Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 18.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Пороци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Файл 5нови  
Автор явepтъ (пристрастен)
Публикувано14.12.05 13:56



Това е то големия въпрос - за себе си ли ще пишем, или разчитаме на определена аудитория, оглеждайки се за нейните очаквания, предразсъдъци, щампи на възприятието. Не унижаваме ли очистителният творчески порив с жалкото умилкване пред потенциалния читател? И в същото време, ако сме решили да излеем върху хартията някакви мисли само за себе си, а после да хвърлим ръкописа в тоалетната и да му драснем кибрита, даже тогава ние волю-неволю оставаме заложници на своето възпитание, епоха и култура, та нали душата е трансцедентна, а езикът е напълно рационален, изчерпаем. Тяхната опозиция се изразява в това, че текста, проявен върху листа хартия, никога не прилича на онова, което тече в главите ни. Това са като че ли две струни, на които никога не им е писано да зазвучат в хармония. Вечната трагедия на автора, от която ръцете се отпускат безволево, от която се сгъстява чувството на изначална самота и ти се иска да се напиеш. Но тя е и спасителният пояс, защото на всеки критик, пуфтящ от отвращение след прочитането на поредния ни опус, ние можем да кажем - господа, не бъркайте автора с произведението, те не са тъждествени!

Това толкова отвлечено и претенциозно въведение го написах от чист егоизъм, тъй като се опитвах да избегна къде-къде по-концептуалния въпрос - а поради каква причина, по дяволите, се пише въобще нещо подобно? Деца, аз пиша за себе си, и в същото време имам смелостта да разчитам на вашия интерес към тези бълнувания.
И така, да се захващаме за работа.

П.С. Моля, въздържайте се от коментари в темата. За тази цел има бележки.
П.П.С. За любители - ето го и архива:







Тема Каналицивилизациянови [re: явepтъ]  
Автор явepтъ (пристрастен)
Публикувано24.06.05 14:02



Розите стояха вече три дена и дори и не мислеха да увяхват. За което получавах постоянни похвали от жена ми. Най-накрая започнах да крещя, че действително сам съм ги отгледал в парник в мазето и през последния месец съм ги наторявал с отбрани елитни лайна от най-добрите ресторанти на града. От скъпите суши-барове и пицарии - "най-добрата ресторантска дрисня на Центъра".

Тези дни един колега идентифицира цвета на новия ми велосипед с цена $1750 като "дрисня". Аз търпеливо обясних на колегата, че ако неговата дрисня има такъв стилен цвят, то той може да направи нелоши пари с боядисване на хай-тек велосипеди, автомобили Ферари, Mазерати и Бентли. Освен това предложих на всички присъстващи (историята се развиваше в ресторант с японска кухня, поднасяха японски мидички, уловени същия ден в съседния канализационен колектор, някакви лайненца, надупчено и вонящо като чорапите ми сирене, пица и прочее японски деликатеси), да обърнат внимание на цвета на дриснята си от търговска гледна точка.

Виното тази вечер беше отбрано, в смисъл - имаше на корем. Редувах чашите вино с халби бира, като истински европеец. По време на последвалите ритмични танци, в момента, когато музиката утихна и възникна случайна пауза в разговорите, доста гръмогласно изпуснах газове. Обществото си даде вид, че нищо не се е случило, само на диджея му се изплъзна иглата от грамофонната плоча.

С това, разбира се, никого няма да учудиш в днешно време. От маниерите и възпитанието не е останала и следа. В скъпите пицарии мляскат. На светските приеми се секнат в завесите. В японските ресторанти играят кючек и пърдят.

(Тук би било уместно да се запише социална реклама против безчинствата в ресторантите. Идеята е лаконична: Дълга подготовка за чайна церемония. Щателен подбор на чай, момичета, кимоно и татами. най-накрая влиза благородния самурай и сяда на татамито. церемонията започва. Благородният самурай неочаквано гръмко се изпърдява. Чайната церемония се превръща в кървава касапница. Самураят премахва всичките свидетели на своя позор и разбива всичката посуда в чайхана, после в задния двор си разчиства сметката с живота си в стил "кървава резачка")

От самосебе си се разбира, че това са само едни въздушни фантазии, и в днешното време, когато да пръдне може да си позволи дори Президентът Джордж Дабълю (макар че ако точно в този момент си държи пръста на копчето на ядреното куфарче, последствията са труднопредвидими), та в днешния момент е нужно овреме да заемеш пазарна ниша и да правиш от лайната бонбонки.

Например, дори олигофрените знаят какво е това "външна реклама", но не всички знаят за "вътрешната реклама". Вътрешната реклама - това са блестящи нерастворими микро-таблетки с логото на ресторанта, които светят в ултравиолет. Интимен рекламен ефект. Ниша на рекламния пазар в най-трепетните места.

Например такова лого: Бар Черво - на път към Канала! Или просто - "В канала".
Потребителското общество е отделително общество. Каналицивилизация.

Онова, което никога няма да могат да правят роботите, които скоро ще завладеят Земята, е точно да серат лайна и да пърдят миризливо. Точно по това ние - хуманистите на 21-ви век на първо място се отличаваме от бездушните машини.
ТХЕ ЕНД.



