Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Малий!!!нови [re: panzer5-99280]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано27.02.17 21:48



Като гледам всичко знаеш. Само ми е интересно дали знаеш, че България е снабдител №1 с оръжия на ИДИЛ, които формално се продават на Саудитска Арабия. Много чудно, при положение, че САЩ с 13 000 самолета са толкова безпомощни пред тези изключително ефективни джихадисти, защо ги снабдяват с оръжия чрез нас, вместо да щракнат с пръсти и да им спрат кранчето за 0.06 секунди.

Ако вземеш топ 10 на най-силните държави, САЩ харчи повече пари от останалите 9 взети заедно. Буквално. И да им хвърчат шлемовете, могат да унищожат всичко и те затова не фалират, както някои хора преди години категорично прогнозираха, че САЩ трябваше вече да са фалирали преди 2-3 години, а вместо това доларът изхвърча нагоре като коркова тапа - след събитията в Украйна.

Когато бях малък, си играех на банка и събирах там по 10-20 стотинки от роднините си, и имаха сметки в моята банка. Един ден баща ми даде една стотинка и каза, че купува цялата банка с всичките пари в нея. Тогава аз го попитах как така - аз не я продавам. И тогава той ми каза, че може да я купи за 1 стотинка, защото по-силният определя правилата. Тогава не го разбрах.

Наистина спорът ми с теб приключи, защото не е спор. Ти си прекалено голям разбирач.



Тема Re: Лъжеш, лъжеш и заблуждавашнови [re: NikB]  
Автор 1O5182396 ()
Публикувано04.03.17 11:32



Е, всички хора са равни. Ако не вярваш в това, значи си комунист или фашист.
....
Никога не са били равни всички хора,няма и да бъдат. Пендерите може и да не са с привилегия,но са на мода от доста време.



Тема Re: Лъжеш, лъжеш и заблуждавашнови [re: 1O5182396]  
Автор NikB (спокоен)
Публикувано04.03.17 14:24



Не мисля, че е мода.
Впрочем, може би дори намаляват.
Добре е да четеш класиката, вкл. и древногръцката :).
Иначе, като не знаеш историята, ти се привиждат разни работи.
Както каза тъпият шапкар Радев, добре е да се знае историята (естествено, той не допълни, че познава само манипулираната комунистическа история)



Тема Хубав пример (1ст), но :)нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор NikB (спокоен)
Публикувано04.03.17 15:11



Хубав пример, но не съвсем.
Ако майка ти беше против баща ти да ти изкупи банката, ти щеше да си я запазиш.

Нямам в предвид, че майка ти е по-силна, а че не винаги има ЕДИНОНАЧАЛИЕ :).

В свободния свят волята НЕ Е ТВЪРДА, ТОТАЛИТАРНА и ЕДИНОНАЧАЛНА.
Има маса разнопосочни интереси, които си влияят и балансират (започвайки от простото разделяне на властите).

И, за съжаление, терористите използват това.
Но не само те - същото е и при прехода от тоталитаризъм към демокрация - Безкрайният преход в България е доказателство, че няма как с демократични средства да се противостои на остатъците то ТОТАЛИТАРНАТА ДЪРЖАВА.



Тема Re: Лъжеш, лъжеш и заблуждавашнови [re: NikB]  
Автор 1O5182396 ()
Публикувано04.03.17 18:00



И какво ново бих научил след като прочета всичката литература?Да не би тогава хората да са били с равни права? Обратни е имало,което е нормално,все пак хората се разболяват,без значение в коя епоха са се родили



Тема Re: Малий!!!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор panzer5-99280 (Хищник)
Публикувано04.03.18 22:18



Всъщност като се вземат в предвид и финансирането на агенциите и секретния фонд (който САЩ със сигурност не използва за развойна дейност на домашни бойлери) То разходите за въоръжена намеса са колкото на всички страни в целия свят взети заедно... Но изразходвани пари не винаги означава разумно изградена сила... Така че накратко: Когато Сащ унищожи комунистическия Китай... или продиктува условията си за един цент (стотинка) на мижавата Северна Корея, то може и да не се усмихвам на опитите ти за разсъждение или информираност и да ги взема по на сериозно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.