Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Заслужава ли държавата да и се плащат данъци?  
Автор Gin ()
Публикувано27.11.99 06:20



Получаваме ли нещо срещу тях?

Тема Заслужава ли държавата да и се плащат данъци?нови [re: Gin]  
Автор lucho ()
Публикувано27.11.99 10:13



По-скоро въпросът е; искаш ли да се лишиш от голяма част от дохода си, който си изработил, и да оставиш разни бюрократи да го разпределят по свое усмотрение, примерно да го дадат на някой, който по цял ден гледа телевизия и пуши трева

Тема Заслужава ли държавата да и се плащат данъци?нови [re: Gin]  
Автор Бате Сашо ()
Публикувано27.11.99 10:34



Размер на данъците от порядъка 50-60 %, са си съдружие.А аз не си спомням да съм я канил за сдружник, нито да ми е помагала с нещо. Затова трябва да се плаща разумният минимум. За мен той е около 4% от оборота.

Тема Зависи...нови [re: Gin]  
Автор Mixy ()
Публикувано27.11.99 13:13



Никой не плаща данъци с удоволствие. Но хората на запад знаят за какво ги плащат и къде отиват парите им. В Дания налозите са между 68% и 76% и никой не се оплаква. Докато в България няма никаква прозрачност. Само пълним гушите на бюрократите, а те се чудят как да ни загробят и закопаят до край. Имам чувството, че държавниците ни нарочно се опитват да унищожат дребния и среден частен бизнес, а на запад той е гръбнака на всяка икономика и той изгражда средната класа. Защо се получава така - досега никой не може да ми обясни ...

Тема Зависи...нови [re: Mixy]  
Автор Izvergil ()
Публикувано29.11.99 14:40



Abe Mixy, shte priemesh li slednoto obyasnenie: Drebnia i sreden chasten biznes ne iziskva osobeni investicii, "nouhau" i e po silite na vseki srednointeligenten, srednoobrazovan, srednorabotliv i srednonahodchiv i srednobogat, i, i. Moje i murdane v izvestni granici - ne-mnogo inteligenten no po-bogat, ili puk mnogo inteligenten no malko rabotliv, abe s dve dumi po silite na pochti vseki. E, sega kaji, ako pusnesh vseki da izleze na taya nisha, nali shte se svie ! I kakva ti e dalaverata ot tova - gubish monopolnite ceni, poyavyava se faktor koyto ti minimizira pechalbata ! I zashto - za da mojeli povecheto da sa sredno bogati. I za da varvyala ikonomikata. Tuk e myastoto da se pita i drugo - shto se prodavat predpriatia na offshorki, pri polojenie che ima seriozni koncerni kandidati ?!?! Ya se postavi ti na tyahno myasto - ti bi li podpomagal vraga(ikonomicheskia, de)

Тема Към Извергилнови [re: Izvergil]  
Автор Mixy ()
Публикувано29.11.99 16:03



1. "E, sega kaji, ako pusnesh vseki da izleze na taya nisha, nali shte se svie !" - да си чувал нещо за конкуренция? Остават само най-добрите, другите отпадат. 2. "I kakva ti e dalaverata ot tova - gubish monopolnite ceni, poyavyava se faktor koyto ti minimizira pechalbata ! I zashto - za da mojeli povecheto da sa sredno bogati. I za da varvyala ikonomikata." - ще ти кажа само, че колкото по-богат е някой, толкова по-големи данъци плаща. Сам прецени какви налози ще се получават от 50% средно богати и от 5% много богати (като в банановите републики). 3. "Tuk e myastoto da se pita i drugo - shto se prodavat predpriatia na offshorki, pri polojenie che ima seriozni koncerni kandidati ?!?!" - на този въпрос ще ти отговори Лъчо или някой друг икономист. Аз не претендирам, че разбирам от икономика, само изказвам мнение.

Тема Abe Mixy :)нови [re: Mixy]  
Автор Izvergil ()
Публикувано30.11.99 11:22



Ti mi otgovaryash taka kakto logikata go diktuva i ot gledna tochka razvivane na ikonomikata, de da beshe taka i upravlenieto ! Az se opitvam da ti obyasnya, che ne tazi logika i zakonite upravlyavat tazi darjava. Dreme mu na mistar 10% che taka namalyavali prihodite ot danacite, che nyamalo pari za jiznenovajni za stranata razhodi - toy nali si poluchava poveche, otkolkoto ako vsichko e kato v belite darjavi. Puska se po malko kyorfishek (osobeno predi izbori) za da ostane na vlast, i tova e :) E, moje da go svitnat nyakoy den takiva kato nego, ama tova si e risk na profesiata! Ako se probva v civilizovana darjava, toy nyama da postigne i 1/1000 ot tova, koeto postiga tuk ;) Tam prosto shte go opandizyat za takiva izpalnenia :)))))

Тема Въобще не заслужава!нови [re: Gin]  
Автор Goldie ()
Публикувано01.12.99 02:28



Данъкът е някакво наше задължение към държавата. От друга страна всяка държава има някакви задължения към жителите си. И от трета - още не съм подписвал договор с държавата да съм и роб до гроб. Ако аз съм работодател и моите работници не си вършат работата мое право е да не им плащам заплати. Е нима като данъкоплатец не съм работодател на правителството и чиновническата орда? Спирам да им плащам и толкова! Ако всички го направят тогава от къде ще лапат хрантутниците "народни"?


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.