Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 25.04.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема може да не е по темата, но ще ми помогнете ли?  
Авторmnenie (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 18:47



Нека ви попитам за вашето мнение!
Искам да си измисля подходящо име за фирмата..
Добре обаче ми се е набило в главата името: "strela",
искам да ви помоля да ми споделите каква асоциация правите когато прочетете това име.
аз няма да ви казвам с какво ще се занимава за да не ви въздейства...
Сетих се за още нещо.. Моля ако някой знае за съществуването на такава фирма нека каже......
Съвсем сложно стана вече!
Предварително благодара.......



Тема Re: може да не е по темата, но ще ми помогнете ли?нови [re: mnenie]  
Авторaмeли (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 23:57



Ьубажо е името ти да не е разбираемо само на български, второ - имена с много рррр и изобщо съгласни по принцип действат негативно на подстзнанието. По-добре измисли нещо мултифункционално - да е яко, да е звучно(т.е.-гласни и ритъм) и да е разбираемо и лесно за изговаряне за небългари:)

усмивки



Тема Re: може да не е по темата, но ще ми помогнете ли?нови [re: aмeли]  
Авторkaritas (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 10:05



Напълно съм съгласна с предходното мнение. Помисли си, как би звучало в превод на няколко езика това название - английски, немски, руски, италиански, испански например.
Не е лошо да съобразиш и как би се отнасяло това название към бъдещото лого - все пак е необходимо да се свързват, да могат да се изписват/изрисуват заедно като при това си отиват, възприемат се лесно и се възпроизвеждат лесно. Някой ден, дано да се наложи, да правиш сувенири и рекламни материали за фирмата си - названието трябва да е ясно, за да може дори и с малък размер на буквите, да е четливо. Това зависи, разбира се, и от вида на шрифта и от материалите, върху които ще се изработва.
Що се отнася до смисъла на названието... то задължително има връзка с предмета на дейност на фирмата и не мога да изкажа мнение без такава информация. Да си призная... "Стрела" му звучи маааааалко старомодно и наивно. Надявам се не те огорчавам, но това е все едно да кръстиш кучето си Балкан. Няма нищо лошо, но не е... модерно. И пак зависи - ако искаш да демонстрираш свързаност с традицията, българското...
Иначе не съм привърженик на заплетени, дълги, невъзпроизводими от "обикновения" човек имена, със "западно" звучене... Трябва да може, когато някой ти позвъни във фирмата, да кажеш "Стрела", добър ден!" и отсреща да го чуят ясно и чисто, та да не се объркват и да запомнят лесно.
Успех!



Тема Re: може да не е по темата, но ще ми помогнете ли?нови [re: mnenie]  
Авторkaritas (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 10:15



Eййййййй...! Забравих!

За да провериш, дали вече има фирма, регистрирана с това име, трябва да подадеш молба в съда за проверка в регистрите - за това обаче се заплаща и доколкото съм чувала, не малко.
Ако не подадеш такава молба и не платиш, те извършват сами проверката, но регистрацията на фирмата ти се забавя.
Лично аз не съм минала през подобна процедура, това са неща, за които само съм чувала, така че - провери информацията, не бих искала да те подвеждам!





Тема Re: може да не е по темата, но ще ми помогнете ли?нови [re: karitas]  
Автор irinass (частен)
Публикувано20.05.05 19:14



Благодаря Ви много,
понеже измислих и симжол към името, сега обмислям подробно събраната информация, все пак сигурно ще е изписано с български букви,
когато стане готова емблемата, ако искате ще Ви я пусна на снимка да си кажете мнението, дали съм се справила добре!....
Ина1е става въпрос за охранителна фирма.
Понеже много досадно стана вече с един куп СОТ и подобни, ми се искаше нещо по-различно, за да се отличавам на "пазара".
А колкото до цените за регистрации открих дори и цени в интернет, но още нямам възможност да се занимавам със съд....
Докато осмисля цялата идея.....
Благодаря още веднъж, когато съм готова ще Ви го пусна за коментар,
не професионален, а по скоро граждански...



Тема Re: може да не е по темата, но ще ми помогнете ли?нови [re: mnenie]  
Автор EOA (космополит)
Публикувано20.05.05 19:20



Ето случай да се демонстрира нестандартно приложението на любимото ми НЛП - нервно лингвистично програмиране...

Започва първо от това да определим името на фирмата какво точно трябва да внушава и към какво е насочена... акцентът като цяло върху фирмата или върху продукта е като цяло ли ще рекламира или към точно определена потребителска група ще е насочен ... или изобщо...

след това мислим за смисъла, който искаме да предадем и си записваме всички варианти за смисъл - вътрешен, който искаме да изразим...

след това се минава през следната процедура: трябва да вземем пред вид, че трите основни информационни канала, по които хората приемат и предават информация са - визуален, слухово-аналитичен и сетивен. Всички хора използват и трите канала, но обикновено един е водещ. И тъй като в потребителската аудитория ще има хора от всички типове, значи името трябва да е такова, че да въздейства и на трите типа. Т.е. да създава визия, да се свързва с определено звучене и мелодичност, да има недвусмислен смисъл (а, ако има двусмислие трябва да е много хитро измислена метафора и от раз да става ясно, за какво става въпрос) и да създава усещания и чувства.

Едни от най-сполучливите наименования на продукти, които съм срещала, например са на "Орифлейм" . Имената на червилата там например са така измислени, че да съдържат най-малко 2 от компонентите за въздействие. Например:

огнено-червено - визия за цвят и усещане (за горещина, плам, страст), т.е. зрителна и сетивна информация;

руйно вино - визия за цвят(зрително инфо),звук на пяна(слухово инфо), усещане за вкус(сетивно)
А думата "орифлейм", макар и на български да няма смисъл, има мелодично и запомнящо се звучене.

Думата "стрела" поражда главно сетивно усещане, донякъде зрително и съвсем слабо слухово. Смисловите асоциации са: 1. нещо бързо (за транспорт, за спедиторска фирма, за доставки); 2. нещо, което уцелва точно в средата, в целта), обаче тук има неприятен "убождащ" нюанс...

та, така де...

можеш да пробваш и опбратно... дай инфо за фирмата, за предмета на дейност и някакви други особености, пък ний да напрайме интернет мозъчна атака и да дадем идеи за име...





Тема Re: може да не е по темата, но ще ми помогнете ли?нови [re: irinass]  
Автор EOA (космополит)
Публикувано20.05.05 19:32



ooooo, tова е излязло докато пиша моето мнение, така че леко се измества перспективата...

охранителна фирма, значи... охрана, сигурност, доверие, спокоен сън, (мисля на глас, де)... бойко борисов (),... крали марко... дан колов... бодигард... железен юмрук, сигурни ръце, професионално рамо, клещи, спокойствие, усмихнато спокойствие...

демек предмета на дейност е такъв, че инфото на името непременно трябва да съдържа първо кинестетична информация, т.е. сетивно исещане за доверие, спокойствие, отпускане в чужди ръце...след това визуална информация - изсвистяване на гуми(това е комплексна информация... изсвистяването на гуми съдържа в себе си звук, който от своя страна поражда сетивно усещане... нещо като присвиване на стомаха, изненада от пърза реакция ...ааа "бърза реакция", или "нашата реакция", или само "реакция"...

... и след слуховата информация идва наред смисловата асоциация... смисълът е.. казахме го вече доверяване, безопасност, бърза реакция, сигурност...






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.