Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Истината за цар Борис III  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано26.12.16 00:20



Някой има ли мнение за цар Борис III, различно от универсалните работи, че е бил крадец, маскара и т.н. работи по инерция? По-конкретно ме провокираха едни статии:







Позицията на Леа Коен е, че е пълен престъпник, който е отговорен за смъртта на над 10 хил. евреи от българските територии, които са били окупирани от България и Германия, но формално никога не са били част от Царство България. Цар Борис III е изкаран като абсолютно конюнктурен политик, недаващ 5 пари за евреите, и тези 50 хил. евреи са се спасили поради други обстоятелства, а не заради загрижеността на Царя.

Другата, диаметрално противоположна позиция е, че Цар Борис III е провел блестяща политика и, не само че е спасил 50-те хил. евреи, баламосвайки Хитлер 2 години с различни доводи за да не ги депортира, а дори е помагал на евреи от други държави, чрез трикове за поданство и т.н., но просто е бил с вързани ръце за тези, които все пак са били убити. Освен това е спасил и България от пълно опустошение. Един вид не е бил истински съюзник на Хитлер, а е направил най-доброто за да не ни издуха вятърът.

Та търся своята истина. Ясно е, че Леа Коен е пристрастна комунистическа разпоретина, но това не означава, че всичко е манипулация априори. Доколкото съм чувал преди, Царят е водел само такава политика, каквато ще му излъска имиджа и се е интересувал само от това.

Не знам само как такъв уникален, културен, интелигентен човек като Цар Симеон II, който изглежда като от друга планета, поставен до Бойко и абсолютно всички, ама ВСИЧКИ! Как този човек се сложи на партията, която изби семейството му, оскверни трупа на баща му... нямам думи... но това е друга тема.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано26.12.16 18:26



В отговор на:

...такъв уникален, културен, интелигентен човек като Цар Симеон II...




Това е напълно достатъчно, за да направи всякакви опити да ти се обясни нещо за Кобургите - абсолютно безсмислени.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано26.12.16 21:09



Ти защото много знаеш за "Кобургите", над 200 книги си изял по въпроса. Наистина си спести обясненията.

И FYI Цар Симеон II на 26 години е изнасял пресконференция на 7 езика. Образован е. И културен. Прочети някоя друга книжка, вместо да философстваш.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.12.16 13:24



Знаенето на много езици не корелира с интелигентността. Достатъчно е да знаеш и 2-3 чужди езика. Упражняването на много езици изисква да им отделяш доста време за поддръжка - иначе ги забравяш. Дори професионалните преводачи рядко се захващат със 6 и повече чужди езици. Та, това време за поддръжка е по-добре да се използва за усвояване на друг тип знания. Аз, например, имам докторска степен, публикуват мои работи в чужбина, имам патент - ами, като си помисля, сигурно съм по-образован от Царчока. Нищо, че не знам толкова езици, колкото той знае. То, пък като ги знае, обикновено нищо не му се разбира от приказките.

Иначе, според теб, колко трябва да мрази чичо си (мир на праха му), щом се захвана с бесепарите? И, как малко преди да го направи, твърдеше, че никога няма да се коалира с тях. Помниш ли проекта за болницата и "царската" далавера с него? Симеон, както и цялата му фамилия, са българомразци келепирджии, които винаги са гледали да издоят народа на България и да удовлетворят болните си амбиции. За най-голяма своя грешка Стамболов счита довеждането на педераста Фердинанд в България. Да, сигурно Царчока е по-интелигентен от един средностатистически българин, но има и много по-интелигентни от него българи, и много по-родолюбиви. Той се върна у нас, защото искаше да се накраде колкото може. За щастие, в голяма степен той се провали по едни или други причини.



Тема От какво?!нови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.12.16 16:49



Сигурно е по-интелигентен от един средностатистически българин?!

От тези ли?



В чужбина не ни броят за НИЩО бе.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.12.16 17:13



И Симеон II си поддържа езиците, защото го приемат по цял свят - крале, президенти и каквото ти душа сака. Предполагам защото СИГУРНО, може би, представи си, ай' стига бе, е по-интелигентен от един средностатистически българин.

