Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 08.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Харвардски опоркинови [re: FlLERO99]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.09.22 03:03



И в България неприлично много хора се радваха на атентатите от 11.09.2001.



На мен такъв пра-пра-пра-пра дядо преди 6 поколения , роден около 1777 , през 1838 е записан в нофуз дефтера на Щипско Ново село като : "Митре Калайджията, с бяла брада, на 60 години".



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: Exaybachay]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.09.22 03:07



Путин и тути кванти "денацифицират" когото си решат, без значение какво прави или не прави той.

Редактирано от tuzlija-179435 на 26.09.22 03:09.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано27.09.22 09:56



Със сигурност би могло да се каже в по-голяма степен, че "Атака" и "Възраждане" са по-скоро "руски" партии, отколкото БСП е "американска". Има вторични показатели в политиката и, които говорят достатъчно. Опитват се да бъдат модерна лява партия., член на ПЕС. Левите и политики във вътрешен план обаче, се съчетават в техния случай с про-руска политика във външен, което го прикриват, както и гореспоменатите под наслов "неутрални".
Някога като млад бях крайнодесен, сега съм умерено и дори се хващам да клоня вече към десноцентризъм (условно е редно да правим тази тристепенна разлика, както в дясно, така и в ляво от центъра).

Това за "Циркона" и самолетоносачите докато не го видиш реализирано в реални бойни действия, не се хващай. Виждаш как имиджа на руската армия се сгромоляса катастрофално само за половин година, когато насреща си има равностоен противник. Ами ако насреща бяха американци, или дори британци или французи. Ми аз от сега мо0га да ти кажа, че нямаше в такъв случай даже нямаше да се стигне до наземни бойни действия. Цялата руска групировка от 180 000 души, щеше да бъде моментално изолирана и ликвидирана в рамките на няколко дни от въздуха, което се отнася и за черноморския руски флот и евентуалната съпротива на руската авиация.

Паживьом-увидем! Годините ще ти позволят да доживееш добър стандарт в България, т.е. по-висок от предпандемичния, който аз усетих тогава и мисля не малко българи също...

Остави кой маргинален малцинствен процент на какво се радва. И в БГ има шепа идиоти, които му се радват на Путин!!!
Културата е всичко! Без нея няма народ. България е в първите места в света, не само в Европа, по богатство на културното си наследство. С това се занимавам професионално и мога да те уверя, че имаме възхищението на всички народи на земята, които са се допрели до нашата култура.

90-те играех редовно на имитация на тренажор на Ф-15. Беше страхотно преживяване (също играех сам, без мрежа). В очите на първата ми съпруга, бях започнал да се превръщам в маниак. После емигрирахме в Канада.

Мдаа, долните (и в преносен и в буквален смисъл) и техното обкръжение, дори не ми се коментират...



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: Exaybachay]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано27.09.22 10:00



Но се подгрява в момента "вчерашния обяд".
Бойко може формално и да се дръпне в страни, макар Петков да каза, че и това е неприемливо: в 5ч. след обяд, да ходят да му се отчитат в Банкя!
Ще видим. Ситуацията в света е критична, за да си правим неуместни експерименти. Особено с идиотите от "Възраждане". Бая народ кълве на тези национал-социалисти под сурдинка.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: kuduger965O6]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано27.09.22 18:32



Възраждане ще бъдат поредните, за които народО ще възклицава "и тия ни излъгаха". До оня ден реваха, че боеко бил най- голямото зло, постепенно постепенно пак взеха да си го харесват. Не, че нещо нали, ала тоя нашия народ се нуждае от високо специализирана психологическа помощ - без майтап!!!



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: kuduger965O6]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано27.09.22 21:24



Много симпатизирам и на Атака и на Възраждане, но за Волен съм гласувал само един път през октомври 2006та на президентските избори срещу Първанов.Волен няма реалистичен финансов и икономически план за България, например иска да възстанови Кремиковци което работеше на загуба.Костя Копейкин още не съм го проучил достатъчно за да гласувам за него.И аз като млад бях крайно десен, националсоциалист преди да стана комунист.Сега по скоро донякъде съм ляв нацист, както каза един приятел навремето, че това моето било ляв фашизъм.Левия националсоциалъм това са ранния Гьобелс и Грегор Щрасер.Хитлер това е десния националсоциализъм който в крайна сметка надделява.Рьом и негови щурмоваци от СА също са били леви нацисти.Но поради християнските си убеждения твърдо стоя настрана от всякакви радикални античовешки идеи и действия.

