Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 08.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: FlLERO99]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.11.22 12:48



Аз вярвам на очите и ушите си относно Ванга.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: tuzlija-179435]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано24.11.22 12:51



Аз вярвам на статистиката която е безпристрастна наука.Само тя показва истината такава каквото е тя.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано24.11.22 16:51



Канада е ресурсен придатък към САЩ и затова са толкова добре.А САЩ имат всичко на дълг, на вересия и нищо не е тяхно, те са държава на аренда.Колкото до "предимствата" на демократичните общества пред авторитарните припомням огромните научно технически постижения в Германия по времето на Хитлер без да омаловажавам тежките престъпления на националсоциалистите към милиони евреи, цигани и съветски военнопленници, както и големите постижения на СССР през цялата му история като полета на Юри Гагарин и създаването на най мощната империя от Сталин.Сталин само за 30 години прави една разорена аграрна държава във втората по големина индустриална държава в света, печели войната срещу Третия райх и става ядрена сила.По нататък след Сталин става и първа космическа сила.Демократичното общество и държава никога нямат такъв потенциал и могат да "просперират" само с дългове като Америка, Гърция, Япония и България в днешно време.

Колкото до Кирил Петков по негово управление инфлацията скочи с 20% и сега чувам, че няма пари за пенсии и ще теглят нови и нови външни заеми което е катастрофа в близко и далечно бъдеще.

СССР освобождава България от германско военно присъствие и да не забравяме, че немците не са ни разрешавали да ползваме полезни изкопаеми от окупирани от българите територии в Македония.

Българката не е една съща, всяка е различна и свестен и принципен човек няма работа с нея.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано26.11.22 13:01



САЩ са разбрали как се живее веднъж и за това този живот трябва да е хубав. Канада си има всичко и знае как да го ползва, от там и високия стандарт.
В тези две държави и с няколко долара в джоба да кацнеш, ако не си хептен шемет, ще се оправиш и не е изключено да забравиш за Европа!

В Германия напредъка след идването на власт на национал-социалистите е заложен още в предходния период, а към това като добавим и изначалния немски инженерен гении, както и амбициите и политиката на новата власт, резултатите не са учудващи.
На тях лягат и много от по-късните достижения на Съветите през СВ, а ядреният им напредък, като днес китайците - от гепи и копирай що можеш от САЩ.
Те и заедно със САЩ и Великобритания успяха да победят Райха и никога не биха успели сами, дори физическото оцеляване на държавата им и народа, бе под въпрос!
Америка и Япония са образци за просперитет на множество държави по света, България и Гърция, същият образец за западните Балкани днес.

В близко и далечно бъдеще виждам катастрофа само в РФ, ако продължава безкрайната глупост с войната в Украйна. Путин отива на бунището на историята, като човека унищожил Русия.

И да се спрем на фактите: СССР обявява война на Царство България на 5-ти септември и войските му минават Дунав неканени на 8-ми септември.
Това ще бъде най-голямата катастрофа за България в цялата и 1500 годишна история. Византийската власт продължила 168г. и Османската такава, продължила около 450г., ще бъдат исторически повей в сравнение с бурята, която Кремъл и нейната комунистическа власт навличат в България.
Българина ще изгуби предприемчивостта си, трезвия си разсъдък (личи по некои рецидиви и днес), моралния си компас, самочувствието си на водещ в културно-историческо отношение народ в Европа и не на последно място, качествата си на непобедим на бойното поле воин. Това е трагедията, която едно-две поколения трябваше да преживеят лично и още толкова да наблюдаваме тъжните резултати от 45 годишния кошмар днес...

Колега, ако ти лично знаеш какво искаш от жените или по-точно, какво би искал от една жена, барем мога да ти споделя малко за некои други етнически групи, където не един български мъж се насочи и задоми, повечето тук в БГ, некои навън от страната (Азия, Латинска Америка, дори Африка, макар неколцина години след падането на апартейда, ЮАР например, да не бе вече атракция)

Редактирано от kuduger965O6 на 26.11.22 13:11.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано28.11.22 13:02



Русия ако тръгне да бъде унищожена независимо как дали военно или икономически със сигурност ще повлече целия свят след себе си и подобно нещо каза Елцин още през 90те години.Тези държави САЩ, Япония, Гърция и вече България са затънали в дългове от които никога няма да се оправят с изключение на САЩ които ще обезсилят значителна част от доларите които са печатали като ненормални и които са по цял свят валута без реална стойност.Това да вземаш заеми и да имаш дългове за да помпаш изкуствен кух БВП съставен предимно от услуги просперитет ли е според вас?

За да бъдеш десен и да подкрепяш запада трябва да имаш нещо солидно зад гърбът си капитал минимум 300 000 евро, някакъв бизнес, имоти и банкови сметки за над 500 000 евро, или да си голям специалист в областта си и да получаваш поне 4000 лева заплата.Ако не си такъв и въпреки това си десен и подкрепяш капитала срещу труда та и запада си напълно неориентиран политически, не си класово осъзнат и вървиш право срещу собствения си интерес.