Винаги си спомням един момент от погребението на Желю Желев:

Излиза Цар Симеон II от Св. Александър Невски и журналистите го питат нещо за това дали политическата обстановка в България ще се промени. При това той помисли 1-2 секунди и спокойно каза: "Няма да коментирам това на прага на Свети Александър Невски, не и в този ден". След това излиза Бойко и се започва - това докЪТ не стане, не знам си какво!

Освен това пропускаш нещо - Симеон не е израснал с баща си! Което потенциално означава, че имат различен манталитет.

И не знам какво краде, горите ако са били на баща му, не виждам защо да не си ги вземе. Щом Вуте може да води дела 8 години за да изцънка колкото може повече пари от нивата на баба си, не виждам нищо лошо един монарх да си вземе това, което му се полага.

Изобщо не искам да влизам в ролята на адвокат на Симеон II, обаче ти не си безпристрастен с твоя "Тато" и обобщенията ти на база... нищо.

А Стефан Стамболов това в какъв контекст го е казал?.. Дай подробно докторе, нали си по-образован от Симеон Сакскобургготски.





Тема Re: От какво?!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано29.12.16 17:48



В чужбина не ни броят за НИЩО бе

В коя чужбина не ни броят за нищо? В Запада ли? Естествено и затова ние въобще нямам никакво място ни в Европейския съюз, нито в НАТО. Обратното в Русия ни броят за хора и с тях ни е мястото на международната сцена. А тези политици които ни забиха в ЕС и НАТО мястото им е по затворите и лагерите.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано29.12.16 17:50



Царят е един безобиден кретен, картоиграч проиграл медалите на баща си на комар и който изяде 8 години от развитието на България от 2001ва до 2009та година. Нищо повече от това.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано29.12.16 18:06



По времето на НДСВ държавата така се обърка от царя по негова вина че от тогава вече няма никакви надежди че някога тя ще се оправи. По времето на НДСВ най-вече се узакони криминалният капитал и това е една направо непоправима беля.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.12.16 18:58



Типично. Царчокът обикновено никога нищо ясно не казваше, макар че, логорействаше на воля. Той далеч не искаше само горите, ама хитрата сврака - с двата крака. Стамболов го е казал това умирайки, сети се сам в какъв контекст говори човек в подобно състояние.

Както и да е. Сигурен съм, че няма да променя твоето мнение за този сенилен шмекер. Поне се замисли: какво свърши той в България, какво оправи, какво подобри. Нищо. Само даде път на разни тъпанари, които накрая пряко или косвено го затриха политически, а нас продължават да ни тормозят.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.12.16 19:53



В отговор на:

[...] По времето на НДСВ най-вече се узакони криминалният капитал и това е една направо непоправима беля. [...]



Тя и поправима да е, няма кой да я поправи. Обаче имаш имаш ли предвид нещо конкретно относно узаконения криминален капитал?



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.12.16 20:10



Тази приказка е кристално ясна. Това е истински цар с маниери, които са на светлинни години от обсега на всякакво голямо добро утро в България. Той много добре знае как да се държи и не ръси НИКАКВИ глупости, за разлика от ВСИЧКИТЕ идиоти в парламента, които са простак, по-голям простак. Лютви Местан е единственият грамотен там бе! Това е безобразно. Ние не заслужаваме Симеон II.

И под ние имам предвид - простолюдието, докторите като теб И МАФИЯТА, защото ние сме си едно цяло. Симеон II буквално е вкаран отвън - с марсианско поведение на фона на свинщината в България.

Мафията го употреби. "Ще оправя България за 800 дни" КАТЕГОРИЧНО не са негови думи, той няма такива изрази в речника си. Освен това слушах един от съветниците му, и той потвърди, че Симеон е искал да се кандидатира за президент, а не за министър-председател.

Ние сме си едно съвършено просташко цяло с мафията, която плюем. Царят е като някакъв инжектиран страничен субект, който няма адекватна връзка със заобикалящата го среда.

Той добре, че не стана президент. Такъв културен и космополитен човек да представлява такава просташка, изпаднала държава е грозна работа бе. Нас трябва да ни представлява Бойко и то така ще си е...



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.12.16 20:20



Какво свърши той в България? През периода между 2001-ва и 2008-ма е постигнат най-резкият икономически напредък по времето на прехода. След това дойде "кризата" на Бойко, пиците, чуждите инвеститори - всички лъжи и тъпотии, които бяха на повърхността, докато под нея той задушаваше всякакъв бизнес в България по възможно най-безобразния начин.

