Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 27.09.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема писна ми от подкупни журналисти!!!  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 10:44



е не! писна ми вече! не ми се присмивайте, не падам от небето, някак си приех мисълта, че се пишат поръчкови хвалебствени статии. казвам си - и журналистите трябва да изхранват семейства... и те са "задължени" някому.... и те са хора - черпят ги.... редакторите им нареждат - няма мърдане...
но да свикна с идеята, че се пишат поръчкови дискредитиращи статии не мога! да пишеш хубаво за някого - да речем, че не може да навреди, но да пишеш лошо за конкурентите му - е това вече е недопустимо и антипрофесионално!
какво прави PR- специалистът в такъв момент?! моля ви за съвет! първо - как да се справя с психологическия си проблем - личен гняв и чувство за безсилие и второ - как да реагирам професионално?!?!?




Тема Наддавай!нови [re: Heдoвoлнa]  
АвторTpъжниk! (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 12:23



Който плати повече - той ще поръчва музиката... т.е. статиите



Тема Re: Наддавай!нови [re: Tpъжниk!]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 18:06



иронията ти ме шокира. а намигването считам за повече от неуместно. може би съм загубила чувството си за хумор, но поставих ужасно важен и сериозен въпрос и очаквам сериозното ви отношение по темата.



Тема будистко спокойствие и непукизъм...?нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Mилko Гeoprиeв (Credo!)
Публикувано09.07.01 18:18



... не мога да дам смислен съвет. Често ми се е случвало да се сблъсквам с подобна ситуация, даже просто поради глупава злонамереност, не даже и корист. От позицията на човек - аз не съм PR специалист- бих иронизирал ситуацията посредством конкурентно издание. Не бих търсил конфронтацията, тя е пагубна във всеки случай... В края на краищата именно подиграването (в смисъла на Григорий Цамблак) е един добър начин да се изтъкнат недостатъците на противника. И не го приемай лично, всичко е бизнес.

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum


Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Авторdaniela (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 00:01



Znam, che sigurno shte mi teglish edna v tozchno tozi moment - ama zdraveto e nai-vajno. Ta parvo:
1. Uspokoi se - nakreshti se, skachaia kato luda s dvata kraka silno taka, che da te zaboliat petite i se napregni, nadui do krai. Posled sedni, otpusni se sas zatvoreni ochi i dishai dalboko.
2. Sled kato se uspokoish sledva segmentacia ( ne znam kakav ti e problema tochno ): koi nai-silno she e povlian ot tazi publikacia, t.e. koi te e nai enia da ne poviarvat. Ako e dragiat srednoststisticheski chitatel, ne se kosi mnogo - imash vreme da obarnesh predstavite. Ako e druga specifichna grupa - tam, triabva da se reagira mnogo barzo. Ama pusto kato ne znam za kakvo stava duma, samo obshti saveti davam. No niama ednotipna reakcia pri krizisna situacia, vsichko e spored obstoiatelstvata. Ima samo dve neizmenni maximi:
-istinata na tabla s garnitura
-navremenna reakcia.
Sashto ne opitash sas speshna preskonferencia s druga strav?



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Assencho (Поназнайва нещо)
Публикувано10.07.01 11:04



Welcome to the real world, дето се вика.

Нещо ми се струва, че подобни реакции от конкуренцията трябва да се предвиждат още в началото, а то като се обърне колата пъщита много. И най-грешния е платена публикация от рода на "Ние сме тук, за да останем, ние сме много почтени, ние така, ние онака..." И слепия да разбере, че нещо не е било съвсем наред.

А какво се случва ако има нещо вярно в казаното ....



Тема Няма универсална реакция, приятелко в...нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано10.07.01 11:21



...такива случаи, права е Даниела.

Аз лично бих потърсил по-сериозни позиции от тези на конкурента в изданието, което в основата на проблема и със серия от добре прицелени в таргет групите ти публикации бих опитал постепенно да променя нещата. Все пак всичко зависи от конкретната ситуация.

P.S. Ти защо не се регистрираш, тада да мога да ти пратя една лична бележка?

This cold war just got hot!


Тема Re: будистко спокойствие и непукизъм...?нови [re: Mилko Гeoprиeв]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 15:04



благодаря за съветите, но нещата не стоят ТОЧНО така... нали знаеш, че има две близначета на пазара дето нямат реална конкуренция в лицето на всички останали издания взети накуп дори...