Ако не е бил 9ти септември 1944та българите по селата още щяха да живеят в порутени подобия на къщи с кирпич без легла и одеала, нямаше да има панелки, българите нямаше да имат жилища както през социализма и сега, а за индустрия и високи постижения в компютърната техника и дума не можеше и да става.Вие демократите имахте цели 33 години време да направите нещо добро за България и народа й, нищо не направихте и вече трябва да се усещате, че времето ви изтича.Вие имахте своя исторически шанс който пропиляхте напълно.

От български жени абсолютно нищо не искам, само да стоят далеч от мен.Имам си всичко и нищо не ми трябва.Нищо не искам от тях, нищо не предлагам.Всякакви техни действия по отношение на мен извън тези рамки са изцяло на тяхна отговорност независимо от всякакви "закони".



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано02.12.22 12:29



Колега, пак от зад напред.
Не четете внимателно! Писах ви за българи, взели си жени от други етнически групи, живеещи в България (мога да ви запозная с някои от тях) и такива нашенци, оженили се в други географски региони по света за местни моми.
Попитах ви по принцип: какво като мъж, мислите че бихте искали от една жена, без значение цвят на кожа, език, религия...?
Какво вие може да и дадете е друг въпрос, който май не сме засягали до сега.

"Демократите", които ни управляваха 33г. след рухването на комунизма, не са нищо друго, освен наследниците на предишното тоталитарно управление. Не очакваше да стане по-добре с такива, нали? Аз също!
Сега започват да идват независими, изучили ли се насам натам, па и у нас - хора с независим мироглед и нетърпимост към корупция и криминал-мислене.
От нас зависи дали ще ги подкрепяме, за да ускорим просперитета на страната си.

Глупостите, които сте натворили за след 09.091944, само подсказва и ваша принадлежност (било истаинска, било само като съзнание) към бившите криминал-идеологизирани шумкари, които не просто съсипаха България за 45г., но и на практика я заличиха като суверенна държава от цивилизования свят, към който (слава Богу) тя бавно се завръща.
Написаното няма нищо общо с истината: и двата ми рода, а по-правилно и 4-те си рода (на двете баби и двамата ми дядовци, мир на праха им), принадлежат към българското селско население, което освен, че в не малка степен е било сравнително заможно (чифлици, земи, стада с животни) и в това тези родове са пример - три от четирите са притежавали посоченото в скобите, като единият род дори се е водил богаташки, само чветвъртият не имал 'имане' и се е водил беден. България просперира по царско време именно поради това си население, издържа икономически в 4-ри войни в първата половина на 20-ти век, бие кой и падне на бойното поле и издига България до първа военно-политическа сила на Балканите.

С падането на един от основните стълбове на нейният просперитет през вековната и история - Царската институция, подтискането на другия, като вярата и в крайна сметка насаждането на чужда на народа, тоталитарна политическа система, българина бива унищожен като такъв. Колко време ще мине, за да преоткрие себе си в един вече нов свят, не знам, но съм сигурен, че това зависи от самите нас.

Не мисля, че политическите убеждения зависят от това, какво четирицифрено число печелиш на месец. Да, познавам достатъчно червени ли да ги наречем, хора с леви убеждения ли, които са повече убедени бесепари, но добри капиталисти с магазини и повече от прилични доходи, споделящи вашите възгледи за сегашност и минало, но интересуващи се само от собствените си позиции в обществото и парламентарните успехи и възможност за влияние на партията им.
Е, това само потвърждава едно: времето на идеологиите отдавна отмина (Путин още не го е разбрал, макар тежко-обърканата му идеология да издава тенденцията) и днес лявото и дясното да не са това, което бяха, ако въобще вече е възможно да бъдат разпознати. Центъра изглежда все по-примамлив и с обединяваща склонност, дори спрямо такива съвременни реалности, като либерализма и консерватизма.

Русия, никой няма намерение да унищожава. Това, тя може да си го причини сама и за жалост, активно работи по въпроса!

Редактирано от kuduger965O6 на 02.12.22 12:33.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано06.12.22 14:02



Никакви други етнически групи не толерирам нито в България нито извън България относно създаване на интимна връзка и семейство.Като цяло най добри гени имат американските актриси, но те не са лъжица за моята уста, а и също са друга етническа група.От жени нищо не искам, нищо не предлагам, те нямат място в моя живот.

Това че комунистите са виновни за провала на прехода беше вярно до време, после след влизането на България в ЕС отговорността за този провал е на демократите и в България и в ЕС.Направиха ни периферен капитализъм.Така е защото всеки си гледа интереса.Навремето през началото на 90те седесарите си мислиха, че американците ще изсипват чували с пари в България нещо което никога не стана.После същите си мислиха, че ЕС ще изсипва пари в България и това не стана също.Тези инфраструктурни проекти за пътища вярно ЕС ги финансира но цялата сума която са дали приравнена към членската вноска на България в ЕС е само с около 100 милиона евро отгоре което е смешно.По данни от натурални показатели от един български професор, натурални показатели които не се подават на манипулиране през 2014та българите са живяли 4 пъти по бедно отколкото през 1988ма.

