Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема България никога няма да се оправи  
Автор FlLerO99 (хитлерист )
Публикувано31.10.15 18:41



България не се оправи нито когато комунистите паднаха от власт, нито след като СДС спечели изборите, нито когато царя се върна, не се оправи ни най-малко и в Европейския съюз. Защо стана така? Защото комунистите си бяха разпределили парите и изначало опорочиха идеята за равен старт, после СДС обра негативите на прехода като му се наложи да продаде отдавна работещите на фалит комунистически предприятия, след това царя дойда за да краде и накрая се оказа че в Европейския съюз се влиза с пари а не като просяци. Нещо повече - България не само че няма да се оправи в Европейския съюз, тя няма да се оправи и тогава когато престане да бъде част от него, и руснаците да се върнат България пак няма да се оправи най-много други нови да започнат да крадат и това е.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FlLerO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано31.10.15 20:05



В отговор на:

[...] да продаде отдавна работещите на фалит комунистически предприятия [...]



Ходи го обяснявай това. Тъпаците си мислят, че това са били идеални предприятия, които Иван Костов е продал на баджанака си за 1 долар... Ебати идиотите, България няма да се оправи точно затова - защото е пълна с деграданти, които не виждат по-далече от носа си.

Все пак има надежда, живеем в динамични времена и не се знае какво ще е след 50 години.

------------------------------------------



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLerO99 (хитлерист )
Публикувано31.10.15 20:17



Напълно съм съгласен с вашето мнение. Към него прибавям и дълбок упрек към пенсионерите които твърдят че Костов им прецакал пенсиите защото по времето на Виденов преди това пенсиите им бяха по 3 долара...

По отношение на последното ви изречение - след 50 години едва ли някой от нас ще е жив. Нас ни използваха като ни държаха морковчето на тоягата пред носа и така в общи линии ни мина живота.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FlLerO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано31.10.15 20:32



И ако бяха гласували пак за Иван Костов, нямаше да ги има месиите цар Симеон II, Волен Сидеров, Бойко Борисов, технократът Пламен Орешарски, и не знам си кой още.

В момента да не мислиш, че сме в ЕС и НАТО заради Тройната коалиция? Иван Костов, Надежда Нейнски, и изобщо автентичната десница спасиха България от фалит, сложиха целия асфалт към ЕС и НАТО, а другите само минаха по него. Майка им дееба. И в другите държави са същите бе, как може Найджъл Фараж да излъже толкова безочливо и пак да му вярват? Нали са каймакът на света, как може да са толкова тъпи?! Аз съм си мислел да направя обръщение към англичаните в Ютюб по този въпрос. Да ги питам дали дойдох в тъпата им държава и колко им е акъла.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLerO99 (хитлерист )
Публикувано31.10.15 20:39



Напълно съгласен съм с всичко написано от вас. И ако Костов беше останал на власт вероятността България сега да е по-добре икономически и да получаваме по-големи заплати беше значително по-висока. Но народът си е тъп и си плаща за глупостта си, лошото е че и ние плащаме покрай неговата тъпотия.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FlLerO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано01.11.15 11:33



И аз Ви благодаря, радвам се, че сте разбран и изключително сериозен човек.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FlLerO99]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.11.15 11:24



През Виденовата зима участвувах в бунтовете.
През пролетта гласувах за ОДС.
През 2001-пак за ОДС и за Петър Стоянов-Н.Куцкова.
След резултатите от изборите си изядох кълбетата.


Не ме грее,че гласувалите за Царо по-късно си гризнаха своите.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: tuzlija-179435]  
Автор FlLerO99 (хитлерист )
Публикувано02.11.15 12:30



Помня когато НДСВ спечели изборите през пролетта на 2001ва година и Иван Костов падна от власт баща ми го понесе много тежко, беше седнал един такъв на леглото и гледаше замислено като тежко болен. Още от тогава каза че вече България никога няма да се оправи.

Може и да прозвучи цинично но аз лично останах доволен че народа си плати за избирането на царя и за свалянето на Костов.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FlLerO99]  
Автор T*S3 (пристрастен)
Публикувано08.11.15 17:05



Що бе някой хора, доста добре се оправиха и се оправят.



