Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: Pyмянa]  
АвторЮpиcт (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 15:05



Напълно те подкрепям за всичко казано, колега Румяна.
Тук ще кажа нещо, което може би трябва да бъде обособено в отделна тема и нека бъде за размисъл на всички:
Не мислите ли, че вече няколко петилетки с приемането на всеки нов закон с всичките му бози и безсмислици се цели унищожаването на юридическата професия?
Не се ли търси същият ефект и с умишленото създаване на 14 юридически факултета за малка и емиграционна България (в която може би един ден ще останат само юристи, които се съдят помежду си)?
Не намирате ли, че нашата професия, винаги считана за прекрасна, се срина почти до дъното на общественото доверие и респект?
Нелогичните, некачествени и нищонеказващи закони, хашлашкият им език имат само една непосредствена последица - убиват юридическата логика и способността за юридическо мислене - постепенно и бавно, но мъчително...



Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: Юpиcт]  
Авторkoлera (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 15:10



напълно Ви подкрепям колега...
ТОВА Е ПРОЦЕС...И той цели не само унищожаването на правото като наука, но и унищожението на култура, изкуство, история, нрави, традиции, морал, ценности...
И това ако не е престъпление по глава І от НК- не знам...
или, може би това си е геноцид...ето-това е тема за размисъл в този клуб...
КАК ЩЕ КВАЛИФИЦИРАТЕ ДЕЯНИЕТО НА ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ "ДЕМОКРАТИ"?



Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: koлera]  
Автор B__i__G ()
Публикувано29.05.01 02:05



Стилът еднакъв, часът еднакъв - тези двамата последните ако не са един човек, ника ми да не е B__i__G !!! Не че казват неверни неща , но не е честно. Мразя някой да се опитва да ме манипулира по този начин , та макар и за очевидни неща като често срещаното юридическото безсилие на законодателя...



Тема Re: За жените-юристи и още нещо...?!?нови [re: B__i__G]  
АвторЮpиcт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 08:59



драги B_I_G, явно в клубовете, включително и в този нивото на агресията и нетърпимостта е доста високо, та затова всекиму се вижда странно, ако някой каже, че е на едно и също мнение с друг участник, че мисли приблизително като него по такива тежки проблеми - проблеми, бих казал на нашата държавност. И след като това ти се види странно - хайде, веднага се изцепваш - "Тоя сам си пише отговорите"... Вярно, казват, че юристите сме мнителни, но мнителността не е основното качество на правника. ВЕРВАЙ МИ!
А за това дали си се почувствал манипулиран - манипулируемостта е състояние на духа, а и на мисълта. Проблемът си е ИЗЦЯЛО твой.



Тема НЕ ТИ ВЕРВАМ...нови [re: Юpиcт]  
Автор A33И (Flying Demon)
Публикувано29.05.01 13:25



1.Агресия и нетърпимост не съм забелязвал тука-ако считаш,че я има някъде по мненията copy-paste-ни я ,пък да видим...може и да си прав.
2.Напълно ясно е,че наистина пишеш с поне три ника-ако искаш ще ти ги посоча кои са-B_i_G е абсолютно прав за времето,за стила и за идеите в постингите-прекалено еднакви са някакси...
3.Мнителност е едно,а увереност в думите е съвсем друго-в този смисъл както колегата,така и аз сме убедени,че пишещото и отговарящото лице са един и същ субект.Това,че изкуствено се мъчиш да предизвикаш интерес към постингите си е пък ИЗЦЯЛО твой проблем.
4.Кое според теб е основното качество на правника-явно имаш някаква идея, напиши,пък да видим.
5.Клуба се посещава от лица с висок IQ, за да бъдат лесно манипулирани,въпреки че явно някои се опитват...

В заключение-всеки има право да изказва мнението си-така че,ако решиш продължавай в същия дух,но все пак дори при положение,че този начин на комуникация дава определени гаранции за анонимност, би следвало да се спазват елементарни правила на коректност и добър тон.

Two out of three ain't bad...


Тема Re: НЕ ТИ ВЕРВАМ...нови [re: A33И]  
АвторЮpиcт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 14:58



Приятелче, ти - дето си ми писал глупости!
Нищо няма да ти отговарям по твоите велики констатации в т. 1-5 - те пък са ПЪЛНИ глупости!
Сега за всички - Златна тема ви дадох - и то за интелектуален размисъл - а вие започнахте да ми се дзверите! Похвално - явно темата е неудобна, и то МНОГО! Сигурно и вие сте от тези псевдоюристи, които неусетно някак се научиха на голямото лапане на гърба на българското право - и в крайна сметка на гърба на България. Срамота.
P.S. Много е точен онзи виц, в който попитали Радио Ереван какво значат 5000 адвокати на дъното на океана. Отговорът бил: Просто едно добро начало!
Вицът е стар, но явно хората са ви знаели отдавна! Продължавайте в същия дух - далеч ще стигнете - мно-о-о-го далеч!



Тема Re: НЕ ТИ ВЕРВАМ...нови [re: Юpиcт]  
Автор A33И (Flying Demon)
Публикувано29.05.01 15:24



Има си хас и да ми отговориш на "пълните глупости"-просто всичко е вярно.
Не всичко,което блести е злато, "приятелче"!Темата ти може да е златна,сребърна,бронзова или медена,ако искаш,само дето не й е тука мястото и не се връзва с поставената тема /и то не от тебе,между другото/.
За интелектуалния размисъл-не се притеснявай,и без тебе и "златните ти теми" го мога.
Ако "златната" ти тема беше неудобна-просто никой нямаше да ти отговори..а и не ти се дзверя-просто не харесвам некоректно поведение...но в крайна сметка хората тук са достатъчно интелигентни,за да направят преценка за себе си кой е прав и кой-не е.
Това,че според теб съм "псевдо"юрист-честно казано-все ми е тая-поне съм юрист, а като ти чета мнението виждам,че ти дори не си такъв.Доказателство? Ето-"но явно хората са ви знаели отдавна"-copy-paste-вано.Та,значи,прикачаш си ник "юрист",за да ти обърне някой внимание и започваш да бълваш "златни теми"!!!Но твоя си работа,де-времето си е твое-губи го както намериш за добре!

Two out of three ain't bad...


Тема Re: НЕ ТИ ВЕРВАМ...нови [re: A33И]  
АвторЮPИCT (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 15:57



Прави са били хората. Като чета се сещам - като не можеш да кажеш нещо - говори!



Тема Ей,ама не мирясваш...нови [re: ЮPИCT]  
Автор A33И (Flying Demon)
Публикувано29.05.01 16:14



Абе ти наистина ли не разбираш какво ти говоря или само се правиш на разсеян?
Уф, айде,че много време загубих с тебе,а не изглежда да го заслужаваш...

Two out of three ain't bad...


Тема Re: Ей,ама не мирясваш...нови [re: A33И]  
АвторЮPИCT (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 16:19



Аз съм в постоянен вътрешен мир и хармония със себе си. Ако мислиш, че се дразня - във фактическа грешка си - просто такива като теб ги ям на закуска - и в съда, и ИЗВЪН НЕГО!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.