Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Защо мълчат "адвокатите"? :-))))нови  
Автор Момчил ()
Публикувано08.09.00 07:41



Не чухте ли, че "някой" е прибрал доста големи суми "за джобни" покрай финансирането на "януарската революция" от заинтересувани за бъдещия си бизнес фирмички?:-))))) Скандалът назрява ..., ама пак ще остане само в медиите и тука ... при нас.;-))) Със здраве

Тема Стандарт:Чака се последното признание на Костовнови [re: Момчил]  
Автор Момчил ()
Публикувано08.09.00 08:18



Чака се последното признание на Костов Доста неща се изясниха в последните дни. Оказа се, че никой не знае за труп на син на наш висш чиновник. А МВР размаха странен факс от израелски полицай, според който в убийството бил замесен Майкъл Чорни. Изясни се, че "МобилТел" не краде трафик от БТК. А ген. Атанасов го внушаваше сладкодумно цяла вечер пред българите. Оказа се, че фондация "Бъдеще за България" е получила 80 000 долара от фирма на омразния на ген. Атанасов руски бизнесмен Григорий Лучански. Премиерът Костов пък си призна, че е искал 34% от "МобилТел" преди 3 години, когато GSM операторът не беше най-цветущата фирма. Остава неизречено само едно признание: сега, когато "МобилТел" е най-успешната компания в България, Костов да изясни за себе си ли иска 100% от нея или за някой свой приятел. Стандарт, имат шанс да почнат да продават продукта си ...

Тема И още едно скандалче, ала цоцалистическо ...нови [re: Момчил]  
Автор Момчил ()
Публикувано08.09.00 09:30



със синя боя!:)) Двете дъщери на зам.-министъра на икономиката Мариана Асенова прекарали една седмица в Слънчев бряг за сметка на държавата, съобщиха два независими източника пред в. "Сега". Все още държавното АД "Слънчев бряг" е осребрило като представителни разходите, които само за храна са били над 3000 лв. Дъщерите на Асенова пристигнали в комплекса в края на юли за 8 дни. След това дошли втори път в средата на август заедно с майка си и си заминали на 2 септември. На 21 август г-жа Асенова даде пресконференция, в която бе обявено кои хотели и ресторанти, нарушители на закона, ще бъдат запечатани. Момичетата били придружавани от две свои приятелки. Настанили ги в две стаи на държавния хотел "Европа". Те не са се регистрирали в отдел "Нощувки" на хотела, в книгата за гости имената им също липсват. Това е в нарушение на разпоредбите на принципала на хотела - "Слънчев бряг" АД, председател на борда на който е самата г-жа Асенова. За нощувките не е платено нищо. Храната им е фактурирана за сметка на комплекса, а документът носи подписа на Иван Мутафчийски, търговски пълномощник на Слънчев бряг. Мутафчийски бе назначен на поста в края на 1999 г. с протекциите на Асенова, след като Бургаският съд отказа да впише новия борд на директорите. Все още не е ясно с чии пари ще се покриват разходите за втория престой на министерските дъщери в Слънчев бряг, които са за над 5000 лв.

Тема Защо мълчат "адвокатите"? :-))))нови [re: Момчил]  
Автор умерен ()
Публикувано08.09.00 09:55



"Доста странна картина се очертава. няма доказателства, че "Мобилтел" е участвал или мълчаливо възприема кражба на трафик. Няма нито едно доказателство, че "Мобилтел" е нарушил някаква клауза от лицензията. В същото време сме свидетели на една брутална атака на държавната администрация срещу "Мобилтел". Каква е целта?" - това е цитат от "журналистически" въпрос към В. Грашнов - в-к "Стандарт" от днес. Очаквам цитираните постинги от "Стандарт" да се увеличат от поръчковите адвокати. Вчера бяха срещу Чорни и "Мобилтел", днес им адвокатстват. Що така, бе Миме? Поздрави!

