Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Stiga gluposti!(za Kosovo)нови  
Автор Tony ()
Публикувано26.03.99 05:02



Az li sum mnitelen, ili povecheto mnenia sa napisani kato che li ot 1 chovek prost,polugramoten,nepoznavasht Bulgarskata istoria puberitet.Zashto tolkova mnogo hora ne vijdat nai-vajnoto za Bulgaria v tezi operatsii na NATO? S dve dumi - na koi ne be iasno,che bezobraziata na Miloshevich ne mojeshe da produljavat poveche? Koi strani podkrepiha Srubskia shovinizum? Kakvo se sluchva rano ili kusno s vseki padnal ot vlast komunisticheski diktator? Koi sredi v Bulgaria se rodeiat sus srubskia prestupen rejim (a i ne samo s nego)? Zashto se obviniavat samo amerikantsite za spravedlivite udari v Kosovo(ne che im simpatiziram)? Ima li oshte negramotni,koito da ne sa razbrali, che tova e kolektivno reshenie, podkrepeno ot vsichki strani,vkliuchitelno i nashata,s izkliuchenie na komunisticheskite,razbira se? I zashto resheniata na upravliavashtite edna durjava se priemat za proizlezli ot vseki ot durjavata?Kakvo obshto ima obiknovenia amerikanets (surbin,bulgarin) s postupkite na Klintun (Miloshevich,Petur Stoianov)?

Тема Отг: Stiga gluposti!(za Kosovo)i oshte:нови [re: Tony]  
Автор Tony ()
Публикувано26.03.99 05:24



I oshte neshto: Koga shte izlezem ot sferata na klishetata v misleneto si? Kakvo znachi "bratiata-surbi"? Az imam dosta priateli i rodnini v Surbia.No izobshto ne mislia, che izrod kato Miloshevich i podkrepiashtite go moje da mi e priatel.A vie? Tozi,koito poznava Istoriata znae, che za sujalenie Bulgaria nikoga dosega ne e imala loialen i korekten partnior na zapadnata si granitsa, a oshte po-malko brat(za sujalenie).Prochetete,kak srubskite ni "bratia-upravnitsi" sa goneli,iztezavali i ubivali hora samo za tova, che sa bulgari!Zainteresuvaite se zashto prosrubskite doskoroshni upravnitsi v Makedonia biaha obiavili, che nai-golemia im vrag e Bulgaria?Spomnete si kak "bratska"Surbia udari v grub Bulgaria,s koiato imashe dogovor za saiuz. Ne razbirate li,che Miloshevich e kato umirashta zmia-toi prosto niama drug izhod,osven da sledva printsipa-"sled men i potop"(za surbite), kato tipichen komunist.Ima li komunist, koito da ne e bezrodnik?Znam,che moje bi zvuchi banalno, no prosto e taka. A shto se kasae do albantsite,amerikantsite,turskite maltsinstva i dr.- tova veche sa drugi temi.V sluchaia vajna e istoricheskata istina i interesite na stranata ni.A te niamat nishto obshto sus zashita na paranoidi komunisticheski rejimi.

Тема Дупл: Отг: Stiga gluposti!(za Kosovo)i oshte:нови [re: Tony]  
Автор Tony ()
Публикувано26.03.99 05:56



I posledno-izviniavaite za mnogoslovieto i za shrifta,no temata e mnogo vajna za men. Vsichko shte mine i otshumi-dai boje po-burzo i po-uspeshno za Bulgaria,a i za vsichki,vkliuchitelno surbi i albantsi.I shte ostanat poukite, edna ot koito naistina e,che Velikite sili nosiat goliama otgovornost za eskaliraneto na naprejenieto v Kosovo.Po-goliama e otgovornostta na edna ot tiah-Rusia,a nai-tejkata-estestveno e na Miloshevich i srubskite komunisti.Azbuchna istina e, che poslednoto ubejishte na umirashtia komunizum e natsional-sotsializma. Tozi,koito ne poznava istoriata ni,ne e zle da ia nauchi,a tozi,koito ia znae i vupreki tova pishe gluposti, prosto e glupav komunist. Bog da pazi Bulgaria (osobeno ot komunisti). (A inache naistina tazi voina ne e dobra za Bulgaria, zashoto plashi investitorite. namaliava rabotnite mesta i valutnite ni prihodi.Zatova nasheto pravitelstvo triabva da se prebori Bulgaria da poluchi pulni kompensatsii ot Zapada-neshto, koeto ne napraviha prednite ni neshastni komunisticheski pravitelstva).

Тема Отг: Дупл: Отг: Stiga gluposti!(za Kosovo)i oshte:нови [re: Tony]  
Автор Fenrir ()
Публикувано26.03.99 07:44



Moga da kaja samo edno. Ne sam chel vsichki mesiji no nachina po koito ti raznishti problema e nai uspeshniat koito dosega sam vidial. Razbira se si savsem prav che americanskite grajdani vuobshte ne sa i zajadniali da vodiat voina za oblast koiato dori ne mogat da nameriat na kartata. Pokrai drugoto imam edin poznat ot U.S. Marine Corp koito mi raziasni beglo vaprosa ot strategicheska gl. tochka i kakav shte bade kelepira U.S. ot cialata taia rabota. Kaza che pone na tozi etap, da se govori za srabsko napadenie na Bulgaria e absurdno. Fenrir

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Stiga gluposti!(za Kosovo)iнови [re: Tony]  
Автор Tony ()
Публикувано26.03.99 19:22



Blagodaria ti i uspeh,Fenrir.

Тема Отг: Дупл: Отг: Stiga gluposti!(za Kosovo)i oshte:нови [re: Tony]  
Автор T ()
Публикувано26.03.99 20:28



Bravo Tony, ti si edin normalen chovek. Hey, ponijakoga e hubavo da se prochete nesto podobno. Radvam se,che ima i umni bulgari.

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Stiga gluposti!(za Kosovo)i [re: Tony]  
Автор Tony ()
Публикувано27.03.99 00:11



Mersi,brat i uspeh.Obiknoveno ne sum tolkova mnogosloven,no moje bi zashtoto sega sum dalech ot Bulgaria, a tam stavat takiva nepriatni neshta,mi e choglavo i ne moga da slusam prostotii.Momentut naistina e mnogo prevraten i vsichki triabva dobre da se orientirame.

Тема Отг: Stiga gluposti!(za Kosovo)нови [re: Tony]  
Автор Vladoo ()
Публикувано01.04.99 18:13



За почти всичко си прав Тони, но мисля, че поне на теория обикновения американец, българин, сърбин и т.н. е, или поне би трябвало да е, отговорен за действията на своите ръководители. Защото, в края на краищата, ръководителите на тези демократични (и не съвсем демократични) държави ги избира народът им. Те са все пак някакъв (усреднен, интегрален, най-вероятен или както искаш) израз на колективните настроения и очаквания на този народ. Народът може да ги смени.И никой друг. Защото той ги е избрал. Банално е , знам ,но е така. В гражданските общества това става сравнително по-безболезнено, в родово-клановите - виж Албания, в олигархичните - виж Русия.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.