Украинската армия не е равностоен противник и потенциалът на руснаците даже още не е развърнат за да се правят такива категорични изводи, че Путин бил загубил войната.А американците ако са срещу руснаците щом първите руски балистични ракети започнат да сриват небостъргачите в САЩ много повече и по лошо от 11ти септември 2001ва и доларът се срине те понеже са с манталитет на наемници, не на войници и патриоти ще откажат такава война.

Друго освен като охрана няма да работя.Моят житейски девиз още от 2000та година е труда за народа, а за мен парите.

Имам органическо отвращение от българска култура.Аз съм повлиян от американско и европейско диско от 80те години, от американско кино и от всякакви стилове метъл английски, американски, германски главно.Имам колекция от 99 диска с метъл от които 75 са оригинални и даже преди време бяха към 110 бройки.От българската музика много рядко нещо да ме грабне, а книгите писани от български автори просто не мога да ги чета и те остават недочетени.

Имитации на тренажори към играл няколко модела изтребители и бомбардировачи от Втората световна и МИГ-15, МИГ-21, МИГ-23, Ф-86, Ф-4 и малко Ф-16.Играл съм и други авиационни симулатори, но те не са били реалистични.

Вие сте може би единствения български емигрант който не съм нападнал словестно и не съм изял.За мен това да емигрираш от България в западна страна е голямо падение, означава че си се провалил в живота си в България и отиваш да работиш точно за тези които са ти причинили мизерията и на теб и на държавата и народа ти.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: Exaybachay]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано28.09.22 09:24



Народо ке го разделиме лекинко:
- провинциалисти, които малко или изобщо са мърдали навън и често са в напреднала възраст (тук нещата са трагични).
- съсловието в големите градски среди, които са пътували, понякога доста, но не са живяли навън (често се намират горе-долу в средата на жизнения си път).
- хора, които са живяли на Запад и голяма част от младото ни поколение.

За първото тире, психологическата помощ е належаща. Тези хора с малки изключения, живеят в миналото и не могат да възприемат реалностите на съвремието, без професионално медицинско съдействие.
За второто тире: отделни негови представители са в позицията на тези от първото. За другите е достатъчно да попрестоят повечко на Запад или да зачестят пътуванията си до там.
Тези зад третото тире са нашето бъдеще. България ще дръпне напред, когато не само станат критична маса, но са вече по върховете на бизнеса, политиката, културата...

Редактирано от kuduger965O6 на 28.09.22 09:26.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано28.09.22 09:53



Познавах лично Павел Чернев (мир на праха му). Бяха близки някога с Волен. Тези хора са като излязли от калъп. Съвсем видимо Копейкин е от същата мая. Популизма е във всяка негова дума и лошо ще е, да е и във всяко негово действие (да опази Господ България от такива като него по върховете).
В национал-социализма лявото е вплетено в генезиса му, освен във втората част на това словосъчетание. Левите нацисти, като братята Щрасер, стават бегълци в чужбина, а Рьом и компания, трупове след "нощта на дългите ножове". Въпреки всичко в областта на вътрешната политика, правителството на Хитлер прокарва доста леви политики и социални практики. Това е доста интересна тема и дългичка между-впрочем. За отбелязване е, че късния комунизъм у нас и като цяло в източния блок, бе на път да заприлича на този предвоенен момент от историята на нацистка Германия. Не случайно започна да става известен като национал-комунизъм.

Украинската армия стои много по-добре на бойното поле, по една проста причина: обучена по натовски стандарт с натовско оръжие. Руснаците трудно с цивилни ще повдигнат бойните си качества, при все, че професионалисти и наборници не можаха да надделеят. Булюка не прави съвременните войни още от времето на ВСВ.
За американците само един пример: когато Ромел пленява обоза им след първият допир с американски войски в Северна Африка, му прави толкова силно впечатление уреденоста, универсализма и масовостта на муниции, амуниции и всичко необходимо за логистиката и фронта, че за него става ясно, че трудно, а вероятно и невъзможно ще бъде да надделеят над такава армия.

Това не само не се е променило, а разликата между американския войник и останалите се е увеличила до степен, до която едва накрая Вермахта и главно Вафен-СС успява да я докара: 10:1 в полза на немския войник, спрямо всички останали техни противници (твърде късно, за да промени хода на войната - едва в края на 1944г.)

