Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано08.04.23 14:28



По навик, отзад напред: борбата не е между словоблудстващите лузъри, т.е. хората от никъде, а между хората от някъде и хората от всякъде. Липсата на разбирателство между тях, може да тласне страната към още едни избори, от които копейковците да намажат още малко.
Те обаче нито са способни, нито дори искат наистина да управляват. Като на Слави хората, само да са у властта, за да се облагодетелстват.
Още малце ви трябва, за да го разберете.
България в последните шест-седем години, като изключим, двете вълни на пандемията и икономическия спад, следствие война, световна икономическа криза+ политическа криза в нашия случай, е била на върха на своя просперитет в сравнение с цялата си история от 1500г.
Никога българина не е бил по-щастлив, доволен и свободен разбира се и най-вече.
Факт, срещу който и Боговете мълчат.
На Запад няма роби, а свободни хора! Който не е бил, няма как да знае или по-точно може само да робува на собствените си робски представи за света.
В България ми бе добре и преди и сега също. Ако не бе така, нямаше да се върна. Един по един, бавно и славно, българин по българин, стават категорично западняци, европейци, натовци и това ще е завинаги.
Просперитета придружаващ демокрацията и особено свободата, като част от това, не могат да се заменят никога с нищо по-добро!!!





Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано08.04.23 15:03



Дрън-дрън.Ако си излезнал от някоя мизерна дупка тези трошки по улиците за 3000 лева, 800 лева заплата и 50 000 - 100 000 долара в банка наистина ще ти се видят като:

България в последните шест-седем години, като изключим, двете вълни на пандемията и икономическия спад, следствие война, световна икономическа криза+ политическа криза в нашия случай, е била на върха на своя просперитет в сравнение с цялата си история от 1500г.
Никога българина не е бил по-щастлив, доволен и свободен разбира се и най-вече


Щом се задоволявате с малко, това е добре.Но опитайте се сега да си построите къща и ще ви трябват милиони.

На запад свободата е постигната с много кървави пари които са се получили като са били стъпкани цели поколения и народи.Това е крайния резултат просперитет построен върху кръв, подтисничество, експлоатация и спекула.Запада това е хищник който си удължи живота с 30 години като оглозга Източна европа.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано08.04.23 20:49



Противоречията са нещо характерно за теб, не само в тази тема:
"вземате милиарди външни заеми за да си помпате "икономиката" vs.
"Щом се задоволявате с малко, това е добре"

Не съм го прочел!



Наистина ли си мислиш, че парите правят щастието, особено многото?
Информирай се къде по света и кои са най-щастливи.

Просперитета на Запада нито е паднал от небето, нито е следствие на както ти си писал "кръв, подтисничество, експлоатация и спекула".
Там има ренесанс, просветление, философия, стъпила върху прозренията от цялата история на човечеството до този момент, индустриална революция, която променя из корен обществото, висша дипломация, която урежда отношенията и различията при появата на такива в различните нации и на финала различни форми на постигане на благото на всички членове на дадено общество.
Изтока върви по друг път, макар на финала, източни общества от сорта на японското и южно-корейското да стигат до сходни резултати на просперитет (корейското между другото, колонизирано, завладявано и т.н.), но при сходни демократични обществени практики след ВСВ.

И виж, сега с теб добре си беседваме при крайно различни гледни точки, нещо, което смятам, че разбираш добре, че би било невъзможно в тоталитарен свят като руския или китайския!



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано10.04.23 07:20



Няма никакви противоречия - вие правите фалшива, куха "икономика" със заеми които после ще ги връщате с големи лихви и ще стоите на едно място още десетилетия, впрочем почти не сте мръднали от 10ти ноември 1989та.Тръгвате по гръцкия сценарии и ще потънете финансово като Гърция и накрая ще ви купят на безценица.

Парите правят щастието и това най вече човек да стои далеч от останалите хора.Парите, независимостта и липсата на боклуци около теб правят щастието.Иначе най щастливи са хората в Япония вероятно защото те мислят само върху сегашния ден в който живеят, но това според мен е много глупаво и опасно.

Запада залязва.Никой вече няма да се съобразява със запада и хората по цял свят ще му правят сечено.А без руските ресурси запада отива на кино.

