Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Диагноза "Българин"нови  
Автор Камерунец ()
Публикувано11.04.00 00:06



Българинът е преди всичко горд от своята етническа принадлежност. Толкова горд, че е готов да се тупа по косматите гърди и да обръща вниманието на европейците към себе си с викове: "Булгааааааар, булгаааааар." Българинът така се гордее с българщината, че още през 30-те години на 20-и век е измислил поговорката "Българска работа". Това е епохално обобщение на отношението му към цялата държава и към всичките му сънародници. Българинът е голям патриот и затова предпочита да емигрира. Половината от всички българи участват в лотария "Зелена карта", включително и тези, които горят знамена пред американското посолство в София. Българинът е така влюбен в собствената си култура и писменост, че дори когато защитава кирилицата в интернет дискусионни форуми, прави това на латиница. Българинът е абсолютно убеден, че Кирил и Методий са създали кирилицата и до ден-днешен на 24 май разнася картини на солунските братя, които носят един свитък, на който пише А Б В. Естествено родолюбивите и просветени българи никога не са чували нищо нито за глаголица, нито за Климент Охридски, но от друга страна вярват, че Кирил и Методий са българи. Българинът е твърдо убеден, че е славянин, но не може да обясни защо дори от самолет се забелязва, че по външни черти е по-близо до камерунците отколкото до руснаци, поляци и чехи. Българинът е толкова религиозен, че си създаде цели два синода. По време на преброяването от 1992 г. около 80% от цялото природонаселение се писа православно, с което се изкара за най-религиозния народ на света. Българинът така обича своята религия, че според едно скорошно социологическо проучване около девет десети от всички обявили се за православни не са стъпвали в църква през последните пет години. Същевременно българинът е готов така да защитава своята църква, че постоянно да прокарва закони и наредби, заради които съдът в Страсбург да ни осъжда на огромни обезщетения. Българинът се гордее с много неща. Той упорито вярва, че е втори по интелигентност в Европа. Толкова е интелигентен, че в абсолютно свободни избори два пъти си докара комунистите на власт и после съвсем интелигентно ги изхвърли два пъти с ритници от управлението. Сега е на път да потрети интелигентния си избор. Българинът съвсем определено се смята за интелигентен, но в същото време смята, че всички български политици за прости и корумпирани. Как така става, че тези хора от интелигентни български лекари, учители, журналисти, спортисти или агрономи, изведнъж загубват своята интелигентност, щом влязат в Парламента? Българинът е човек с висока култура. Всеки дом е чист и спретнат.... защото собствениците си изхвърлят боклуците от прозорците, а предпочитано място за изхвърляне на употребяваните презервативи са детските площадки пред блоковете. Българинът е убеден е, че трябва да има приватизация, защото знае от опит, че държавата е лош стопанин. Българинът е убеден, че не трябва да има приватизация, защото ония лоши капиталисти ще дойдат и ще ни изкупят на безценица. Българинът твърди, че парното е ужасно скъпо и иска от управляващите да намалят цената му. Кабинетът обявява замразяване на цените на парното, но българинът роптае, защото това е чиста проба популизъм. Българинът се възмущава от градския си транспорт и иска нови и чисти автобуси, които да се движат без закъснение. Българинът обаче желае около 90 % от всичките му сънародници да пътуват с безплатни карти. Българинът псува всички управляващи за ниските заплати и пенсии. Българинът обаче не иска да плаща нито стотинка данъци и е стигнал до перфекционизъм в укриването на данъци, такси и митнически сборове. Българинът е решително против натовската политика на Балканите. Българинът прави грандиозно посрещане на Бил Клинтън в София и в знак на благодарност за натовската политика на Балканите скандира: "Ю-Ес-Ей." Българинът е дълбоко просветен относно собствената си история. Той знае абсолютно всичко за турското робство. Задълбочените му познания се изчерпват с "Три синджира роби", данъка за изтритите зъби на заптиетата и "Даваш ли даваш, Балканджи Йово". Българинът обича да изтъква, че е бил роб. Прекланя се пред Вазов (един доста посредствен писател), но не се запитва защо Вазов е написал "Под игото", а не "Под робството." Ако българинът каже на някой от своите съседи - сърби, гърци, албанци и македонци - че са били роби, ще получи ритник по меките части. За българина е абсолютно непонятно защо испанците, които са били 7 века под арабско "робство", не разказват на децата си историите за "три синджира роби". Българинът обаче изпитва мазохистичен оргазъм при непрекъснатото повтаряне и преповтаряне на твърдението, че пет века е бил роб. Българинът изпитва сладострастно удоволствие при самобичуването. Основната дейност на българите е да се самосъжаляват. Те са много нещастни, бедни, болни. Както казва един уважаван писател, когато чуеш някой да се оплаква страшно много, бъди сигурен, че в скоро време ще купува или апартамент, или скъпа западна кола. Естествено за всички беди са виновни ония "там у парламенто, дето само гледат да лапат, а не мислят за народа". Българинът обича да си обяснява всички собствени неволи с политиците, съседите, метеорологичните условия, съюзниците, враговете и т.н. Той обаче е абсолютно невинен. Ужасяващата липса на идентичност избива в обяснения за конспиративни теории. Постоянно има някакви заговори на света против България. Заговорите са комунистически, империалистически, еврейски, масонски, турски, руски, американски, във вид на Подкова или идващи като Ешалон. Естествено всичките съседи на българина са зли, глупави, коварни, страхливи и жестоки. Той самият е добър, честен, храбър, благороден, великодушен и гостоприемен. Който не вярва, да отвори читанките на децата си. Абе, българска работа Камерунец

