Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: Exaybachay]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано01.04.23 01:18



И как да го изуча като Европейския съюз въведе казус-тестове на държавните изпити?ЗЦялото ми блестящо следване беше съсипано от западняци които се наложиха.Второ ако бях завършил успешно като адвокат щях да вземам с между 200 и 500 лева отгоре в сравнение с това да работя като охранител и се оказва, че от цялото следване единствения реален смисъл е бил осигурения живот с пари който съм живял тогава, а не някакво хипотетично блестящо бъдеще.И по добре охранител за 1100 лева на месец и цял ден да пуша цигари, пия кафета и ползвам интернет отколкото адвокат за 1200-1500 лева на месец и по цял ден и нощ да си блъскам главата над казуси и дела.

Да, това за Путин и газта е напълно вярно, но руската армия вече завлече повече от 1,2 милиона украинци навътре в Русия и е доста вероятно да ги превърнат в безплатни роби които да компенсират икономическия ефект от санкциите.И тези украински роби ще стават още повече.Не одобрявам чак такава политика, но Украйна много недалновидно прецени ситуацията и за Евромайдана и за обстрелите на мирни жители в Донбас от април 2014та насам.Сега заради тези политически грешки плаща цената с военни престъпления които извършват руснаците срещу тях.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: FlLERO99]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано01.04.23 02:25



Е как без тестове на държавни изпити? Адвокат взема значително повече от посочените суми, какви хиляда, какви две хиляди, но не разбрах какво имаш предвид под "въведоха тестове" - не искаш да те изпитват ли или какво?

Инак в руZия всички са роби, та камоли отвлечени граждани на друга държава, но робовладелството отдавна се е доказало, като крайно непечелившо - ако щат още десет милиона да отвлекат, пак компенсацията ще е просто комична на фона на загубите.

А Украйна нямаше какво да направи и те си искат цивилизования свят, пък че путятя няма да им позволи е пределно ясно, но ясно за нас, за западния свят не беше ясно и не чуваха какво им се говори, едва сега разбраха, колко много са заблудени за положението в бившия източен блок. Цената на свободата е без значение и евала на украинците, че се решиха да я платят.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: Exaybachay]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано01.04.23 09:22



Една много малка част от адвокатите вземат огромни суми много над 1500 лева, има твърде много гладни адвокати които даже нямат работа.Например пролетта на 2018та се получи куриозна ситуация когато на охранявам обект със заплата само 350 лева за 10 24-часови наряди се появи действащ адвокат който искаше да започва работа при нас за тези пари и паралелно да си действа по юридическите въпроси, шефа ми го доведе.

Искам да ме изпитват по нормален начин с теглене на въпроси, развиването им на лист хартия и изпитване по тях, а не с казус-тестове които не могат да бъдат решени от даже и от опитни адвокати с над 10 години юридически стаж.Това беше голямо безумие твърде вероятно дошло като изискване на малоумния Европейски съюз.

В "Черната книга на комунизма" която съм чел пишеше за пълната икономическа нерентабилност на системата от съветски лагери ГУЛАГ, но руските историци направиха тази книга на пух и прах.Да не говорим, че икономиката на Третия райх се е захранвала в голяма степен именно с лагерници и е била много силна.Не одобрявам чак такива методи.

Украйна искаше да разработва атомна бомба, да влиза в НАТО и да нападне Крим и да я хвърли над Русия.Отделно от това руските заводи в Донбас бяха строени от руснаци, не от украинци.Руснаците в източна Украйна просто не искаха да влизат в Европейския съюз и тези заводи да бъдат разкостени от приватизация както стана това тук в България.

Ако Украйна не бъде завладяна ще бъде разрушена.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.23 16:52



Мда, ама ако бе задълбал малко повече от гледна точка на лингвистиката, първото, което се набива на очи е двусъставността на английскта дума за българин: "bulg"+"arian".
Вземи провери какво значат двете в някои различни езици (разбира се от индо-европейското езиково семейство) и тогава пак ела да говорим.
Да не вземе вече да беседваш от позицията на великобългарски националист, че не бих се учудил.