Тема Re: Каналицивилизациянови [re: явepтъ]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано24.06.05 14:08



Ами да ,то с пръдня боя не става, както виждам и ти си разбрал,ама можеше само така да го кажеш,аз пак щях да разбера,що толкова сложно?

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Къде е файл 4нови [re: явepтъ]  
Автор desp_ ()
Публикувано24.06.05 14:12



от досиетата "Л"? /лайн../



Тема От ентусиазирана читателка:нови [re: явepтъ]  
Автор marta_s (осица)
Публикувано24.06.05 15:06



Уважаеми явертъ,
Отдавна не бях чела нещо от Вас, в което да се разказва за лайна. Ако обичате, напишете най - после нещо и по тази тема.

Език кости няма - кости троши!


Тема Уважаема читателко....нови [re: marta_s]  
Автор интpoвepть (сдухан)
Публикувано24.06.05 15:10



...аз почти непрекъснато съм онЛАЙН. На Вашите услуги!



Тема Re: Уважаема читателко....нови [re: интpoвepть]  
Автор marta_s (осица)
Публикувано24.06.05 15:50



Не се ебавай с мен, кучко.

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: РЕЗЮМЕ! кратко.нови [re: явepтъ]  
Автор Coтиp (от Джебел)
Публикувано24.06.05 16:55



Ако резюмираме всички данни, можем да кажем, че от 74 вида извънземни, които посещават Земята 5.6 вида са свързани с нас, но си траят загадъчно.
ТИП 1.-Те са същества с практически умствена енергия. Влияят върху мозъка на човеците. Изглежда са на Земята преди нас.
ТИП 2.-Сивите /поради цвета на кожата си са наречени РЕТИКУЛИАНЦИ/ твърдят, че са дошли от ДЗЕТА РЕТИКУЛИ! Ниски са - от 1.20 до 1.40 см. с голяма глава и много разнопосочно дръпнати очи. Владеят изключително телепатията. Те са се договорили с правителството на U.S.A. за внасяне в обществото на интересуващи ги идеи за екологично чисти генетични експерименти.
Именно на тях попаднах миналата седмица.
Бях на лозе и пренареждах буркани в мазата. Видех ги как кацнаха в двора и дойдоха долу при мен.
-Ти ли изпрати факс до Белия дом? - попита ме смразяващо единия ретикулианец с тенекиен глас и от гъза му взе да излиза пушек във формата на червени хапчета с надпис "извънземни червени хапчета".
-Какъв факс? - попитах аз и паднах готов на колене.
-Факса за експериментите с крави!!!! - уточни той.
-НЕ! - изплаках възразяващо аз.
-Сега ще направим експеримент с теб! - каза той и от гъза му пушека премина в едни искри, като все едно си запалил бенгалски огън.
Съблекоха ме гол, завързаха ме до големата круша на двора и извадиха от кораба едни шишенца пълни с некакви лекарства. Изпих по 2 лъжици от жълтото шише, 3 лъжици от синьото шише и ми биха 4 инжекции в гъза. Залепиха ми едни платки точно под мъдете и сега ми пречат да чета. След 27 мин. ми щръкнаха зърната и ми поникна коса в носа и ушите! И изведнъж O-O-O-O ЧУДО - проговорих на НЕМСКИ!!!
-Другата седмица пак ще дойдем ако искаш да пропишеш като явертът! - каза Джеки.
-Моля ви ЕЛАТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - казах аз.

А ти уважаеми читателю, свириш ли на некакъв инструмент?



Тема Не съм кучка. [re: marta_s]  
Автор интpoвepть (сдухан)
Публикувано24.06.05 17:06



Защо ме обиждаш?



Тема Re: Файл 5 [re: явepтъ]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано25.06.05 02:33



дарлинг, че пишеш за себе си е ясно от само себе си, а бълнуванията се загубват вовеки веков ако няма някои буден наоколо да ги чуе.
обаче, това въобще не значи че трябва да/ще уважа молбата ти за въздържане от коментари - ами ако искам да коментирам написаното с други читатели, и те да коментират написаното от мен? бележките до теб, или до всички едновременно няма да свършат работа - за това си има т.нар. форуми където и се намираш.
та бих предложил, ако не искаш определена тема да стане 100 километрова, да пускаш бълнуванията си 2 пъти - веднъж във фаил темите като пост, и веднъж като отделна тема. наи малкото за да не го правя аз, с моят ник.

би могъл, също така, тук да пускаш само теми, а фаил-а да е събран на съвсем друг веб саит, специално направен за целта. нещо от рода на този саит би свършило работа, като идея:


за самия педидж може да се ползва дифолт темплеита на всякакви сервери за свободен хостинг, а при наличие на малко свободно време може да си направиш и твои си дизаин с кои да е софтуер за дизаин на страници - въпрос на желание.

би могъл и нещо трето, което си решиш, извън тези две предложения, което да води до набелязаната по горе цел.

_____________________________
"Everyone is naked!", the king shouted

Редактирано от koroviev на 25.06.05 02:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.