При тоталитарен руски или китайски режим аз ще съм в управлението, ти сещаш се къде ще бъдеш.Всичко ще бъде поставено точно на място, ти ще работиш без пари, аз ще харча без да работя и само ще давам акъл и ще командвам.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: FlLERO99]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано10.04.23 13:45



Запада това е хищник който си удължи живота с 30 години като оглозга Източна европа
разчитал запада на останките от соца - бере и продава за старо желязо. Само една европейска столица била тя Рим или Лондон, има по- голям бюджет от целия на България, а бай генчо социалиста живее барикадиран от представата, че цървулите му са последна надежда за спасение на европейската икономика.



Тръгвате по гръцкия сценарии и ще потънете финансово като Гърция и накрая ще ви купят на безценица.
те гърците, откакто потънаха, трябва ти кажа, че са го ударили на такъв живот, какъвто и Онасис не е сънувал, тъй да потънем ми дай.

Редактирано от Exaybachay на 10.04.23 13:51.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: Exaybachay]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано11.04.23 10:27



А специалистите и работниците които заминаха на запад от източна Европа?Тях броиш ли ги?Завършват висше тук на наш гръб и после ходят да хранят чужди икономики.България остана и без достатъчно лекари и майстори.

Гърция е привилигерована защото е твърде близо до петрола на Близкия Изток и номера е там да няма руски военни бази, България не е в такова положение.Скоро кутия цигари в България ще стане 10 лева за да се плаща външния дълг, а заплатите ще са се повишили съвсем малко.Българите работят и вървят назад.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано14.04.23 10:48



Говори ми ти на мен, мръднали ли сме, не сме ли за 30г., па и на моите приятели, роднини, познати и по-далечни люде. Един за цвят нема да намериш да реве по соца и да не ти каже, СЕГА ЖИВЕЕМ МНОГО ПО-ДОБРЕ.

Сега ако за теб тук е място за пропагандни клишета, да спираме с комуникацията и това е.
Аз даже се чудех дали да ти отговарям не заради друго, а заради последните ти глупости за тоталитаризма.
Ако ти вярваше наистина, че може да си някакъв фактор в тоталитарните държави, да бе мигрирал за Русия или Китай, но не си.
Значи сам не си вярваш или просто пишеш да ме пробваш!

Ми от тези последни две изречения е видно, че си с робско мислене: предпочиташ да робуваш на тиранин и неговия режим, вместо да си свободен човек, който само избира съдбата си, работата си, местоживеене и т.н.!

Иначе японците далеч не са най-щастливите хора (допреди няколко години даже копираха американците в модата и някои поведенчески модели), но по-важното е, че обкръжението наистина играе роля по отношение личното щастие, но в крайна сметка ти си го избираш, нали?

А западането на Запада го слушаме от края на ВСВ, та до днес, най-вече из обширните североизточни територии на Тартария, носещи днес викингско име, но ще се оправят, като си свалят авторитарния войнолюбив кагебист, както викаш - всичко ще си дойде на мястото!



Редактирано от kuduger965O6 на 14.04.23 11:07.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано15.04.23 18:43



Един професор на база на натурални показатели които не се подават на манипулиране е направил сравнение на стандарта на българите от 1988ма и 2014та и според този анализ българите през 2014та са живели няколко пъти по зле отколкото през 1988ма.Това, че малък процент от българите живеят по добре съвсем не означава, че всички българи живеят по добре, не прави такива некоректни смесвания.

Ти си роб след като си заминал за Канада като икономически емигрант.Аз до 2011та изобщо не съм работил, имал съм достатъчно пари и съм бил доста над останалите хора в България поне до есента на 2007ма.

А тоталитарната държава ще стане тук в България като не е нужно някой да емигрира в Русия или Китай.Просто такова е желанието на масата българи които не са се унижили като теб да заминават на запад и там да правят пари.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: FlLERO99]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.04.23 20:14



Егати и професора!
1988 съм пазарувал от София най-елементарни храни като сирене, бонбони, нехранителни като конци за шиене, тел за съдове.. Лятото на 1989 си купих велосипед от Битака, защото в магазините просто нямаше.
Много стоки, сравнение със заплатите тогава бяха много по-скъпи от сега.И ги нямаше.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: tuzlija-179435]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано15.04.23 20:44



Електрониката и редица китайски стоки са много по евтини съотносими със заплатите в сравнение с 80те години, но храната, токът и останалите битови сметки са много по скъпи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.