Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 03.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Пороци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема По едно малко, Биквит?нови  
Автор Xep Флиr (син на невинен)
Публикувано07.02.02 17:11



Аз не пиех.
Можете да правите с мен, каквото щете, и за всичко друго, ­ но само не и за това ­ да ме ебете ; защото аз не пиех. Връстниците ми вече ги източваха с помпи, все едно източват вода, а не алкохол, а аз все така не пиех. Те вече четяха вътрешния правилникна изтрезвителните диспансери, а аз както не бях пил така и не пиех. Животът, впрочем, се дава на всеки човек, да не говорим за в България, само веднъж, че и този един-единствен път не струва, понеже е усложнен от черния, страшен, излизащ извън всякакви онтологически граници алкохолизъм. А аз въпреки всичко не пиех. Жив да ме дерат, любимата ми книга да вземат, единствения ми хуй да скъсат барабар с ташаците ­ но не пиех.
И все пак у човека всичко трябва да е прекрасно. Но пък чак всичко в човека не може да е прекрасно. А дори и да може, това няма да е човек, ами пън! Освен това алкохолизмът не може да бъде прекрасен у човека при никакви обстоятелства.
А аз продължавах да не пия.Така не можеше да продължава.
Човек обикновено бива погубван от жената; и най-често почва да пие заради нея! Но аз не почнах да пия дори заради жени. Приятелите ми също се опитваха да ме пропият. “Ти си българин ­- казваха, ­ и ние сме българи. Надежда виждаш ли? Не. Дай да пием тогава.” Стъписан от този толкова непоклатим аргумент, изгубих равновесие, но все пак не прибягнах до алкохолизма като такъв. Но започнах да се отнасям към него по-лоялно и да вниквам в него. И вникнах!
Алкохолизмът придава на българина цял комплекс особени черти. Ако западнякът сере, той просто сере, бърше се, става ­ и толкова. Няма друга работа. Ако обаче сере българин, той все едно прави мезе за настъпващия алкохолизъм. Затова на българина му е твърде сложно да се разделя с лайното си. Когато западнякът пикае, той просто пикае, избърсва ръба на чинията от покапалите пръски пикня и тръгва към светлия си нов живот. Българина обаче пикае така, все едно налива чашата на първия си приятел.
Да живееш в България и да не пиеш, е все едно да вземеш от нея на заем и да не връщаш. А дълговете трябва да се плащат веднага. Та после да не ти досаждат.
И аз изплатих своя дълг на България ­ и почнах да пия. Сега съм свободен от всичките си други дългове - този ми беше най-големия, ако не и единствения.
Отдадох се обаче на алкохолизма едва когато демокрацията окончателно ме разочарова. До последния момент все ми се струваше, че всичко ще се оправи ­ че всичките тия говна ще намалеят, че по кината ще почнат да пускат нови и хубави български филми, че икономиката ще почне да се стабилизира, че зиме няма да се мръква толкова рано, че ще намерят Манделщам и ще го погребат като хората: със свещите му там, с поп и сълзи и сополи, и че говната ще станат ама съвсем малко. Не станаха. Е как да не пие човек, като през октомври е тъмно още в шест вечерта и Манделщам още не е намерен!



Тема Re: По едно малко, Биквит?нови [re: Xep Флиr]  
Автор Biscuit (the precise one)
Публикувано07.02.02 17:17



Кой е тоа Манделщам?...Те тоя не го познавам. С какво се занимава? Умее ли да чете мисли? Прави ли разлика между "жаден съм" и "жъдно мий"? Крещи ли, когато свършва? Не обичам да ми крещят понеже. Стряскам се, плашлива съм. Отличителни белези има ли - бенка, белег, косопад? Ходи ли с изправен гръб или още ходи на нагревки с кварцови лампи? Пресича ли само на зелено и на определените за целта места или върви по осевата линия в час-пик?
Хер, ти кво пиеш всъщност?



Тема Re: По едно малко, Бисквит?нови [re: Biscuit]  
Автор Xep Флиr (син на невинен)
Публикувано08.02.02 08:50



Как така какво? Алкохол пия, със сигурност! Ако още от малък не са ме лъгали, кое е алкохола и че не тече от чешмата! Така, че ако ще те черпиш......да ти подшушна обаче, отдавна ми се е припило хубаво отелче!

Осип Манделщам (1891-1938) - пие, пуши и пише! Може би и други неща с П да прави!

Редактирано от Xep Флиr на 08.02.02 09:27.



Тема Re: По едно малко, Бисквит?нови [re: Xep Флиr]  
Автор Biscuit (the precise one)
Публикувано08.02.02 09:45



Въобще нямам намерение да те черпя.

Добро утро....



Тема Re: По едно малко, Бисквит?нови [re: Biscuit]  
Автор Xep Флиr (син на невинен)
Публикувано08.02.02 10:04



Добро......бих се задоволил и виртуално да ме почерпиш, ам не! Ти си стисната, стисната, стисната!
Добре че не съм закъсал!Ама като закъсам пак ще се пробвам при теб!



Тема Re: По едно малко, Бисквит?нови [re: Xep Флиr]  
Автор Maлвинka (сладката ТО)
Публикувано08.02.02 10:10



Добро утро, свежий :)))))))
Скюз ми за нахлуването в темата, но с удоволствие ще те почерпя, за да не останеш валат!
Много хубаво си искаш :)))))))))))))))

Щастието е изкуството да се примириш с неговата липса.


Тема Re: По едно малко, Бисквит?нови [re: Xep Флиr]  
Автор Biscuit (the precise one)
Публикувано08.02.02 10:20



Не е за всекиго предназначена моята щедрост. Дори виртуалната. Така е.



Тема Re: По едно малко, Бисквит?нови [re: Maлвинka]  
Автор Xep Флиr (син на невинен)
Публикувано08.02.02 10:21



Свежий? От твойте устенца и божиите уши!
А от'де тая дащност от твоя страна , не знам? Днес е 8-ми февруари, не е 8-ми март!
Улииииии станал съм песимист! Как няма, то само жени си говорят с мен!



Тема Имам идея...нови [re: Biscuit]  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (понякога)
Публикувано08.02.02 10:24



Можеш да спреш да се преструваш на жена, бисквитко, признай си, че си мъж!

Редактирано от Eзpa Иrнимбpитoв на 08.02.02 10:33.



Тема Re: Имам идея...нови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор Biscuit (the precise one)
Публикувано08.02.02 10:25



Не, не, не, не, не мога такива неща да права....ти-ри-ри-рам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.