Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 18.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Истината за цар Борис IIIнови  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано26.12.16 00:20



Някой има ли мнение за цар Борис III, различно от универсалните работи, че е бил крадец, маскара и т.н. работи по инерция? По-конкретно ме провокираха едни статии:







Позицията на Леа Коен е, че е пълен престъпник, който е отговорен за смъртта на над 10 хил. евреи от българските територии, които са били окупирани от България и Германия, но формално никога не са били част от Царство България. Цар Борис III е изкаран като абсолютно конюнктурен политик, недаващ 5 пари за евреите, и тези 50 хил. евреи са се спасили поради други обстоятелства, а не заради загрижеността на Царя.

Другата, диаметрално противоположна позиция е, че Цар Борис III е провел блестяща политика и, не само че е спасил 50-те хил. евреи, баламосвайки Хитлер 2 години с различни доводи за да не ги депортира, а дори е помагал на евреи от други държави, чрез трикове за поданство и т.н., но просто е бил с вързани ръце за тези, които все пак са били убити. Освен това е спасил и България от пълно опустошение. Един вид не е бил истински съюзник на Хитлер, а е направил най-доброто за да не ни издуха вятърът.

Та търся своята истина. Ясно е, че Леа Коен е пристрастна комунистическа разпоретина, но това не означава, че всичко е манипулация априори. Доколкото съм чувал преди, Царят е водел само такава политика, каквато ще му излъска имиджа и се е интересувал само от това.

Не знам само как такъв уникален, културен, интелигентен човек като Цар Симеон II, който изглежда като от друга планета, поставен до Бойко и абсолютно всички, ама ВСИЧКИ! Как този човек се сложи на партията, която изби семейството му, оскверни трупа на баща му... нямам думи... но това е друга тема.



Тема Re: Истината за цар Борис III [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано26.12.16 18:26



В отговор на:

...такъв уникален, културен, интелигентен човек като Цар Симеон II...




Това е напълно достатъчно, за да направи всякакви опити да ти се обясни нещо за Кобургите - абсолютно безсмислени.



Тема Re: Истината за цар Борис III [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано26.12.16 21:09



Ти защото много знаеш за "Кобургите", над 200 книги си изял по въпроса. Наистина си спести обясненията.

И FYI Цар Симеон II на 26 години е изнасял пресконференция на 7 езика. Образован е. И културен. Прочети някоя друга книжка, вместо да философстваш.



Тема Re: Истината за цар Борис III [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.12.16 13:24



Знаенето на много езици не корелира с интелигентността. Достатъчно е да знаеш и 2-3 чужди езика. Упражняването на много езици изисква да им отделяш доста време за поддръжка - иначе ги забравяш. Дори професионалните преводачи рядко се захващат със 6 и повече чужди езици. Та, това време за поддръжка е по-добре да се използва за усвояване на друг тип знания. Аз, например, имам докторска степен, публикуват мои работи в чужбина, имам патент - ами, като си помисля, сигурно съм по-образован от Царчока. Нищо, че не знам толкова езици, колкото той знае. То, пък като ги знае, обикновено нищо не му се разбира от приказките.

Иначе, според теб, колко трябва да мрази чичо си (мир на праха му), щом се захвана с бесепарите? И, как малко преди да го направи, твърдеше, че никога няма да се коалира с тях. Помниш ли проекта за болницата и "царската" далавера с него? Симеон, както и цялата му фамилия, са българомразци келепирджии, които винаги са гледали да издоят народа на България и да удовлетворят болните си амбиции. За най-голяма своя грешка Стамболов счита довеждането на педераста Фердинанд в България. Да, сигурно Царчока е по-интелигентен от един средностатистически българин, но има и много по-интелигентни от него българи, и много по-родолюбиви. Той се върна у нас, защото искаше да се накраде колкото може. За щастие, в голяма степен той се провали по едни или други причини.



Тема От какво?! [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.12.16 16:49



Сигурно е по-интелигентен от един средностатистически българин?!

От тези ли?



В чужбина не ни броят за НИЩО бе.



Тема Re: Истината за цар Борис III [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.12.16 17:13



И Симеон II си поддържа езиците, защото го приемат по цял свят - крале, президенти и каквото ти душа сака. Предполагам защото СИГУРНО, може би, представи си, ай' стига бе, е по-интелигентен от един средностатистически българин.

Винаги си спомням един момент от погребението на Желю Желев:

Излиза Цар Симеон II от Св. Александър Невски и журналистите го питат нещо за това дали политическата обстановка в България ще се промени. При това той помисли 1-2 секунди и спокойно каза: "Няма да коментирам това на прага на Свети Александър Невски, не и в този ден". След това излиза Бойко и се започва - това докЪТ не стане, не знам си какво!

Освен това пропускаш нещо - Симеон не е израснал с баща си! Което потенциално означава, че имат различен манталитет.

И не знам какво краде, горите ако са били на баща му, не виждам защо да не си ги вземе. Щом Вуте може да води дела 8 години за да изцънка колкото може повече пари от нивата на баба си, не виждам нищо лошо един монарх да си вземе това, което му се полага.

Изобщо не искам да влизам в ролята на адвокат на Симеон II, обаче ти не си безпристрастен с твоя "Тато" и обобщенията ти на база... нищо.

А Стефан Стамболов това в какъв контекст го е казал?.. Дай подробно докторе, нали си по-образован от Симеон Сакскобургготски.





Тема Re: От какво?! [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано29.12.16 17:48



В чужбина не ни броят за НИЩО бе

В коя чужбина не ни броят за нищо? В Запада ли? Естествено и затова ние въобще нямам никакво място ни в Европейския съюз, нито в НАТО. Обратното в Русия ни броят за хора и с тях ни е мястото на международната сцена. А тези политици които ни забиха в ЕС и НАТО мястото им е по затворите и лагерите.



Тема Re: Истината за цар Борис III [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано29.12.16 17:50



Царят е един безобиден кретен, картоиграч проиграл медалите на баща си на комар и който изяде 8 години от развитието на България от 2001ва до 2009та година. Нищо повече от това.



Тема Re: Истината за цар Борис III [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано29.12.16 18:06



По времето на НДСВ държавата така се обърка от царя по негова вина че от тогава вече няма никакви надежди че някога тя ще се оправи. По времето на НДСВ най-вече се узакони криминалният капитал и това е една направо непоправима беля.



Тема Re: Истината за цар Борис III [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.12.16 18:58



Типично. Царчокът обикновено никога нищо ясно не казваше, макар че, логорействаше на воля. Той далеч не искаше само горите, ама хитрата сврака - с двата крака. Стамболов го е казал това умирайки, сети се сам в какъв контекст говори човек в подобно състояние.

Както и да е. Сигурен съм, че няма да променя твоето мнение за този сенилен шмекер. Поне се замисли: какво свърши той в България, какво оправи, какво подобри. Нищо. Само даде път на разни тъпанари, които накрая пряко или косвено го затриха политически, а нас продължават да ни тормозят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.