Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 25.04.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Consultancy  
Автор AddМодератор (surplus)
Публикувано02.07.03 16:09



Темата е провокирана от няколко скорошни мои сблъсъци с необходимостта от изясняване консултантската роляна ПР-а.

Та, досетихте ли се за онази българска приказка: "Ти пари ми дай, аз акъл си имам"?......)))
Точно за това става въпрос - ПР е този, който дава мнениея и съвети и.....някаква стратегия.

Според вас, има ли наистина негативно влияние българската култура и манталитет върху разбирането и приемането на професията на ПР?
Как вие разбирате ролята на ПР-а?

surplus


Тема Re: Consultancyнови [re: Add]  
АвторShanzin (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 12:26



po ste4enie na obstoqtelstwata se zanimawah powe4e s reklama otkolkoto s pr, no smeq da kaja 4e imam dobra teoreti4na podgotowka, qnkolko svetila s koito rabotih malko wreme i popih kakwoto widqh. taka. moq milost se zawyrna w miloto BG w kraq na oktomwri minalata godina...obqvite koito izlizat w sferata na pr i reklama...nikakwi...wijdam w Kapital obqwa za PR-expert na nqkakyw maluk ezikow center. applynah, intervu i posle ba4kane...na 1q den mi poiskaha "w resume nqkakwi idei za pr-akcii/pr-plan" (citiram)...moq milost nahwyrlq tri stranici na prima vista...za6tot nqkak si ne si poznawah stokata o6te i taka ob6ti prikazki vsi4ki mojem da gi goworim...na 2q den sutrinta mi widqha pisaniqta, a sledobqd mi kazaha 4e ne stawam za tazi dlajnost i mi podadaha 80leva za "truda"....obideno zawih 4e moq trud ne struva 80 leva i si trygnah...sled vreme razbrah 4e toq centyr si tyrsel pr-expert-i periodi4no ot 3 godini nasam, taka kakto se okaza 4e nqkoi ot "to4kite v resumeto" se pusnaha vdeistwie 2 meseca po-kysno!................4estno kazano tova si be6e gadno 4isto balkansko 6mekeruvane na drebno....balkanski nravi...drebni hora....otwratitelno



Тема Re: Consultancyнови [re: Shanzin]  
АвторMeg (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 18:34



Nameri li si wse pak rabota kato PR?
Az sega se chudia dali da ucha za PR, Radio i TV, ili Communications?
Koe se tyrsi nai-mnogo?



Тема Re: Consultancyнови [re: Shanzin]  
Автор tailor (шивач)
Публикувано03.08.03 19:54



Като кажеш "балканско" - демек "аз съм се сивилизовал/а ваф Франса" и туземците, дето са ме родили не ги понасям

Гореописаната случка спокойно moжe да се случи и на "запад"

Аз се занимавам с няколко неща (вкл PR) и ми се налага всеки ден да доказвам , че труда ми струва пари.
Не че съм много радостен, но това е положението - умственият труд 50 години се смяташе за излишен и се оценяваше по някакви неясни за мен категории...

Абе, майната му...

Редактирано от tailor на 03.08.03 20:10.



Тема Re: Consultancyнови [re: Meg]  
Автор vesi1 (лудата)
Публикувано05.08.03 09:31



моето скромно мнение е, че ПР като професия сама по себе си не съществува. ПР се реализира в дадена област, за да се реализираш успешно в тази област като ПР трябва да имаш доста познания за нея. По-добре учи нещо друго и после изкарай една магистърска по ПР.
Аз лично съжалявам, че не направих точно това!



Тема Re: Consultancyнови [re: Meg]  
Автор Shanzin (:P)
Публикувано05.08.03 11:24



мда...стоях 4 месеца без работа. после работих на едно много неприятно място, където едвам устисках до края на изпитателния срок и напуснах...бях рекламен експерт...сега се занимавам връзки с медии....и всащност си поставих за цел да се задържа на едно работно място поне 1 година...оказа се че в БГ това е трудно...не съм учила ПР в училище никога...за мен това би било губене на време...апропо тук можем да включим и журналистиката.

за такъв избор не се дават съвети...но все пак помисли си какво ти е интересно, приятно да се занимаваш...и от какво можеш да се издържаш...бъди все пак и прагматик.стига слава и кухи лейки



Тема Re: Consultancyнови [re: vesi1]  
АвторMeg (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 12:37



Az systo se obyrkah malko. Izkarah edin class-" Introduction to PR" , i dori profesora kaza che ako nqkoi iska da raboti PR, izobsto nqma nujda da go uchi, che samo s tozi class steli sme da znaem poweche za dlujnostta na PR, otkolkoto powecheto practitioners koito raboteli towa w momenta.
A ima edin kup drugi PR dobawychni clasowe- " Problems in PR", "Advanced PR" i t.n.



Тема Re: Consultancyнови [re: Shanzin]  
АвторMeg (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 12:41



Blagodarq!
Sega probwam nowa profesiq i ste widq dali ste izleze nesto ot men w tazi oblast. Zasega sym na faza Training.



Тема U R welcomeнови [re: Meg]  
Автор Shanzin (:P)
Публикувано08.08.03 17:24



ako moga s ne6to da pomogna, swirkai




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.