Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 18.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Харвардски опоркинови  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано17.10.21 14:13



Петдесет опори
прави прецедента
Парното нагоре
с петдесет процента

Янев пак замеца
И уби АЕЦа
Тока скочи двойно
Пачките му тройно

Очилат калинко
Фондове докопа
И насочи всичко
В джоба на Прокопа

Харвардския Сульо
Срещна брат си Пульо
Двама шарлатани
Цял народ - обрани





Тема Re: Харвардски опоркинови [re: Orphey]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано18.10.21 22:31



Мутри хапват пийват.Мутри мезят.Мутри гледат лошо.Мутри светкат!Мутри изпреварват, засичат, спират, излизат!Кво правим?

Калашка будиет?



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: Orphey]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано10.05.22 10:22



Тъй като напоследък се развихри спор между Президента и ПростоКирчовците на тема: Кой е шарлатанин? - им предлагам да престанат със спора. Тук съм дал отговора отдавна, просто да го прочетат и да престанат с безмислени спорове.



Аз ли? Шарлатанин съм. От Харвард.
Тъй си гледам. Казват ми Кокорко.
Имам съучастник. Във играта.
Ей го там, красавеца Киркорко.

С него ден и нощ търчим и мамим.
Първо лъжа аз, а Киро маже.
Лесно е за всеки шарлатинин.
Сред дебили да изглежда важен.

Вярно е че лъжем и крадем.
Но го правим някакси почтено.
На американско мекере.
Априори всичко е простено.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: Orphey]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано11.05.22 18:24



Бойко и сие вкупом за 12г. сигурно са рекордьори по крадене. Преди тях правителствата също не си поплюваха, ма само Б.Б. се виде един ден у арест и орева орталъка. И с право, защото както казват макетата - требват докази. За Киро и Асен е рано да се говори! Путин, чрез хибридни похвати и чрез копейкиновци се опитва да ги свали. Ще успее, колкото успя с военните си простотии в Украйна!



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано23.05.22 16:41



Наистина ли вярвате, че Бойко е крал?Бойко е крал толкова колкото и Костов беше крал - нищо!



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.05.22 22:38



Колега, аз го казвам образно. Далеч съм от мисълта, че Б.Б. персонално се е нагушил яко за времето си на власт. Но около него се обогатиха яко. Да не говорим, че той и правителството му, барабар с ДПС, станаха лице на корупцията у нас.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано24.05.22 11:43



В държава като България която работи против интересите на гражданите си корупцията е нужната и необходима вратичка към оправяне на ситуацията и за двете страни.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано25.05.22 18:01



На прима-виста има логика в това, което казваш, но като дългосрочна и устойчива перспектива не, точно обратното (забиваме във вектора на безнадежността, като Колумбия, Венецуела, Русия и т.н.).
Пътя е само един и най-близкия ни съсед, който го следва е Румъния. В затвора да търкат нара, Пеевци, Догановци, Цветановци и прочие...
Тези младоци, които са на власт сега, въпреки всичките критики срещу тях, наистина са различни и като начин на поведение и като начин на изразяване и като действия (не им пука, защото нямат страх, а и няма в какво да ги уличат) и най-важното: нямат зависимости и не изглежда да се подложат на такива, защото са наясно до къде води това...



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано25.05.22 21:01



Той и Андропов нямаше зависимости, а щеше да подпали Трета световна и затова КГБ го отрови.Беше рипнал срещу цялата корупция в целия СССР и плати за това с живота си.Даже известния московски гастроном въртял далавери май го бяха осъдили на смърт и екзекутирали по времето на Андропов.

Искам да ви питам вие правите ли разлика между вашия персонален интерес и интереса на цялото общество?Защото това са две напълно различни понятия.

Като споменахте Пеевски до колкото слабо съм информиран майка му е била някаква шефка в тотото.Не знам дали по нейно време, но в един широк конспиративен форум Хикснетбгнет преди години четох, че някакъв приятел на съответния човек който пишеше постинга бил на държавна служба и отишъл да провери помещението със сферата и топките за бомба.Като влезнал вътре заварил някакъв да манипулира топките вътре в сферата с вентилатор.А на старата ми работа един приятел от квартала ми сподели, че негови роднини получили 2000 лева за да се снимат по телевизията, че уш са спечелили от някаква лотария или подобна игра.Всичко в България е измама, държавата е менте вече почти 33 години.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано28.05.22 22:28



Определено много неща от времето на Андропов ми се губят.
Що се отнася до личния ми интерес, нямам за цел да го формулирам през обществения такъв, но във всеки случай, бих казал че личният ми просперитет би било добре да бъде съпроводен с общественият и обратното. Това има много обяснения, но ти с годините, предполагам ще стигнеш до сходни изводи и ще вече ще ги знаеш всичките.
Това, което си писал за Пеевски, изглежда е популярна версия. Че не е тръгнал с от една излъскана ябълка, е ясно, другото дори не съм сигурен, че има значение...
Пост-османската среда е била як развъдник на корупция в целия Балкан. Лошото е, че поради отклоняване и изкривяване на нормалното историческо развитие на България след 1944г., се лутаме и до днес, а да бяхме преборили октопода най-късно до края на 70-те, началото на 80-те.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.