Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Четвъртата власт и корупциятанови  
Автор Митко ()
Публикувано19.06.00 22:42



По повод "За спекулациите на темата корупция" от "1984": Другарю "1984", щом като е прието журналистиката, медиите да бъдат квалифицирани като ЧЕТВЪРТА ВЛАСТ и както Вие правилно отбелязвате, че корупцията е във властта, то тогава какъв е изводът? Припомням Ви, че още Наполеон е наричал печата /при всичката му скромност като медия по онова време/ ПЕТАТА ВЕЛИКА СИЛА - след Англия, Франция, Германия и Русия. Помислете, преди да се изказвате. Ако това не Ви затруднява. Митко

Тема Четвъртата власт и корупцията [re: Митко]  
Автор 1984 ()
Публикувано19.06.00 23:45



Забавно Ви е да си играете с клавиатурата, нали, др. Палаузов? Да възпроизвеждате думи, казани от от други. А правите ли понякога опит да вникнете в съдържанието на тези думи? В състояние ли сте да схванете разликата между "прието е да се нарича" и "е"?

Тема Четвъртата власт и корупциятанови [re: Митко]  
Автор ясен ()
Публикувано21.06.00 07:26



корупцията е обхванала изцяло четвъртата власт, отвори в-к Монитор ,в-н Сега,в-к 168 часа ,Стандарт и Вацовете и всички останали и ще четеш само поръчкови материали, просто 4-та власт е формирана от корупционите интереси на цялятя политическа класа

Тема Четвъртата власт и корупциятанови [re: Митко]  
Автор iliana ()
Публикувано21.06.00 14:41



Ne znam ot kade ,no se izljaha golemi pari naposledak v mediite .I kato gledam nikoj do sega ne gi e otkazal...

Тема Четвърта, пета, шеста ... власт няманови [re: Митко]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано22.06.00 02:36



Уважаеми г-н Митко, За съжаление смятам, че грешите. Наполеон или който и да е друг не може да промени това, което днес светът е приел като дефиниция за явлението "корупция". Смятам, че е добре да не се опитваме отново с наше ново българско "новаторство" да променим света. За корупция може да се говори САМО КОГАТО СЕ КАСАЕ ЗА ЗЛОУПОТРЕБА "ПО СЛУЖБА" С ЦЕЛ ИЗГОДА ОТ СТРАНА НА ПРЯКО ВЛАСТОИМАЩИ, НА СЛУЖБА В ДЪРЖАВНИТЕ ВЛАСТИ - законодателна, изпълнителна (централна и местна), съдебна. За всякакви други случаи на злоупотреба от страна на "непряко" или "преносно" властоимащи или неморалност не се касае за корупция, а евентуално за други престъпления. Журналистите могат да бъдат повърхностни, безотговорни, продажни, некомпетентни, мързеливи, НО НЕ И КОРУМПИРАНИ. Иначе ще трябва да говорим и за корумпитрани писатели, художници, певци, режисьори, гледачки на кафе и още безброй категории хора, които имат някаква власт чрез някакво свое влияние и внушение. Според мен е важно да сме наясно по този въпрос, иначе не ще бъдем наясно по какъв начин да се борим с корумпирани властоимащи и с калпава журналистика. С корумпирани властоимащи можем да се борим например чрез налагане със закони и разпоредби на публичен достъп до информацията в ръцете на властоимащите в държавната власт - прозрачност на тяхната работа. С продажни журналисти (написване на статия по поръчка срещу заплащане въобще не е престъпление) можем да се борим например, като не купуваме и не четем писанията и изданията им (прозрачност в работата на журналистите никой не може и няма право да налага). Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Четвърта, пета, шеста ... власт няманови [re: Иван Иванов]  
Автор Митко ()
Публикувано23.06.00 20:09



Г-н Иванов, Вие сте прав и мисля, че няма какво да се добави към Вашите бележки. Размислих и вече знам - емоционалната ми, а оттам и повърхностна реакция по темата идва от обстоятелството, че за един дълъг период ми се налагаше, по служебно задължение, всеки ден да прочитам почти всички издания на централния печат. Благодаря Ви, оставам си Ваш почитател.

Тема На г-н Митконови [re: Митко]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано24.06.00 01:33



Уважаеми г-н Митко, Радвам се, че стигнахме до единомислие - това не е често явление във форума. Колкото до "почитанието" - благодаря Ви от сърце, макар да не съм уверен, че действително съм го заслужил. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.