Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Свикнахте ли с богатите?нови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано10.02.24 12:15



Остави се на сърцето си. То не греши, а ти просто го следвай!
За целта обаче си требват контакти, контакти и пак контакти.
И там някъде зад ъгъла, те чака твоята дама...





Тема Re: Свикнахте ли с богатите?нови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано10.02.24 12:23



Това със сърцето вече от над 11 години не е валидно.Сърцето отдавна ми диктува да се пазя от всякакви хора особено от жени и да не ги допускам в живота си.Контакти навремето имах много, сега такива просто не ми трябват.



Тема Задача за четвъртокласницинови [re: FlLERO99]  
Автор batkobatkov-32172 (Какин)
Публикувано10.02.24 14:50



"даже надалеч от 200 000 евро като му плащаш издръжката когато следва висшето"

Ще използвам числото 200 000 евро за издръжка на човек от раждането до 25 годишен, за да задам една задачка.
От България са емигрирали на Запад около 2 000 000 души точно във възраст след завършване на образованието - около 25 годишни.
Въпрос 1: Колко капитал е изнесен от България, през емигрантите-гастърбайтери?
Въпрос 2: Ако емигрант гастърбайтерите изпращат всяка година в България помощ за пенсионерите си родители (които са ги отгледали и изучили) около половин милиард евро, за колко време емигрант-гастърбайтерите ще си върнат инвестицията в тяхното отглеждане и изучаване?

Отговор 1: 400 милиарда евро
Отговор 2: 800 години

Дай боже емигрант-гастърбайтерите да живеят толкова, че да могат да си върнат инвестираните в тях средства!



Тема Re: Свикнахте ли с богатите?нови [re: kuduger965O6]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано10.02.24 20:15



И, защото поколението има значение, зарад туй да расте без пари?



Тема Re: Задача за четвъртокласницинови [re: batkobatkov-32172]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано10.02.24 20:22



Само, че емигрантите са емигрирали не от хубаво, а именно, защото са изпитали на собствен гръб, какво е да си тинейджър с дневни, които стигат за една баничка и не искат децата им да живеят по същия ограничен начин.

То ясно Файлъра закръгля цифрите едно към гьотере, ала без пари правим мангалщина, а не държава.



Тема Re: Свикнахте ли с богатите?нови [re: FlLERO99]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано10.02.24 20:45



Ти малко ги мелиш, както ти дойде, но в основата си по същество, тая философия я споделям още ученик, като бях. Кой, каквото ще да приказва, безпаричието си е мизерия и това е факта. Тия романтизми, как най- важното било децата да бъдат обичани, са достатъчно розавки, че да са далеч от действителноста. После родителите се чудят, що децата им се забъркват в неприятности, то голяма мистерия разбираш ли, че много трудно да се досетиш - щото нямат пари, е за туй, пък да си ги обичат колкото щат.

Отдавна съм го казал, че най- голямата революция в света ще настъпи, когато се въведат правила, родителите първо да докажат, че могат да обезпечат финансово бъдещите си деца, пък тогава да им се разрешава да ги правят. А не, като оная клетница от началото на прехода, която до ден днешен я въртят из социалните мрежи, как била имала пет деца и искала да завършат вишУ образование и "питам, а сега кой ша ни даде пъриии". Че що да ти дават, на теб де ти беше акъла, като ги прави и ражда. Тя да ражда, пък друг да й мисли децата, баси примитивизма братче.

Та съм съгласен с теб, че не става тая работа, да отглеждаш деца чудейки се как да вържеш двата края. И като им дойде абитуриенския, тегли кредити, че даже и за едни прилични представителни дрехи нямаш да ги облечеш. В това отношение жените са напълно рационални, оглеждайки се за мъже с доходи, щото на жените им е пределно ясно, че по децата хвърчат пари и то сериозни пари. Инак ще отгледаш едни нещастници, които ще са недоволни от живота и ще тръгнат да търсят на хляба мекото. Един мъж може да е много готин, може да се влюби безумно в него, ала като е с окъсаните цървули, къде на дълъг път с такъв, резервоара празен, още на първото кръстовище ще закъсат.



Тема Re: Задача за четвъртокласницинови [re: batkobatkov-32172]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано10.02.24 20:40



Най неморалните хора са българските емигранти на запад.И да не ни поучават от там от западни държави на тема политика в интернет!Емигранти стават само хора които тук в България са се провалили, с провален живот и отиват на запад именно защото са неудачници в България и търсят нови възможности.



Тема Re: Свикнахте ли с богатите?нови [re: Exaybachay]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано10.02.24 20:51



Ако родителите могат да обезпечат финансово децата си това просто означава, че тези деца или ще имат достатъчно пари никога да не станат работници, или ако парите им свършват на 25 внезапно и се сблъскат със суровата действителност ще станат престъпници за да си върнат стария начин на живот.Това което е като мои изисквания в моя живот да не се прилага в живота на други!Напротив и родителите и децата трябва да са бедни за да стават работници, да движат икономиката напред и на техен гръб да се трупат капитали.В противен случай трябва да се внасят работници от чужбина което е много лошо за структурата на етническата картина и крие рискове за държавата и обществото.



Тема Re: Свикнахте ли с богатите?нови [re: FlLERO99]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано10.02.24 21:58



Мда, добре че са сиромасите от източна Европа, че да избачкат стандарта на западна Европа, нали. Даже и не подозираш, как ти личи, че цял живот си броиш стотинките, драги. Аха, аха да надскочиш стандартното мислене на бедняка, който не се е и докосвал до коприна, и в следващия момент пак пропадаш гръмко в ограничената дупка на безмилостно експлоатирания мужик.



Тема Re: Свикнахте ли с богатите?нови [re: Exaybachay]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано10.02.24 22:23



Пред теб специално някога да съм твърдял, че съм богат освен в определени периоди от миналото?Всичките ми пари от раждането до сега които са били моя собственост са около и над 80 000 евро за почти 46 години живот което по груби сметки прави малко над 8 лева на ден.Тоест средноаритметично съм разполагал с около 4-5 долара на ден, горе долу колкото някои африканци.А колкото до експлоатацията първо съм бил експлоатиран на безценица с тежък труд без пари само от близък роднина-антикомунист и седесар, второ това което става през последните години да ми плащат по 800-1100 лева та и повече на месец само за да вися в интернет с лаптоп идеално ме устройва.Навремето преди 20 години един тъпак от тук като написах, че разработката на един постинг струва 30 лева той се подигра да си ги взема, е сега вече тази мечта е станала реалност реално ми плащат за да се забавлявам в интернет.И не мога да си представя да започна някаква реална производителна работа на заплата под 1600 лева чисто, второ работата да е много лека, трето 8 часов работен ден от понеделник до петък.

Редактирано от FlLERO99 на 10.02.24 22:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.