Тема Диагноза "Българин"нови [re: Камерунец]  
Автор Лидия ()
Публикувано11.04.00 03:30



Камерунец, Te тук си АБСОЛЮТНО ПРАВ ,никъде не сбърка.Точна ти е диагнозата... Лошото е, че няма цяр.

Тема Колега, общи приказки колега ...нови [re: Камерунец]  
Автор Белота ()
Публикувано11.04.00 05:49



И когато се пишеш за филолог, и завършваш с "гениално" обобщаващо изречение, започвайки го с "Абе", ша ти обърна внимание, че нема такава дума в българския език!!! Филолог-менте си тиии ... Не знам, защо си загубил толкова време, за да изсереш поредното нищо, но аз като твой редовен почитател, ще коментирам тъпотиите в "творбата ти", защото генерализацията която си позволяваш да правиш е просто недопустима за един литератор. Ето и моите МнООООго несъгласийца: "Българинът е преди всичко горд от своята етническа принадлежност. Толкова горд, че е готов да се тупа по косматите гърди и да обръща вниманието на европейците към себе си с викове: "Булгааааааар, булгаааааар." - Да, горд е, и не виждам защо да не е!? Колкото до виковете "Булгаааааар, булгааааар" - не виждам как си представяш да говориш за цял народ, като цитираш литературни герои!:))) Смешен си ... "Българинът така се гордее с българщината, че още през 30-те години на 20-и век е измислил поговорката "Българска работа"." Пак лъжеш - такава поговорка нямаме, имаме "албанска му работа" и "индианска му работа" включително. "Българинът е голям патриот и затова предпочита да емигрира. Половината от всички българи участват в лотария "Зелена карта", включително и тези, които горят знамена пред американското посолство в София." А бе, задник, запитал ли си се защо българина иска да емигрира?Ами, ти? Ти защо емигрира?Разбира се, че ще участват, защото искат да ядат и да живеят спокоен живот - това не означава, че не са патриоти?Е, верно лАйно и нищожество като теб, не влиза в тази категория! "Българинът е така влюбен в собствената си култура и писменост, че дори когато защитава кирилицата в интернет дискусионни форуми, прави това на латиница." Абсолютно несъстоятелен аргумент - много от българите пишещи по форумите на латиница, ползват или компютри от клубове или такива от библиотеки, а тези които имат собствени - не са толкова бързи, или имат по важни програми записани на тях, което не им дава възможност да се кирилизират.Разбира се, веднага ще се намерят камерунци да се правят на отворени. Интересно, защо ти Камерунецо тъп, не пишеш на латиница след като отричаш кирилицата, и на всичкото от-горе държиш сметка на другите? "Българинът се гордее с много неща. Той упорито вярва, че е втори по интелигентност в Европа." Българинът не вярва, че е втори по интелигентност в Европа! БЪЛГАРИНЪТ ЗНАЕ, ЧЕ Е ВТОРИ ПО ИНТЕЛИГЕНТНОСТ В СВЕТА!!! Камерунецо, дочул си нещо и веднага го обръщаш и посираш. "Българинът е човек с висока култура. Всеки дом е чист и спретнат.... защото собствениците си изхвърлят боклуците от прозорците, а предпочитано място за изхвърляне на употребяваните презервативи са детските площадки пред блоковете." Е, е, е ти се оля.Не, че столицата ни не супер мръсна, благодарение на бездействието и мърльовщината на господата Янчулев и Софиянски, но тия фантасмагории за капутите по детските площадки ги разправяй в интервютата, които може би даваш за "Адам и Ева" паралелно с тези за "демокрация":))) "Българинът прави грандиозно посрещане на Бил Клинтън в София и в знак на благодарност за натовската политика на Балканите скандира: "Ю-Ес-Ей." А, не, не ,не недей така да обобщаваш и преиничаваш нещата.T`ва, че 50 сини магарета (правителство, президенство, Атлантически клуб и т.н.) си продадоха душичките на дявола, а и купиха за 2 часа тези на 20 000 лакьора - няма нищо общо с народното мнение и отношение по въпроса. "Българинът обича да изтъква, че е бил роб." Гнусна лъжа! "Прекланя се пред Вазов (един доста посредствен писател), но не се запитва защо Вазов е написал "Под игото", а не "Под робството." А значи, преди се преклоня пред Вазов аз задължително трябва да си задам този въпрос, и интересно наистина защо да не си го задам, след като по твоята первезна локога "Българинът обича да изтъква, че е бил роб".Ах, Вазов какъв предател! Искам да знам името ти, след като даваш такава "висока" оценка на Дядо Вазов!!!Изглежда всички във форума сме ощетени от факта, че не познаваме преводача на хиляди книги, писателя на класически български романи, великия поет "Камерунец" - поименно! Моля те, удостои ни с тази чест, за да разберем кой е този педераст, който си позволява да дава оценки за Вазов, без (залагам си главите) да е постигнал и сантиметър от това, което Дядо Вазов е направил! "Ако българинът каже на някой от своите съседи - сърби, гърци, албанци и македонци - че са били роби, ще получи ритник по меките части." Лъжа, дори скоро бях засрамен от един грък, че по турско сме били без права, защото сме били роби!!! И все пак, Илич осветли ни какво говорят/пишат нашите "смели" и "велики" съседи за няколкото стотици години прекарани в пиене и веселби с османците?! Камерунец, камерунец, най-накрая успешно си нахвърлил изтърканите си лафове, които следя от години в едно що-годе нищо! Браво, ние не сме с теб!

Тема Колега, кой твърди, че невежеството не било порок?нови [re: Белота]  
Автор Камерунец ()
Публикувано11.04.00 22:52



