Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 17.06.24 
Автомобили
   >> Porsche
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Vapros za pokupka na Porsche 924нови  
АвторNik_V (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 15:52



Zdraveite!!!
Imam edin dosta obshiren vapros, koito iziskva oba4e dosta obshiren otgovor!
Ot dosta vreme sam po4itatel na Porsche!!! Vinagi sam jelal da pritejavam edno ili moje bi dve ili tri :) osobeno Porsche 944 S2, no kato pove4eto mladi hora nqmam 4ak takava finansova vazmojnost :) Kakto i da e! Nqma zna4enie :)
Ta vaprosa mi e otnosno Porsche 924!
Interesuva me ako namerq tuk v Balgariq nqkoi avtomobil ot tozi model do okolo 2000-2500 lv i ako vlojq v nego oshte okolo 1000-1500 lv dali shte e vazmojno da se polu4i edin dolu-gore nadejden avtomobil, koito da si go karam spokoino, bez izlishno ra4kane, okolo 10000 km na godina.
Interesuva me:
1. Tai kato modela e stari4ak kak se namirat 4asti za nego - v smisal konsumativi za dvigatel, skorostna kutiq, oka4vane, transmisiq. Za 4asti po kupeto ne govorim. To tam e qsno. Znaq 4e dvigatelq e po4ti identi4en s dvigatelq ot mikrobusa VW LT i dosta si prili4a s dvigatelq na Audi 100 (parvata generatsiq), a nqkoi 4asti ot oka4vaneto sa sashtite kato na VW Golf 1.
Interesuvat me namirat li se 4isto novi 4asti za tozi model v Bulgaria, zashtoto ako vzema takav avtomobil bih jelal da go oborudvam s novi 4asti. Imam namerenie da go priveda v originalen vid, bez da mu pravq nikakvi vanshli ili vatreshni tuninzi (az mrazq tuninga).
2. Ima li maistori koito razbirat (naistina) i imat vazmojnost da opravqt Porsche 924. Govorq po spetsialno za Burgas i rajona.
3. Kakvo trqbva da gledam po avtomobila nai ve4e pri pokupkata. Predelno mi e qsno 4e avtomobil na 20-25 godini i to Porsche ne e karan spokoino, osobeno pak tuk v Bulgaria. Ta interesuva me dali do 2500 lv moje da se nameri 924 s ne mnogo sduhan dvigatel i transmisiq nai-ve4e! Ina4e hodova 4ast shte se opravq to e qsno :)
Az NE sam ot tipa hora, koito da prepravqt avtomobila do neuznavaemost i sled tova da se sastezavat s nqkakvi sopoli koito karat VW Golf. Tova e super tapo.

Prosto mi haresva viziqta na avtomobila i izobshto tzqloto mu izla4vane, sashto interiora mu, pozitsiqta na shofirane, stegnatoto tvardo oka4vane, izdaljenata prednitsa, strani4niq profil i t.n.
I v kraina smetka obobshtavam:
Ako namerq nqkoi model 924 za okolo 2000-2500 i go remontiram za okolo 1500 lv. dali shte se polu4i dolu-gore nadejden avtomobil, koito da se doblijava pone malko do originalnoto mu sastoqnie, na koito naistina da se kefq kato go karam spokoino!

Blagodarq predvaritelno na vsi4ki!

Nik_V - http://undergroundcars.hit.bg



Тема Re: Vapros za pokupka na Porsche 924нови [re: Nik_V]  
Авторkart (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 20:12



Здравей,

Както при закупуването на какъвто и да е автомобил втора употреба, така и закупуването на Porsche в добро състояние е въпрос най-вече на късмет!

Мога да ти споледя моя личен опит по темата. След определяне на бюджет (съвсем малко по-голям от твоя) и почти едногодишно търсене, миналата година успях да се сдобия с 924S. През това време гледах доста 924-ки и 1-2 944. Повечете наистина бяха в ценовия диапазон 2000-3000, имаше и безумни оферти за по над 6000, но като цяло впечатленията ми от "евтините" никак не са добри. Консултирал съм се с познати (собстеници на автосервизи, елкони и т.н.) и всеобщото мнение беше да търся 924S или 944 предвид по-съвременната и по-леснат за поддръжка запалителна система на Bosch. Проблема (освен цената) на повечето 944 беше, че бяха преправяни прекалено много, а аз исках оригинална кола (в момента дори имам оригиналния комплект ключове, оригиналната кожена тапицерия с надписи Porsche, Owners Manual и т.н. - т.е. никакви модификации и визуални тунинги - колата е за каране :-)

Поради тая причина се концентрирах в търсене на 924S - не може да те излъжат в годините - тя е произвеждана 2.5 години, 150 кс съвременен двигател на Porsche и добра цена.