Тема Защо мълчат "адвокатите"? :-))))нови [re: умерен]  
Автор Чавдар ()
Публикувано08.09.00 10:12



"Елена Костова призна, че фондацията й "Бъдеще за България" е получила 80 000 долара от фирмата на Григорий Лучански "Теленорд". " ""Теленорд", която е дала парите, липсва в отчета на "Бъдеще за България" за дарителите за 1997 г.? С 80 000 долара фирмата би трябвало да е сред най-големите благодетели. ... При всичките си официални мероприятия фондацията посочва само сметката си в ИНГбанк. (б.м. а паричките от "касичката на руските спецлужби и руската мафия" са преведени по сметка в Дрезднер Банк). Колко още тайни сметки има? Кой ги контролира и за какво се харчат парите оттам?" Значи,преди някое време беше голям зор Клинтънови да върнат чек за 1000 долара на мадам "Мултигруп", предвид лошата репутация на групировката, а пък др. Костова си прибрала цели 80,000 от Лучански без да й мигне окото. Що така бе, Миме?

Тема Защо мълчат "адвокатите"? :-))))нови [re: Чавдар]  
Автор умерен ()
Публикувано08.09.00 10:22



Чавдаре, ама не може така - да не одобряваш както постъпката на Клинтън, така и на Костова... Аз не одобрявам невръщането на парите от Елена Костова. Всяка фондация би следвало да има "филтър", който не пропуска "мръсни" пари. Несъздаването на такъв филтър, носи своите последствия или си плащаш, т. ее - връщаш парите независимо, че си ги раздал или закриваш фондацията. Идеята ми е, да не скачаме от радост, когато някой съмнителен тип плещи нещо, само защото е срещу правителството. Те са безпринципни - утре ще плещят и срещу другите. Гадно и тъжно!

Тема Защо мълчат "адвокатите"? :-))))нови [re: умерен]  
Автор Чавдар ()
Публикувано08.09.00 10:44



Къде съм казал, че не одобрявам постъпката на Клинтънови? Просто подчертавам разликата в подхода на нашите първенци в двата случая. Освен това, в конкретния случай вече не става дума за "плещене на съмнителен тип", а за доказан с документ и признат от Е. Костова факт. Както виждаш, не коментирам другите изявления на Лучански (колко бил давал всеки месец и т.н.). П.П. А нямам и най-малките съмнения, че преди 97-а е давал и на другите.

Тема Защо мълчат "адвокатите"? :-))))нови [re: умерен]  
Автор Момчил ()
Публикувано08.09.00 10:46



Следва въпроса - защо са се занимавали със "съмнителни типове" сем. Костови? пп. А, че не му е чист бизнеса на руския-ереин ... може и да не е.Но бележка си има човека, а парите не са стигнали касата - стигнали са Драгалевци обаче.:))) Ами сега?

Тема Защо мълчат "адвокатите"? :-))))нови [re: Чавдар]  
Автор умерен ()
Публикувано08.09.00 10:47



О.К. Разбрано...

Тема А това верно ли е?нови [re: Момчил]  
Автор Правдата? ()
Публикувано08.09.00 10:56