Останалото иска отделен постинг от моя страна. Все пак когато говорим за българската култура, трябва да се вземе предвид нейната супериорност (ако може така да се изразя) спрямо болшинството на този свят.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: kuduger965O6]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано28.09.22 15:28



Тези зад третото тире са нашето бъдеще.
Пепел ти на езика. Тия не спряха да гласуват за чалгата. Шофер в щатите, кара американски камион, по американски пътища, вее руското знаме и вика "вън от нато". Диспечер в щатите - вива русия, фак ю америка. Бизнесмен в Холандия - само възраждане ще ни изкара от блатото. Хора от всякакви професии из Италия, Испания, Англия, Германия и прочие, и прочие - ЕС ни унищожи. Примерите са опасно много.



Тема Re: Харвардски опоркинови [re: FlLERO99]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано28.09.22 15:31



Добре, да почнем с чуждите влияния: като тийнейджър бях 'хеви метъл'. Дружах с такива, обличах се като образците ми от рок-бандите и т.н. Тогава бяхме част от така наречените неформални групи, точно преди да падне комунизма. Другите подобни бяха рокерите, пънкарите и хипарите... Все американско влияние и донякъде британско. После чрез киното то продължи. Това само по себе си само показва, че американците са станали водещи и в културно отношение. Много други ги копират по цялата планета, че дори имаше момент в който японци и японки си "отваряха" очите, копираха модни прически и поведенчески модели от Запада, предимно Щатите.
Само че някои от културните особености в САЩ са се превърнали в индустрия.
Музиката и киното са сред тях, модата също. Разбира се кънтрито е една много забележителна американска културна отлика.
Влиянието им сред моето поколение българи не е малко, ноо недостатъчно.
Ако беше обратното, Русия нямаше да постига успехи на пропагандното поприще, където само в Сърбия е по-голямо, но при тях е оправдано, защото са в друга геополитическа орбита.
Сред младите, които и не знаят руски, нещата са по-добре. На тях просто не им пука за Путю, Лаврьо, Медведь и прочие човешки отпадъци! Харвард и Йеил са им цел, поне на по-амбициозните.
Опираме до познаването на собствената си култура. До голяма степен чалгясването на големи маси от хората у нас, направи така, щото да не познават забележителната българска култура, световно явление, което запознатите по света културтрегери и меценати, отбелязват при всяка възможност.
Би трябвало да започна от формирането и в дълбочина, доколкото тя се развива повече от хилядолетие. Пъстра, многообразна, необхватна и уникална, това са само част от суперлативите по неин адрес.
Музиката, танците, песните, инструментите, облеклото, традицийте и обичаите, вплели християнство и паганизъм. Невероятно! Тук почти всеки по-многоброен народ е оставил нещо от себе си, а те са много извън главните. След религиозната, преобладавала в средновековието, ще дойде и светската литература в по-новите времена по време и най-вече след възраждането. Естествено архитектурата, като се почне от средновековната, която макар да копира някои византийски образци си носи и белези от пред-християнската епоха. Така по-късно в османските времена ще видим раждането на възрожденския архитектурен стил, който все пак има своите подстилове, някои от които са характерни за целите Балкани, дори и за части от Турция, но други са уникални само за България.
После идват модерните културни феномени, като киното в което бяхме силни още във времето на комунистическата власт. Оперното пеене също, но то е в гена на българина, особено онзи от Родопите (излишно е да споменавам "Излел е Дельо хайдутин" на Ваня Балканска, който кой знае в коя далечна слънчева система лети). Поезията с патриарха на българската литература, възрожденските и пост-възрожденските ни поети и прозаици, техните по-късни наследници,..

Тази тема е толкова наистина дълга, колкото е ужасно късо познанието на много българи по нея, за съжаление!
Понякога навън, извън България биват озарени. Донякъде така се случи и с мен.
Макар да се приписвам към категорията икономически имигрант, аз заминах от любопитство. Мога само да споделя, че е трудно в началото и важи за почти всеки, не само за нас, т.е. имам предвид без значение от коя държава си. Дори за мусюлманските народи е още по-трудно. Там културно-религиозният сблъсък е колосален и последиците в мисленето са по-значими. Естествено никой не ни е виновен за мизерията тук. Там също я има, макар поприкрита, но е и въпрос на избор. Това е и в основата на неразбирането ни за нея: как може хора да искат така да живеят!
Ами има такива, не са малко, а изглежда у нас дори са повече. Когато нещо не ти харесва, го променяш. Там така ги учат още в училище и те вярват в това, аз също.

Редактирано от kuduger965O6 на 28.09.22 15:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.