Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 08.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ВМРОнови  
Автор Момчил ()
Публикувано06.05.00 22:48



Интересна е реакцията на ВМРО в отговор на икономическата ситуация в България, която по думите на някой хора тук е "прекрасна" и никога не е била по-добра.:(((( Исканията на ВМРО са показателни, а ВМРО е част от парламентарната група на СДС.Искам сега да чуя Венко, Пешко, Камерунец (с какъв ли ник борави в момента), nickcho, и другите клакьори, че ВМРО били "червени боклуци", и че "расъждавали по комунистически" след като не виждат, че с тия си действия дестабилизират "рИформата".Успех! ВМРО постави последно условие на управляващите Ситуацията в страната е кризисна(!!!) и застрашава функционирането на институциите и бъдещето на нацията, категорични са от организацията РАДА ДОМУСЧИЕВА ВМРО постави вчера последно условие пред управляващото мнозинство. Ако то не бъде изпълнено, депутатите на движението ще напуснат парламентарната група на СДС. Това обявиха на специална пресконференция лидерът на организацията Красимир Каракачанов и организационният секретар Николай Кънчев. До един месец ВМРО-депутатите ще внесат специален пакет законопроекти. Те ще бъдат придружени с политически документ, с работно заглавие "Харта за спасението на България", съобщи Каракачанов. Ако мнозинството не приеме тези законопроекти, ще напуснем парламентарната група на СДС, категоричен бе той. Конкретните искания на воеводите са спешна поправка на закона за държавния бюджет в частта му за субсидиите на общините. Повечето общини в държавата са пред фалит и в края на лятото ще вдигнат черно знаме, техният бунт вече започна, твърдят от ВМРО. В държавата се назначават стопански ръководители, които не могат да управляват повече от сметки в заведение, корупцията е всеобхватна, са част от мотивите на воеводите. Заради катастрофалното състояние на общините късно в четвъртък ръководството на организацията се е срещнало с президента Петър Стоянов и е поискало от него да се ангажира с мерки за спасяването на градовете и селата, съобщи Каракачанов. ВМРО настоява и Националното сдружение на общините да се ангажира с искането за промяна в бюджета. "Ситуацията в страната е кризисна и застрашава функционирането на легитимната власт и институциите в страната. Застрашава и бъдещето на българската нация", категоричен е оргсекретарят на ВМРО Николай Кънчев. УЛТИМАТУМ - От ВМРО настояват за спешно създаване на специална комисия, която да преразгледа и контролира всички приватизационни сделки на стойност над 50 млн. лв. - Организацията е подготвила законопроект за промяна на закона за държавните и общински поръчки. Целта му е да се даде приоритет на българските производители. - ВМРО иска със закон да бъде обявена данъчна амнистия, за да се върнат в България изнесените извън страната капитали, както и премахване на лицензионните и разрешителни режими, издаването на които да стане включително и на принципа на мълчаливото съгласие. - Другото условие на воеводите е изграждането на 2-та българска атомна централа в Белена да бъде довършено (nickcho, отваря ти се парашута:) ). Ако ние не го направим, Румъния ще ни изпревари с реакторите си в Черна вода, предупреждават от ВМРО. Последната точка от ултиматума е показателна!!! Чудно ми е само, кой луд ще ни финансира?:(((

Тема ВМРОнови [re: Момчил]  
Автор 1984 ()
Публикувано06.05.00 22:55



Особено интересна подробност. Документът не е озаглавен "Харта за развитие" ,например, или "Харта за напредък" или нещо което малко-отмалко се връзва с официалната пропаганда за цветущото ни състояние. Документът е озаглавен "Харта за спасение". Кога, в каква ситуация е необходимо "спасение"?

Тема ВМРОнови [re: 1984]  
Автор Жана ()
Публикувано07.05.00 09:07



Точно сега,1984,точно сега е необходимо спасение,държавата загива,всичко се разграбва по-най-опустошителен и безумен начин.Какво има за спасение,трябва да се спаси.Ето това иска ВМРО.Освен това е пропуснат един важен момент в иска:да се върне българския държавен валутен резев в България. С поздрави:Жана

Тема ВМРО [re: Момчил]  
Автор nick ()
Публикувано07.05.00 17:54



Много ме е страх от спасители.Веднъж вече писах за това но ти явно не си внимавал.ВМРО в краина сметка е част от сегашното управление.При явната безисходица която се очертава за политическата класа,най- лесното разрешение на проблема е пак от своите среди да измислят "спасител"които да поведе стадото.Или иначе казано -каквото било било ,отсега нататък както си беше.Кандидат спасители много-гергьовден,лява коалиция,Тренчев и т. н.Истината е че аз не искам повече да ме спасяват въобще.По-добре е да ме оставят да си гледам работата.Това поне го мога.Дотук всички спасители ми пречат. Не съм убеден,че и следващите няма да ми пречат,ако допуснем така лесно да ни излъжат отново.Забравих да ти кажа ,че според една българска поговорка крушата ражда круши.На мене ми се яде ябълка. Не ни е нужен нито Хитлер като някой се шегува в тази дискусия,нито "спасител".Най-малко ни е нужен спасител които да е нещо производно на-БКП-БСП-СДС. На тази страна в момена според мене е нужно крайно дясно управление,несвързано със нищо старо за период от 20 години.

