Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 23.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Странно...нови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано08.05.00 09:24



Не знам от какви дългове са ни отървали, ама поне на Нефтохим не са платили, та сега самолетите се зареждат в чужбина и возят тонове излишно гориво (което вдига разхода). Освен това, в замяна на съдействието по "Българския Великден" те си поискаха държавни гаранции за да вземат кредити. Т.е., ако им тръгнат по акъла, нищо чудно в един момент да се окаже, че не само не са ни отървали от дългове, ами са ни натресли и нови. За да може да излезе авикомпанията на зелено тя трябва да работи и да не допуска издънки, а точно в момента са на път да направят една, която ще удари не само по тях във вид на неустойки за неизпълнение на договорни задължения + влошен имидж (не че той някога е бил особено добър де), ами и по българския туризъм изобщо, защото са договорили един куп летни чартъри с чужди и наши туроператори, но са изпуснали "малката подробност", че за целта им трябват поне 12 ТУ154, а те и към момента имат само 5. А сезонът вече стартира ...

Тема Х-м-м-м....нови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано08.05.00 09:28



"...сигурен съм че много добри професионалисти от бившия СССР биха се съгласили с готовност ..." Олеле майко! Ти знаеш ли, че огромната част от "много добрите професионалисти" от ОНД-ски произход не могат да обелят 2 свързани изречения на английски, който е официален и задължителен в гражданската авиация? А това създава идеални предпоставки за всякакви неприятни случки.

Тема nick, не се учудвай ...нови [re: nick]  
Автор Белота ()
Публикувано08.05.00 11:02



Г-н Иванова има "особен" поглед върху нещата, той чуждо мнение не търпи, и немислимо е той някога да греши, особено когато за 900 лв. в България посмъртно не можеш да си закупиш 500 долара ... Срамно е, че човечето е работило в Балкан преди доста години, и трябва да му е ясно що за компания е беше тя, и що за смешка е в момента.Но нейсе ...

Тема nick,нови [re: nick]  
Автор Белота ()
Публикувано08.05.00 11:10



Няма пробелм, само ме е яд, че в крайна сметка пилотите ще го продухат ... Ех, ник, всеки си има собствено мнение по редица въпроси, но това не пречи да сме заедно срещу проблеми засягащи всички нас ... поздрав

Тема Х-м-м-м....нови [re: ex-Pesho]  
Автор Оптимист ()
Публикувано08.05.00 11:39



Ех-Пешо и ти да ме извиняваш. Не знам в какъв бизнес си, но би трябвало да се позаинтересуваш каква е средната статистика за твоят бизнес и това да ти служи за пътеводна звезда. Можеш да си поръчаш информацията от библиотеката на конгреса. Струва около $10. Учудвам се че още не си го направил. Нямаше така да се изложиш поне в моите очи. Заплатите на пилотите в Америка не са тайна. За последно бях направил справка за заплатата на пилот на Боинг 747 преди повече от десет години. Беше $120,000 годишно. Не трябва да се пренебрегват и допълнителните доходи които им се трупат като бонуси за спестено гориво, trust fund, saving investment plans и други. От там им капят още около 15%. Да не говорим и за това че може би имат възможност да си купуват и определено число акции на компанията всяка година на по-ниски цени от пазарните. Това също може доста да им увеличи доходите във времето. Всяка компания има интерес да запази служителите си на работа колкото може по-дълго време. Те са вече обучени, доказани, по-ефективни и т.н. Всяка една от реномираните компании предлага benefits (облаги) за тази цел. Те се състоят най-вече в споменатите по-горе "trust fund" и "saving investment plans", както и намаления в частните здравни и осигуровки живот. Ако един млад инженер постъпи на работа ведната след завършването си в кажи-речи която и да е инженерна компания и работи в нея непрекъснато тридесет и пет години, средствата които ще се натрупат от тези облаги ще надхвърлят $1,000,000. Предполагам същото важи и за американските пилоти. Много и големи са разликите в живота на американци и българи и е немислимо и глупаво да се сравняват всичките фактори допринасящи за тези разлики. Аз със задоволство гледам отстрани как капитализмът си върши работата. Той (капитализмът) неминуемо води до баланс. Но пък капитализмът да работи правилно, корупцията трябва да се изкорени. Корупцията нарушава сметките и съответно нарушава баланса. Капитализмът се крепи на идеално направени сметки и затова е толкова ефективен (има производителност на труда). Нашият проблем е както корупцията така и ефективността. Ние поотделно а и като народ, не сме ефективни а много ни се иска да получаваме същите пари като най-ефективните работници на запад. Това НЯМА да стане. Няма начин да стане. Противопоказно е в капитализма. Бих го нарекъл противозаконно. Вече е пословично колко малко хора пушат в Америка, най-вече защото пушенето е забранено почти навсякъде. Кампанията против пушенето се започна някъде около '85-та година. Отдавна приключи. Претекста беше че вреди на здравето, с което съм съгласен, но истинската причина беше че намаляваше производителността на труда (мое мнение установено от наблюдения). Тютюно пушенето пречеше на капитализмът да бъде максимално ефективен. Забраниха го!!! Президента на компанията за която работих дълги години, на едно новогодишно тържество каза "Вие не трябва да имате абсолютно никакви проблеми в къщи или където и да било другаде. Ако имате проблеми, вие ги донасяте с вас в компанията, когато дойдете на работа. Вие мислите през работно време как да отстраните проблемите си, което ви прави не ефективни на работното място." Това изказване беше във връзка с отварянето на детска градина в самата компания, за улеснение на служителите с малки деца. Установили били, че се водят прекалено дълги разговори по телефона между служители (родители) и децата им оставени в къщи. Капитализмът намери разрешение като хем запази служителите си, хем повиши тяхната ефективност на работното място. Те можеха да ограничат обажданията, но това нямаше да премахне проблема от главата на служителя. Та, много години ни делят от тези тънкости в "занаята" капитализъм. До тогава техните заплати ще си останат един блян за нас българите. Представете си никога да не закъснявате за работа, да не пушите, да нямате никакъв проблем който да ви тормози по време на работа, да работите пълноценно по осем часа на ден без никакво размотаване, да давате само качествена продукция, да работите с техника последна дума на техниката. (Само за информация, Интел похарчи над един милиард долара за да смени машините си за правене на чипове по старата технология (25 микрона) с такива за новата технология (18 микрона). Advanced Micro Devices (AMD) направи същото. Самолетните компании в Америка отдавна започнаха да сменят самолетите си с новото поколение на Боинг заради това че харчат по-малко гориво и са по-тихи. То няма край.