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: daniela]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 15:11



хмммм... Даниелче... конкретната ситуация тепърва ще се развихря все по-мощно и по-мощно и аз усещам, че е толкова контролируема, колкото торнадо...
представите на драгия средностатистически читател са най-важни за мен, но как да ги обърна?!? кажат ли веднъж, че сестра ти е "компаньонка" нужно ли е да вадиш инфо, че си единствено дете?!?



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Assencho]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 15:13



Асене, колата е направо на тресчици от преобръщане и на журналистите хич не им е омръзнало да я подритват по нанадолнището. истина винаги има, обаче номерът е как я представяш. истина има и в моите приказки за свекърва ми, обаче на нея й звучи адски обидно...



Тема Re: Няма универсална реакция, приятелко в...нови [re: Meдapko]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат )
Публикувано10.07.01 15:45



ето ме, Медарко - регистрирара, костюмирана, вдигаща броя на потребителите и съответно цените за реклама в дир-а! доволен?!?
та по въпроса - Даниелчето е права и ти си прав, ама и аз да си кажа - не съм по-малко права. мило и драго давам за по-добри позиции в това издание, ама нъц! не става и не става! точно прицелените публикации събират прах на бюрото ми, изписах си моливите да ги преправям и доизкусурявам, но си знам, че бял свят няма да видят! така ситуацията няма изгледи да се оправи /освен ако не се намесят кърджалийските сепаратисти, легенди се разказват за потенциалът им да "оправят" ситуации/



Тема Re: будистко спокойствие и непукизъм...?нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Mилko Гeoprиeв (Credo!)
Публикувано10.07.01 15:48



Поне знаеш ли кой е поръчителя на материалите?

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum


Тема Re: Няма универсална реакция, приятелко в...нови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторEдин c oпит (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 15:57



Ама какво ви става, колеги?!
Вие психологически операции не сте провеждали до сега, поне не сте ли изучавали?
Както се казва - припомнете си забравеното старо...



Тема Re: будистко спокойствие и непукизъм...?нови [re: Mилko Гeoprиeв]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат )
Публикувано10.07.01 16:43



досещам се! делим един пазар, дето се казва борим се на едно и също столче да седнем... първата нервна вълна ме поотпусна и сега гледам на нещата по-трезво и някак отстрани... на война и в любовта всичко било позволено?!? елате да видите като се намесят финансови интереси как се разширява кръгът на позволеното!!!



Тема Re: Няма универсална реакция, приятелко в...нови [re: Heдoвoлнa.]  
Авторkakaana (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 17:34



Abe, hora vie ludi li ste



Тема Re: Няма универсална реакция, приятелко в...нови [re: kakaana]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат )
Публикувано10.07.01 21:23



тъй като постингът ти е адресиран към мен ще ти отговоря, перефразирайки една популярна мисъл: да луди сме и това адски много ни помага в този бизнес!



Тема Re: Няма универсална реакция, приятелко в...нови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторEдин c oпит (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 10:01



.... Точно! Освен това, в ненормалната държава и лудото "общество", в което ни се налага да действаме, лудостта е най-нормалното нещо...



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Авторdaniela (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 22:42



Ti oshte si krii, kakvo beshe " puhkavite ustni", pak iskai pomosht Ne che sam sigurna, che moga da ti dam dobar savet, ama taka na sliapo, niama poveche da se izlagam - az konsultant li sam ili kakvo. Tova ne znachi pari, a znachi reputacia - ako me razbirash Ta kato ne znam za kakvo stava vapros ( a ne se i napavma mnogo da ugadia) si malcha-a-a-a. Kuklite i parcalkite, che stanahme na po 40



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: daniela]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат)
Публикувано18.07.01 09:17



използвам случая да ти благодаря още веднъж за съпричастността



Тема Re: Няма универсална реакция, приятелко в...нови [re: Eдин c oпит]  
АвторБУ (Нерегистриран)
Публикувано26.07.01 13:38



както се казва, приятелю (л.а.), луди сме, но е връзвайте, защото без нас обществеността ще плува в едно голямо недоразумение ..
П.С. а какво исках да кажа току-що? ти схвана ли го



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Авторeднa бeз oпит (Нерегистриран)
Публикувано26.07.01 13:48



Скъпа недоволна, согурно моето мнение ще пристигне след като моментът за реакция отдавна е отминал и то двупосочно:
- спяла си гнева си (щото иначе той те е спрял да мърдаш адекватно)
- реагирала си или не си реагирала
Общият ми съвет е: ако не ти се пада тая чест да реагираш в такива моменти, по-добре не се занимавай с тия работи, защото си личи, че ПР-а в БГ-то не ти е по кройка. Ако ли пък се налага:
стъпка едно: обади се на журналиста и много мило го покани нан кафе, благодари му за проявения интерес към компанията. Препоръчвам да не му крещиш истерично по телефона (особено ако е особняк), защото амбицията на този тод хора ще прерасне от финансов интерес в лично отмъщение.

