече жени??? Какво да ги правиш мъжете, като по статистика по-голям е процентът на жените, които завършват висше образование, и право в частност... Карай, винаги е било трудно да си слабия пол...

О-о-о-о-ранжево небето...


Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: mima]  
Автор Pyмянa (тук)
Публикувано24.05.01 19:38



Много са, наистина, юристите, прекалено много за да има хляб за всички. Но пък в условията на конкуренция се предполага, че се повишава качеството на работата. Всъщност тази раздута бройка се дължи, според мен, най-вече на алчността на преподавателите и администрацията на съответните университети. Ако образованието не беше платено, кой щеше да е луд да тича из цяла България за да избъбря набързо материала за семестъра?
Колкото до качеството на образованието - то си зависи от всеки студент, има едно специфично нещо, обаче, без което юристът не е юрист- специфичното мислене и логика. Забелязали ли сте, колко е трудно да се разбереш със счетоводител. В съзнанието им съществуват само императивните правила на счетоводните стандарти и е много трудно да схванат свободата на договаряне, например.
Отделно, младите хора са принудени да изучават невероятно посредствен плод на нормотворчество и в съзнанието им се изгражда превратна представа за този процес. Какво ще научи един студент от Закона за закила на детето - декларации и добри пожелания и създаване на агенция, която с правилник е уреди всичко.



Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: Bubeto]  
Автор enchanted ()
Публикувано24.05.01 21:15



в една организация по-малко от 30% (или бяха 35%) от служителите са от единия пол, работодателят с предимство назначава представители на другия пол...
tova mi napomnq za proekta za zakon za chistotata na ezika kydeto se predvijdashe sankciq ako se upotrebqvat chujdi dumi, za koito si ima bylgarski (az stqh da sym veche narushitel "sankciq")
a na men ne mi e qsno zasto az sym ostanal s vpechatlenie, che pone za stajanti po kantorite silno po-predpocheteni sa jenite..
no pyk tova si lichno vpechatlenie... na myj :)))
a za SU. ami kato e na pyrvo mqsto po jelaesti za priem, veroqtno podbira nai-dobrite. a i kato iznasq kato prepodavateli za vsichki ostanali VUZ-ove...
ste ima nesto tuk, no neznam kakvo e...

but I`m still not content


Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: Pyмянa]  
Автор luk_as (непознат )
Публикувано24.05.01 22:39



a kakvo da kagat tezi ot unss pri tah niama i znania hiama i privilegii



Тема Аре сега...нови [re: luk_as]  
Автор B__i__G ()
Публикувано25.05.01 01:25



Аре сега ще се обиждаме , на знания !!! Тук ме засегна лично

Ти колко пъти си слушал лекции в УНСС в Юридическия факултет ???
Не сериозно е да се твърди , че има или не знания само защото си завършил тук или там - ела ми в съдебната зала - нищо че току що съм завършил УНСС - да те подредя хубаво ако делото е "на кантар" - вече двама такива нафукани си изпатиха ... но това е една друга тема.
Честно да ти кажа в кантората ни имаше един колега от ... няма да кажа от къде... , който си беше за смях! Естествено и в УНСС ги има такива хубавци и в други университети и в други специалности даже, но от този факт на учебното заведение и на колегите си етикет не можеш да "лепваш" !
А по отношение на привилегиите - ами доказвай се сам - аз вече го направих и сега никой не ме пита къде съм завършил ...

PS. Колега, ако пък си от УНСС и си завършил поне трети курс и все още нищо не разбираш по-добре се откажи от тази професия докато е време!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.