Ето ти казус обаче. Ти твърдиш, че и Симеон II, и Иван Костов са тотални, пълни 100% боклуци и крадци. На кого се дължи този икономически растеж? На циганина Костов заради касапските реформи, или на балансираното управление на "царчока"?!



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано29.12.16 20:55



За какви касапски реформи на Костов пишеш? Ти не знаеш ли че при Жан Виденов една заплата беше 3-4 долара, а при Костов заплатите станаха 100 долара и отгоре. И за какво балансирано управление при царя пишеш след като тогава цените се вдигната рязко нагоре включително на тока, а заплатите си останаха същите?



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано29.12.16 20:57



Нещо конкретно ли? Ами групировките ВИС-2, СИК, Мултигруп? Целият им капитал се узакони по времето на клетвопрестъпникът Симеон!Вместо да бъдат натикани по затворите и парите им да бъдат конфискувани те си узакониха криминалните капитали и сега отдавна го раздават почтени бизнесмени.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.12.16 23:08



Я си мери приказките! Ти, ако си от "мафията", аз не съм. Всички били "едно цяло" - друг път. Правиш впечатление на прост комунист, на когото му се иска всички да са равни. Ами, добре, но тогава не плюй по червеното ни минало.

И, не ме прави на идиот. Лично го чух в интервю да говори за тези "800 дни". Всичките ти тъпизми могат и да хванат дикиш пред някой млад наивник, но недей да ги пробутваш на мен. Пък, щом Местан е единствения грамотен - гласувай за ДПС, пардон ДОСТ и започни да учиш турски. Анадъмо?



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.12.16 23:17



В отговор на:

През периода между 2001-ва и 2008-ма е постигнат най-резкият икономически напредък по времето на прехода.




Какво по-точно трябва да значи това? От кога до кога е преходът, свършил ли е вече или още сме в началото? Освен това, далеч не Царчокът играеше главна роля в случващото се тук в този период, да не говорим, че от 2005 г. СерГей беше министър-председател. Явно и него го имаш като особено даровит държавник. Впрочем, пиеш ли си редовно хапчетата?



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано30.12.16 12:40



Деноминацията на лева например - когато махнаха нулите и фиксираха лева към дойче марката, поради което една моя застраховка на "Феникс" АД, направена от баба ми, от 20 000 лева се покачи до 20 лева. И разпродаването на държавните предприятия. Това стабилизира икономиката рязко и по мое мнение влизането ни в ЕС и НАТО се дължи изцяло на Иван Костов, Надежда Михайлова &co. След тях никой нищо не е направил. Само Бойко направи там няколко нови училища в София и ремонтира няколко. Другите глупости изобщо не ги броя - тротоари, на които слагат 5 санта пясък и нареждат паветата отгоре?!

И абсолютно всичките ги правят така, а надутите пари от тези дейности познай къде отиват.

Заплатите от 3-4 долара, както спомена, през 2008-ма бяха стигнали 700 лева средната и след толкова управление на Бойко пак е толкова - 700-800... Направо не е за вярване какъв лъжец е този човек. Сега се наблюдава ново повишаване на заплатите, но това е защото вече всички кадри избягаха в чужбина и бизнесът е притиснат да дава по-големи заплати, без да печели повече пари. И вкарват филипинци в България. Ако процедурите за това се улеснят, тук ще има повече филипинци отколкото цигани.



Тема И тъй катонови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано30.12.16 12:53



и ти си българомразец като фамилията Сакс-Кобург и Гота, особено за жените, ето една много интересна снимка, която намерих преди малко в Google изображения.

Мис България 1967 и Мисис България 2014.





Не съм комунист, в което бях обвинен, просто...



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано30.12.16 13:05



Не е вярно, и ти си в кюпа. То нямаш избор - ако спазваш правилата за движение по пътищата, ще те линчуват. Ако някой си изхвърли боклука на улицата, ти се наведеш, вземеш го и го изхвърлиш в кофата за боклук, ще те помислят за луд. И ще са прави, защото на една спирка ако има 1 фас - да го изхвърлиш в кофата, но те като са 200, наистина трябва да си луд, за да се правиш на австриец. А в Австрия наистина правят така, не говоря наизуст - така е.