Редактирано от T*S3 на 08.11.15 17:05.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: T*S3]  
Автор FlLerO99 (хитлерист )
Публикувано08.11.15 17:16



И това е вярно, но аз говоря за България а не за някой хора.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: T*S3]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано08.11.15 18:36



Някой хора се оправйха, но другй не се оправйха.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FlLerO99]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано09.11.15 10:57



Аз мисля, че тези избори бяха върха за ГЕРБ, а от тук нататък подкрепата за тях ще върви надолу.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: lvony333]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано09.11.15 13:09



Мислиш, ама не е така. Бойко е прекалено хитър и ще си върти хората на малкия пръст още много дълго време. Хората си мислят, че ако ГЕРБ падне от власт, всичко в България ще изпадне в безвремието и ги е страх, че няма да се прави абсолютно никаква инфраструктура. И донякъде имат право - слагането на плочки, между които расте трева, ще се забави. Обаче ако Иван Костов има пълна власт, ще задейства истински икономически механизми и процеси и за България ще дойдат по-добри времена след няколко години.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано09.11.15 15:50



Абе не е, ама в София го разкриха още на тези избори. Подкрепата за герб е много по-малка от предишните избори, не става дума за Фандъкова, защото тя е общ. кандидат.
Но съм убеден, че това им е пика, а след тази милиционерската драма още повече е разкрит... Значи, според мен, до голяма степен колко ще загуби на следващите избори зависи от това как ще се оправи с реформите в министерството на милиционерите...
Виж сега, не съм казал, че ще загуби следващите избори. Едва ли, вероятно пак ще е пръв - зависи... още е много рано. Казвам, че това му беше пикът на подкрепата и от тук само ще пада. А с колко, може с повече, може с малко, тепърва ще зависи ...





Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLerO99 (хитлерист )
Публикувано09.11.15 16:57



Обаче ако Иван Костов има пълна власт, ще задейства истински икономически механизми и процеси и за България ще дойдат по-добри времена след няколко години.


Точно така!



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано09.11.15 17:18



а стига с тоя манго, нали имаше пълна власт, видяхме каква я свърши



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: lvony333]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано09.11.15 17:43



Подкрепата и да падне, той пак ще измисли някакъв популистки трик. В най-краен случай ще договори един завод за производство на лагери за Volkswagen, след това ще има 6 месеца иху-аху по медиите - България върви напред...

В болницата, в която работеше майка ми, Бойко махна директора и сложи баджанака си! Буквално! И отиде да отреже лентичката на напълно обновено отделение с последна дума на техниката... за което парите бяха от Българската коледа (от дарения на хората), която беше под патронажа на Георги Първанов, а баджанака на Бойко махна даже градинаря на болницата.



Човек ако се поинтересува - Бойко е пълен балон, който обаче няма пукане. Може да прозвучи малко пресилено, но е по-хитър и от Ахмед Доган. Те му викат тиква, ама той нарочно се прави на тиква.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 09.11.15 17:45.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано09.11.15 18:16



Имаше и един лекар преди години, който беше спечелил някакви големи пари от Европа за болницата си, Бойко отива и вика - тези пари за партията. Лекарят беше отказал и след няколко дни на някаква селянка уж и беше откраднато бебето... или умряло ли там, не знам. И тоя лекар го направиха на гъз - по всички телевизии тая селска пръчка разправяше, какви жестоки престъпления вършел. Обаче в лекарските среди на всички им е ясно за какво става въпрос.

Тези работи дето ги приказвам, някой да ги е чул по телевизията... дори по Алфа?! Естествено, че не. Някой да е разбрал, че в началото на годината спряха лекарството клоназепам, което е за епилептици и хора страдащи от сериозни панически и тревожни разстройства и НЯМА НИКАКЪВ аналог и НЕ СЕ СПИРА! Медиите скриха такава уникална истерия на поне 100-150 хил. души, които го приемат, че направо не можех да повярвам... чак след 4 месеца казаха нещо по Нова телевизия и след това излезе някакъв дебелак и вика, че това било обявено от 2 години и защо хората не се били запасили. А това лекарство може да се изписва само месец за месец. Тоест нямаш право да разполагаш с резервни хапчета. И този ТЪП, ТЪП, ТЪП, ТЪП, ТЪП, дебел лайнар се кара на хората, защо не се били запасили. Направо ще откача, честно.