"И когато се пишеш за филолог, и завършваш с "гениално" обобщаващо изречение, започвайки го с "Абе" Когато един камерунец пише по дискусионните форуми, трябва да се съобразява с нивото на своите опоненти, любители на картоиграчеството. Ако държиш да си пишем за иманентната същност на белота, изразяваща се в трансцедентални флуктуации на имагинерните константи на "всичко коз", молим, заповедай.... "не виждам как си представяш да говориш за цял народ, като цитираш литературни герои!:))) Естествено е да не знаеш такива тънкости на родната литература, защото възпитаниците на МЕИ "Ленин" са по-особена категория инталагенти, но дълги години се е водил спор дали Бай Ганьо е национален или социален образ. През последните десетина години този въпрос е изяснен и не мисля да продължа да просвещавам разни безпросветни. "Пак лъжеш - такава поговорка нямаме, имаме "албанска му работа" и "индианска му работа" включително." Някои твърдят, че невежеството не било порок. Горките. Ако случайно някога в живота си влезеш в библиотека, може да си поръчаш един речник на българския език, публикуван от издателство "Братя Пееви" през 1932 г. Там има цяла статия с обяснение за израза "българска работа". Значително по-късно идват изразите "Хубава работа, ама циганска", а албанският реотан е направо неологизъм. "А бе, задник, запитал ли си се защо българина иска да емигрира?Ами, ти? Ти защо емигрира?Разбира се, че ще участват, защото искат да ядат и да живеят спокоен живот - това не означава, че не са патриоти?" Като свършат аргументите на патриотите, прибягват до характерен единствено за тях речников фонд. Да не говорим пък за поредния ти идиотизъм. АЗ НЕ СЪМ ЕМИГРИРАЛ НИТО НА УМ НЯКОГА МИ Е МИНАВАЛО ДА ЕМИГРИРАМ. Затова много обичам да говоря на тема патриотизъм с българи емигранти. Ако все пак смяташ, че българите емигрират поради бедност, много се лъжеш. Ако случайно някога стъпиш в Будапеща, направи си труда да минеш покрай посолството на Южна Африка, за да видиш нечувана дори за България стометрова опашка на унгарци, които гледат как да се докопат до заветния апартейд. "Абсолютно несъстоятелен аргумент - много от българите пишещи по форумите на латиница, ползват или компютри от клубове или такива от библиотеки." Добре, че ме открехна. Сърцето ми направо кърви за тези патриотични българи. Не ми е известно да има интернет клуб в България без кирилизирани компютри. Между другото, когато попитах един патриот защо ми пише на латиница, той ми каза, че така е свикнал. Ха-ха-ха. Българинът не вярва, че е втори по интелигентност в Европа! БЪЛГАРИНЪТ ЗНАЕ, ЧЕ Е ВТОРИ ПО ИНТЕЛИГЕНТНОСТ В СВЕТА!!! Евала на българите. Сигурно в тази категория не влизат любителите на картоиграческите игри. Обясни ми тогава защо вторият по интелигентност народ В СВЕТА има най-тъпите политици В СВЕТА. Нали тези политици произлизат от същия този супер интелигентен народ? Еееее, труден въпрос, не се опитвай да ми отговориш, защото ще се оплетеш като българофил в кълчища. "Е, е, е ти се оля.