И не знам как може да съм комунист - ти гласуваше за най-отявлено проруската партия, която иска национализация на частни предприятия и куп други работи. Аз съм за монархия със свободен, но все пак регулиран пазар.



Тема За 800-те дни и ДОСТнови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано30.12.16 13:16



Това го пишеше на огромни билборди и т.н., обаче не е измислено от Симеон, на него главата не може да му го пръкне това. Това са мафиотски простотии и Симеон II беше излъган - както излъгаха нас. Той щом е искал да стане президент, значи едва ли е имал намерение да краде.

Засега не мога да повярвам, че е просто един крадлив боклук, с оглед на неговата личност. И все пак не твърдя, че е велик. Просто се опитвам да гледам на нещата обективно.

А това, че Лютви Местан е най-грамотният в парламента, защо означава, че трябва да гласувам за ДОСТ?! Ти отказваш да приемеш абсолютен факт. Да - той знае български по-добре от всичките свине в парламента. Това не означава, че го подкрепям като политик.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано31.12.16 13:28



Аз не крия, че съм с по-скоро леви убеждения. Нещо от сорта на център-ляво. И, не се срамувам. Ти също не трябва да се срамуваш, ако си започнал да проглеждаш.





Тема Re: За 800-те дни и ДОСТнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано31.12.16 13:38



Като не го е измислил (напълно възможно, мисленето не е най-силната му способност), защо го говореше (чух го навремето). Излъгали го били - ами, те прости хорица се лъжат...

Никога не съм го чувал или чел някъде негово изявление, че е искал да става президент. Напълно възможно е, не споря. Но, той искаше да краде, а като президент това е по-трудно, така че, трябвало е да направи своя избор в тази тежка житейска драма.

Що пък си мислиш, че Местан е най-добре с българския в парламента?! Хайде, за турския разбирам, ама за българския?! Това, че говори витиевато, не го прави грамотен. Въобще, ти си лесно манипулируем, типичен българин. По-голям българин от мен. Да си жив и здрав! И, весело изкарване довечера!



Тема Re: За 800-те дни и ДОСТнови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано03.01.17 00:26



В отговор на:

[...] Излъгали го били - ами, те прости хорица се лъжат... [...]



По тази логика всички обикновени хора сме супер малоумни, защото политиците ни лъжат. Бойко имаше огромна подкрепа толкова дълго време и спечели страшно много избори, пък се вижда от 100 километра, че е бил близък баш до Тодор Живков. А иначе на приказки говори срещу комунистите и само за Европа, САЩ, демокрация. Не е вярно, че само прости хора се лъжат, някои са достатъчно умни за да вербуват други, не по-малко умни, за дадени каузи.

В отговор на:

[...] Това, че говори витиевато, не го прави грамотен. Въобще, ти си лесно манипулируем [...]



А ти си глупав, защото правиш прибързани и наивни заключения. Не твърдя, че Лютви Местан знае български, защото говори със сложни "парадигмални" "конструкти" и "митологеми", а визирам случая за това кое е правилно - "реторически" (въпрос), или "реторичен". И тогава МНОГО, на практика всички нормални българи казаха - да, води антибългарска политика, да - престъпник е, не го харесвам, но не може да се каже на бялото черно. Някакви от БАН излязоха с много мъгляво становище по въпроса, колкото да отбият номера.

И изобщо приказките на Местан колкото и да са смешни понякога, изобщо не мисли, че са дрънканици на случаен принцип. Май ти си лесно манипулируем, защото подценяваш Лютви Местан заради смешния му начин на изразяване.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано03.01.17 00:41



Е те тези "мафиоти" отдавна вече ги елиминираха. Тези мръсни пари са били на комунистическата клика, която ни упрявлава и на практика преход не е имало. То е смешно. И изобщо как може да има независим високо образован човек с контакти, пари, репутация, родословие, който да не произхожда от там?! При тези поколения е трябвало да бъдеш комунист за да си нагоре в йерархията.

Истински бащица на нацията няма как да се пръкне в близките години. Той за да е напълно чист от тази помия, трябва да е роден 90-та година или след това, като семейството му да е било бедно и той да си постигне нещата едва ли не като Бил Гейтс и Марк Зукърбърг. Между другото един ден се замислих, че фамилията му е на немски, по принцип би трябвало да се изговаря "зукаберг" и означава "захарен връх".



