Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 15.06.24 
Автомобили
   >> Porsche
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: PORSCHE ili Ferrariнови [re: NONAME]  
АвторBl_TURBO (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 22:53



Porsche i Ferrari tova e moje bi e sportniqt vruh v avtomobilostroeneto.Az sam fen na Porsche no ne trqbva da otri4ame i klasata na Ferrari.Porsche si e Porsche, Ferrari - Ferrari.Na fenovete na Ferrari 6te kaja samo edno - Porsche 917 - stra6ili6teto za Ferrari.Porsche sa mnoo po - gotina marka.



Тема Re: PORSCHE ili Ferrariнови [re: Bl_TURBO]  
АвторKroger (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 05:10



Незнам. Ако човек неможе да си позволи да кара нито Ферари, нито Порше и няма опит с шофирането на такива коли дали може да определеи коя е по-добра.

Аз самият съм чувал, че Порше са по-маневрени от Ферари.

Личните ми предпочитания са насочени към ето това бижу.



Bugatti Veyron



Тема Re: PORSCHE ili Ferrariнови [re: NONAME]  
АвторДжyлия (Нерегистриран)
Публикувано27.08.05 21:44



Според мен тези две прекрасни марки автомобили са предназначени за две различни групи хора.Порше е за хора които искат да използват колата всеки ден в седмица както и през зимния сезон.Собствениците на Ферари най-често са хора с повече пари причина за това е цената на колата (Ф430 струва колкото две 911) и най-вече подръжката на Ферари е астрономическа.Друга съществена разлика е разположението на двигатела.При 911 той се намира зад задния мост за разлика от Ферари където е разположен пред задния мост (централен) при 8 цилиндровите модели както и старата Тестароса която се води V12 на 180 градуса което дефакто значи 12 цилиндров боксер.При новите 12 цилиндрови Ферарита джигатела се намира под предния къпак но в действителност той е разполежен зад предния мост което пак го прави централен и теглото е разпределено 50/50 между предна и задна ос.Изключение е новото Ферари Енцо както и спортната му версия Ферари FXX който са 12 цилиндрови с двигатели разположени пред задния мост.Друга основна разлика между Порше и Ферари е броя на цилиндрите.Колите на Ферари са 8 или 12 цилиндрови докато при Порше избора е ограничен само на 6 цилиндъра при положение че човек не си купи SUV-а на Порше.Друга съществена разлика е че двигателите на Ферари са по-високо оборотни от тези на Порше.8 цилиндровите Ферарита както и Енцото работят на 8500 оборото докато повечето Поршета имат работен режим между 6000 и 7500 оборота.http://www.windingroad.com/-това е адреса на едно много хубаво интернет списание което е безплатно и ако си свалиш последния им брой там ще намериш подробен тест между 911 и Ф430.Лично аз съм се замислял за покупката на Порше 944 Турбо S2 но недай си боже да имам повече пари някои ден в списъка ми най-желани коли на първо място е Алфа Ромео 33 Страдале от 1967г и след това Ф40.Формула 1 е място където се раждат нови технологи в автомобилостроенето и Ферари са единствения производител които е участвал във всичките съзтезания до сега което е огромна реклама. Както споменах Порше и Ферари са различни групи купувачи въпреки че и двете са спортни коли.Цената на Ф430 е колкото две нови 911 а новоро Ферари FXX струва 1 500 000 евро без ДДС но и двете марки имат велика история.Имаш ли парите или възможноста покарай и двете.Имам един комшия (не в България) които има Ферари Тестероса 1989г и годишния му сервиз които включва смяна на ремаци,филтри и масло в ауторизиран сервиз на Ферари му струва около 6 000 евро което са парите за едно хубаво Порше 944 Турбо.
Успех с избора



Тема Re: PORSCHE ili Ferrariнови [re: Джyлия]  
АвторMmmm (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 07:23



Djuliq ne znam kakva si, no qvno si imash predstava ot koli:) Tuka tiq neshto sporeha i ti im zatvori ustata za vinagi;) Sashtestvenite razliki v avtomobilite sa tiq, a i mislq 4e si mnogo prava za tova, 4e i dvete marki si gi biva, no prosto sa napraveni za razli4en klas hora:) Jiveq v Ispaniq i Porshetata tuk sa mnogo razprostraneni, za razlika ot Ferraritata, moje bi tova obqsnqva i razlikata v parite:) Ai tolkova ot mene, a ti produljavai v sushtiq duh:)



Тема Re: PORSCHE ili Ferrariнови [re: Mmmm]  
АвторДжyлиeтa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.05 15:13



МММ,
Това че виждаш по-често Поршета по пътищата отколкото Ферарита се дължи не толкова на цените колкото на факта че управниците на двете компании имат различни виждания върху своите маркетингови политики.Порше не смятат че заливането на пазара с техните коли ще им пречи и правят толкова коли колкото могат да продадат.Порше се хвърлиха на пазара на джипове а и се очаква скоро време да пуснат на пазара лимузина с 4 врати която да е конкурент на БМВ 7 серия и Мерцедес S класа.Резултата е че Порше годишно произвеждат около 70 000 коли.За пример една марка като Сааб произвежда около 120 000 коли годишно.Ферари са на обратния полюс.Умишлено не произваждат повече от 4500 коли на година за да запазят мита,екзотичноста на марката както и цените на втора ръка да са сравнително високи.Един прост пример е че можеш да купиш в движение едно Порше 944 в Германия за 1000 евро докато за най-евтиното Ферари на старо (Мондиал,Дино ГТ4 или 412) ще трябва да се бръкнеш минимум 17 000 евро.Когато Ферари пуснаха на пазара Енцото купувачите кандидатсваха със CV-та както човек прави когато си търси нова работа.От няколко хиляди кандидати Ферари избраха 398 щастливци.Като е добре да отбележим че човек като Ралф Лорен не бе одобрен въпреки че има парите за няколко бройки.Едно от условията е било купувачат да е закупил поне 3-4 нови ферарита преди това.Условията за новото FXX (20 бройки) ще бъдат още по-тежки.Това са причините защо виждаш по-често Поршета отколкото Ферарита по улиците.



Тема Re: PORSCHE ili Ferrariнови [re: Джyлиeтa]  
Автор zi Cobra™ (PORSCHE)
Публикувано22.10.05 02:49



Perfectno kazano

"PORSCHE - There is No Substitute"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.