Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 15.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Пороци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кой съм аз?нови  
Автор kleka4a (oserator)
Публикувано18.11.06 04:27



Вървя към супера с мрежа в ръка. Хората в квартала ме познават. Вдигам ръка в знак на поздрав. Баби, дяди, бащи, майки, дори малките деца. Израсъл съм тук. Колко много неща са ми се случили, колко съм дал, колко съм взел. Продължавам да срещам познати, поздравявам ги, но не чувам какво ми казват.. ..пък и какво ли могат да ми кажат толкова дето да не го знам, "как си?", "как са вашите?", "баща ти кога ще ми върне парите дето му ги дадох преди 10 години за да си купите колата , дето ви я откраднаха", "кога ще се жениш?","ти завърши ли? ", "на кой беше син ти?". Все глупави въпроси, на които даже не мога и отговор да дам. Освн това съм си сложил слушалките в ушите и не чувам нищо.
Пътя до магазина го знам наизуст. Първо покрай павильона на Леля Станка. Там изплювам храчката, която упорито държа в гърлото си от сутринта. Мъчно дишам, но си я държа. Искам да нарисувам картина с храчки на тенекиената стена. Става съпрос за библейска сцена - Моисей се среща с Господ. Засега съм на нарисувал само брадата на Моисей. Тя е голяма и рунатава.
После пресичам пешеходната пътека със счупения светофар. Винаги на бегом, защото следват "хлопащите плочки". Щом настъпя някоя, изпод нея бълва поток от лепкава кал (Ай лов диз гейм!). Най ме кефи като успея да "разкрася" майка с дете. На децата им отива да се калят. На майките също. Сладури :)
Стигам до супера, пред входа има много хора. Хора -търговци. Продават собствена продукция. Там имам любима ритуал-комбинация. Стъпвам в паничката на просяка (наужким), спъвам се (наужким) в бутилките с мляко на млекаря, ритам (наужким) импровизиран щанд - щайга със зарзават, който се разпилява, настъпвам случаен минувач (нарочно) и му се извинявам. Така достигам душевен мир и късметът ме спохожда по-често.

Обичам магазините за хранителни стоки, въпреки ,че не мога да обясня защо. Заради мръсните им подове ли, заради миризмите от щандовете ли, за чакането на опашките ли. Не знам.
Най-харесвам щанда със сирената. Аууу! Очичките ми шарат ту по едни буци краве, ту по други овче, по резените пучен кашкавал, по балканския. Иска ми се да ги пипна. Да ги поопипам всичките, толкова са съваршенни, толкова бели, толкова жълти, толкова.. ...само не ми харесва как ме гледа жената зад щанда. Начумерено, мълчаливо и с нож в ръка. Затова НИКОГА не си купувам
сирене.
Да, това се повтаря всеки път когато отида до магазина.

През слушалките си чувам сутрешният блок на Хоризонт, звучи песен на Васко Кеца, но от по-старите. Не е нова. Седя си на опашката за касата и тихо се наслаждавам на приятната сутрин, чета цените на стоките по щендерите. единствено чувствам лек дискомфорт в областта на задните си джобове, имам газове и леко - леко се освобождавам от тях. правя го много тихо, за да не будя подозрение. Не се чува нищо. тогава пробвам да напъна леко с корем и отново се ослушвам. Пак нищо. Е , значи мога със всичка сила да се напъна и всичко да приключи за миг.
Забелязвам леко раздвижване на опашката, също и на съседните. хората ме гледат странно. Леко понамирисва. Миризмата ми е позната, но не знам от къде. мисля. Хората продължават да ме гледат. свалям слушалките. Какво искат те от мен? Дежаву. Това съм го виждал някъде. Ще пробвам да се напъна още веднъж, чувствам се по-добре когато го правя. Чува се оглушителен шум. Вълна от миризлив топъл въздух плъзва из сградата. Малко дете , което ме гледа втренчено се разплаква. Две баби ме кълнат по име и ме сочат с кокалестите си пръсти, а възръстен човек сяда в кашон с кроасани, повален от ударната вълна. Най-после, касата е празна, няма никаква опашка. Идва ми да запея. И на касата няма никой - тръгвам си без да плащам. Само това дежаву не ми дава мира. Не мога да си спомня кога ми се е случвало преди. Паметта ми изневерява, но имам някакви смътни спомени, че това не е нищо ново.
Докато се сетя, музиката на макс и леко ще се напъвам, пък дано се сетя кога ми се е случвало .

Редактирано от kleka4a на 18.11.06 05:36.



Тема ще се сетиш кой си - [re: kleka4a]  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано18.11.06 10:03



когато при поредното напъване напълниш гащите...

направи го - СЕГА!



Тема Re: Кой съм аз?нови [re: kleka4a]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано20.11.06 15:36



......аз знам кой си,ама няма ти кажа,да ти е гадно



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема гиди-дъртий...нови [re: kleka4a]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано21.11.06 13:27



..педераз.



Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.

Тема Re: гиди-дъртий...нови [re: Boждa]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано21.11.06 14:37



що бе,човека е чуствителен,остай го ся на мира



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: гиди-дъртий...нови [re: Джoaннa]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано21.11.06 18:18



ми то и аз съм чувствителен....виж че в рими му отговарям.



Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.

Тема Re: гиди-дъртий...нови [re: Boждa]  
Автор kleka4a (oserator)
Публикувано22.11.06 11:59



По-уекичко го казвай, бе чувствитеуен. Ти се усуа.



Тема Re: ще се сетиш кой си -нови [re: ceлянинът]  
Автор kleka4a (oserator)
Публикувано22.11.06 11:59



Дай Боже!



Тема Re: Кой съм аз?нови [re: Джoaннa]  
Автор kleka4a (oserator)
Публикувано22.11.06 12:01



Виждам бъдещето ти, како!
И аз виждам.... виждааам.... биждам много циции. Ама много!



Тема малии...нови [re: kleka4a]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано22.11.06 12:49



сега кажи, че караш "Голф" и картинката ще придобие много ясни очертания...

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.