4 месеца имаше 0 новини по въпроса... дори в интернет. Само хората пищяха във FB, ама като има пълна медийна пелена, файда няма. И това лекарство винаги е струвало 8 лева, след като го спряха вкараха същото под друга търговска марка, което е 15 лева. А причината да спрат вноса му изобщо беше, че е прекалено скъпо и да го направели по-достъпно...

Няма оправия, брате.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор FlLerO99 (SCAN MODE 1080 )
Публикувано09.11.15 21:43



Трябваха му няколко мандата за да оправи положението, но прость и долен народь - слаба държава!

Все пак народа си плати скъпо и прескъпо за свалянето на Костов. А аз тогава бях много по-добре с парите отколкото сега и нищо не усетих от царската мизерия.

Destroy/
We need focus?


Тема да бе, доживот и дъщерите му да го наследятнови [re: FlLerO99]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано09.11.15 23:22







Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FlLerO99]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано11.11.15 20:05



Уважаеми съфорумници!
Отлично Ви разбирам и съм съгласен с доста от казаните в темата неща. Но ме провокира повърхностното споменаване на нещата, а това граничи с "неистина".
Г-н Костов преди да стане министър-председател на България е бил финансов министър в две правителства. Това на Димитър Попов и следващото на Филип Димитров. Още помня "За бога братя - не купувайте" изречени от Димитър Попов когато цените на стоките скочиха около 7 пъти. Факт е че преди него Луканов беше на този пост за кратко и магазините опустяха така, че и плъховете си потърсиха друго място... Пак по времето на Попов точно Костов даде абсолютни преференции на фондациите, студентските кооперации, дружествата с идеална цел и кооперациите на инвалиди (пиша съвсем по памет и не държа на абсолютно точната формулировка и изчерпателност).
От тогава до ден днешен се носи легенда за фондация Сапио, за която говореха че само митата ощетили държавата са около 272 милиона, а данъците отделно. Но истината е, че Сапио беше на някакъв или активист на СДС или на депутат (май Златков му беше фамилията). Аз знам за много други подобни на Сапио "Герои на нашия капитализъм" - как отваряха офиси някои от тях и само продаваха фактури - истински фактури със техните фондации като продавач и никаква стока насреща, а купувачите си освобождаваха от митнически склад стоките без стотинка за държавата. Зад всичко това - Ванката (или Мавъра както му викаха тогава някои)... Точно с тези действия (но не само с тях) икономиката ни се подготвяше за това което се случи 96-та - 97-ма година. Хайде да не продължавам подробно да изброявам какво е станало при Филип Димитров, но не мога да спомена, че хиперинфлацията 97-ма обра парите на повечето обикновенни хора и разчисти терен за приватизацията (да не обърка някой играта)... Да не забравяме също, че когато беше министър-председател "измислиха" думичката КЛИЕНТЕЛИЗЪМ
и "Мистър 10%"... Още много неща помня, но няма как да изброявам без да стана досаден...
Мисля, че България не случи на нито едно читаво правителство, президент или партия. Ако някой се съмнява - нека погледне къде сме сега! Колкото до Борисов - ами като види човек кои са му предшествениците - какво друго да очакваме...? Мен лично чак ме е страх що за изрод следва... А Вас?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор Batko Murzilkin (Рубладжията)
Публикувано12.11.15 14:59



Мисля, че България не случи на нито едно читаво правителство, президент или партия.

Да, това е така. Но, защо е така? Едва ли е случайност, при такава голяма извадка.
Какво е общото на всичките тези управници? Ами това че слушат и изпълняват разпоредбите/препоръките на:
1. Американските "големи началници", в частност европейските такива, които също слушат американските.
2. Слушкат Световната банка и МВФ
3. Слушкат Сорос и неговите НПОта, институтчета и фондацийки.