Не се ли схващаш като охранител бе човек?
Движение му е майката и любов към това, което правиш.
Ако е съчетано и с добри приходи - бинго!

За западняците може да говориш само от първо лице. Пропагандни клишета не ми се слушат. Аз точно от първо лице мога да ти кажа, че западняците са склонни да подават ръка на емигрантите (барем тези зад океана) и да им помогнат да просперират.
ПСВ и ВСВ си имат своите причини (взаимосвързани във вторият случай).Сегашният агресор е инкой друг, освен Русия, на Путин да уточним, че ако е питал народа си дали е "за" или "против" нападението над Украйна, едва ли щяха да го следват (то и сега само насила става с малки изключения).

За това още от сега може да се сетиш, кой е губещия и да намалиш източната пропагандна отрова. Ще станеш по-позитивна личност, а това може да ти промени живота към по-добро.
"Булгаристан" чисто и просто означава "земята на българите" и никак, ама никак не е обидна дума (викал съм я по фестивали, гордо развявайки българския байрак).

Интернационални народи вече бол: американци, канадци, австралийци, британци и много европейци. Културата е важна, защото тя кара един човек да се идентифицира с този или онзи народ. Политическо величие, военно или икономическо е до време. Отново - култура, история, богатството на етнографски специфики, това с трайните предимства на даден народ. Тук българи и гърци водят със светлинни години множеството. Тук-таме в онзи край на света имат известна конкуренция.
И в този смисъл, аз знам само две необятни неща на този свят, за които един живот не стига да ги изучиш при това горе-долу. Не вярвам да ги познаеш...

Най-долните ти два-три реда са абсурдни и не заслужават коментар.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: FlLERO99]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано01.04.23 17:49



Една много малка част от адвокатите вземат огромни суми много над 1500 лева, има твърде много гладни адвокати които даже нямат работа.
Камара прависти без работа си е съвсем закономерно и очаквано следствие. Преди няколко години бях попаднал на една статистика, как в България сме сред първенците по юристи на глава от населението - защо ли на. Прочее същото се отнася и за ченгетата. Още в края на 90- те, масово се юрнаха да учат право с намерението, че ще се забъркат в яки корупционни схеми, като те ще си останат недосегаеми от закона. Тъй, ала с времето се оказа, че тия позиции са вече резервирани от челядта на уйчото владика със червеното расо, та остана нишата, в която да се реализираш, трябва наистина да си учил и да си способен адвокат.

В "Черната книга на комунизма" която съм чел пишеше за пълната икономическа нерентабилност на системата от съветски лагери ГУЛАГ, но руските историци направиха тази книга на пух и прах.
те щото всичко правят на пух и прах, и руZката икономика е толкова рентабилна, зарад туй сесесера се осра, а към днешна дата руZия е емблематичен пример за мизерия и кочина.

Украйна искаше да разработва атомна бомба, да влиза в НАТО и да нападне Крим и да я хвърли над Русия.
глупости на триъгълни търкалца - той и чалгаря искаше да прави българо- македонска НАСА, аз па искам да се возя на огнедишащ дракон.

Апропо - тъкмо сред руZкоговорящите граждани на Украйна са най- големия процент станали жертва на руZката агресия. РуZнаците от руZия бягат в ЕС, та какво да говорим за украинските.