Та обобщено - отдели си повече време за търсене, въоръжи се с търпение, прехвърли част от бюджета за "стягане" към този за "придобиване" и когато си кажеш тази кола ми харесва - я купувай!

Най-важното може би е, че и в момента (почти една година след покупката) съм убеден, че съм направил правилния избор!

Успех в търсенето и ако имаш конкретни въпроси - питай.



Тема Re: Vapros za pokupka na Porsche 924нови [re: kart]  
АвторNik_V (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 12:41



Blagodarq ti za otgovora!
I spored men po-dobrata pokupka e Porsche 924S. I na men pove4e mi haresva pak i dinamikata mu e po-dobra. Dvigatelq vse pak e 2.5 150 k.s. Problema e oba4e 4e ne znam dali moje da se nameri 924S za okolo 5000 lv.
Imam nqkolko vaprosa otnosno snabdqvaneto s 4asti osobeno za dvigatelq i skorostnata kutiq i oka4vaneto. Kak namirash 4asti za tozi dvigatel, ne e li prekaleno trudno i mnogo skapo zashtot vse pak dvigatelq ne e ot VW LT, a e na Porsche.
Az edinstveno se naso4ih kam standarten model na 924 (a ne 924S), samo zashtot si misleh 4e namiraneto na 4asti shte e po-lesno zashtoto mnogo 4asti po-dvigatelq i po oka4vaneto znam 4e sa sashtite kato na modeli na VW ili AUDI
No az samo taka si mislq, ne znam dalie e vqrno tova :)
Taka 4e tova mi e nai-ve4e vaprosa: kak se snabdqvash s 4asti i dali sa mnogo ama naistina mnogo skapi kakto nqkoi razpravqt! A i dali se namirat servizi, v koito moje da se opravq kolata. Vse pak e Porsche!!!



Тема Re: Vapros za pokupka na Porsche 924нови [re: Nik_V]  
Авторrex6926 (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 19:22



Az predi 2 mseca se sdobix s dobro Porsche 924 85'godina. Kypix go ot Burgas.V momenta e v drygiqt krai na BG -Lom,ta za tiq kilometri mi glytna za okolo 7 na 100 razxod:) koeto e normalno.Vun6en vid nqma,no e dobro na dvigatel i oka4vane,ima zabelejka v diferenciala,no e popravimo.Kolata se dokazva kato "Pi4elovec" (tova go pro4etox v Mobile.bg i mnogo mi xaresa) i sega my se radvam otvreme navreme:) 6tot sum stydent i ne si xodq 4esto.Tova e kola opredeleno za xora-individyalisti ,koito si me4taqt nesumneno za 911.no nqmat finansovata vuzmojnost za nego,zatova se zadovolqvame s 924,koeto e naroden sportist:) Sport za naroda go pi6at po spisaniqta,no si e Porsche:) Az sum na4inae6t s modela,no puk imax i 4e6koto Porsche-Skoda 120l oba4e ot tiq s dve vrati i dvigatel s tyrbokompresor-150 k.s. Ynikalna za BG,kakto i da e ,tq izdade bagaja i sega e na vtori4ni:) Ta vzex 924 i ne sujalqvam, i az ne sum fen na tuninga,no Golfa go pravq kriv otvsqkude kato izprevarvam vse mi se stryva 4e e dal na zadna:) :) :) Nqkoi selski racing fen s lepenka na zadnoto stuklo-tuning,remus,sport i t.. n. takiva ne gi obi4am,no kakto i da e:) Za xorata koito pi6at v tozi klyb-molq vi da namerim na4in da se suberem nqkude koi s kakvo ima 4e pone da se po4yvstvame kato edna neformalna ob6tnost na xora s podobni interesi,to e qsno 4e vseki ot nas iska da probiva i da e fen,no kato sme mnogo i edinni e po-lesno,6toto vseki ima idei i znae po ne6to razli4no.Ako nqkoi ima jelanie da mi pi6e na rex01@abv.bg 4e da se znaem i da pokajem 4e v BG i nai-maloimotnite iskat da pravqt ne6to, i da suzdavat standarti :) A ti ne 4akai,ne se dvoymi,a namirai i zapo4vai da stqga6 nqkoe Porsche 6tot e dobre da go ima6:)



Тема Re: Vapros za pokupka na Porsche 924нови [re: rex6926]  
АвторNik_V (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 20:27



Mojesh li da mikajesh neshto pove4e za tova kak namirash 4asti za porsheto. imam vpredvid 4asti po dvigatel, oka4vane, skorostna kutiq i pro4ie. ne govora za 4asti po kupeto kato kalnitsi i t.n.
Zashtoto az mnogo iskam da si kupq takova Porsche 924 ili 924S, no me e strah ot tova kade i kak moga da se sdobiq s 4asti, nai ve4e novi predpo4itam, ako ima oshte :)

