Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Най-прозаичната нашенска завист.нови  
Автор 1984 ()
Публикувано10.05.00 20:14



Откъде-накъде някакви си там пилоти ще искат американски заплати? Ами да не им ги плащате вие от джоба си?

Тема Най-прозаичната нашенска завист.нови [re: 1984]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано10.05.00 20:51



Ами да не би ти да ги даваш от своя джоб? Когато се бръкнеш ти даваш такива заплати в Бъгария ела ми се обади.

Тема Най-прозаичната нашенска завист.нови [re: ex-Pesho]  
Автор 1984 ()
Публикувано10.05.00 20:59



Точно така.Много слабо ме засяга. И затова си траех, докато не взехте ти и някои други умници да вдигате шум до небесата.

Тема Най-прозаичната нашенска завист.нови [re: 1984]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано10.05.00 21:09



Ами като не те засягат интересите на България що дириш в тези форуми. Гледай си клиентелата и не реви друг път че еди-кой си бил корумпиран.

Тема Не.нови [re: 1984]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано10.05.00 21:13



Уважаеми г-н 1984, Ще изложа моите причини защо аз не споделям и не подкрепям исканията на моите бивши колеги за американски заплати за раборещи и харчещи ги в България. 1. Заплатите са "местна" стока и са неразделно свързани с местния стандарт на живот. Добра заплата, е тази заплата с която човек може да живее добре, там където печели и харчи. Изхождайки от това, българските пилоти имат чудесна заплата - пет пъти средната заплата за страната и десет пъти най-високата пенсия за един твърде лек труд. 2. Ако всички започнат да искат както пилотите без никакво основание американски заплати за работа и живеене в България, единственото останало предимство на страната ни - по-ниската цена на работния труд, ще изчезне, ще пресечем и днешния неособено интензивен български износ и ще отблъснем и без това не чакащите на опашка чуждестранни инвеститори. За да се плащат америакнски заплати без реално качество и обем на производството ще трябва ... отново да се завъртят на високи обороти печатниците на пари без стойност, както преди няколко години. Получаващите пари без покупателна стойност ще трябва да искат още "по-американски", заплати, евтиният днес "Балкан" и още много други предприятия ще фалират и моите и Вашите близки няма да могат повече и да мечтаят за пътуване със самолет и за още много неща. Ще се върнем там, където бяхме - в одушаващата прегръдка на инфлацията, където с получените куп пари днес, човек не знаеше дали ще може да си купи вестник утре. Аз не желая това. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Не.нови [re: Иван Иванов]  
Автор Чавдар ()
Публикувано10.05.00 21:27



"... без никакво основание ..." "... без реално качество ..." Откъде такава категоричност. Аз пък имам точно обратните впечатления: най-читавото на Балкан бяха пилотите, за разлика от стюардесите, наземното обслужване, мениджмънта и руските бомбардировачи, пригодени за превоз на пътници. Освен това, доколкото четох из пресата, те не искат американски или шведски, а източноевропейски заплати. П.П. Защо ли ми намирисва на стара вътрешнофиррмена неприязън :))

Тема Не.нови [re: Чавдар]  
Автор Венко ()
Публикувано10.05.00 21:59



Чавдаре, и аз познавам двама пилоти (единият бивш) от Балкан, които за разлика от твоя приетел не работят в момента в чужбина. За тях двамата не мога да кажа, че са "най-доброто, което можем да си пожелаем". И ако те са били най-читавото нещо в тази компания, по-добре да я закриват. Може и да е имало читави пилоти в нея, но явно (поне така излиза, гледайки твоите и моите познати) те отдавна са отишли при американските заплати. Готов съм да се обзаложа, че нито един от участващите в този фарс пилоти няма да си намери по-добро пилотско място от това в Балкан. Както някой вече отбеляза, този пазар не е така широк и едва ли някой от тях ще може да скрие участието си в тези циркове. А лигльовци никой не иска за пилоти. Даже и да са евтини. Както казват англичаните: "Не съм толкова богат, че да ..."

Тема Най-прозаичната нашенска завист.нови [re: 1984]  
Автор Венко ()
Публикувано10.05.00 22:04



Прощавай, ама някой да им е завиждал до преди седмица? Май в случая завистта по-точно би се характеризирала с думите: "Откъде-накъде някакви си там американски пилоти ще всимат по-големи от нашите заплати? ". Или: "От къде-накъде някакъв си Гад ще се опитва да печели от компания, която ние смучем толкова години?"

Тема Не.нови [re: Венко]  
Автор Чавдар ()
Публикувано10.05.00 22:05



Всяко стадо си има мърша. И защо говориш така, все едно, че нашите пилоти създават прецедент от световен мащаб? Големи пилотски стачки е имало и ще има по цял свят. Защо пък точно нашите да са лигльовци?

Тема Най-прозаичната нашенска завист.нови [re: Венко]  
Автор Чавдар ()
Публикувано10.05.00 22:08



Хайде не се излагай! Ако някой е смукал от "Балкан" това са най-вече тия, които са го управлявали и които го натикаха в блатото с неизгодни лизинги, скапана търговска политика, лоша организация на работата и т.н.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.