Моята принадлежност или съм пропуснал да я напиша, или ще я напиша втори път.Прадядо ми Яков Фьодорович Коц е бил най вероятно украински или руски евреин от град Харков старшина в руската освободителна армия дошла да освобождава България от турско робство.Неговия прадядо през 18ти век е бил финландски граф отишъл в Русия с политическа мисия.Всичко това по линия на бащата на баща ми.А бащата на баща ми моя дядо е изгонен от Германия през 1918та за комунизъм като е бил в един политически кръжок по комунизъм с Карл Либнехт и Роза Люксембург.А помагача на атентатора който убива австроунгарския престолонаследник в Сараево през 1914та също е мой роднина до колкото помня по линия на баба ми майката на баща ми.Излишно е да пиша, че след това убийство и заради него избухва Първата световна война която завърша така и с такива мирни договори като Версайския, че става причина за идването на Хитлер на власт в Германия и избухването на Втората световна война.

Има и капиталистически комунисти каквито вие описвате.Когато през 1990та Луканов назначи за милионери отбрани комунисти раздавайки им милиони държавни пари да започнат бизнес запада не само, че нищо не направи по въпроса, но по късно запада включително САЩ си стиснаха ръцете с българските комунисти-милионери на които Луканов даде милионите защото на запада това му беше изгодно и така узакони нашето робство което продължава до ден днешен.

Запада от векове се опитва да унищожи Русия, а в днешно време да се докопа до природните й ресурси без да плаща.Ако санкциите срещу Русия продължат няма да има преход към зелена икономика, зелената сделка ще пропадне и светът ще стане ад за живеене за следващите поколения.Всичко това по вина на ЕС и САЩ.Без ценните метали които се намират в Русия не могат да се произведат куп неща свързани със зелената икономика включителното вятърните централни за ток.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: FlLERO99]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано06.12.22 20:32



Най-,далечният ми праотец, за когото има документи е някой си Митре Калайджията с бяла брада, на 60 години - според списъка на лицата от мъжки пол на Щипско Ново село , 1838.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано13.12.22 18:16



Този път малко мешано: кои точно демократи са виновни за състоянието ни след приемането ни в ЕС?
ДСБ, че не можаха да влияят достатъчно на ГЕРБ и Бойко ги обезличи!
Или самите гербаджии, които винаги са били далеч от истински демократи (второ-ешелонни комунисти или деца на такива).
Или може би ДПС или БСП? В това и ти не вярваш...
ПП не ги оставиха да управляват и година, следователно за тях ни дума.
За Славун и ко. пък аз нямам думи!
Останаха видовете националисти. Е, те винаги са били далеч от демократите по принцип.
За 2014-та не знам, но след това до пандемията българина със сигурност изживя петте най-плодотворни и проспериращи години в своята история, без аналог назад във времето. Дано да надградим...

Писал бе по-рано за произхода си. Сега си по-подробен. Не съм сигурен, че през 1918г. са гонели от Германия за комунизъм, нито доста време след това. С идването на ГНСРП на власт, това става факт, че и по-лошо.
България е освободена не точно от робство, но това е друга и дълга тема.
Толкова е и робство положението днес, но за сегашността си беседваме в момента, нали.

До момента смятах, че жените по принцип са някакъв фактор в живота ти! Грешал съм и не смятам да се връщам повече на темата. Актрисите все пак навсякъде са умело подбирани, без значение Холивуд, Боливуд, Европа и т.н. Ако не друго, то поне не би трябвало да плашат зрителите си с вида или като минимум да не отблъскват, но да привличат такива пред екрана.

Ако дадеш доказателства за опит на Запада да унищожи Русия, изключвайки Наполеон и Хитлер, цена няма да имаш.



Тема Re: мутри, чалги и копейкинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано17.12.22 08:49



Какво ще надградите?Вие само вземате външни заеми за да помпате БВП.Това градене ли е?Това надграждане ли е?Това ли е просперитет?

Не знам точно какви ги е вършил дядо ми в Германия през 1918та, но тогава има едно комунистическо въстание и нищо чудно да е замесен в него по някакъв начин.Вече как се е върнал там вероятно през 1920та за да завърши архитектура не знам.

Ако България не е освободена от турско робство, а е имало само османско присъствие, тогава Баташкото клане семеен скандал ли е?

Запада от стотици години се опитва да унищожи Русия и все не става.През 50те години американците са разглеждали план за тотална ядрена война срещу СССР и са стигнали до извода, че и с 300 ядрени удара руснаците ще си съхранят индустрията и ще продължат войната.Сега това което се опитва запада е още повече да заобгради Русия отвсякъде и да я застраши и преди всичко Запада иска руските ресурси без да плаща нищо за тях.А колкото до отношенията НАТО-Русия те бяха развалени още през 1999та когато НАТО бомбардира Сърбия, а не след това и не по вина на Русия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.