Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 24.04.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да си поговорим за БДВО  
Автор Assencho (непознат )
Публикувано18.05.01 14:57



Много ще ми бъде интересно да Ви чуя мненията за така наречената професионална организация на ПР в България или БДВО.

Ако ме питате мене лично, дружеството има сериозна нужда от реогранизация и определено нов председател. Не искам нищо лошо да кажа за С.Алексиева, но ...

Както и да е - нататък сте вие. Май :--))



Тема Re: Да си поговорим за БДВОнови [re: Assencho]  
АвторПackвил (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 15:49



Има няколко така наречени"професионални" организации за ПР. Тази, за която ти говориш е безполезна според мен. Както повечето подбни структури и тази е създадена да обслужва определени интереси. Можеш ли да ми кажеш конкретно какво би ти дало на теб лично членството там?
Правим си ПР и без подбони организации. Ако трябва да изкажа мнението си доста по-престижно ми се струва да си индивидуален член на международна организация вместо да представляваш фирмата, в която работиш.
Така че промени на структурата и предстедателя са безмислени.



Тема Re: Да си поговорим за БДВОнови [re: Пackвил]  
Автор Assencho (непознат )
Публикувано18.05.01 17:34



Доста примиренческа позиция според мене и пълна липса на дискусия. Но както и да е, по-скоро е добре да се промени организацията, отколкото да я оставим сама да умре. Въпроса ми е как да се промени



Тема Re: Да си поговорим за БДВОнови [re: Assencho]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 16:15



И защо мнението за БДВО и сегашния председател Соня Алексиева трябва да е негативно? Просто няма причина, дори напротив - БДВО прави всичко по силите си, за да направи от тази професия добър бизнес и задължителна дейност за всяка организация. Допускам, че подобно мнение е изразилчовек, който не познава Соня и нейната работа в ПР дружеството. Соня е чудесен колега и професионалист и всеотдайно отдадена на каузата.



Тема Re: Да си поговорим за БДВОнови [re: victors]  
Авторmick (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 17:45



Amin,
pochti kato harakteristika za postypvane v komsomola
ne pochti
napylno



Тема Re: Да си поговорим за БДВОнови [re: mick]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 18:46



Относно характеристиката за комсомола от неназования - не зная дали някога е писал такава и знае ли за какво става дума, но е ясно, че си няма и понятие от PR структури и възможностите те да помогнат за успеха на коя да е комуникационна кампания. Бих искал да прочета и някои по-сериозни мнения по темата, така както се появиха около възможностите за Интернет PR във фармацевтиката.



Тема Re: Да си поговорим за БДВОнови [re: victors]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано26.05.01 12:02



Ами... професионално мнение от непрофесионалист може ли?
БДВО в момента с абсолютно нищо не помага на ПР-а в БГ. Камо ли на "коя да е комуникационна кампания". Единственото, което прави е да събира членски внос от всички студент(к)и във факултета и прословутите награди.
Тва е мнение на непрофесионалист повтарям, но се пак малко или повече "вътре в нещата". Ако не съм прав ще се радвам да ме обориш. И само още едно нещо да кажа. БДВО - като професионална браншова организация би трябвало поне да се занимава с етичната страна на бизнеса ПР в БГ. А тя прави ли го? Прави ли нещо по въпроса, че една ПР агенция обслужва конкурентни клиенти? Прави ли нещо (разбира се неофициално) за кражбите на идеи? Прави ли нещо за защита (лобиране да речем) на самите си членове от този проблем. Все още в закона за авторското право седи точката, че идеи и концепции не се защитават от този закон. БДВО щом това НЕ прави - какви са и точно функциите на браншова организация?

Такива ми ти работи....

I'm out of coffee... snif...shif...


Тема Re: Да си поговорим за БДВОнови [re: Aвaтapчe]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 12:34



В мнението ти има сериозна грижа за настоящето и бъдещето на професията, за което те поздравявам. Всъщност съм съгласен с повечето от споделеното. Но бих разделил мнението ти на две - за ролята на БДВО, като принцип и конкретните прояви, като етика. За първото - повтарям вече казаното от мен, че това дружество може и се опитва да помага за развитие на професията. Само няколко примера - организира изработването на свой сайт (www.pr-bg.com), който предстои (надявам се) да се пълни със съдържание; организира за първи път конкурс за ПР награди и номинации (дори и с дефектите си тази пионерска мисия трябва да бъде приветствана, защото легитимира постиженията и гафовете); уреди членство на български професионалисти в IPRA при доста редуциран членски внос, което е международен престиж за български специалисти.
Що се отнася до етиката - съгласен съм напълно. Ето тук БДВО трябва да се бори с всички подобни прояви на нелоялност и на "черен" ПР. Но за тази цел комисията по етика на дружеството трябва да бъде сезирана, за да разгледа случая и вземе отношение. И последно - в това дружество членуват ПР специалисти индивидуално, а не ПР агенции или вътрешни отдели.
Радвам се на добронамерения ти тон.



Тема Re: Да си поговорим за БДВОнови [re: victors]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано28.05.01 12:58



хмм...
може ли да те поправя?
БДВО няма нищо общо с "уреди членство на български професионалисти в IPRA при доста редуциран членски внос, което е международен престиж за български специалисти". Ама АБСОЛЮТНО нищо. Тва го уреди г-жа Мария Гергова - chairman на IPRA за България. Ако информацията която имаш е получена от БДВО то това говори ясно за "морала" на организацията.

Както и да е... това е често срещано явление тук. Номера е да не зачестява. Номера е БДВО от една оргганизация на ПР студентите да стане оранизация на ПР специалистите. И да защитава правата им. И да налага задължения. Изобщо - да си върши работата, а не само да оранизира награди.

Дано ей тва стане...

I'm out of coffee... snif...shif...


Тема Re: Да си поговорим за БДВОнови [re: Aвaтapчe]  
Авторcмexypko (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 16:58



Вижте, най-доброто , което можем да направим е да спрем разговорите по темата, защото тема няма. Няма действаща организация - БДВО си е комсомол, ама в малък и слава богу - безобидно нефелен мащаб. Когато има развит PR бизнес, той сам ще създаде своя ПРОФЕСИОНАЛНА организация.
... така кротко си мисля аз...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.