Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 28.09.24 
Автомобили
   >> Porsche
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ПОМОЩ! Въпроси за 924нови  
Автор KickingKing (TheImmortalKing)
Публикувано14.08.05 02:10



Lok-Tar!

Е колеги имам нужда от вашата помощ. Имам кола(Форд Ескорт Кабрио '92) и я продавам. Гледам да направя бартер и ми попадна едно 924. Но ме тормозят доста неща относно него. За това реших да ви питам вас, като се надявам да се отнесете сериозно :)

За колата:
Произведена 80те... Не се знае точно кога. Двигател 2.0 Ауди 125к.с. По това съдя, че е модел '78. Оптичен тунинг. Ето я красавицата



Ето и въпросите

Двигател:
1) Има само 5 цифри за изминатите километри. Пише 92'000, но това може да е 192 а дори 292. Това доста ме притеснява...
2) Двигателя е на Ауди. Лесно ли се намират части за него и скъпи ли са?
3) След като е двигател на 25-30год. лесно ли се чупи или е "стабиляга"?
4) Колко се очаква да ми харчи градско това сладурче?
5) Как да позная дали е в "добра форма" двигателя???
6) Това е МЕХАНИЧЕН ИНЖЕКЦИОН. Лесно ли се настройва? Добре ли се справят наще майстори с това чудо на модерната(за 60те години :)) техника?

Окачване:
1) Нямам никакви сведения за него... Добро ли е? Какви са частите му? Лесно ли се чупи или се справя добре?

Каросерия:
1) Макар да няма изглежи за ръжда къде са слабите места на този модел(Примерно на моя Форд са калниците и праговете)?

Други:
1) Какви са шансовете ми за продажда по-нататък?

И накрая нещо много важно:
!) Какви пари мислите, че струва??? т.е. каква оценка бихте му дали(в лева)?
Тук искам да спомена, че колата няма никакви екстри. Само кожен салон. Нито ел. стъкла, нито ел. огледала, нито шибедах, нито ABS.

И накрая бихте ли обобщили заслужава ли си според вас? Какво мога да очаквам от тази кола?

Благодаря за мненията ви предварително. Ще ви помоля ако някой дава отговор и притежава Порше да спомене това в мнението си(все пак едно е мнението на собственик(или бивш) и друго е на някой "keyboard racer"). Очаквам с нетърпение вашите отговори и ви благодаря предварително.


С уважение: Калоян

Hail and Kill

Kicking King

Редактирано от KickingKing на 14.08.05 02:11.



Тема Re: ПОМОЩ! Въпроси за 924 [re: KickingKing]  
Автор 3вeздeлин Бopиcoв ()
Публикувано20.08.05 00:11



Здравей KickingKing,

Не карам този модел, така че нямам отговори от пряк опит с подобна кола, но като гледам друг не ти отговаря, така че дано съм ти полезен.

В

има отговори на повечето ти въпроси. Погледни по специално FAQ и Technical секциите.

Ако знаеш номер на двигател/шаси - може да се погледне кога точно са произведени те.

Иначе по твоите въпроси -

1. Тия коли се карат. Съвсем вероятно е километражът да е въртян и да нямаш реална представа за километрите, макар и да са само пет цифрите. Малко вероятно е да е под 200000км. Човек с познания и опит може да прецени годините и километрите от общото състояние на двигател и шаси, но за това се иска подробен оглед от разбирач. Така или иначе, обаче - хубаво е такъв човек да погледне колата, а не да купуваш на юнашко доверие. Както казах вече тия коли се карат и макар и двигателят да е слабичък - бъди сигурен, че е юркан зверски, а предполагам и ти няма да му простиш :)

2. и 3. Части се намират. Моделът не е съсем рядък за България. Двигателят е здрав, но е важно да се знае коя година е произведен, за да се прецени каква част от фабричните дефекти са били вече отстранени към момента на производство. Двигателят е сравнително добър, но пак ще кажа - тази кола най-вероятно е експлоатирана зверски.

Прочети този .

4. Ще ти кажа в широк диапазон - 10л-12л/100км градско. Зависи от състоянието на двигателя и начина по-който ще караш.

5. Преглед от разбирач, на стенд, най-добре с отваряне. Ако ще е при елементарен оглед - шумове, вибрации, течове, неравномерен ход и т.н. говорят за проблеми. Много от тия неща може да се маскират за известно време, колкото да ти я продадат...

6. Да. В добрите сервизи се оправят с всякакви инжекциони.

За окачването - слабичко е за нашите пътища, макар че има елементи от фолксваген голф мисля (може и да се лъжа, в сайта по-горе си пише всичко, чети там). Но понеже и двигателят е слабичък - ако няма явни проблеми - ще изкара. Все пак - специалист да погледне е нужно - дали преди или след купуването - ти ще си прецениш.

Каросерията - мисля е поцинкована, така че проблеми с ръжда едва ли ще имаш. По принцип този тип коли имат повече проблеми с ламарините, отколкото с двигателите, щото доста се блъскат :). Кола на двадесет и кусур години - вероятно е да е блъскана неведнъж.