Андон Андонов: “МобилТел” крадеше и в Пловдив, и в Смолян Tue 05 Sep 23:45:18 2000 EEST ¦ Г-н Андонов, откъде започнаха вашите разкрития за кражба на импулсите от страна на “МобилТел”? ¦ Аз започнах проверката, след като получих сигнали от БТК ­ “Далекосъобщения” в Пловдив и след проведените разговори с полицията по тази тема. Разследването на този безпрецедентен случай и залавянето на участниците в тези кражби беше наша съвместна акция. Това стана миналата година В същото време поддържах контакти по този въпрос с министър Славински ­ той беше тогава председател на Комитета по далекосъобщения, с шефа на БТК и моя състудент г-н Спасов, а също така по съответния ред сигнализирах МВР. Оттам нататък всичко се спираше в София. Включително и информацията за тези кражби, подадена от РДВР ­ Смолян. ¦ Какво всъщност установихте при проверката в “Далекосъобщения”? ¦ Установихме, че действително стават кражби на импулси, и то по криминален начин. Това става чрез поставяне на електронни платки, които се доставяха по мрежа на престъпници. Срещу заплащане се вербуваха служители на предприятието, за да ги монтират. Идват вербовчиците ­ обикновено вечер, вербуват някой техник в централата, той маркира платката и тя започва да произвежда трафик към джиесем мрежата и понеже има договор за разплащане между двете фирми ­ GSM и БТК, GSM си искат парите от БТК, те им плащат, а всъщност тези пари не са прибрани от БТК. По този начин се бърка в касата на БТК. ¦ Какви са щетите? ¦ Огромни. БТК е ограбвана месечно от порядъка с по два милиона марки. За този проблем беше сигнализирано на съответните органи на МВР, но впоследствие се установи, че всичко се спира някъде. ¦ Вие самият настоявахте ли за мерки от страна на МВР по тези кражби? ¦ Лично аз бях провел няколко разговора с директора на РДВР полк. Йорданов и неговите специалисти. Дори разработихме тактика как да се действа при залавянето на престъпниците. Благодарение на тази организация бяха заловени 13-14 души в Пловдив и 2-3 в Смолян. ¦ Кои са тези хора? ¦ Служители на “Далекосъобщения”. Това стана в края на миналата година и началото на тази. Това са редови служители. И понеже няма закон за кражба на трафик, единственото, което можеше да стане, бе да бъдат уволнени дисциплинарно. ¦ Служителите не са ли посочили имената на вербовчиците? ¦ Те обясняваха, че дадено лице им дава съответната платка и ги вербува за трафика, за което плаща. ¦ Кои са тези “лица”? ¦ Те са назовали някакви имена. Оттам нататък полицията се опита да разплете мрежата, донякъде успя, но не ми е известно каква точно информация е събрана. Тя е в РДВР. След това имахме разговор с генерал Бонев. Аз го попитах дали тези сведения достигат до него и дали знае за този проблем. Той потвърди, че всичко знае, че е обобщавал данни не само от Пловдивска област, но и от цялата страна. И в крайна сметка се установи, че всичко е останало в касата на генерал Бонев. ¦ Кога сте представили доклада на Бонев? През декември миналата година той вече беше освободен от министерския пост. ¦ Аз съм докладвал само на премиера Иван Костов. А преди това по съответния ред е бил уведомен и Богомил Бонев, докато все още заемаше министерския пост. ¦ Кое ви кара да мислите, че Бонев е потулил кражбите на импулсите на БТК в полза на “МобилТел”? ¦ През цялото време нашите действия имаха някаква върховна спирачка. Не може някакво дребно междинно лице да спре толкова сериозен доказателствен материал, за който е известен и министърът на съобщенията ­ също потърпевш, защото крадат от неговото предприятие. Щом той не е могъл да реагира, значи е имало по-висока преграда. После личното споделяне на генерал Атанасов потвърди предположенията ми. ¦ Убеден ли сте, че шефът на РДВР полк. Йорданов навреме е докладвал за кражбите на Богомил Бонев? ¦ Аз също се интересувах за това. Те си имат строг канален ред. И полк. Йорданов, и полк. Савов на РДВР ­ Смолян, са действали по уставен ред ­ точно. Даже ми направи впечатление, че първият сигнал е дошъл от Смолян ­ още през 1998 г. ¦ Как си обяснявате факта, че на тези официални данни за ограбване на държавно предприятие не е бил даден ход? ¦ Много просто ­ с демонстрираното приятелство между Бонев, Майкъл Чорни и Грашнов. ¦ Чрез кои фирми е ставало източването ­ “Телегруп” и “С-груп 97” ли? ¦ Навярно чрез тях, но аз нямам тази информация. Генерал Атанасов разполага с всички данни от разследването, както и с много добър апарат. Мисля, че тези кражби вече са спрени. ¦ Богомил Бонев коментира обвиненията срещу него като компромат. Наистина след неговите разкрития срещу правителството на Иван Костов не му ли отвръщате на удара, за да бъде компрометиран? ¦ Той и Грашнов могат да заблудят много хора в България, но лично мен не могат да ме заблудят. Аз съм работил в системата на “Далекосъобщения” 26 години и съм твърдо убеден кой е заинтересован и носи вина за тези престъпления. За мен фактите, установени от нас, са неоспорими. И аз уважавах твърде много генерал Бонев, но в момента, в който разбрах, че прикрива крадците на такива огромни суми, дойде голямото разочарование в него. ¦ Ще бъде ли отнет лицензът от “МобилТел”? ¦ Това е много сложна процедура. потърпевшата страна ­ “МобилТел” ­ има много пари, добри адвокати и защитници. Ако действително Муравей Радев докаже, че парите на Майкъл Чорни са мръсни, би имало основание за отнемане на лиценз. Практически трябва да има изменение в закона за далекосъобщенията. Аз не мога да си представя как толкова много хора ще останат без джиесеми. ¦ Включително и вие. ¦ Аз, да речем, ще взема мобифон. Но такава голяма мрежа изведнъж да остане без оператор не мога да си представя. Автор: Валентина Йеремиева


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.