Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема За скачените съдове и Българиянови  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано26.06.00 17:11



Прочетох по-долната тема относно това че БСП има голяма вероятност да победи на следващите избори, прочетох и това как вота на около 30% от моите сънародници се люшка между БСП и СДС (от 44% за БСП до 53% за СДС, а сега 45% негласуващи) и си мисля за непрекъснатото опяване и тупане в гърдите на много хора тук, че те не били комунисти. Всъщност резултатите от изборите през последните 10 години показват, че тъкмо тези хора, които сега бият в гърдите че били против и едните и против другите, ПЪРВОНАЧАЛНО съвсем СПОНТАННО са избрали на времето БСП. Това говори много не за партийна принадлежност, а за начин на мислене. Добре моделиран, добре трениран за 45 години. Може би трябва да признаем че Тодор Живков и компания са си свършили работата. Но това е по-утешителното обяснение. Като се сетя че поляците след същите тези 45 години САМИ си свалиха червената мафия, САМИ избраха висока безработица и реални реформи за една-две години, без да си правят илюзиите че някой ще ги дундурка оттук нататък, и като се сетя че НЕ НИЕ се освободихме през 1989, а БКП/БСП благоволи да промени малко фасона си, че НИЕ (или по-точно тези 45% които сега няма да гласуват) избрахме същата тази БСП да ни обайва със сладки приказки за социален преход, започвам да си мисля че не са ни виновни тези 45 години, а има нещо фундаментално сбъркано в нашия народ. Сега чета как много хора с горчивина си спомнят как са скачали по барикадите през 96/97 и как се надявали че избирали нещо ново. Какво НОВО сте очаквали? Да потекат реки от мед и масло? Изкуствената заетост да се трансформира с магическа пръчка в проспериращо общество, което не познава безработицата? По заповед на щуката всички да станат честни - от министър-председателя до таксметровите шофьори дето взимат по 25$ от аерогарата до Орлов мост? НИЩО НОВО НЕ СТЕ ОЧАКВАЛИ. Все същите илюзии, все същите претенции някой да се грижи за вас, някой друг да свърши работата вместо вас. Просперитет на една държава не става за една нощ, нито пък става със СКАЧАНЕ. Лично аз тогава не скачах и не очаквах чудеса. Може би затова и оценявам реално какво направи това правителство и какво не е направило и какво трябва още да направи. През 1997 аз не гласувах въобще, защото имах сериозни резерви към Костов. Догодина аз ще гласувам за СДС защото очевидно ножът е опрял до кокала и може би всеки глас ще е необходим за да се предотврати идването на БСП на власт. Това, ако стане, ще бъде края на България. А вие другари "НЕЗАВИСИМИ" ако щете скачайте, ако щете стойте си като пънове в къщи и не гласувайте. Няма да ви е за първи път да докарате БСП на власт. Но не търсете пак някой друг да ви е виновен. Погледнете се себе си.

Тема За скачените съдове и Българиянови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано26.06.00 17:15



Мда-а-а-а, пак виновен "фундаментално сбъркания" български народ, а засега управляващите - чисти и невинни като агънца ...

Тема За скачените съдове и Българиянови [re: Чавдар]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано26.06.00 17:46



Костов ли е виновен, че над 50% от този народ с дебилно постоянство през последните 10 години дава управлението в ръцете на БСП? Костов ли е виновен, че същите тези хора го избраха по случайност, пак сънувайки социалистически сънища? Костов ли е виновен, че като се поиска от тях да посочат алтернатива, мучат нечленоразделно?

Тема За скачените съдове и Българиянови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано26.06.00 17:53



Само "тъпият" електорат, медиите и "тъмните сили" ли са виновни, че смазващото мнозинство, което СДС спечели на изборите през 1997 сега се е свило до някакви си 18 - 20%???

Тема За скачените съдове и Българиянови [re: ex-Pesho]  
Автор Любо ()
Публикувано26.06.00 17:55



Чакай сега!Да не искаш да кажеш че последните три години същия този народ пак е дал с присъщото му дебилно постоянство управлението на комунистите?Че нали СДС и БСП бяха уж две различни партии? А Костов си се осра тотално!Не му е за пръв път и затова трябва да си ходи!Ти си гласувай за него колкото искаш обаче в една демократична държава това си е в реда на нещата.