резервен вариант (успеха на който е съмнителен, но изостря вниманието)
Дописка до главния редкатор на изданието, в която кратко и недвусмислено се обяснява г-н журналиста колко е находчив. Пусни 2-3 факта, доказващи обратната теза. Намекни колко се надяваш на отзвук, и изрази дистанцираща благодарност. Добре е да е подписано от главния изпълнителен директор и да намеква поне за 1-2 неща, които изразяват или мащаба на компанията / т.е. връзките йили нейната бъдеща или настояща роля като рекламодател

Ебаси, кво писане хвърлих, мила, без да знам дали има смисъл, всчико в ПР зависи от ситуацията. Този отговор беше за обедно разместване на гънките.
И не се коси, отразяава се зле на кожата...





Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Cepxи (запознат)
Публикувано26.07.01 14:05



spored moq skromen opit, bi trqbwalo da se obyrne6 kymvuranalista, kojto e napisal syotwetniq rugatelen material, da go popita6, za kakwp ide re4 ili ako ne move6 da osy6testwi6 li4en kontakt, se opitaj da razbere6 po obikolen pyt koj e pory4a mi ima li wyob6te nqkakyw na4in da se reagira (da se wyzdejstwa na vurnalista za po-nataty4ni statii - 4rez awtoritet ili 4rez pari).
W ob6ti linii wsi4ki nie - PR-owete - nezawisimo kakwa kauza za6titatwame, sme dlyvni da spazwame tezi nepisani zakoni: AWTORITET ILI PARI kato razpla6tatelno sredstwo za medijno pokritie.



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: eднa бeз oпит]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат)
Публикувано27.07.01 10:08



благодаря за съветите. когато се намесват яки икономически интереси разговор с журналистката на кафе е като да гасиш пожар с капкомер. както и да е - не си попадала в месомелачката на сериозен медиен проблем, не можеш да си представиш колко са бетонирани нещата...
да ти дам по-популярен пример, за да разбереш колко е комплицирана ситуацията: можеше ли да говори и да потули нещата Петър Младенов с журнилистите на кафе за онази прочута своя реплика, щеше ли да подействат каквито и да е дописки до гл. редактор/ген. директор на тв, да не говорим пък за пари/реклама....

както и да е - минала работа /чукам на дърво/



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa.]  
Авторeднa бeз oпит (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 15:54



здрасти. хипотетично има логика в това, което казваш, но реакцията, която предлагаш е удачна за кризисен ПР. От твоето "запитване" (да го наречем) не стана ясно какво точно се е случило, как и т.н. Защото в този смисъл и примерът за Петрър Стоянов не е удачен - неговата реплика се приема за повод и причина за отразяванеето, скандала или каквото там е. А при теб (доколкото разбрах) не вие сте се "изцепили", а някой ви е изцепил.
Затова моите препоръки касаеха реакция при положение, че просто се появява черен ПР за вашата компания. Защото, ако нещата са били толкова бетонирани, както ги наричаш, това означава освен -подкупен журналист- и подкупен яко главен редактор!
и най-накрая - определено се радвам, че всичко е приключило (дали ???е приключило) наред, но едно от нещата, което в лиспата на моя опит знам е, че най-неправилната реакция ако си попаднал в месомелачка е да виеш и да се тръшкаш. камо ли пък да искаш съвети в dir bg. Ситуациите от подобен характер изискват рутина, съобразителност и , вервай ми, често - готови схеми. Колкото и да е непредвидим пазара. механизмите на човешката лакомия и мизерия са световни.
всичкп най-добро.



