Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 25.04.24 
Автомобили
   >> Porsche
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Porsche 924 с 375 конски сили  
Автор VinsVega (300 km./h)
Публикувано07.08.02 23:23



Вярвате ли, че от 2-литровото моторче на 924 се вадят 375 коня?
ВИЖТЕ САМИ!!!
http://www.cix.co.uk/~allied-display/porsche/924cgt.html





Тема Re: Porsche 924 с 375 конски силинови [re: VinsVega]  
Автор AudiV6 (V.A.G-forever)
Публикувано07.08.02 23:43



Баси мамата
К'во е това животно бе братиньо?
Има невероятен тунинг и визия!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Мога да кажа само едно.........БЮТИФУЛЩИНА(Красота)


AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема Re: Porsche 924 с 375 конски силинови [re: AudiV6]  
Автор VinsVega (300 km./h)
Публикувано07.08.02 23:49



Не е тунинг!!! А сериен модел в изключително ограничена серия. Произведени са само 19. Едно PORSCHE 924 GTR в момента струва над 200 000 EUR.



Тема Re: Porsche 924 с 375 конски силинови [re: VinsVega]  
АвторNik V (Нерегистриран)
Публикувано08.08.02 21:11



E normalno e vse pak tova e avtomobil s uspehi na Le Man. A kato se ima predvid che PORSCHE e legenda na Le Man moje da se ochakvat i po-visoki tseni za modela.
Mejdo drugoto gledahte li 24-te chasa na Spa. Edno Porsche 911 zavarshi na 3-to mjasto i izprevari dosta Viperi i Lister Storm, koito sa v po-silnija klas. A ako ne se laja vtorija v negovija klas beshe edno Ferrari 360 Modena i Porscheto go izprevari s okolo 12 obikolki. A neka da pripomnim legendarnite pobedi na Porsche 962 i Porsche GT1 na Le Man. A Porsche e i proizvoditelja s nai mnogo pobedi na Le Man. Taka che Porsche se e dokazval ne vednaj v tezi sastezanija za izdrajlivost.

Nik V ------- http://undergroundcars.hit.bg ------- Nik V



Тема Re: Porsche 924 с 375 конски силинови [re: Nik V]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано04.11.09 19:12



Освен да взема и аз да покажа колко съм чела,хах

...
Има една страхотна книга,своеобразна енциклопедия на дрогите,известна е,става дума за "НАРКОТИЦИТЕ-почти всичко за тях-" на Ю.Караджов.
Книгата е наистина много ценна и полезна,защото най-малкото ни казва какво точно си бутаме в организма,поемайки всякакви субстанции,най-вече психоативни.
Там се разрових и намерих мястото,където се изброяват разни синтетични опиоиди,наред с морфинопроизводните,едно от които е 12 000 пъти (!) по-силно от морфина (да,не е сгрешена цифрата с нулите,макар и аз да бях втрещена за пръв път като го прочетох).
Това чудно нещо се нарича Дихидроеторфин (веществото на Бентли),но той няма медицинско приложение,с изключение на успешното му използване в зоологичните изследвания за обездвижване на много едри и опасни диви животни-само 1 mg поваля възрастен слон...
Друга субстанция е Дилаудид (хидроморфон),който е около 8 пъти по-силен от морфина,създава зависимост и по ефекти прилича на хероина.
Подобно на него е и Нуморфан (оксиморфон),но е по-силен.
Дикодидът (хидрокодон) е 3 пъти по-силен и съответно по-опасен от кодеина.
Еукодалът (оксикодон) по сила е равен на морфина.
А съществува и лекарство нар.Налорфин (алилнорморфин),което е първото известно производно на морфина,много от чиито ефекти са обратни на морфиновите.
Но абсолютния антагонист на всички опияти е Налокосонът,който за разлика от горното,няма никакви психологични ефекти,и заради това го измества в медицината.
Налтрексонът е по-ново средство,по-продължително действащо и с перорален прием,и затова се предпочита при терапия на венозни наркомани.
И последното нещо,което се споменава по темата и,което се получава от морфина,е Апоморфинът,за който образно и с чувство за хумор от страна на автора,се казва,че приликата между морфина и апоморфина се изчерпва само със сходството между имената,но тъй като на света имало много глупаци,които биха ги объркали,или пренебрегнали тази важна забележка,той се съхранява много строго.Апоморфинът не е опият;той предизвиква силно и неудържимо повръщане,което се използва при лечението на отравяния.Понякога се използва и за съдаване на условен рефлекс на отвращение към алкохола у алкохолиците,както и при лечение на опиятна зяависимост,но без особен успех (нищо чудно,повдига ми се само като си представя ефектите,хах).

И накрая,май тук е мястото да спомена,насред целия този своеобразен цитат от книгата,моя опит с антагонист на морфина.С предишния ми приятел намерихме на циганския пазар на канала(!който беше същинска златна мина на психоактивните лекарства с изтекъл срок на годност,като стар,отлежал Кодеин/Кодтерпин+Глутет или отдавна изчезнали лекарства като Давила напр.Така през един от поредните ни съботни рейдове до пазара,открихме лекарството Темгезик,като по това време книгата на д-р Караджов още не беше издадена.Съществува,както после разбрахме,и в течно състояние (каквито шишенца с гумена полукапачка го намерихме),и на големи таблети.Странното беше,че бележката вътре в кутията,бе написана на нещо като немски език,като по-късно ни светнаха познати,че е фински,или датски,нещо такова...Можехме да разчетем само думичката :бупренорфин: и това ни накара да си го купим за 2 лева точно.Обаче в стар руски лекарствен справочник прочетохме,че е антагонист на морфина,и ентусиазмът ни спадна като пяната на бирата...Логическата връзка с обратните ефекти на опиатите не ни се стори примамлива,даже напротив,и така никой от двама ни не се нави да го пробва.Така си седя години в нашето нарко-скривалище вкъщи,докато накрая просто не изчезна,не помним какво се случи с него...

Уважаеми So,не знам доколко този пост отговаря на въпросите ти,по-скоро действа като храна за общата ни култура,едва ли някой от тези препарати ще ти бъде приложен в болницата,при операция,терапия или каквото и да е друго.Всъщност зависи-поназайвам малко за официалната,пусната от МЗ, медикаментозна терапия в психиатричните клиники,тъй като работех в подобна институция,но знам ли за неофициалната...,кой знае с какво тъпчат горките луди...

Това беше от мен,горещо препоръчвам книгата на Юлиян Караджов,има много,много интересни факти,изледвания и описания на ефектите на всички известни и неизвестни психоактивни субстанции.
поздрави
псиромантик

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.