Тема Същественотонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано03.01.17 01:00



Току-що гледах един норвежки филм за жалката им съпротива по времето на Втората световна война, и една фраза ми направи най-силно впечатление: "срам ме е, че съм норвежец". Това съм го чувал и във френски филми, като е ясно, че и почти всички други държави са били зверски унижени. Холандците още мразят германци заради това, че са им избили евреите и са ги сложили на колене, и изобщо всички са били исторически унижени.

Мен изобщо не ме е срам. От какво? България е единствената държава, в която са загинали 0 евреи, от официалните граници на царството са били изпратени 0 евреи към концлагерите. Една от малкото държави сме, които са си запазили достойнството с минимален брой жертви. Вярно, че след това комунистите ни разкатаха фамилията, та още не можем да се оправим. Обаче да си една от много малкото държави, които не са били нагъзени през Втората световна война е безценно. Пък ако някой ни обвини, че сме подкрепяли Хитлер, винаги можем да си измием ръцете, че царят ни е бил германец и затова.



Накратко - няма значение даи е цар Борис III, православната църква, късмет (да бе), Петър Дънов или Махатма Ганди. Резултатът хич не е за подценяване, въпреки че са ни "освободили" след това. Ние сме много добър терен за учени... освобождения! Само се надявам този път руснаците да не ни освобождават пак от турците, или американците, защото тук вече ще стане наистина тотален погром.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор panzer5-99280 (Хищник)
Публикувано22.01.17 00:51



Малко не схванах, защо трябва да лея сълзи за десетина хиляди евреи, когато десетки хиляди българи губят живота си във втората световна... Тоест да требиш евреи е престъпление а да требиш българи ежедневие!!! Не го разбирам този абсурд.
Що се отнася до мнението ми за кобургите: Те са откровена национална трагедия за Третата Българска Държава. Особено Фердинанд бащата на борката... Трудно бих си представил българин с всичкия си да се съюзява с пет вековния ни поробител. Ако Фердинанд не беше нападнал Румъния и Сърбия, за да спасява турците при Галиполи, а бе ударил по турците, то България щеше да е сред победителите в първата световна и щеше да стига до проливите... поне. Отделно владеейки проливите антантата щеше да може да подкрепи със санбдителни конвои Русия и да я спасят от връхлетелия я глад. Тогава Ленин и болшевиките щяха да видят власт на куково лято с всички произтичащи от това последици.
Относно Борис трети... безспорно има политически способности, долу горе колкото на Бойко Борисов... макар и славата му да е пренадуто голяма. Но и времето му на управление е мътно... Бойко направи няколко магистрали и метро, ама не той или български фирми ами... турски и гръцки, че и с техни работници. Тоест парите и останалите активи като техника и специалисти отидоха в анадола... Та и Борис: Уж възстановява армията след Ньой, но с изключение на няколко типа дървени двуплощници не организира производството дори на боеприпаси за вносното оръжие... И това не само по време на надвисналата световна война ами и по време на сериозното и развихряне... В резултат България е тотално неподготвена за сериозни военни действия за отстояване на своята независимост и това го дължим основно на... Борката... Така че едва ли ще получи аплодисменти от моя страна...
Що се отнася за Симеончо с весело премигващия си поглед който навява визията на гузен лъжец... не видях да направи нещо смислено по време на управлението си, което да води до радикални промени... а неговото "Вервайте ми!" стана класика в ресора на иронията...



Тема Re: Същественотонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.01.17 06:47



България се присъединява към Пакта,когато германците са вече в Румъния,а Югославия е готова също да се присъедини,което и прави 3 седмици по-късно.Какво да прави царят?Направил е,каквото е направил.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: panzer5-99280]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.01.17 17:33



В началото на темата имах предвид по-скоро въпроса за евреите. Колкото до сълзите - тези евреи също са българи, защото са ашкенази и само религията им е юдаизъм. Не са отделен народ нито генетично, нито никак.