Тема за последното минови [re: Heдoвoлнa.]  
Авторeднa бeз oпит (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 16:02



за Пешо Младенов, де, и аз съм жертва на ПР-а за Стоянов по странците в последните години.. какъв сладък пример



Тема Ако искаш...нови [re: eднa бeз oпит]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано27.07.01 19:49



...мога да го променя вместо теб. Само свирни.

This cold war just got hot!


Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: eднa бeз oпит]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат)
Публикувано27.07.01 22:18



някой изцепил някого...не ми бил точен екзампъла... както и да е, давам други примери:
къщичката на Бисеров, гаражчето на Михайлов, присъдата на синчето на един костюмар...
как да спреш негативните публикации и репортажи в медиите?! кафе с журналиста? подкуп на гл. редактор?
има ситуации в които PR е безсилен, а журналистиката /изразител на дадени интереси/ всесилна. това беше моята лична поука от случая, който споделих с вас. тук е мястото да кажа, че не виждам защо да не го пусна в дир-а? нали затова е този клуб - да си споделяме (на това място се ухилвам като тиквичка)... аз ви споделям - гадно беше, разпънаха ни на кръст, нямаше какво да се направи (въпреки, че предвидихме реакция на конкуренцията в тая посока), да прилагаш PR-техники беше не-въз-мож-но!



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано29.07.01 03:50



Е, хайде и от мен няколко съвета:
1. Даже и да са тъпи обвиненията, в никакъв случай не се оправдавай, особено ако аудиторията ти е по-широк кръг от хора. Прави като царя, запази олимпийско сопокойствие. Цели избори спечели, без да ходи в Шоуто на Слави. Хората са склонни да забравят по-бързо нещо, за което не се говори, даже и да е кофти нещо. Ако тръгнеш да обясняваш, даже и да си права, масовата аудитория си знае - "абе има нещо гнило тука!"

2. Виж дали в тези обвинения има нещо, което представлява причина за влизане в съд. Ако кадърен юрист прецени, че можете да притиснете изданието с ясен състав за клевета, това може да бъде първата крачка към задушевен разговор с главен редактор, който да те слуша задълбочено и разбиращо. Бил съм свидетел в първо лице на няколко такива щастливи развръзки. Ако юристите създадат предпоставки материалният интерес от едно дело да е по-голям от предполагаемия рушвет на редактора, издателите ще си направят две сметки какво печелят и какво губят, ако продължат в същия дух. Подходи търговски. Не е невъзможно, вярвай ми!

3. Опитай се да проучиш кой точно в изданието би могъл да се е облажил от излизането на публикацията. Може да не е главният редактор, а някой друг журналист или редактор. Плати за тая информация, ако трябва. После намери начин да го натопиш на вишестоящия му началник, като натвърдиш на факта как това ще навреди на изданието. Преди три месеца журналист изхвръкна от един от "близнаците" по такъв начин и сега е в трета глуха.

4. След известен период на затишие вкарай някаква позитивна инициатива, която да качи "рейтинга", но без да правиш връзка с предишното омаскаряване. Все едно не го е имало.

Така е то в България. Ама и навън е само маалко по-различно.
Все пак тая случка си е едно предизвикателство за теб. Истинска интрига, различна от казусите в умните книжки за ПР, където усмихнати вратовръзковци раздават анкети на усмихнати лелки, а лелките ги попълват до последния въпрос и ги връщат по пощата. Мръсотия кал и интриги са тука. Ама пък знаеш ли как ще ти е кеф, ако успееш да им натриеш носа /не е невъзможно!/ Ехее, в облаците ще хвърчиш!



Тема Re: Ако искаш...нови [re: Meдapko]  
АвторБУ (Нерегистриран)
Публикувано30.07.01 08:35



Това някаква форма на задушевно лятно предложение ли беше :-)))
като се натъркалям в морето и се върна, ще ти СЕ ОБАДЯ !
(ама моля ви се, за какво свирване говорим..???)



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторБУ/eднa бeз oпит (Нерегистриран)
Публикувано30.07.01 08:38



ок, недоволна, явно каквото и да ти напиша, все ще си останеш недоволна... шегичка. Знам, че всички попадаме в гадни ситуации, формуа си е подходящо място да си поплачем.. и .т.н. Айде успешно !