Тема За скачените съдове и Българиянови [re: ex-Pesho]  
Автор Ники ()
Публикувано26.06.00 18:00



Винаги съм имал едно доста елементарно за разбиране мнение: който не гласува няма право на претенции!!!!!!!! Елементарно е. Ако вярваш, че предишното павителство не е направило нищо за тебе не гласувай за него. Толкоз. Нищо повече. Защото ако не гласуваш ти не си изразил мнението си, не си участвол в един от основните принципи на демокрацията - да избереш управляващите и по този начин да ги контролираш. Ако не гласуваш просто си хващаш шапкото и започваш да се занимаваш с нещо достатъчно далече от политиката и то без да взимаш каквото и да било мнение. Защото е верно, че на запад хората не гласуват така интензивни, но там положенето е по- друго, там не е нужно да се занимаваш с политика. А щом си решил да се занимаваш с политика, да й обръщаш внимание и особено в България (и не само, а просто в страна в преход и криза) ти гласуваш за да можеш да използваш едно от малкото си права да повлияеш върху процеса на взимане на решение. Обратното - да не гласуваш- те приближава до средновековното феодално общество , където чакаш господаря да каже какво да правиш. То е като мисълта на Кант "Лесно и удобно е да си непълнолетен и някой друг да мисли вместо теб, мързелът и малодушието размиват действителността". И нека не ми се отговаря, че негласуването също е гражданско решение, че е наказателен вот. Може би последното е верно, това е наказателен вот срещу себеси. Някои казват: Аз ще гласувам за някой без влияние и ще им разкажа играта на всичките. Това е верно , но при условие, че за този някой гласуват и още доста от тия дето не искат да гласуват, т.е. толкова недоволни и решили, че ще гласуват за "Никой", че да успеят да го вкрат в парламента. Да, ама не. Щото пък тогава се обезмисля смисъла на глаосуването за "Никой" та нали ако исках да го вкарам в парламента нямаше да гласувам за него. И са кво ще гласувам за "По-никой" та дано той да не влезе в парламента. И т.н.!!! Въобще абсурдно мислене а? И така идеята ми беше, че след като не гласуваш нямаш и право на глас.

Тема Я по-кротконови [re: Ники]  
Автор Крум ()
Публикувано26.06.00 18:11



Негласуването Е вот срещу всички кандидати от ограничения списък, който се предлага - от кого, впрочем? Освен това, как да нямам претенции. Нима кандидатите са избрани да управляват само гласувалите за тях? ТОВА са глупости. Щом някой е избран, той е отговорен за (и пред) ВСИЧКИ Български граждани и всеки от тях, ако си плаща данъците и не е поставен извън закона по други причини, може да му иска сметка.

Тема Я по-кротконови [re: ex-Pesho]  
Автор Lebed ()
Публикувано26.06.00 18:18



За ex-Pesho За поляците не си съвсем прав - и по-точно благодарение на голямия брой американски граждани от полски произход, постигнаха опрощаване на част от външния им дълг. Нашите успяли още не са се размножили достатъчно /голяма част сме все още в BG/. За времето на Т.Ж. не помня почти нищо, но сега........

Тема Я по-кротко ли?нови [re: Крум]  
Автор Ники ()
Публикувано26.06.00 18:20



Естествено е да искаш сметка от правителството. Но още по- естествено е да искаш сметка от партията за която си гласувал. А както се забелязва никои не иска сметка от опозицията, но все пок ти не вми казваш нищо ново просто затвърждаваш мнението ми. Сега мога да добавя и тоава което пропуснах горе. Гласуването в България трябва да се направи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, както е в много страни по света. Ха да видим тогава наказателния вот. Защото тогава всички ще бъдат задължени да мислят преди да говорят и още по-добре преди да действат.

Тема Кротостта не е порокнови [re: Ники]  
Автор Крум ()
Публикувано26.06.00 18:28



Ти може и да си млад, но аз това съм го преживял вече - задължителното гласуване без алтернативни бюлетини. И каква санкция предлагаш за негласувалите - до стената ли? А за ограбилите БГ - нищо, нали?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.