Не, че столицата ни не супер мръсна, благодарение на бездействието и мърльовщината на господата Янчулев и Софиянски, но тия фантасмагории за капутите по детските площадки ги разправяй в интервютата, които може би даваш за "Адам и Ева" паралелно с тези за "демокрация":))) О йе, ние май живеем в различни градове. Не знам как е при вас във Волуяк, но при нас в София това е нещо общоприето. Живея в един от по-цивилизованите квартали, но подобни гледки са нещо обичайно в градинката между блоковете. Нямаше да го напиша, ако не ми беше направило такова потресаващо впечатление. "А, не, не ,не недей така да обобщаваш и преиничаваш нещата.T`ва, че 50 сини магарета (правителство, президенство, Атлантически клуб и т.н.) си продадоха душичките на дявола, а и купиха за 2 часа тези на 20 000 лакьора - няма нищо общо с народното мнение и отношение по въпроса. Дорогой мой голубчик, естествено е да си чоплиш градинката във Волуяк и да си настрана от софийските дела, но аз имах възможност да присъствам и да видя всичко на живо. Бил съм на всички възможни митинги от 1990 до 1997 г. но такова нещо не бях видял. Опитай се да събереш десет пъти по-малко българофили на площад "Ал. Невски" и да ги държиш насила на едно място 4 часа. Бяха поне стотина хиляди души от цялата страна, а още толкова просто не можаха да се проврат през детекторите и се наложи да се натъпчат по всички околни ресторанти и кафенета, за да видят цялата работа поне по телевизията. "Искам да знам името ти, след като даваш такава "висока" оценка на Дядо Вазов!!!" Ти си бил ужасно невеж, но какво да се прави. Тебеподобните си служат единствено с лозунги, клишета и митове, та затова не трябва много да им придиряме простотията. Вазов е сравнително добър автор на разкази, слаб писач на романи и безкрайно слаб поет. Произведенията му имат повече сантиментална и народопсихологическа стойност. За справка: Никола Георгиев, носител на Хердерова награда и доста чест гост в "Неделя 150". Преподавал ми е човечецът и те уверявам, че е доста по-начетен от всички патриотари взети заедно. Втората ми специалност е българска филология, но не бих се опитвал да те просвещавам за мнението на известни люде досежно стиховете на Вазов, част от поезията на Ботев или варварщината на Гео Милев. Просто няма смисъл. Завършилите МЕИ "Ленин" знаят всичко и всяко отклонение от правата линия на Партията кърмилница е нещо немислимо. Лъжа, дори скоро бях засрамен от един грък, че по турско сме били без права, защото сме били роби!!! И как си говорихте с този грък на исторически теми? Може би си овладял до съвършенство езика на Костас Симитис или гъркът се е прекръстил с две ръце и е проговорил езика на Бил Клинтън? В краен случай сте си хортували на русски, може би. Жалка работа си ти, картоиграчо. Барабар патриотара с мъжете. Я по-добре иди в рубриката "Адам и Ева" (може би по-подходяща би била "Адам и Адам") да се пофукаш с втората си в света интелигентност. Може пък и да впечатлиш някой колега/колежка от МЕИ "Ленин".