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Гeнчo]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат)
Публикувано30.07.01 11:01



Генчо, благодаря ти за вниманието и мнението. най-ми хареса точка №2 /въпреки принципното ми становище за свободата на словото и нуждата от журналистически контрол върху икономическото и социално развитие на юридическите и физически субекти от национално значение/. в момента работя върху точка №4, но без изгледи висшият мениджмънт да се трогне от предложението им и да разшири бюджетчето... кво пък, поне ще си лежа на идеята, че ако бяха одобрили идеята нещата щяха да се попроменят /пък тя всъщност може би си е пълен боклук, ама като няма доказателство.../



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: БУ/eднa бeз oпит]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат)
Публикувано30.07.01 11:08



БУ, като се върнеш почерняла, отпочинала и с ново гадже от морето хич няма да ти е до моите драсканици... но все пак съм отворила темата - чувствам се задължена да отговоря на всеки, който е писал до мен тук.
може и като "рев и сополи" да си разбрала моя опит да обсъдим етиката в журналистиката и реакциите на PR-ът в ситуация на сблъсък с крещящ непрофесионализъм. обещавам да не цивря вече публично - от сега нататък ще съм знаменосец с байряк с избродиран надпис "КОНСТРУКТИВНОСТТА ПРЕДИ ВСИЧКО, ДОЛУ ЛИГЛИТЕ"!



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторEдин c oпит (Нерегистриран)
Публикувано30.07.01 12:13



Виж - предложенията на Генчо са добри и напълно изпълними. По въпроса за журналистиката (по-точно - как ти я виждаш) - и на мен би ми се искало да живеем в някакъв приказен свят, където журналистика да означава преди всичко нещо като израз морален подход... Ама, като се събудя в калната локва, наречена българско общество.... Ето още едно делово предложение - може да се опиташ да "преобърнеш" съответния журналист. Просто следва да го попроучиш и после - право (може и чрез посредник)при него с нещо с което можеш да му разбиеш личния живот (всякакви компромати вършат работа). Ако не знаеш как да намериш необходимата информация, обърни се към информационен брокер. Знам, че е гадно, но това е - с вълците по вълчи.



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторБУ (Нерегистриран)
Публикувано30.07.01 13:31




шъ съ топна в морето и за теб!



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Eдин c oпит]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано30.07.01 18:06



Би ли ми дал адреса на един информационен брокер - че доколкото знам в България "те такова животно нема". Еле пък такъв, дето ще събира информация за подкупни журналисти... А и хонорара - да не излезе, че е по-евтино да си платиш на подкупния журналист директно, отколкото да го преобръщаш.

Абе това с брокера май го имаше в някакъв евтин американски роман - ама ние се в България



Тема Re: за брокерите на информациянови [re: Xлeбapoв]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано31.07.01 01:05



Драги колега Хлебаров,
На прост български "информационният брокер" се нарича "кука". Нали знаеш, че няма бивши куки. Освен това има и такива, които поради нямане на пари или лакомия могат да предоставят туй-онуй. Постави задачата, кажи мизата, споразумей се, капарирай 100% и е много вероятно да получиш каквото ти трябва. Ще останеш изненадан и уплашен от достъпната цена. По-скоро проблемът ти би бил дали ще можеш да извадиш фактите наяве по начина, който ти трябва. Пък и без да си плащаш, с малко упоритост можеш да научиш повечето необходима информация. България е малка страна.



Тема КУКИТЕ в PRнови [re: Гeнчo]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано31.07.01 07:31



Е ти ме разби - никога нямаше да се сетя че информационен брокер в българския вариант на PR-a са куките (иначе казано "ченге", "ухо", "Ушев", "милиционер" и т.н.). Но има два-три проблема:

- 100% капаро на "ушев" ? никога !
- достоверност на информацията - 0 ! нула ! никаква !
- възможност за проверка - виж предния ред
и т.н.

Но иначе повдигаш интересна тема - куките и PR (модератора ако иска може да я изведе акто нова тема). Аз лично познавам доста PR-дейци, за които имам известни подозрения че са бивши "куки", а за един бос на PR агенция, към който съм чувал да се обръщат с "др. полковник" в определени ситуации (т.е. след определен брой питиета) съм абсолютно сигурен.

Но аз лично не си падам по съвместна работа с "куки" - принцип ! Може би глупав, но принцип !



