Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема завещаниенови  
АвторБopиc (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 15:59



Има ли запазена част от наследството ми за брат или племенници? Нямам други по-близки роднини. Те се държат отвлатително. Благодаря предварително.



Тема аЙДЕ И АЗ ВЕДНЪЖ ДА ОТГОВОРЯ СЕРИОЗНО [re: Бopиc]  
Автор A33И (Flying Demon)
Публикувано21.05.01 17:33



Чл.28 от Закона за наследството ограничава кръга от наследници със запазена част до низходящи /т.е. деца,внуци,правнуци и так далее/, родители и преживял съпруг.Чл.29 регламентира конкретните запазени части за различните наследници с право на зап.част.
Така че не дължиш нищо на брат и племенници,ако решиш,че не заслужават.
Жив и здрав!

Two out of three ain't bad...


Тема Re: завещаниенови [re: Бopиc]  
АвторMopтaroн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.01 22:55



Аман от правници!
От Наследственото право/ общите норми и условия/ става ясно, че в случая не е от значение дали има или няма право на запазена част от наследството.
Факт е, че по закон БРАТЪТ, който ще изключи племенниците от кръга на наследниците, ще се яви наследополучател...
При липса на възходящи от първа степен/родители/ това е логично!
Друг е въпросът, дали Вие желаете или не този човек/тези хора/ да Ви наследят.
За отстраняването им като наследници е нужно да разпоредите волята Си чрез нотариално заверено завещание, което се прави пред нотариус, чрез него можете да посочите за наследник когото си искате, като изрично посочите условията си и мотивите за това си решение!
УСПЕХ!



Тема Re: завещаниенови [re: Mopтaroн]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано28.05.01 08:55



Мортагон, ти да не си нотариус?
Какво значи "да разпоредите волята Си чрез нотариално заверено завещание, което се прави пред нотариус", като това може да стане и чрез саморъчно завещание? Хем по-лесно, хем по-евтино.
Пък човекът да го даде за пазене на нотариус, ако се страхува, че брат му ще го открадне.
А иначе може да се каже съвсем ясничко - не, братът няма право на запазена част и за да не получи НИЩИЧКО трябва да се завещае изрично с някакво завещание /все едно дали саморъчно или нотариално заверено/ цялото имущество на някого...например на мен
Поздрави!




Тема Re: завещаниенови [re: abettor]  
АвторБopиc (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 10:27



Благодаря Ви много. Не мога да Ви завещая цялото имущество засега, но с удоволствие - част от него под формата на няколко бири.



Тема Re: завещаниенови [re: Mopтaroн]  
Автор Kapимa (зорница ясна)
Публикувано28.05.01 12:08



Наследополучател? За какво говорим?
Запазена част от наследството имат само низходящите/деца,внуци и т.н./, родителите и съпругът на наследодателя. Завещанието, независимо в каква форма е направено, не трябва да я накърнява. Същото важи и за направените приживе от наследодателя дарения/ чл. 28, ал. 1 от Закона за наследството /.
Бъдете живи и здрави!



Тема Mopтaron, не така ...нови [re: Mopтaroн]  
Автор B__i__G ()
Публикувано28.05.01 15:36



Колегите са прави за всичко ...

Ти прочете ли внимателно мнението на АЗЗИ - ти го повтаряш, но с грешки и непълноти. Ми той колегата си е отговорил много ясно и точно...

Пък си и ербап "Аман от правници!" тук ако не си разбрал сарказмът между колегите не е много толериран !!!

Да ме прощават колегите, но не мога да се сдържа:

"да разпоредите волята Си"

... е такъв "бисер" не бях чел нито чувал ...

... и от мен да знаеш - братът не е "наследополучател" , а "наследник , призован към наследянане" - това да не ти е договор за лизинг... ... "наследополучател" ...

PS. Колеги простете за избухването още веднъж !!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.