Тема Диагноза "Камерунец"нови [re: Камерунец]  
Автор Cool ()
Публикувано12.04.00 05:02



Само 31% от младите хора искат да останат в България Емиграционните настроения са един от най-добрите индикатори за състоянието на нещата в дадена страна. В момента едва 30.8% от младите хора (на възраст 15-30 години) у нас биха предпочели да живеят и работят в България. Други близо 30% предпочитат да се изселят за постоянно, а останалите 40% искат да поработят в чужбина, а след това да живеят тук. Едва половината от най-образованите биха се трудили в родината си. Изследването на ББСС "Галъп интернешънъл" е извършено през февруари 2000 г. сред 1110 анкетирани по метода на прякото интервю. То е представително за българското население на възраст над 15 г. по следните демографски критерии: пол, възраст, образователно равнище, район, по етнически признак и др. ---------------------------------------------------------------------- Zashto emigrirat bulgarite? Безработицата: Проблемът не са парите за безработни, а че няма условия те да намерят работа Сигурно вече знаете, че нито един от 17-те българи, които преди време бяха арестувани в Либия заради СПИН-скандала, не иска да се върне веднага в България. Едва ли обаче знаете, че агенциите, изпращащи българи на работа в чужбина, отчитат все по-голям наплив на клиенти, включително и за... Либия. Защо ли въпреки печалната слава, която страната на Кадафи придоби, здравомислещи българи са склонни да търсят работа там? Защо не останат тук и не си потърсят добре платена работа в България? Риторичен въпрос.... -------------------------------------------------------------------------- "Бяха поне стотина хиляди души от цялата страна, а още толкова просто не можаха да се проврат през детекторите...." Тридесетхилядно множество чака 4 часа на пл. “Ал. Невски”, за да приветства американския държавен глава Ti si skaran s matematikata, no vse pak se nadiavam, che shvashtash razlikata mezhdy "тридесетхилядно множество" i "поне стотина хиляди души, a още толкова...". A, da ne zabravia, spored proychvania prez mart'00, 2/3 ot bulgarite (kolkoto i po vreme na bombardirovkite minalata godina) sa PROTIV davane "koridori" na NATO. --------------------------------------------------------------------------- Mnoogo tupo chenge, nali ti kazah! :-)))))))