И това не е третата българска държава, а n-тата. При това прилича по-скоро на разплетена дамаджана, отколкото на държава. Не знам защо след толкова години "преход" децата още се учат по комунистически учебници.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор panzer5-99280 (Хищник)
Публикувано23.01.17 19:45



Направо изтрепа пингвините с кламери и сапунени балони...
Напомни ми за "възродителния" процес когато обясняваха на турците какви са българи... Че и Евреите са толкова българи, че при първа възможност хванаха пътя за Израел.
Не, че опира нещо до генетика. Това си е въпрос на национално самосъзнание. А евреите са си със самосъзнание на... евреи; макар и пребиваващи някъде си, докато съгласно фолклора им наречен талмуд месията ги събере на едно място да ги спасява... От какво точно, мисля, че и на тях им е доста мътно...
Отделно ашкеназите са осемдесет процента от всички евреи по света и произхода им е по-скоро от просторите на хазарския каганат.
Вметката ми за третата българска държава се отнасяше за поразиите на кобургите и нямаше тотал никаква допирна точка с еврейщината.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: panzer5-99280]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано25.01.17 15:31



В отговор на:

[...] и произхода им е по-скоро от просторите на хазарския каганат. [...]



И са тюрки, нали? 'Айде нема нужда. То се вижда с просто око, че са бели европейци. Еврейството е религия. Истинските еври са сефарадските и те са от Африка. Европейските са просто една секта, в която участват поляци, германци, унгарци, българи и т.н. Да - наистина са доста промити мозъци, и някои от тях вярват, че са истински народ с еднакви гени.



Тема Re:нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.02.17 12:14



Бил Гейтс е от банкерско семейство, което никога не е било бедно.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано06.02.17 15:19



Е, че то и захар на немски се произнася "цукер", ама човекът вече се е заредил и няма спиране...





Тема Излагаш се като кифладжия,нови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.02.17 22:35



който слага цукер върху кифлите. Сложи им и някой мандл отгоре, ама да е от Деутскхеланд задълже!



Тема Те много са от банкерски семействанови [re: Luchezara]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.02.17 23:01



Бил Гейтс е прекъснал образованието си за да се занимава с компютри.

Джон Кармак е друг програмист новатор - създателят на игрите Quake и Doom, които са революционни. Знаеш ли как е започнал? Откраднал е компютрите от фирмата, в която работи, за да прави игри на тях.

Когато се сетя за това, винаги се спуквам от смях.

Има много хора, които са постигнали огромни неща благодарение на собствените си качества.

Доналд Тръмп е имал наистина богат баща и просто е продължил традициите на семейството си, но с нови идеи.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор panzer5-99280 (Хищник)
Публикувано15.02.17 14:41



Опс..., само че евреите са народност с религия наречена юдаизъм... Но при всички случаи, никога не им е дремело за България като за нещо повече от кеш-кау...
Да не говорим, че покрай евреите Борис и компани от рода на бпц и разни производни на комунягите спасяват и кожата на "българските" цигани, за който гаф много удобно се премълчава...



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: panzer5-99280]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.02.17 00:24



Абе то не е срамно, че сме спасили и циганите. Даже дума не може да става, и те душа носят. Вината за безчинствата им е в нас, защото сме Мека Мария и оставяме старите поколения да предават примитивизма си на малките циганета, които не са виновни.

Както написах в един друг клуб, не може едно цигане, което през първите 10 години от живота си е виждало само бой, ебане и чалга, и как сестрите му "протестурват", да стане пианист. Ми то не е виждало пиано и на снимка, камо ли да е закърмено с такава висока култура - не е закърмено. Смешно е. Стефан Цанев каза по телевизията: Ние сами отглеждаме убийците си.

Разбира се това, че вината е изцяло у нас, е много силно казано. Просто такъв е животът и такова е положението. Явно това е максимумът и на циганите, и на нас. В бъдеще нещата ще се оправят, аз съм оптимист за България по принцип.



Тема Re: Истината за цар Борис IIIнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор panzer5-99280 (Хищник)
Публикувано27.02.17 13:57



То и отровните змии не са виновни, че хапят, нито пък плъховете, че носят зарази и поразяват маса благинки... Не е въпроса са вменяване на вина, а за разрешаване на проблем. Нека си носят душите колкото си искат... някъде из циганландия... оон все ще измисли някое кътче по планетата за тях, което да оциганеят, както им скимне вместо да изискват родината ни да се трансформира в циганистан...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.