Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано24.12.22 08:15



Аз не съм част от вашия народ и затова се обръщам към вас с вие.Моля не ме правете част от нещо упадъчно и неморално.

Май такива като прадядо ми изобщо не е трябвало да идват в България да ви освобождават от турците.

В момента това което става пак е опит за унищожение на Русия, опит за икономическо унищожение.Русия прекъсна сътрудничеството с НАТО в сферата на част от стратегическите въоръжения именно заради бомбардировките над Сърбия.А Косово си е сръбска територия която НАТО отцепи насила и за Косово може, но Русия да си върне Крим не може?Така ли?



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: tuzlija-179435]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано24.12.22 08:19



Седераст бях, но Запада ни подведе.Започнах да се усещам някъде към 1996та, че Запада не ни желае доброто.Вече през есента на 2001ва се усетих и, че България никога няма да се оправи и всеки сам трябва да се спасява.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано24.12.22 10:44



Имах един приятел в Канада, който саи викаше, къде на майтап, къде не - "аз съм от народа на Боб" (викахме му Боби, но носеше славното, популярно в цял свят чисто българско име Борис).
Та така и ти: сигурно си от народа на Филер.
Майтап да става.
Единствените, които познавам да са така объркани и често да не знаят на кой народ принадлежат са македонците. Дори и да крещят гръмко "я сум нищо друго, а чист македонец", те последните им поколения, никога не са знаели какво означава тази дума. Лъгали са ги и днес те са никои".
Аз не знам какво е това да си никой. Сподели усещането!

Княжество България остава васално на турците още бая години. Румелия, автономна част от Османската империя още 8 години. Македония направо интегрална част от същата до Балканските войни, а Пиротско-Нишкия регион завинаги остава в Сърбия.
"Освободена България" е яко клише, обслужващо дълго време комунистическата паплач и кремълската идиотия. Що се отнася до благодарността на българския народ за войната от 1977, тя е изразена с имена на улици навсякъде из България, постамент на площада пред народното ни събрание, името на най-голямата катедрала на Балканите (май само една сръбска леко я биеше).

А бе то никога не е имало такива опити (ти и един пример не даде) сега пак кремълска пропаганда ще дискутираме. Карал е некой Путин да напада и разрушава чужда държава. Кой каквото сам си направи, никой друг не може.
Всъщност понаучи някой и друг западен език (финландски от гледна точка на корените ти, най-добре) и виж гордостта на Европа от руската култура. Тя е европейско явление, защото руснаците и техния елит, винаги са копирали Запада и никога Изтока. И днес попитай обикновения руснак, ще ли му са да е част от духовното пространство на Пекин например или на Париж? Виж какво ще ти отговори...





Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано24.12.22 11:33



Аз от десетилетия насам нямам българско самосъзнание, отделно процентите ми украински и финландски гени.Нямам намерение да съм част от такъв глупав, подъл и неморален народ.Това да си българин си е истински срам в цял свят.Варианта да имам руско самосъзнание каквото имам най късно от края на 90те е много по добър отколкото да имам българско самосъзнание, самосъзнание на подли, долни, коварни, алчни, развратни и крадливи хора.

Колкото до непълното освобождение на България след войната 1877-1878 за него се сърдете на великите сили Германия и Англия.За Берлинския конгрес чували ли сте?

Путин търпя обстрелите и убийствата на цивилни руснаци в Донбас цели 8 години и накрая точно когато Зеленски беше приготвил 150 000 армия подкрепена с танкове да атакува Донбас той нападна Украйна за да защити руското население там което беше напълно правилно.Тези украински нацисти и армията им бяха снабдявани с оръжие от престъпния запад за да убиват руснаци включително руски деца и това продължава и в момента.

Колкото до западния език аз съм завършил алианса през 1983та и до края на 80те знаех добре да чета, пиша и говоря на английски.Сега тези познания са донякъде избледняли.Виждам едно подценяване на моята личност което е пагубна грешка от ваша страна.Вие българите все се мислите за по умни от опонента си, а всъщност сте най глупавия народ в Европа.

Руснаците да копират запада?Знаете ли колко руски оръжейни системи са възприети от запада?Миномета например е руско изобретение, Ф-15 е копиран от МИГ-25, радиото е изобретено от Попов, телескопът максутов-касегрен е изобретен от Дмитри Максутов през 1941ва, реактивната артилерия е изобретена в СССР, съвременния дизайн на танковете произлиза от Панцер-5 чийто дизайн копира Т-34.И още много примери.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано25.12.22 10:44



Скъпи ми колега, първо Честита Коледа! Бъдете жив и здрав и все така духовит!
Второ, как бихте могли да живеете сред народ, който явно не обичате, дори струва ми се презирате?
Толкова силни думи като вашите по адрес на българите съм чел само от македонисти, които между другото намаляват с всяка измината година за сметка на българите в РСМ. В същото време, японци танцуват български хора и изпълняват български народни песни, канадци рецитират на български Петър Дънов и учат езика, за да знаят поне какво говорят и какво е мислел техният български идол. Американци често се събират с българи и предпочитат тяхната компания пред тази на сънародниците им и никога няма да забравят за Джон Атанасов (излишно е да ви го представям нали!), както пък евреите няма да забравят името на Димитър Пешев и българския народ като цяло. Руснаците пък с половин уста (намерили сте "най-подходящото" време да се асоциирате с тях) признават заслугата на българската история и култура в тяхното формиране, разбирайте пръкване и днешно съществуване. Но не само миналото на България служи като извор на гордост и желание за принадлежност към нейният величав народ. Има какво да научите и за днешните и постижения:


Весело посрещане на останалата по-голяма част от празниците!!!



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: Exaybachay]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.12.22 13:03



... самодиви, Шопен и евро.
Доста странна комбинация. Също.





Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано26.12.22 13:07



Честита Коледа и на вас!Бъдете жив и здрав вие и вашето семейство!

Наистина трудно се живее сред българи.Подлости, номера, кражби и предателства навсякъде.По добре по далеч от такова "общество".

Редактирано от FlLERO99 на 26.12.22 13:10.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано02.01.23 10:53



Честита Нова Година и благодаря за пожеланията!

Силно се надявам да си намерите такова общество в което да бъдете здрав, весел и щастлив.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: FlLERO99]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано16.01.23 00:23



По добре по далеч от такова "общество"
Добре, че е руZия - като пристигнеш там пиши да разкажеш, като как е обставновката.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: Exaybachay]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано21.01.23 15:16



Както е тръгнало Русия ще дойде тук, а не ние да ходим там.Нали се сещаш приказката за Мохамед и планината.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.