Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Това не се случва за първи път в България!нови  
Автор :((( ()
Публикувано26.06.00 09:17



Русенка умря от глад Самотната Марийка Тодорова (57 г.) от русенския кв. "Сарая" е починала от глад в дома си. Това е медицинското заключение при полицейския оглед, съобщи съдебният лекар д-р Стоил Чуров. Докторът твърди, че тялото на жената напомняло концлагера Освиенцим. Случаят е особен, защото смъртта е причинена пряко от лишения и изтощение, а не от изострено от глада старо заболяване, както е било при други изпаднали в крайна бедност. Токът и водата на Марийка са били прекъснати от април за неплатени сметки. 2-мата синове на починалата са в затвора, тя плащала парите от пенсията си за 2 внучета и безработна снаха. Кончината й предизвикала смут в русенската болница. На специален консилиум в лечебницата все пак било решено да бъде се постави за първи път в Русе точната диагноза - смърт от глад. ----------------------------------------------------------------------------- Колеги, това не е откъс от обсадата на Ленинград.Това е откъс от нашата просперираща европейска родина, където бабите и дядовците ни, трудили се цял живот за нас, сега едва-едва свързват двата края.Ако Марийка Бог да я прости не беше от Русе, а от някое затънтено селище едва ли щяхме да научим.Можем да си предствим какво става там ...:(((( Този случай го публикувам, защото много хора философстваха, когато им казвах, че хора буквално умират от глад в България.Гладът е отвратително нещо, семейството ми го е изпитвало по Виденово време, когато сутрин циганска баница, а вечер трушия, хляб и сол, и компоти сме яли.Да не казвам, че и "Рали" и "Янтра" пропуших ...:(((( Сериозно трябва да се запитаме накъде отива България?Какво ще бъде положението след 5 години?Ами след 10?

Тема Това не се случва за първи път в България!нови [re: :(((]  
Автор Lebed ()
Публикувано26.06.00 12:48



И аз бях шокирана тази сутрин да го прочета. Това е ужасно, но дали тези, които ни управляват го разбират. Мисля, че не. Депутат, който носи часовник за над 20 000 $, едва ли разбира какво нещо е гладът. А иначе приказката я знаем, че сит на гладен не вярва.

Тема Това не се случва за първи път в България!нови [re: Lebed]  
Автор Един там ()
Публикувано26.06.00 18:29



Е хубаво всички съчувстваме ама само да питам какво са правили синовете й в затвора по- това време? Или и за това е виновно правителството?

Тема Това не се случва за първи път в България!нови [re: :(((]  
Автор Lebed ()
Публикувано26.06.00 18:33



Малко е жестоко - не мислиш ли? Значи, ако аз съм престъпник и съм в затвора майка ми трябва да умре от глад. Наказателната отговорност е лична, другото е жестокост.

Тема Това не се случва за първи път в България!нови [re: Lebed]  
Автор Zareto ()
Публикувано26.06.00 19:33



Жестоко е разбира се! Още по-жестоко е лишаването на диабетично болните без инсулин. Това си е направо геноцид!

Тема Това не се случва за първи път в България!нови [re: :(((]  
Автор Lebed ()
Публикувано26.06.00 19:56



Съгласна съм.

Тема Това не се случва за първи път в България!нови [re: Един там]  
Автор Момчил ()
Публикувано26.06.00 20:26



Разбира се, че не. Никой не е обвинилправителството за нещо - споко, гузен не гонен бяга май.

Тема Това не се случва за първи път в България!нови [re: Един там]  
Автор Той ()
Публикувано26.06.00 21:24



Синове ли? За въоражен грабеж на баничарница и 6 задигнати кифлички излежават присъди по 20г Разбира се ,че всичи причини за трагедията водят към дебелите депутати и правителството.

Тема А още по-жестоко енови [re: Zareto]  
Автор Венко ()
Публикувано26.06.00 22:26



да ядеш живи хора. Ако някой яде живи хора разбира се. И ако някой лишава "диабетично болните без инсулин". Ама да върви приказката.

Тема Кажи две думи и занови [re: Той]  
Автор Венко ()
Публикувано26.06.00 22:32



кмета на Русе. В края на краищата той изплаща социалните помощи. Кажи две думи и за местните бизмесмени. Нямаше ли кой да подаде две корички хляб? Явно в Русе работата не отива на добре. Аз се наемам всеки ден по влака от Велико Търново да пращам по два хляба, стига някой да се обади от Русе, че ще ги посреща. И да ги дава на следващия, дето Костов е пратил децата му в затвора за "въоражен грабеж на баничарница и 6 задигнати кифлички".


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.