Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 28.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема за гадните сърбинови  
Автор Avitohol ()
Публикувано13.07.99 15:33



Сърбите винаги са били враг на България. Често в миналото са ни забивали нож в гърба. Смятам,че е излишно да давам примери за това. И докато всеки сърбин е откърмен с омраза към нас българите,то в нашата държава се появиха хора които ги наричат братя.Тези хора са или неграмотни или предатели.Много ще се радвам сърбия да бъде унищожена.Друга голяма грешка в нашето общество е да се смята че сме славяни .Трябва да се отърсим от глупостите на комунизма и ссср които имаха сметка да ни приобщят към славянската общност. Ние сме българи, а не славяни. Ако някой прочете по-старите книги от преди 9 09 1944 ще се убеди в това. След това историята бе почти изцяло подправена. Ако се интересувате - "Пътят на България" от Димитър Съсълов и др.

Тема Отг: за гадните сърбинови [re: Avitohol]  
Автор Анонимен ()
Публикувано13.07.99 18:36



От такива тъпанари като теб ми се повръща!Нали след Сърбия идва наш ред бе овцо!Смятай се за какъвто искаш но ние все пак сме си славяни макар и не такива приятели и братя със сърбите.Намери някакъв начин да отървеш света от себе си и гледай да бъде завинаги.И не закачай историята щото се вижда че си много бос по нея

Тема Дупл: Отг: за гадните сърбинови [re: Avitohol]  
Автор Avi ()
Публикувано14.07.99 11:35



Ето какво става като разсърдя някои хора.Започват с персонални обиди и се държат първично точно като животните, които паставени на тясно, започват да атакуват дори без изглед на успех. Може би съм те засегнал с нещо, но аз обичам да говоря истината.Нямам намерение да отвръщам със същите цветисти епитети, с които определи същността ми толкова подробно,дори се забавлявах на тях.Може би си неспособен да контактуваш с хората без да псуваш, но ти вероятно се гордееш с това свое така чудесно качество.Смятам, че е под моето ниво да имам някакъв контакт с теб, но за твое добро те съветвам все пак да отвориш някоя история и да прочетеш нещичко, защото дори необразованите българи трябва да знаят някои основни моменти от историята си. За да ти помогна в това твое бъдещо начинание ти предлагам и да се посъветваш с проф. Георги Бакалов.Той ще те научи на някои неща, които имайки предвид твоето дълбоко заблуждение, не си и подозирал че съществуват. Пожелавам ти успех от сърце, защото винаги подкрепям хората, които искат да научат нещо повече.

Тема Отг: за гадните сърбинови [re: Avitohol]  
Автор Тоньото ()
Публикувано15.07.99 00:20



Здрасти! Това че си се кръстил Авитохол обяснява защо поддържаш тезата за неславянския ни произход. Да си кажа право малко съм объркан по този въпрос. Наскоро имах възможността да опресня и разширя донякъде знанията си по българска история. Естествено в източника ми пишеше, че Аспаруховите бълагери са се претопили сред южните славяни. Съвсем скоро обаче попаднах на книгата "Славяни ли са българите" от Пламен Цветков. Там той защитаваше мнението си, че всъщност Аспарух и наследниците му са водили целенасочена политика на изселване на славяните по периферията на България и че всъщност ние сме преки наследници на прабългарите. Звучеше добре, но за съжаление не беше добре обосновано. Основният коз на прославянски настроените учени - езикът, беше оборен само частично като беше изложена тезата, че в българския език, за разлика от другите славянски езици, няма останали падежи (с изключение на Vocativ (звателен)) и освен това членът на съществителното е прилепен към основната дума. Но защо много думи в български и другите славянски езици съответстват или си приличат, не беше обяснено. Може би е наложително да се намерят още доказателства и тогава тези идеи биха звучали правдоподобно. Но дотогава мисля че евентуалният ни славянски произход не би следвало да бъде причина за някакви отрицателни чувства за българите. Истината е че имаме и прабългарската жилка, кояти ни издига над всички руснаци, сърби, хървати и т.н. И нека да властваме още поне 515 години дори и без бръснати глави! Поздрави: Тоньото

Тема Отг: за гадните сърбинови [re: Avitohol]  
Автор Master ()
Публикувано16.07.99 16:12



Avitohol e praw. Syrbite nikoga ne sa bili nashi bratia, po-skoro winagi sa bili nashi wragowe, podkrepiani ot Rusia. Dori sega bylgarite w srybsko sa diskriminirani ot srybskite wlasti. Zatowa kolkoto po-malko syrbi ima, tolkowa po-dobre. Nenawivdam gi kato narod.