Nik V - undergroundcars.hit.bg



Тема Re: Vapros za pokupka na Porsche 924нови [re: Nik_V]  
АвторCeco6926 (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 13:41



Da, lesno se namirat 4asti,no az ne sum mnogo kompetenten oburni se kum drugite ot kluba-napr. Porsche burgas-toi e mnogo naqsno i 6te ti kaje vsi4ko,koeo te interesyva.A "koito go e strax ot me4ki ,ne xodi v gorata":) V smisyl 4e poemaneto na risk si e tvoi izbor,tova 4e ti se kara po-razli4na kola e kolkoto dobro,tolkova i lo6o,osobeno,ako tazi 6te ti e purvata. Trqbva da znae6 4e za neq sa nyjni pove4e liubov i griji,otkolkoto za dryga,poneje ne i otiva da e sus skapan vun6en vid i da raboti kato traktor.Az zatova ne karam moqta,za6toto kato ne radva okoto mi,tova 6te govori lo6o za men samiqt-vsmisyl,4e ne polaga6 neobxodiite griji i t.n. Tazi kola e Maniaci-deto znaqt kakvo sa kypili,a ne za deca deto iskat da se izgazarqt za 2 dena i da q ydarqt na nqkoi parking dokato parkirat,6tot i e dulga prednicata:) :) Taka 4e sam re6avai-no po-dobre opitai,6tot 6te znae6 kakvo e ! Taka samo se 4ydi6-mainata my ,kypyvai i ne se pritisnqvai-4asti bol,xora det 6te ti pomognat su6to



Тема Re: Vapros za pokupka na Porsche 924нови [re: Ceco6926]  
АвторNik_V (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 18:26



Blagodarq za otgovora!
Ambitsirah se oshte pove4e kato 4eta tuk otgovorite v kluba!
Za gijite i riska sam naqsno. Vse pak govorim za avtomobil na 20-25 godini pak i edva li shte e karan ot predishnite si sobstvenitsi leko :)
Ideqta mi kakto pisah e da stegna avtomobila ako e vazmojno do originalnoto mu sastoqnie, imam vpredvid na parvo vreme v tehni4esko otnoshenie, no pritesneniqta mi sa za tova da ne bi tsqlostniq remont da bade nqkakva glavolomna suma. Znaq 4e i za bez pari nqma da mine, no kakto pisah ako nqkoi moje da mi kaje to4no dali e realno i vazmojno za okolo 2000-3000 lv da se napravi dobar remont po dvigatel, oka4vane i transmisiq (imam vpredvid vsi4ki 4asti koito sa iznoseni ili sa defektirali da se podmenqt s novi) na nqkoi ekzemplqr 924 zakupen za okolo 2000 lv. ili s takava suma moje samo da se napravi nqkakav posredstven nishtojen remont :(



Тема Re: Vapros za pokupka na Porsche 924нови [re: Nik_V]  
АвторCeco6926 (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 13:41



Da 6te moje6,kogato ne iztukvash kakva kola 6te remontira6,no trqbva da moje6 i da ima6 4ovek,koito 6te go napravi ka4estveno,za6toto v protiven sly4ai stava lo6o. Moqta ideq za moqta 924 e izcqlo,razglobqvane na 4asti-dokato neostane samo kupe i ottyk natam kudeto kuca se pravi,t.e vsqka 4ast se preglejda i ako ima nyjda se podmenq ilizamenq s dryga podobna:) Tova e ne6to kato restavraciq-ne samo 4e 6te si znae6 kolata naizust,no i kato se po4upi ne6to 6te znae6 kak da go podmenq6:) Tova e da si maniakq, batka!



Тема Re: Vapros za pokupka na Porsche 924нови [re: Ceco6926]  
АвторNik_V (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 20:01



Dobra ideq imash za tvoeto porsche. Az iskam da napravq neshto podobno kato teb, no problema e 4e nqmam nujnite umeniq da napravq sam restavratsiqta, zashtoto prosto ne razbiram tolkova mnogo ot remontirane na avtomobili! :)
Eto zatova e hubavo da se sazdade deistvash Porsche Club-za obmqna na opit, pak i da vidim malko krasivi i rqdko-sreshtani avtomobili na edno mqsto!


Nik V



Тема Re: Vapros za pokupka na Porsche 924 [re: Nik_V]  
Авторcecko (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 19:43



e da, dobre 6te e osobeno kato za na4inae6ti kato nas.Vse pak i az nesum mnogo dobur montior,no se opitvam




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.