Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Molbaнови  
Авторcharovna (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 00:17



Studentka sam sp. Pravo, 3 kurs i imam jelanie da rabotia kato satrudnik v advokatska kantora. Uvi vsiakakvi moi opiti da si nameria rabota biaha bezuspeshni :( Niamam bashta advokat ili maika sadiika, no sam vlubena v pravoto, otdadena sam mu izcialo. Niama den v koito da ne cheta, za men uchebnika ne e ogromnata kniga koiato gledam s izmachen pogled, a zakona skuchen i haotichen tekst koito cheta bez jelanie, naprotiv chesto cheta i sadebna praktika zashtoto mi e Interesno, zashtoto mi haresva da reshavam kazusi. Pochti vseki den poseshtavam sedebni zasedania, staraia se da se ucha... imam edna edinstvena molba, ako niakoi advokat ot gr. Varna tarsi satrudnik molia da mi pishe na e-mail: shellie@abv.bg. Daite mi shans i niama da vi razocharovam, naistina shte se staraia mnogo i shte dam vsichko ot sebe si. Edinstvenia den v koito imam uprajnenia e Sriada, a prepodavatelite mi sa predimno ot Sofia i idvat dva ili tri pati v semestara.

Blagodaria!



Тема Re: Molbaнови [re: charovna]  
АвторA33И (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 13:21



Абе, девойче,като си чаровна-ами вземи та се отдай на някой мъж, а не на правото.Щото така,както си я подкарала ще стане "Аз и учебника интимно".Па поогледай се из улиците на морската столица-може пък той да е даже адвокат, па да си спретнете заедно една хмммммм.......канторка!
Айде със здраве и умната....





Тема Re: Molbaнови [re: A33И]  
Авторmu (Нерегистриран)
Публикувано10.05.01 10:38



Като не знаеш какво да пишеш, не пиши нищо бе ТЪПАНАР. Аз също живея във Варна. Познавам поне 3-ма души които завършиха право в София и след като се върнаха тук станаха младши съдии или каквото там им казвате. Разговарял съм с тях. Всички са изключително умни и интелигентни, а сега са недоволни. Недоволни бяха по времето когато стажуваха. Недоволни са и сега.

А за отдаването на мъжете... Този съвет, го дай на жена си, или на дъщеря си. Има си момичета, които се занимават с това и от време на време изчезва по някое от тях. Не мисля, че това ще реши въпроса.

А на чаровната бих казал: едва ли бих могъл да ти дам някакъв смислен съвет, но се възхищавам от теб. Продължавай да се бориш. Знам, че е трудно, но това е БОРБА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ. И ако имаш възможност, бягай от тази скапана "морска столица".

Успех



Тема Re: Molbaнови [re: charovna]  
Автор Brani (непознат )
Публикувано10.05.01 13:07



Страхотно! Не се отчайвай, продължавай да опитваш сигурна съм че ще успееш. "Който търси - намира", не са само думи. Защо не опиташ отначало където и да било, обикновенни фирми, хотели. За съжаление ще трябва да те посъветвам да приемеш каквито и да е условия и да издържиш на тях (имам предвид заплата, работно време, работата която ще извършваш и т.н.). Това ще ти е необходимо за да имаш някаква практика! След това ако успееш да я използваш по подходящ начин ще успееш да се развиеш. Определено за да стигнеш до високото ниво, което искаш е необходимо да се докажеш, за което трябва да работиш и да не се отказваш! Рано или късно усилията ти ще бъдат забелязани. За добро или лошо живеем в "Мъжки свят" и амбициозните жени плашат мъжете и в дома и в офиса, навсякъде! Затова използвай този недостатък и го направи предимство, успееш ли веднъж няма да имаш равна! След това усещането е невороятно. Минах по този път и не съжелявам. "Lady's first" - използвай го.
Търпение и успех



Тема Re: Molbaнови [re: mu]  
Автор A33И (БъзикащоДемонче)
Публикувано10.05.01 13:29



ТРЯС!!!БУМ!!!БУФТАРААААА........!!!

АЗЗИ Е СРАЗЕН!!!

Какво да правя като съм просто едно демонче,чиято цел,професия и хоби е да тормозя простосмъртните???
Макар че е по-уместно на такива като Вас да им казвам ПРОСТО и СМЪРТНО!!!

Дали съм тъпанар или не съм проблема си е само МОЙ!!!

И в интерес на истината наистина просто исках да помогна на девойчето,за да слезе малко на земята,да се поогледа и да разбере,че докато все още не сте дошли при мене-там долу в пъклото,има много по-важни неща от ПРАВОТО!...

Толкова ли е добре според тебе да се превърнеш в сухар, с който една нормална дума не можеш да си кажеш извън членовете, алинеите и прочие...

Да,ще кажеш-ВЪПРОС НА ЛИЧЕН ИЗБОР.
Така е,обаче...позамисли се защо някой като се представи за юрист и всички започват да го гледат като полезно изкопаемо и им става ясно,че не може и една нормална приказка да си размениш с въпросното лице...

Но както и да е,де-предполагам,че други ТЪПАНАРИ са разбрали какво искам да кажа...ти тъй като си НЕ СИ ТЪПАНАР,явно не си успял/а/...какво да се прави-не може всички да са ЕнтелЕгенти!!!

По въпроса за жените и дъщерите-при нас,демоните,нещата седят по по-различен начин......макар че само НЕНОРМАЛНИТЕ момичета не се занимават с това......ама пък това е тема за друг форум...

ЕХАААААА-ШЕФА /НЕГОВО ТЪМНО ВЕЛИЧЕСТВО/ ЩЕ МЕ НАГРАДИ!!!ЯВНО БАЯ СЪМ ТЕ ИЗТОРМОЗИЛ!!!