Тема Nick......нови [re: nick]  
Автор ot ruse ()
Публикувано07.05.00 18:18



Nick,che to niama desni -ti iskash kraino desni/ne che ne si prav/ ama ot kade takiva hora ??? ...I vse mi se varti v glavata misalta za niakoi chlen na Carskoto semeistvo -nachelo na edno pravitelstvo..koeto toi da si podbere.. ama znam ,che tova sa himeri......../za sagalenie/........

Тема ВМРОнови [re: nick]  
Автор Чавдар ()
Публикувано07.05.00 18:41



"..Не ни е нужен нито Хитлер ..." "...според мене е нужно крайно дясно управление ..." Не си ли противоречиш? Защото според мене разлика между горните 2 може и да няма ...

Тема ВМРОнови [re: Момчил]  
Автор Венко ()
Публикувано08.05.00 01:17



Щом искаш, ще ме чуеш :))). Първо никога не съм твърдял, че "икономическата ситуация в България ... е "прекрасна". Това са твои измишльотини. Твърдял съм и продължавам да твърдя, че тя е по-добра от ситуацията при Жан ,при Беров, или при Луканов 1 и 2. Ти да не твърдиш обратното? Този път и аз искам да чуя отговора ти, защото обикновено се ослушваш при неудобни въпроси. Второ, за "рИформата" говореше един виден сега опозиционер, който също като Бонев беше силов министър и беше махнат за несправяне с работата, а след това започна да плюе по този, който го махна. Какво общо имаш ти с него, та и ти употребяваш "рИформата" не знам. Трето, не знам коя е тая организация РАДА ДОМУСЧИЕВА. Не става много ясно от писанията ти (не за пръв път) и кой поставя този "УЛТИМАТУМ" и точно така ли се е изразил. Ако това е ръководството на ВМРО наистина няма да е зле да напуснат парламентарната група на СДС. Все пак СДС означава "Съюз на демократичните сили" и не се вързва много с "УЛТИМАТУМ". А за пакета от закони си има парламентарна процедура. За комисиите - също. Колкото за това кой кого ще изпревари - Украйна с Чернобил ни изпревари и двете. Така, че и на мене ми е чудно това, дето и на тебе ти е чудно.

Тема ВМРОнови [re: nick]  
Автор Венко ()
Публикувано08.05.00 01:22



Е, ти не искаш ябълка, ами искаш банан. В България обаче банани не растат. Само круши, дренки и тук-там ябълки. Така, че ще трябва да се задоволим с каквото има.

Тема ВМРОнови [re: Чавдар]  
Автор Венко ()
Публикувано08.05.00 01:25



Хитлер не беше ли някакъв социалист (като Жан например)?

Тема Мъка, мъка...нови [re: Момчил]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано08.05.00 04:50



Венко ти е отговорил както трябва, но се изкушавам малко да поразсъждавам по съдържанието на т.нар. Ултиматум (ако го има). "Конкретните искания на воеводите са спешна поправка на закона за държавния бюджет в частта му за субсидиите на общините." Интересно, какво им е становището по валутния борд - да го има или да го няма? Или дай сега да поправяме бюджета, а пък после ще мисли за хипреинфлацията, която неминуемо ще последва. "В държавата се назначават стопански ръководители, които не могат да управляват повече от сметки в заведение, корупцията е всеобхватна, са част от мотивите на воеводите." Доклото разбирам целта на правителството е да не останат държавни предприятия до края на тази година извън инфраструтурните монополи - енергетика, железници и газ. За какви гении на мениджмънта става дума тогава да бъдат назначавани във въпросните предприятия и кой ще прави подбора на въпросните гении? И с какво ще се плаща на гениите (хайде да не са гении, ама достатъчно оправни хора)? За чий .... те ще се натискат за директорска заплата в държавно предприятие, ако са толкова оправни? Не е ли по- близко до акъла че ако са оправни те ще се оправят първо себе си, а няма да спасяват любимите ти соц.развалини (ако все още не разпродадени или ликвидирани). "- Организацията е подготвила законопроект за промяна на закона за държавните и общински поръчки. Целта му е да се даде приоритет на българските производители." М-м-да. Да те открехна ли, колко пачки ще сменят своите собственици под масата? Нали повика беше борба срещу корупцията? Защо тогава да се прима закон, който по самата си природа е про-корупционен? "- Другото условие на воеводите е изграждането на 2-та българска атомна централа в Белена да бъде довършено" Сигурно Македония ще бъде основния инвеститор в проекта :)))) Момчиле, изглежда единственият ти аргумент в споровете с другите е да ги наречеш тъпанари. Моля те, измисли нещо по-сериозно от тези писания по-горе или пасквилите за това кой чий шурей бил и в кои фирми участвал. Или поне си трай - поне няма да се излагаш повече.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.