Тема Отг: за гадните сърбинови [re: Avitohol]  
Автор Атанас ()
Публикувано25.07.99 11:58



Напълно съм съгласен с твърденията на Авитохол, макар че не тая никаква омраза към сърбите. Всичко това наистина е вярно и според мен всеки българин трябва да препрочете историята си, защото това което ни натякваха цели 50 години са измишльотини, които подронват националното ни самочувствие. Според мен сега пред днешните българи стои една мисия, която те трябва да осъзнаят и реализират с мъдрост. Всички знаем, че България граничи сама със себе си, това е исторически факт. Това което трябва да се направи за обединяването на всички българи по-света за осъществяването на една велика идея - възкръсването на Велика България (Велика не в географски смисъл, а в културен, икономически и политически), защото знаем, че българите са един от най-великите народи населявали земята, че те са имали империи в миналото, че те са разчитали преди всичко на Честта и Достойнството. Били са носители на знания и висока култура - колкото и да не им се вярва на някои. На мен много ми допадна идеята за среща на българите от всички краища на света през 2000-та година. Според мен това ако се осъществи трябва да бъде началото на апогея на българската нация. И дума не може да става България да започне да води войни със сеседните нам страни за територии. Не. Мисията на България е в това да обединява чрез култура, политика и икономика. Голяма е задачата ни. Но един човек е голям, колкото големи са мечтите му. Благодаря за вниманието.

Тема Отг: за гадните сърбинови [re: Avitohol]  
Автор NEWCOMER ()
Публикувано26.07.99 17:20



И аз съм съгласен, че сърбите са наши врагове, защото на Балканите никой не ни обича и винаги сме прецаквани. По време на войната най-много ме дразнеше в сърбите това, че се мислят за повече от нас и че се мислеха за непобедими, но са всъщност едно беззъбо куче.

Тема Отг: за гадните сърбинови [re: Avitohol]  
Автор Borislav ()
Публикувано30.07.99 04:23



Prochetete sachinenijata na Rakovski i drugi veliki balgari ot minalija vek. Vsichki spomenavat nas, bulgarite kato slavjani. Nie moze da sme melez, no goljama chast ot kravta ni e slavjanska. Kolkoto za padezite, v bulgarskijat ezik e imalo padezi. Nezabravjaite, che nie sme imali dve mnogo goljami reformi na ezika, koito eliminiraha padezite. zatova nashijat ezik e naj-naprednal ot vsichki slavjanski ezitsi. Interesno e, che koeto Rakovski tvardi, che nie bulgarite sme mnogo po-stara natsija na Balkanskija Poluostrov i che sme doshli ot Indijskija Poluostrov sega izliza pak po knigite. Tuk v Amerika namerih knigi, v koito amerikanski i evropejski ucheni kazvat, che nie sme potomtsi na tatarite, che sme stanali nezavisimi v 1908 g. i kakvi li ne gluposti. Vie ste tezi da pokazete na sveta bulgarskata darzava.

Тема Отг: за гадните сърбинови [re: Avitohol]  
Автор Az ()
Публикувано01.08.99 21:05



Az sushto smiatam, che surbite se otlichavat s dosta nepriatni idei i povedenie, osobeno shto se kasae do nas, bulgarite. Vsushtnost istinata e, che te vinagi sa taiali zle prikrita omraza kum nas, dokato nie imahme normalno. da ne kaja drujeliubno otnoshenie kum tiah. Zashto togava nie triabva da ignorirame faktitei i da se pravime na po-golemi svetsi ot papata? Komu i zashto sa nujni prostotii ot roda na tova, "che surbite sa ni bratia", kogato v sushtoto vreme te vuzpitavat detsata si v tova, che Bulgaria im e vrag N1?

Тема Отг: за гадните сърбинови [re: Az]  
Автор Нерадостин ()
Публикувано11.09.99 11:26



Сърбите може да не са ни братя, но да им сложим кръст така както на някои от събеседниците им се иска, е груб, наивен и необмислен ход. Все пак сме в клуба "Политика" и трябва да сме по-гъвкави.Не е вярно,че не сме славяни.Да,не сме 100% славяни, но недейте да приемате, че сме татари-това няма да ни издигне дори и в собствените ни очи.Сега не е време да съчиняваме история.Сега е време да се обединяваме,но не за сметка за омразата ни срещу който и да е наш съсед, а за сметка на любовта между нас-българите,нещо,което у нас изглежда е генетичен дефект и затова допускам,че сме по-близо до татарите отколко- то до славяните.Тази теза много умело се използва именно от враговете на България (разделяй и владей!).Не се ли обединим,за да се спасим от политическата олигархия,която преди избори ни сваля звездите, а след това ни плюе в лицето,не бихме могли да оцелеем нито като нация, нито като държава.Това е важното сега,а дали сме синеоки или мургави, то и сега няма кой знае какво значение.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.