...like a BAT OUT OF HELL...


Тема Re: Molbaнови [re: A33И]  
Авторmu (Нерегистриран)
Публикувано10.05.01 14:14



Първо, АЗЗИ, моля да приемеш извинението ми.

Второ, радвам се че приемаш нещата на шега. Може би си наистина добро момче, но имам чувството, че трябва малко повечко да четеш и по-малко да разправяш вицове.

И трето, като някой ми се представи като юрист (изключвам хората, които познавам отпреди да станат такива), го гледам с не много добро око, защото когато преди време ми се наложи да ползвам услугите на адвокат, аз му представих докуметите които имам, а той ми каза: "Това е достатъчно, можеш да се прибереш спокойно у дома. Аз ще ти се обадя като свърши всичко".

"Чакай бе брато, аз искам да ти обясня как стана работата, аз съм невинен, разбираш ли..."

А той ми казва: "Абе свърших си работата с теб бе човек, ела в съда и ще видиш какво ще ги направим."

Като отидох в съда, противниковата страна започна да ръси какви ли не глупости, които направо противоречаха на логиката, а моя човек ми каза: "Няма значение какво си правил, важното са документите които имаме." Значи този човек не ми вярва, разбираш ли? Не стига, че не ме изслуша, а сега даже не ми и вярва, но не го интерсува, нали има документите, работата е в кърпа вързана.

Е благодарен съм му, защото без него не можех да се оправя. Но как да го обичам, кажи?



Тема Пазете юристите - те не са ваши /По: Ясен/нови [re: charovna]  
Автор Kapимa (зорница ясна)
Публикувано10.05.01 17:29



Ние също сме хора - противно на доста очаквания. И вицове умеем да разказваме, и да изслушваме - болките човешки, понякога тъпотии, но в повечето случаи - болки. И сами да ги имаме.
Та - не се впечатлявай, колега. Много неща ходят по хората, не по-гората. Важното е да свикнеш и да не обръщаш внимание.
Приветствам желанието, с което се обучаваш си търсиш работа. Бъди внимателна, търсейки я по обяви. За съжаление, малко почтени оферти ще получиш/изключвам колегите/. Успех!
Бъди жива и здрава!



Тема Re: Molbaнови [re: A33И]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано10.05.01 19:35



Демонче, демонче, не правото или медицината или науката превръща човека в сухар. Той или си е сухар по природа или не е.
Айде, ела да пием по една бира, пък като се видим ще разберем кой е сухар и кой не е.
А идеите ти за живване на клуба не са лоши, но все пак трябва някъде да се обменят мнения и по професионални теми. Не че ежедневно не го правим с колеги, но точно пък със тези тук, аз надали някога ще се срещна на професионалното поприще.
А като вземем пред вид и че сме от племето на интернетаджиите - ето още едно основание да пишем тук.

Редактирано от kakata на 10.05.01 19:39.



Тема Re: Molba [re: mu]  
Автор A33И (БъзикащоДемонче)
Публикувано11.05.01 09:20



Първо-няма за какво да ми се извиняваш-както казах,целта ми е да тормозя,така,че ако някой се чувства изтормозен...
Споко,аз не се сърдя!!!

Второ-е,те тоя път се разсърдих!!!...
Аз-добро момче??? Аз,който кандидатствам за приза "ПЪРВИ ОТВРАТИТЕЛНИК НА АДА"-добро момче???......СКАНДАЛНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Дано не чуе шефът,че си изгорях....



И трето-ами нещо такова имах предвид...просто адвоката ти е гледал на тебе не като на човек,а като на поредния казус. И не се е интересувал особено виновен ли си или не,не се е интересувал как се чувстваш вътре в себе си,интересувало го е само документите да са в ред.Нещо такова се получава,когато на първо място в живота е ПРОФЕСИЯТА,а не човешката същност/то пък се намери кой да говори за "човешка" същност- хи-хи-хи..../.Не знам,де,трябва да питаш адвокатите тука-ако всичко е в ред дали питат клиента виновен ли е и доколко отговора няма да им попречи за правилната защита-въпроса от чисто юридически би минал и в сферата на морала,но както казах някъде,тук все пак не е клуб "Морал"....



ПП.И чета книжки,не се притеснявай....


...like a BAT OUT OF HELL...


Тема Re: Molbaнови [re: kakata]  
Автор A33И (БъзикащоДемонче)
Публикувано11.05.01 09:36



Относно сухарията-права си,обаче....много точни примери даваш в кои професионални поприща се получават най-големите "професионални деформации".Аз като чуя,че ще има купон на юристи- бягам като стой,та гледай!!!......едва ли има нещо по-отегчаващо на тоя свят!!!
Лично аз познавам юрист,на който на каквато и тема да му заговориш-политика,музика,футбол,филми и всякакви подобни-преспокойно заявява-мен не ме интересува!!!А иначе преспокойно може да ти цитира член Х,ал.Y, от закон Z...ей,за това ми е приказката......какво да си каже един нормален човек /или демон / с такъв индивид???
Казвал съм преди-ще повторя:За сериозните неща-сериозно/виждам,че се отговаря на сериозните въпроси компетентно/,ама все пак трябва и живец!!!

...и кой е племенният вожд???ами тотема???

А за биричките-МАШАЛЛА/както биха казали югоизточните съседи/.Само кажете кога и ако не дойда,значи Негово Тъмно Величество/т.е. големия шеф/ е разкрил,че болничния ми лист е фалшив!!! Ама малко вероятно,де-все пак си имаме професионални фалшификатори!!!

Айде,със здраве и НАЗДРАВЕ !!!!



...like a BAT OUT OF HELL...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.