Тема Ти ме кефишнови [re: Камерунец]  
Автор Белота ()
Публикувано12.04.00 08:55



Илич, извинявай за лиричните отклонения понякога, но просто пиша това, което писанията ти ме карат да мисля!:))) Някой от нещата, които си написал са вярни и аз не ги осопрвам, но изводите, които правиш са неверни и провокират!!! "Добре, че ме открехна. Сърцето ми направо кърви за тези патриотични българи. Не ми е известно да има интернет клуб в България без кирилизирани компютри. Между другото, когато попитах един патриот защо ми пише на латиница, той ми каза, че така е свикнал. Ха-ха-ха." Хо-хо, загряваш като алабновиден реотан - говоря ти за хора в чужбина, пишещи от клубове, библиотеки и работни места!!!95% от хората в България употребяват кирилицата в интернет! "Обясни ми тогава защо вторият по интелигентност народ В СВЕТА има най-тъпите политици В СВЕТА." Хубав въпрос наистина, дори и турците си имат поговорка за случая: "В Турция умните хора се събират в една кола и те управляват.В България глупавите се събират в една кола и те управляват!" Смятам, че не е нужно да ти обяснявам повече ... 'Бил съм на всички възможни митинги от 1990 до 1997 г. но такова нещо не бях видял." Е, и аз случайно съм СОФИЯНЕЦ, и аз такава унизителна София не бях видял.В гювеча А1 коментира ако се сещаш, че нито Брежнев, нито Кастро са се радвали на такава "чест" в организацията и обезопасяването!:))) 100 000 души, а бе, я сиктер от тука!:))) "Вазов е сравнително добър автор на разкази, слаб писач на романи и безкрайно слаб поет." Аз ли съм невежата? И би ли ми обяснил за Хедеровата награда, и за капацитета на българската литературна критика - Георгиев, ако немаш нищо на провтив?Така да подхвърляш без доказателства - той ли те е учил??? А бе, Гео Милев е уникале поет, какви идиощини пишеш?! Да не говоря за таланта Ботев! "И как си говорихте с този грък на исторически теми?" На английски - в македоснки форум! Сетисфайд? Камерунец, ти си пълен профан, идиот и психар - с това ще завърша!:)

Тема Това не помага, [re: Камерунец]  
Автор Лидия ()
Публикувано12.04.00 13:51



Белоте, картинката е достатъчно трагична и не мисля, че Камерунеца е виновен за това. Но да ти кажа, не можем веднага да намалим мърсотията в бг градове, но можем да намалим мърсотията в клубовете на дир.бг. Не ми харсва тона, който използваш понякога, а иначе и мен ме боли като теб. Съгласна съм за десетте % управляващи, но кой ги избира? Не се ли използва точно нашата склонност да сме нетолерантни към чуждо мнение , за да ни разделят на два лагера и по метода на най-лекото съпротивление да си настанят братовчедите по меките кресла? И докато вие с Камерунеца се ругаете, по-нагоре ще си правят каквото искат, защото няма да търсите сметка от тях, а ще си вадите един на друг очите.

Тема Това не помага,нови [re: Лидия]  
Автор Spasse ()
Публикувано12.04.00 14:06



Тъй, тъй! Въобще - "Мила, родна картинка".

Тема Лидия,нови [re: Лидия]  
Автор Белота ()
Публикувано13.04.00 03:38



положението в България е трагично и аз най-малко отричам този факт.Искаме ли - можем много неща да променим, но не ние сами не можем и не желаем.Ние не решаваме проблемите си, ние бягаме от тях!Както съм казал и по-горе Илич е прав за много работи, но изводите му са неверни.И докато ти си даваш мнението отстрани - ефекта е същия - "онези" си правят каквото си искат! Колкото до "любезностите" в дискусиите ми с Илич, такива са и такива ще бъдат, съжалявам ако на някой не му харесва моя "тон" в тях. Поздрави

Тема За Белотанови [re: Камерунец]  
Автор Spasse ()
Публикувано13.04.00 22:31



Момчиле, извинявай, ама малко съм се откъснал! Всъщност защо наричаш Камерунеца - Илич?


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.