Тема Х-м-м-м....нови [re: Оптимист]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано08.05.00 15:35



Ами със всичко съм съгласен, освен за делът на работна заплата. Пак повтарям - говоря от собствен опит, имам пракитчиески поглед върху бизнеса в който съм, освен това такива цифри (около 40%) съм срещал в различни вестникарски статии, без разбира се да съм ги търсил целенасочено. Ще ти бъда благодарен ако ми посочиш адреса на който мога да намеря данните за които говориш. За доходите на пилотите. 120 000 $ е съвсем различно от 4 000 $ на месец, но това е цифра подадена от самите стачкуващи в момента. Мен доста ме учуди. Но пък българските пилоти да претендират за 3000 $ е направо смешно.

Тема Х-м-м-м....нови [re: ex-Pesho]  
Автор Оптимист ()
Публикувано08.05.00 16:54



На времето, като регистриран собственик на бизнес, получавах предложения за всякаква информация срещу заплащане. Тази която ме интересуваше си я купувах. Съгласи се, че не мога да помня източника от тогава. 1. В Америка всяка година излиза една книга. Казва се Алманах. Този алманах съдържа всички статистики от предната година. Много полезен източник на информация за хора които се борят въоръжени с факти. 2. Може също така да се допиташ до всяка редакция на ежедневник, там където си. Обясни им от какво се интересуваш. Сигурен съм че ще бъдат happy да ти помогнат да намериш информацията която търсиш. 3. Обади се с писмо на твоят конгресмен, обясни от какво се интересуваш и задай въпрос как можеш да се добереш до тази информация. Писмото ти може да не стигне до конгресмена, но нито едно писмо не остава без отговор. От неговият екип ще отговорят компетентно на въпроса ти. 4. Опитай с някоя търсачка в интернета. Търси на "labor statistics". Ще опитам и аз. От библиотеката на конгреса съм купувал информация (книга) за всичко необходимо във връзка с износ. Около двеста страници. Чудесен наръчник за всеки който има намерение да се занимава с износ на каквото и да било. Библиотеката на конгреса е най-пълният източник на информация. Струва пари но цените са достъпни за ВСИЧКИ. И всичко ставаше чрез пощата. Сега, сигурен съм, и интернета е включен.

Тема Х-м-м-м....нови [re: ex-Pesho]  
Автор Оптимист ()
Публикувано08.05.00 18:41



Потърсих в labor statistics. Намерих средното заплащане на американски пилот. $79.22 на час като работи средно по 23.6 часа на седмица. Това прави малко под $100,000 на година. Статистиката е за 1998г. За 1999 още не е публикувана. Намерих го на адрес: http://stat.bls.gov/opborder.htm#1a Нека не забравяме че пилот на Боинг 747 не става всеки. Това е привилегия за най-добрите и с най-дълъг стаж. Моята информация е над десет години стара. Нищо чудно сега да взимат доста повече от $120,000. Информацията за заплащането на пилотите е на седма страница под "Occupational wages in USA, 1998". Целият документ е 17 страници и обхваща всички отрасли. Документа е в PDF формат и може да се чете с ADOBE reader. Информацията която ти търсиш за съотношението на заплатите към брутната печалба, може би е някъде във "business statistics". Би ми отнело доста повече да я намеря а интернет часовете ми трябват за други цели. А и нямам кой знае какъв интерес. Тези работи си ги доказвах когато ми трябваха. Приятно търсене :-)

Тема 1 литър бензин в Швеция ...нови [re: Чавдар]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано08.05.00 21:03



от 95 октана струва 9.24 шведски крони, т. е. 2.19 немски марки, т. е. 2.19 български лева. Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема 1 литър бензин в Швеция ...нови [re: Иван Иванов]  
Автор Чавдар ()
Публикувано08.05.00 21:27



Благодаря за информацията, макар че въпросът ми беше за Щатите. Както и да е, и в този случай разликата в цените определено е много по-малка от тази в доходите.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.