Украйна не само, че няма да бъде завладяна и разрушена, но и след макс десет години ще се чудим - както сега се чудим за Румъния - като как аджеба дръпнаха толкова много в развитието. Байганя все много му разбира и все остава с цъкане със език, защо другите прогресират, а той изостава с няколко обиколки. Ала вече, които помогнаха на Украйна със остарялото съветско оръжие, получиха и продължават да получават по- съвременна военна техника по натовски стандарти, а мунчо със зелените чорапи, къде се изфърга по телевизиите, че "Крим е руZки къв да е" сега квичи, що за България нямало натовски самолетчета, а за другите имало - ми ще има, за който не е путинистка шматка естествено, че ще има. То е пълно със самолети навсякъде - ефки, мефки, всякакви - и е нищо работа да се намерят 10-15-20 самолета за България, ала как да стане хем да служиш на путкин, хем да си цоцаш от запада. Мунчовците нямат никакво основание да се мислят за по- хитри и умни от западняците, ма са толкоз кухи горките, че въобще нямат капацитета да осъзнаят този факт.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: kuduger965O6]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано01.04.23 18:12



Политическо величие, военно или икономическо е до време. Отново - култура, история, богатството на етнографски специфики, това с трайните предимства на даден народ. Тук българи и гърци водят със светлинни години множеството.
Принципно това е вярно, но непълно. Че политическите явления са мимолетни е така, че културата е фундамента на прогреса също. Но, ако една култура застине във времето, то наследниците единствено се фукат със миналото и с ЧУЖДИ постижения. Така е станало с Египет, така е станало с Индия, че даже и с Китай, та българите и гърците сме вече почти на финала също да скъсаме с нашето културно- историческо наследство.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: Exaybachay]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано02.04.23 10:28



Има го това. При Египет и Китай, макар и по различни причини в различно време, тези процеси са разбираеми и сякаш са били неизбежни. Индия е малко по-различен случай. За нас и гърците си прав за жалост, но нищо не е изгубено. Мисля, че в следващите десетилетия е шанса да спасим каквото е възможно и ние и те. От нас зависи.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: kuduger965O6]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.04.23 17:21



Един ходи да гледа специално за кучетата. Каза, че никак не е повлияла, като изключим факта, че около Чернобил в евакуираните зони и изобщо където вече няма хора, стари кучета не съществуват. Пак има, плодят се, не е ясно какво точно ядат, обаче по-старо куче от 2-3 годишно на практика няма, макс 3-4.





Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: kuduger965O6]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано04.04.23 03:27



Мисля, че в следващите десетилетия е шанса да спасим каквото е възможно и ние и те. От нас зависи
Ние гледаме да спасим лойко, че ни е хубаво да ни ебе с двеста и руZия, че най си обичаме на почивка в концлагери. Даже и наркоманясалата мумия си връщаме, че на ватенката, като му пуснеш кючек и му трепва сърцето.

Народ от мутри, чалги и копейки - тая жалка паплач няма, ама нищо общо нито с Радой Ралин, нито с Димитър Талев, нито с Ботев. Това са едни лоботомирани скотове, рожби на байтошо шумкаря, дето едвам изкласил основното и на гошо тарабата, който е отцепил от България цяла една Македония и умрял от пиене. Какво ще ми спасяват тия сдухани, нещастни, прости злобари, като не са прочели и една книга през живота си, а историята на България я учат от пропагандните канали на Кремъл.

Да се подлагаш доброволно пак и пак на собствените си мъчители, и насилници, да съдействаш тъкмо на ония, които унищожават и миналото ти, и настоящето, и бъдещето, трябва да си брутално повреден психически.



Тема Re: Запада тепърва ще плаща за санкциите срещу Русиянови [re: Exaybachay]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано04.04.23 09:18



Изброените от теб, не са толкова много.
Между мутрите (в младостта си движех известно време между тях), повечето са най-обикновени българчета, искащи просперитет.
Дай им добре платена работа и забравят за гангстеризма, който между другото си ги отблъскваше, но от немай къде (обикновено вербувани от находчиви люде)!

На немалка част от чалгарите ако им пуснеш народна музика, изпадат в умиление. Онези от тях, които са на върха и определят тренда, даже се натягат да изпълняват народно. Знаеш какво следва надолу по веригата....

Копейковците обикновено са отритнати от живота непрокопсаници.
Те ще са винаги маргинали, които е достатъчно само да им подметнеш трохи от другата страна и бързо ще се превърнат в бесни "цент"уриони.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.