Ако се намери някой, който да не слуша, тогава може да има развитие. Но за съжаление тия толкова са навлезли в българските структури, политика и медии (особено чрез описаните в т. 3 еничари), та дори и някой да се опита да ги заобиколи го чака Майдан или компромати.

Така, че засега Файла е прав, България никога няма да се оправи, защото е тотално зависима от сили, които нямат интерес това да стане.
Аз мисля, че засега е така, но едва ли никога. При едно ново разбъркване на картите може да се случи или нещо по-добро, или нещо много по-лошо.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: Batko Murzilkin]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано12.11.15 16:44



Защо България трябва да е хегемон за да се е оправила? Швейцария да не мислиш, че не е зависима?! Тя даже е много по-зависима от големите, защото чрез нея си перат парите и трябва да слуша много внимателно. Обаче това не пречи да си въртят занаятите, да им е спретнато, хубаво... да е истинска демокрация.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано12.11.15 20:21



Ти никога няма да разбереш простата истина, че баницата вече е раздадена. Няма излишно парче за нас. Нито Швейцария, нито друг на Запад има интерес България да се развива, защото това означава да се лиши от собствения си комфорт. ЕС просто трябваше да затвърди статуквото, да се гарантира, че ние (и не само ние) ще си останем бедна и зависима държава. Всичките ни демократични управници (с изкл. на Ж. Виденов) бяха и са подлоги на САЩ и Западна Европа, като целта им е да ни мачкат и съдират кожата. Задай си простия въпрос: ако ние тръгнем да ставаме Швейцария (и не само ние), какво ще се случи със самата нея? Ще и бъде ли приятно друг да прави хубави часовници, сирене, да дава изгодни банкови условия?

Голямата трагедия не е в капиталистическия строй по принцип - няма нищо лошо някои да са богати, други бедни, особено ако има шанс да се изкачиш нагоре. Дори е стимулиращо в известна степен. Голямата трагедия е да има богати и бедни страни, като статуквото е фиксирано, а именно такова е то в ЕС. България никога, абсолютно никога, няма да се оправи в ЕС.

Единственият шанс е излизане от ЕС и водене на самостоятелна политика от почтени и отдадени на народа лидери. Но, това е почти невъзможна ситуация. И, както ти казват по-горе, положителна промяна би се получила само при някакъв световен катаклизъм. За наше щастие, той няма да се забави, но не е ясно как ще ни се отрази.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: Sargonlll]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано12.11.15 21:42



Засега няма никакви изгледи да се оправи - промените у нас бяха направени така, че да са необратими и последствията да са точно такива. Няма как да забравя как веднага след 11-ти ноември ни разделиха основно на бсп и сдс. Как довчерашни приятели или добри съседи, колеги се караха кой прав - кой крив. Както казах в предния пост стоките изчезнаха от магазините, въведоха купони и после със седемкратно увеличение ги пуснаха свободно. Как продаваха цигари и алкохол по сергии на пазара. Как говориха за пазарна икономика и демокрация. Първо спря да се говори за пазарна икономика, а сравнително отскоро и демокрацията никой не я споменава. Както обичаме да казваме - За умрелия или хубаво, или нищо...
Колкото до Жан Виденов - да не забравяме, че масовата приватизация извършена от Костов беше подготвена точно от Виденовото правителство. Просто не можаха да си изкарат мандата... Друг е въпроса дали е щяла да бъде по-различна от тази на Костов... Не зная кой чий слуга е, но фактите говорят, че не са българи! Нещо против? Но мен най ме дразни разделението!!! Разбиха единството на нацията ни. Циганите изпъкнаха "като лайно на мегдан"! Но и те са доста потърпевши от всичко това. Всички сме потърпевши! Само управляващата класа и администрацията и не са. Или поне така си мислят.
Самозаблудата е голяма работа!!!
Съфорумника FlLerO99 е прав разбира се! И за голямо наше съжаление...