Тема Re: КУКИТЕ в PRнови [re: Xлeбapoв]  
АвторEдин c oпит (Нерегистриран)
Публикувано31.07.01 15:13



Генчо е прав. Всъщност, можеш да ги наричаш както искаш - в т.ч. куки, ушеви или частни детективи... Можеш (както го казва и Генчо) и сам да си свършиш работата - никак не е трудно.
А за званията след питиетата - и по-високи сме чували. Ама какво ти пука?
Важното е да е ефективно - т.е. информацията да си заслужава парите. Що се отнася до "обръщането" - всичко зависи какво целиш. Добре би било да използваш друг журналист, на когото да предоставиш инфо-то. Така пипваш и двамата. И още - от опит знам, че почти 100% от "високо моралните " ни и известни журналисти по "ценоразпис" не се различават много от КАТ-аджиите... Но пък са доста по-страхливи от тях. Не твърдя, че това ми е приятно, но нали знаете за камилата и нейната миризма...



Тема Re: КУКИТЕ в PRнови [re: Eдин c oпит]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано01.08.01 19:24



Добре де, дай една кука в "24 часа" - мейла ми е antoan@hotmail.com GSM 088 234 210. Плащам добре, а за теб комисионна (оппа, грешка - консултантски услуги, разбира се)



Тема Re: КУКИТЕ в PRнови [re: Xлeбapoв]  
Авторtaran (Нерегистриран)
Публикувано01.08.01 21:14



Hlebarov, garvan garvanu oko ne vadi. Tuk prikliuchih. Ti sam shte se setish za ostanaloto.



Тема Re: КУКИТЕ в PRнови [re: taran]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано02.08.01 00:16



Аз не се сещам - отдавна го знам. Яд ме е само, че го правят непрофесионално. Едно време в Саачи (в ранния романтичен период, когато шеф беше Бранимир Димитриевич - Туцко) имаше един лаф на българо-сръбски "Не се дразним кад ме лажат, ама най се ядосвам като ме правят идиота". Е, те сега ситуацията е горе-долу същата.



Тема Re: КУКИТЕ в PRнови [re: Xлeбapoв]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано03.08.01 19:42



Извинявай, колега Хлебаров, няколко дена ме нямаше в Нет-а. Едно уточнение - куката не е задължително да работи във вестника. Бих ти помогнал при конкретно дефиниране на казуса по мейла. Като се поосвободя идната седмица, ще ти пиша там. Ако задачката наистина съществува и е спешна - междувременно потърси някой от по-маститите юристи в областта на застрахователното дело. Те са преки посредници към информацията. Ще се споразумеете бързо. То е като в любовта - колкото по-малко хора участват, толкова по-здрава е връзката.



Тема Re: КУКИТЕ в PRнови [re: Гeнчo]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано03.08.01 20:07



Интересно мнение ... Под застрахователи нали нямаш предвид ония с дебелите вратове ?

Чакам мейла ти.



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Авторkidem (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 16:50



Ако сте пропуснали, моля колеги, обърнете внимание на два материала от съботния брой на Труд. Той започва с гръмкото, търсещо по-големи продажби, заглавие "Запор на ЦУМ заради борчове". Там най-общо някаква строителна фирма поискала от съда запор на сметките на магазина заради неизплатени суми по изпълнение на договора за строителни услуги. Материалът явно е иницииран от строителната фирма, която се представя за потърпевша, но е сравнително балансиран с представяне позициите и на двете страни. Истината по случая тепърва ще излиза наяве (днес се появи мнение на агенция Нота Бене, които обслужват собствениците на ЦУМ, че строителите превишили стойността на договорените ремонтни дейности два пъти).

Не в тази статия е големият проблем, въпреки че именно от нея започва да мирише. Играта продължава на стр.16 в същия брой, където Хабросбанк, собственост на същите акционери, като тези на ЦУМ, самите акционери Ай Риджънт (бивши Риджънт Пасифик Груп) и продавачът на Хеброс - БКК, очевадно поръчково са представени в мръсна светлина. Личи си, че авторът е имал в базата си данни нужната информация и е чакал удобния момент.

Не съм свързан с банката по никакъв начин, но тъй като наблюдавам банките от позицията на ПР тази статия направо ме отврати. Всъщност Труд не за пръв път пише по този начин. Спомням си наскоро статията срещу приватизацията на Лагерния завод, както по-рано и поредицата за приватизацията на Булбанк.

В друга тема, съвсем наскоро, бе дискутирано дали статия в Капитал е поръчкова или не. Не коментирам нея, но в сравнение с тази в Труд, статията в Капитал е напълно нормална.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.