Шансовете за продажба са малки. Основно на фенове като теб :). Това е спортна кола, макар и с маломощен двигател - не е за всеки. Имай предвид, че е тясна и малка. Общо взето в нея можеш да возиш себе си, гаджето :), днешен вестник и портфейла си. :)

Ако искаш да се ориентираш за цените - погледни . Мисля, че тази кола, ако няма скрити проблеми и в зависимост от годините струва между 1200 и 3000лв

На въпроса "Дали си струва да си купиш Порше?" :)
Моят отговор е да! Карам от около 1.5г. 944S2. Удоволствието от шофирането е невероятно, макар че ми е въртяла всевъзможни номера. :) Имай предвид, че поддръжката, дори на 924 е сравнително скъпа, но все пак колата може да се кара ежедневно.

Какво можеш да очакваш от колата -

Хубавото - страхотно поведение на пътя, истинско удоволствие от шофирането, всякакви номерца от "висшия пилотаж". Вероятно кварталните мацки и дечурлигата ще са ти фенове :)

Лошото - колата е със задно предаване - изключително управляема е, но си иска опит и майсторлък. Доброто и поведение лесно може да ти изиграе кофти номер в критични ситуации. Ескплоатацията и е доста по-скъпа от на форд. Макар и моделът да е разпространен и да се намират части - има и уникални неща. Тая атрактивна форма на купето се дължи на използване на стъклопласти - хубавото при тях е, че издържат в известна степен на натиск и огъване - не се деформират като ламарините. Лошото е, че като се счупят - не се изчукват а лепят, изграждат отново и т.н - по-скъпо си е. Тази кола се кара с хубави гуми. Ако ще караш през зимата - предвиди си НОВИ ЗИМНИ гуми.

Каквото и да решиш - желая ти късмет!



Тема Re: ПОМОЩ! Въпроси за 924нови [re: 3вeздeлин Бopиcoв]  
АвторNo lmportant (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 16:33



Здравей,

Видях, че колегата вече ти е дал доста обстоен отговор и ти е посочил най-добрия наръчник на купувача - http://www.connact.com/~kgross/FAQ/944faq.html

В допълнение (ако не е късно вече :-), като собственик на 924S, отзад напред:
1. Повярвай ми - струва си да караш такава кола - карал съм всякакви коли последните 15 години - най-близкото приближение до 924/924S/944 май е картинг :-)
2. Продажба - само на поредния фен с ограничен бюджет (като всчики нас :-)
3. Екстри - едва ли ще я караш през зимата, така че АБС (имам някакъв тъп проблем с латиницата) не е жизнено важен. Плюс това за предпочитане е модел с 4 дискови спирачки - невероятно е усещането при спиране и спирачния път - не случайно в западните сайтове пише, че най-често срещания инцидент с Порше е някой да те удари отзад!
Ел-стъкла и шибидах (ако няма климатик, а такива трудно се намират) са крайно желателни. Хидравлика - пак спорен момент - моята е без. Паркирането без хидравлика е кошмарно (предвид факта, че волана е мнооооого ниско разположен), но при висока скорост май всчико това се обръща в предимство.
4. Ръжда - освен по някои не добре ремонтирани места, не е като някои Опели, които гният по график. При 924S, 944 и т.н. купето е поцинковано.
5. Окачване - "раздрънква" се по нашите пътища и е твърдо (както би трябвало да бъде). Е, на нормален път (разбирай без дупки) е фантастично - в завой може да се влезе с много по-голяма от очакването скорост.
6. Двигател - км са мин 192 (или 292) - тези коли наистина са се карали като ежедневни на запад. Части - повечето се намират - все пак колата е проектирана от Фолксваген. Цени - малко по-високи от като за другите немски коли. Проблема е, че няма "неоригинални" части.
7. Разход (за 924S, т.е. 2.5) - 11-12 градско, около 9 извънградско
8. Препоръка - ако си решил да си купуваш - отдели време и си потърси запазено 924S (www.mobile.bg е добър за тази цел). Годината на производство е без значение - произвеждано е от 86 до 88. Защо точно това?:
- 2.5 двигател на Порше и "нормална"Бош" инжекция
- 150 к.с. (е, сигурно има измрели по пътя коне, но и при Ауди двигетеля ще има такива)
- малка разлика в цената - около 1000-1500 лв повече от чиста 924 (а разходите за поддръжката са същите)
- по-евтин от 944 (пак с около 1500-2000 лв) при еднакви години, а реално погледнато е почти същата кола.

Успех!



Тема Re: ПОМОЩ! Въпроси за 924нови [re: KickingKing]  
Авторporsche (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 11:58



UVAJAEMI kolega.otgovaryam ti nay seriozno.kolata si zaslujava,stiga da znai6 kakvo iska6.podarja se lesno:prednicaGOLF (cyalosten remont max.500).dvigatel :4asti ot (AUDI mod.WA) i ot dvigatel na LT.namirat se.kolata za men e sredno barza.har4i ot 8 do14 zavisi ot kraka.predpolagam znae6 4e formulite niamat ABS HIDRAVLIK taka 4e precenyay.ima i skapi ne6ta (lageri na zadni glavini 200 lv.,zadno staklo,zadni barabani).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.