Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 01.07.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Някои изводи...нови  
Автор 1984 ()
Публикувано06.08.00 00:44



... от бръмбаргейта. Извод първи: На експертните заключения на МВР може да се вярва горе-долу колкото на прогнозата за времето - познаването е въпрос на случайност и съпадение. Как иначе да се обясни признанието, че апартаментът на Главния прокурор е бил проверяван в края на миналата година (и в същото време се доверим че СРС са инсталирани там не след проверката, а преди доста години)? Извод втори: Най-добре е този, който има интерес да не го подслушват да се обърне към частни агенции или да опита със собствени средства, но определено не си струва да моли за това МВР. Това следва директно от самия факт, че в жилището на човека, който стои най-отпред в цялата държава що се отнася до борбата с престъпността можеше да има и действащи СРС, убягнали от т.нар. проверка на МВР - какво пречи да бяха проспали и тях както са проспали старите? Изобщо, нерадостни изводи за професионализма на кадрите в МВР.

Тема Някои изводи...нови [re: 1984]  
Автор Чавдар ()
Публикувано06.08.00 01:43



С някои частни агенции обаче може да има малък проблем - махат едно "бръмбарче", слагат две :))))

Тема Някои изводи...нови [re: Чавдар]  
Автор Mihailowski ()
Публикувано06.08.00 23:11



Е на кой ли може да се вярва повече на частните или на МВР?

Тема Някои погрешни илинови [re: 1984]  
Автор Венко ()
Публикувано07.08.00 03:00



по-скоро манипулативни изводи. Кое наричаш "експертни заключения на МВР"? Това, че една група от негови служители в престъпен заговор е подвела някои служби на МВР по конкретен случай? Ами за да съм по-ясен, мога ли да кажа използвайки твоята логика, че от юристите по-големи мошенници няма, защото познавам не един и двама подведени от адвокати, обвинени несправедливо от прокурори, излъгани от нотариуси или получили несправедливи присъди от съдии? На тебе известни ли са ти подобни случаи? А на лекар въобще не трябва да се ходи, защото и синът на един мой познат лекар беше болен от хрема. Не, че в МВР са кой-знае какви професионалисти. Но изводите ...

Тема Някои погрешни илинови [re: Венко]  
Автор 1984 ()
Публикувано07.08.00 10:30



Какъв заговор, бе Венко?Че и престъпен на всичкото отгоре!? Това с проверката на апартамента на Филчев е толкова рутина дейност, че не знам с какво да я сравня...например един очен лекар да не забележи че пациентът му е сляп... А проверката е приключила с експертно заключение... И това, което не ти се ще да видиш е, че се касае не за апартамента на Сульо, Пульо, Атанас и аз ...

Тема Ами нали точнонови [re: 1984]  
Автор Венко ()
Публикувано10.08.00 00:00



това ти казвам. Служител от МВР (бивш от ДС) проверява за инсталирани СРС в апартамент в който предстои да се нанесе главния прокурор и не забелязва монтираните СРС жиците на които са изведени в неговия колега от ДС. И дава "експертно заключение" (въпросният служител, не МВР), че няма монтирани СРС. На което и ти не вярваш. Аз също. Та на това викам заговор. Когато жиците от апартамента на главния прокурор (не на "Сульо, Пульо, Атанас и" ти) водят в апартамента на бивше ченге от ДС, а друго бивше ченге от ДС пратено да ги махне твърди, че няма жици. А е престъпен защото е в нарушение на закона. А относно втория ти извод, аз си мисля, че тъй като на повечето ни писнаха тия номера, да изхвърлим със закон всички бивши ДС от МВР и от държавния апарат изобщо. Ако за декомунизация е малко късничко, за деченгенизация май е време.

Тема А уволнението на ген.Попов?нови [re: Венко]  
Автор 1984 ()
Публикувано10.08.00 00:11



Не е изключена и твоята версия. Нали Прокуратурата на Въоръжените сили води следствие - ще видим какво ще стане. Но днешния доклад на правителството съвпада на сто процента с моите изводи - в МВР цари безотговорност и некомпетентност по цялата стълбица от службите до политическия кабинет.

Тема А уволнението на ген.Попов?нови [re: 1984]  
Автор Венко ()
Публикувано10.08.00 00:43



Слушах днес на два пъти запис на пресконференцията. Никъде на чух да се казва, че "в МВР цари безотговорност и некомпетентност по цялата стълбица от службите до политическия кабинет." Така, че твоите 100% ще означават нещо друго :))). Каза се, че "случаят с главния прокурор е рецидив от минала практика на специалните служби, за който обаче носят отговорност сегашни длъжностни лица, включително и от ръководството на МВР". Това съвпада по-скоро с моята версия и отговаря и на въпроса, зададен от тебе по-горе. По повод това, че Прокуратурата на Въоръжените сили води следствие, ще отбележа, че тя търси вина, а днес ставаше дума за отговорност. Ти вярвам правиш по-добре и от мене разликата.

Тема А уволнението на ген.Попов?нови [re: Венко]  
Автор 1984 ()
Публикувано10.08.00 00:59



ген.Попов: Аз не мога да говоря по неща, които са свързани с държавната тайна, и въобще - неща, които са ми известни от Закона за използването за специалните разузнавателни средства. А това, що се отнася до моята версия, тя стана известна на дебатите онзи ден в парламента. Очевидно е, че генералитетът и бившите ченгета от "Държавна сигурност" ми искат оставката - това беше съвсем ясно. Очевидно им преча с нещо тук, в министерството. (ДАРИК РАДИО - 06.08.2000) ___________________________________________________ А днес правителството го уволнява ... за съществени пропуски или нещо в тоя смисъл. Е, излиза че ако има заговор,ген. Попов не трябва да бъде уволняван, а обратното - да му се предостави възможността да го обезвреди чрез чистка в МВР (все-пак, от професионалните МВР-кадри той е най-верния). Нещо не се връзва.

Тема А уволнението на ген.Попов?нови [re: 1984]  
Автор Венко ()
Публикувано10.08.00 01:15



Ами много просто - уволняват го, защото се е оставил бившите от ДС да му подложат кора. Той е трябвало да направи чистката по-рано. Сега ще я направи друг. Какво не се връзва? А ако той е верен на МВР професионалист, ще му намерят работа. Пак напомням, че на него му търсят отговорност, а не вина. Чистката между другото не е според мене работа за професионалист. Политическа фигура би се справила по-добре. А ако питаш мене един лустрационен закон би свършил най-добра работа. Ама кой ли ме пита?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.