Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 20.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мама им да *банови  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано04.02.17 00:21



ГЕРБ обеща в края на мандата: минимална работна заплата 650 лв. и средна 1500 лв., двойно увеличение на възнагражденията на учителите и отпадне имунитета на депутатите. И естествено с цялата си наглост постоянно дрънкаха, как не трябва да се поддаваме на популистките обещания на другите партии... не знам какво да кажа, не знам какво да мисля...

Няма изкореняване тази плевел. Сега пак сума ти хора ще се вържат на тези сапунени мехури. Този все повече се вживява в ролята на Тодор Живков, така ли се вдига средната работна заплата бе?! С какви икономически механизми и политики ще я вдигне тази куха лейка?! Ако ГЕРБ спечели под 17% на изборите, "патриотите" под 10%, а Марешки под 4%, ще призная българския народ за умен... ама...

А свинската тения Валери Симеонов каза по телевизията, че Румен Радев е "шофьор на самолет" и не можел да прави нищо друго. Не знам кой доколко се интересува от самолети, но това е отвратително гнусна гавра, изречена от

. Когато тя (свинската тения) вземе книжка за едноместен F-18 Super Hornet и кацне само 1 път на самолетоносач, да си повтори тежката дума.



Тема Re: Мама им да *банови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано17.03.17 21:53



Политиката е загуба на време.Гласуването също.
То е все едно да знаеш че и Иван,и Драган,и Петкан ще те клецат юнашки така или иначе..ама да се заблудиш наивно,че Петкан е по-красив и по-фин от другите двама.
И да си го придърпаш и да кажеш-Искам Петкан да ме клеца,понеже е по-красив,и лъже по-красиво от другите!

Събудете се най-после,никоя от партиите не става за нищо.
Само цялостен бойкот на системата,и дърпане на шалтера централно с революция може да оправят нещата.Жертви ще има,но ще са по-малко от тези които всеки мандат си заминават в името на политиката и строя.

Водим челните места в света по убити в катастрофи,умрели от рак,циганска престъпност,грабежи,кражби и изнасилвания.
И в това всички партии и всяко едно управляващо правителство досега е виновно.
Нужна е нравственна и духовна революция на съзнанието,за да се промени и битието ни.
С чалгари няма как да правиш рок фестивали.Същото е и с партиите.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Мама им да *банови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано18.03.17 03:43



Имай на предвид че има доста фирми главно охранителни фирми които не спазват минималната работна заплата в момента която мисля че е 420 лева и в тези охранителни фирми хората работят за 300-350 лева на месец. Така че когато вдигнат минималната заплата ГЕРБ на 650 лева онези охранители ще продължават да си работят за 300 лева...



Тема Re: Мама им да *банови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано18.03.17 19:10



Те 2/3 от България работят за по 300-400 лева, ти ми разправяш за охранители. Това, че в София разни IT специалисти взимат по 5 хилки от ЧУЖДИ фирми, нищо не означава. Даже по телевизията даваха хората с най-високите заплати в България. И на някои много тесни специалисти, почти им удрят по 1 милион на година. Разликата между бедни и богати става все по-голяма, така че средната работна заплата е спекулативна. Освен това, както ти спомена, не се спазва минималната, което автоматически означава, че статистиката за средната работна заплата е нереална и всъщност е с поне 200 лева надолу.

Освен това в момента се наблюдава покачване на заплатите поради съвсем друга причина. Добрите кадри напуснаха България и в момента предприемачите трябва да вдигат заплатите за да намерят работници, при положение, че печалбата на фирмата няма да се вдигне. И политиците нищо чудно да са яхнали тази тенденция, за да изкарат, че, видиш ли, с гениална политическа стратегия са вдигнали средната работна заплата.

Пълен бъзик е всичко бе. Ти ако си в някаква умряла провинция, където няма абсолютно никаква работа, естествено, че ще се навиеш да работиш за 300 лева.



Тема Re: Мама им да *ба [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано19.03.17 08:19



Абсолютно съм съгласен с теб. Просто няма какво да добавя.



Тема Re: Мама им да *банови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано19.03.17 22:46



И, за кого ще гласува Ваша премъдрост?





Тема глей ся, по-добре 2 герба от едно бспнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.03.17 04:12







Тема Ти бъзикаш ли се?!нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.03.17 00:05



Бойко Борисов е бил лична охрана на Тодор Живков, знае му кътните зъби, в днешни дни много хитро и с удоволствие повтаря всичко научено... защо трябва да повтарям неща, които ги знаят и в детската градина? Копие на БКП, само че без реиндустриализация. Кое му е по-добрето?! Повечето от БСП, са се присъединили към "столетницата" след 89-та година и са шайка дребни престъпници, които поне няма да рекетират бизнеса. "по-добре 2 герба от едно бсп", ми звучи като продукт от приказките на Бойко за зловещата Тройна коалиция, която ако се махне, ще станем Швейцария на Балканите. След 9 години управление резултатът е следният:



Прочети и този мой коментар:


Нищо не е добре. С БСП ще е същото, само дето няма да слушаме глупостите на Бойко и обстановката ще е по-спокойна и балансирана за бизнеса. То неговата наглост минава всякакви граници... Прочети втората връзка.

Ти да не си повярвал, че ГЕРБ краде по-малко от БСП и поне прави пътища и училища, а БСП - нищо?! Късно е да повярваш в тази лъжа. Тя е от 2008-ма година и аз тогава се вързах, но сега изтрезнях. Късно е да се връзваш, че БСП е наследник на БКП и е проклятието на България, а ГЕРБ е някаква там що-годе прилична алтернатива. ГЕРБ = БКП. По-добре 20 БСП-та отколкото 1 ГЕРБ... и все пак няма да подкрепя БСП на изборите, макар че подкрепих Румен Радев, ама тогава беше друго и СУПЕР много се изкефих, че ГЕРБ загуби!

Ако щеш вярвай, ама и за Ахмед Доган ще гласувам, ако са само той и Бойко. Ахмед Доган не е протеже на Анкара, а собственик на България, който дори не е чист турчин, а наполовина татарин. ДОСТ са протежета на Анкара и са опасни, но Лютви Местан е прекалено глупав, много по-глупав от Ахмед Доган, за да спечели нужната подкрепа.



Тема Абе я се махай!нови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.03.17 00:09



В отговор на:

[...] Ваша премъдрост [...]



Не съм в настроение за заяждане и 5 пари не давам, че ти си в такова. Сиктир.



Тема еволюция на представитенови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано21.03.17 07:40








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.