Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 27.09.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Гeнчo]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат)
Публикувано30.07.01 11:01



Генчо, благодаря ти за вниманието и мнението. най-ми хареса точка №2 /въпреки принципното ми становище за свободата на словото и нуждата от журналистически контрол върху икономическото и социално развитие на юридическите и физически субекти от национално значение/. в момента работя върху точка №4, но без изгледи висшият мениджмънт да се трогне от предложението им и да разшири бюджетчето... кво пък, поне ще си лежа на идеята, че ако бяха одобрили идеята нещата щяха да се попроменят /пък тя всъщност може би си е пълен боклук, ама като няма доказателство.../



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: БУ/eднa бeз oпит]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат)
Публикувано30.07.01 11:08



БУ, като се върнеш почерняла, отпочинала и с ново гадже от морето хич няма да ти е до моите драсканици... но все пак съм отворила темата - чувствам се задължена да отговоря на всеки, който е писал до мен тук.
може и като "рев и сополи" да си разбрала моя опит да обсъдим етиката в журналистиката и реакциите на PR-ът в ситуация на сблъсък с крещящ непрофесионализъм. обещавам да не цивря вече публично - от сега нататък ще съм знаменосец с байряк с избродиран надпис "КОНСТРУКТИВНОСТТА ПРЕДИ ВСИЧКО, ДОЛУ ЛИГЛИТЕ"!



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторEдин c oпит (Нерегистриран)
Публикувано30.07.01 12:13



Виж - предложенията на Генчо са добри и напълно изпълними. По въпроса за журналистиката (по-точно - как ти я виждаш) - и на мен би ми се искало да живеем в някакъв приказен свят, където журналистика да означава преди всичко нещо като израз морален подход... Ама, като се събудя в калната локва, наречена българско общество.... Ето още едно делово предложение - може да се опиташ да "преобърнеш" съответния журналист. Просто следва да го попроучиш и после - право (може и чрез посредник)при него с нещо с което можеш да му разбиеш личния живот (всякакви компромати вършат работа). Ако не знаеш как да намериш необходимата информация, обърни се към информационен брокер. Знам, че е гадно, но това е - с вълците по вълчи.



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторБУ (Нерегистриран)
Публикувано30.07.01 13:31




шъ съ топна в морето и за теб!



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Eдин c oпит]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано30.07.01 18:06



Би ли ми дал адреса на един информационен брокер - че доколкото знам в България "те такова животно нема". Еле пък такъв, дето ще събира информация за подкупни журналисти... А и хонорара - да не излезе, че е по-евтино да си платиш на подкупния журналист директно, отколкото да го преобръщаш.

Абе това с брокера май го имаше в някакъв евтин американски роман - ама ние се в България



Тема Re: за брокерите на информациянови [re: Xлeбapoв]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано31.07.01 01:05



Драги колега Хлебаров,
На прост български "информационният брокер" се нарича "кука". Нали знаеш, че няма бивши куки. Освен това има и такива, които поради нямане на пари или лакомия могат да предоставят туй-онуй. Постави задачата, кажи мизата, споразумей се, капарирай 100% и е много вероятно да получиш каквото ти трябва. Ще останеш изненадан и уплашен от достъпната цена. По-скоро проблемът ти би бил дали ще можеш да извадиш фактите наяве по начина, който ти трябва. Пък и без да си плащаш, с малко упоритост можеш да научиш повечето необходима информация. България е малка страна.



Тема КУКИТЕ в PRнови [re: Гeнчo]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано31.07.01 07:31



Е ти ме разби - никога нямаше да се сетя че информационен брокер в българския вариант на PR-a са куките (иначе казано "ченге", "ухо", "Ушев", "милиционер" и т.н.). Но има два-три проблема:

- 100% капаро на "ушев" ? никога !
- достоверност на информацията - 0 ! нула ! никаква !
- възможност за проверка - виж предния ред
и т.н.

Но иначе повдигаш интересна тема - куките и PR (модератора ако иска може да я изведе акто нова тема). Аз лично познавам доста PR-дейци, за които имам известни подозрения че са бивши "куки", а за един бос на PR агенция, към който съм чувал да се обръщат с "др. полковник" в определени ситуации (т.е. след определен брой питиета) съм абсолютно сигурен.

Но аз лично не си падам по съвместна работа с "куки" - принцип ! Може би глупав, но принцип !



Тема Re: КУКИТЕ в PRнови [re: Xлeбapoв]  
АвторEдин c oпит (Нерегистриран)
Публикувано31.07.01 15:13



Генчо е прав. Всъщност, можеш да ги наричаш както искаш - в т.ч. куки, ушеви или частни детективи... Можеш (както го казва и Генчо) и сам да си свършиш работата - никак не е трудно.
А за званията след питиетата - и по-високи сме чували. Ама какво ти пука?
Важното е да е ефективно - т.е. информацията да си заслужава парите. Що се отнася до "обръщането" - всичко зависи какво целиш. Добре би било да използваш друг журналист, на когото да предоставиш инфо-то. Така пипваш и двамата. И още - от опит знам, че почти 100% от "високо моралните " ни и известни журналисти по "ценоразпис" не се различават много от КАТ-аджиите... Но пък са доста по-страхливи от тях. Не твърдя, че това ми е приятно, но нали знаете за камилата и нейната миризма...



Тема Re: КУКИТЕ в PRнови [re: Eдин c oпит]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано01.08.01 19:24



Добре де, дай една кука в "24 часа" - мейла ми е antoan@hotmail.com GSM 088 234 210. Плащам добре, а за теб комисионна (оппа, грешка - консултантски услуги, разбира се)



Тема Re: КУКИТЕ в PRнови [re: Xлeбapoв]  
Авторtaran (Нерегистриран)
Публикувано01.08.01 21:14



Hlebarov, garvan garvanu oko ne vadi. Tuk prikliuchih. Ti sam shte se setish za ostanaloto.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.