Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЧАКА НИ НА КУКУВО ЛЯТОнови  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано07.12.99 12:36



Много се дразня от раздутите очаквания на определени хора у нас. Едва ли не живеят с илюзията, че тук ще завали мед и масло като ни поканят за преговори. Както мъдро се изрази навремето един генерал, дето се подвизава в интеренет, това приемането и порсперитета са като щафетите в спорта - за да се предаде щафетата, двамата спортисти трябва известно време да бягат рамо до рамо. Чаткате, надявам се... Проблемът на давещите се е проблем на самите давещи се. САМИ трябва да си заслужим Европа, евентуално с финансовата помощ на Запада. Лично се съмнявам, че определени държави ни очакват с отворени обятия. Например Франция. Направо ни спъват напредъка тия жабарчета. Мине не мине време и казват ... "Ами Румъния". Пак същитне синковци доскоро любеха горещо и Югославия. Абе френска му работа... Така че стягайте коланите, чака ни голямо пътуване към бленуваната цел. ВАЖНОТО е, че изобщо тръгнахме. Защото в Родината все още се срещат любители на "източния подход" и шантави изолационисти, дето не си дават сметка, че свалят ли ни системите /на държавата/ и отиваме на кино - на филма "Зов за завръщане". Направо колабираме.

Тема За тези,които разказват мокрите си сънища на ЕСнови [re: Динко Станишев]  
Автор Ирена ()
Публикувано07.12.99 18:26



По-леко с бленуваните цели. Лично аз не харесвам нито тоягата и моркова, нито кукичката и управленските шарани. Не сънувам нощно време Европейския съюз, но затова пък си преставям, че съм в държава, която наистина прави нещо; че живея сред хора с достойнство и че ЖИВОТЪТ НИ НЯМА ДА Е ПРЕСТЪПНО ПРОПИЛЯН, А ЩЕ ИМА СМИСЪЛ. Къде ли са българите, които могат да правят всичко това? (Моля правителството да ни спести кокошкарските си примери!)

Тема ЧАКА НИ НА КУКУВО ЛЯТОнови [re: Динко Станишев]  
Автор Пиво ()
Публикувано07.12.99 19:10



Напълно съм съгласен. Тези които чакат наготово от Дядо Иван, Господ, Запада, Изтока, Дядо Коледа, Бил Гейтс, Иван Костов, Първанов, Шака Зулу, Кришна, Аллах и т.н не са познали. Народът отдавна го е казал: "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ" (разбирай ЕС)

Тема ЧАКА НИ НА КУКУВО ЛЯТОнови [re: Пиво]  
Автор Желязко ()
Публикувано07.12.99 20:35



А бе, Всички сте били големи философи. Как ще си помогне татко ти, който цял живот е работил за 100-200 $ и сега се чуди как да я кара с тая пенсия. А, ти си мислиш че ти си по-добре. Но си още по-зле, защото с твоята си мижава заплата трябва да издържаш двама родители, а и дете. Е, какво стана с това да си помотнеш сам? Как, като нямаш пари да пръднеш, камо ли да се жениш/развеждаш? Който може да бяга! Надалеч! Завинаги! (в този живот) (в другия може пак да се върне в БГ, ако иска) Аз не мога(разбирай че нямам пари за билети и пр.), та затова не съм.

Тема ЧАКА НИ НА КУКУВО ЛЯТОнови [re: Пиво]  
Автор Бате Сашо ()
Публикувано07.12.99 21:16



Лошото е, че се мъчат да превърнат влизането ни в ЕС в решение на всички въпроси и проблеми.Един път да влезем в Европа и заплатите ще станат по 5000 марки а пенсиите по 2000 марки. По този начин, то започва да прилича на построяването на развито социалистическо общество. И се сещам за едн виц, много подходящ за случая. Когато докладвали на Тато, че народа върви по пътя на социализма, но е гладен, той отговорил през смях " Аз храна по време на пътя не съм обещавал"

Тема ЧАКА ЛИ НИ???нови [re: Динко Станишев]  
Автор Манджук ()
Публикувано08.12.99 00:05



В трамвая,пиян досаждал на един човек. Не след дълго човекът направил забележка на пияницата да се държи прилично. В отговор пияницате повърнал и залял с бълвоч дрехите на човека. На всичкото отгоре го смазал с отговора си. - Аз съм пиян, но виж се ти на какво приличаш. Нещо подобно ще ни каже Запада. По негови указания се съсипа всичко в България. И сега когато ние искаме да бъдем с него в правото са ни да ни кажат: "Я се вижте каква разбита страна сте. Как смеете да искате да бъдем заедно като равноправни партньори! Можете да ни бъдете само колония"

Тема Трудността на преговоритенови [re: Динко Станишев]  
Автор Перла ()
Публикувано08.12.99 12:19



Отсега нататък ни чакат едни сложни и дълги преговори за Европейския съюз. Ще ви дам едно сравнение. Един богат предприемач/ в случая ЕС/ направил огромен, модерен жилищен комплекс, започва да продава отделните апартаменти. Ако купувачът от 5-я етаж / в случая BG/ не знае какво да иска, не познава и не настоява за отстъпките и подобренията , които би могъл да получи, ще плати много по-голяма цена от купувача на 2-я етаж и може дори да няма достъп до някои инсталации в комплекса. Ето защо, най-трудното - преговорите едва сега започват и какви екипи ще преговарят е от капитално значение. Ако ние не си извоюваме клаузи за защита, заложени в договорите за селскостопанската продукция например, можем да бъдем подведени и ущетени. Същото е валидно и за други договори, по които ще преговаряме. Поздрави Перла

Тема ЧАКА НИ НА КУКУВО ЛЯТОнови [re: Бате Сашо]  
Автор Pivoto ()
Публикувано08.12.99 14:41



E imenno zattowa kazwam, che i wlizaneto w Ewropa ne e panaceq dori i da se osyshtestwi

Тема ЧАКА НИ НА КУКУВО ЛЯТОнови [re: Pivoto]  
Автор Бате Сашо ()
Публикувано08.12.99 14:47



Никой, не би вкарал Една страна в ЕС, само за възможноста да плаща социални помощи на 8 милиона души. Като чета някои изказвания, едвали не Европа трябва да заслужи привилегията да ни плаща социални помощи. Докато не се оправим сами, няма да влезем е Европа. Единственото положително от поканата, ще бъде привеждането на законодателството нъм европейските критерий. Ако и тук не проявим, творчество.

Тема ЧАКА НИ НА КУКУВО ЛЯТО [re: Динко Станишев]  
Автор Realist ()
Публикувано08.12.99 17:49



Дрисльо, тебе никой не те чака и ти нища не чакаш.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.