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано12.11.15 21:55



Тогава поне ти се опитай да разбереш една друга проста истина. Вече съм писал на тази тема, но ще повторя какво се случва в момента у нас. Конкретно за случая със спирането на лекарството клоназепам. Първата фирма, започнала да продава това вещество под патентованото търговско наименование Ривотрил, е швейцарската F. Hoffman La Roche. В България се продаваше само Ривотрил на тази фирма, който винаги е бил 8 лева. В началото на тази година държавата реши, че 8 лева е много и притисна фирмата да намали цената до 3 лева, при което и пиле ще се досети, че те трябва да спрат да го продават в България, защото са на загуба. Има срок от 2 години, през които са длъжни да го продават още, преди да го спрат. След като го изтеглиха, имаше вакуум от 4 пълни месеца, през които нямаше клоназепам по аптеките, а предполагам знаеш какво е това - за епилепсия е и няма нито заместител нито спиране. След като направиха истерията, пуснаха някакъв скапан генерик за 15 лева.

Българските тЕрикати гонят швейцарската фирма и пускат същото нещо, само че с възможно най-ниското качество и на двойна цена. Понимаеш? И познай къде се произвежда - в някое българско мазе, както и всичко друго. Откъде мислиш, че има толкова коли за по половин-един милион, при положение, че България не произвежда нищо? Сигурно ще кажеш - те са на кредит. Е нали тоя кредит трябва да се плаща?! Простичката истина е, че в момента европейските държави не само че не могат да си продават продуктите в България, ами "шефовете" тук им развалят авторитета. Когато влезеш в аптеката и видиш нещо на европейска фирма, бъди 100% сигурен, че е менте, произведено в някое българско мазе, със суровини и техника от Китай и Индия. От там идват паричките за Мерцедеси, Бентлита, Ламборгинита, затворени комплекси, и не знам си какво - от далавери. Куцо, кьораво, и сакато прави ментета на каквото се сетиш.

Памперсите, Кока Кола - всички ментета се правят в България, а не е както хората си мислят - че надменните европейци си продават хубавата стока в техните държави, а при нас пускат боклуци. ГЛУПОСТИ! Знаеш ли какво реноме имат тези фирми? Мислиш ли, че ще си дадат задника, за да изкарат 100 хил. лева?



Проблемът е изцяло при нас. В ЕС НИКОЙ няма да ни попречи да сме по-добре. Стига си слушал глупостите на Волен Сидеров за чуждите монополи и колониалното робство.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 12.11.15 21:58.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: Batko Murzilkin]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано12.11.15 22:30



1. Американските "големи началници", в частност европейските такива, които също слушат американските.
2. Слушкат Световната банка и МВФ
3. Слушкат Сорос и неговите НПОта, институтчета и фондацийки.


Ха-ха-ха. Това голяма лъжа. Ако България слушаше и изпълняваше щеше да е много напред вече. Нямаше да се чудят как вече да и кажат, щото от 15 г. и повтарят, че трябва да си оправи съдебната система, щото и е корумпирана и тя нищо да не предприема....

Точно обратното е. - Точно, че не слуша, а всичко е само имитация, че чува и прави нещо.... В действителност си кара по старо му ... Ето БКП се прекръсти на БСП и да не би да не са същите шумкари и предатели с власт. Или милицията като си смени името на полиция какво стана, ми нали е същата простотия, даже още по-зле...





Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.11.15 09:55



Приватизация така или иначе щеше да се направи, но Виденов не искаше да хариже народните активи на безценица. Той се стремеше към по-честно управление, което да е в интерес на държавата, а не на частни лица. Затова го курдисаха, спретнаха му един мини майдан и понеже той не получи подкрепа, реши да се оттегли. След това Костов за жълти стотинки изтъргува активи за милиони. Ти знаеш ли, че Костов по байтошово време няколко пъти е пускал молба да стане партиен член? Той е абсолютна фурнаджийска лопата и очевидно има мангалска жилка. За Виденов да си чул да е откраднал нещо, да е участвал в някакви далавери? За толкова години къде заслужено, къде не, оплюха всеки бивш управляващ, но за него никой нищо подобно не спомена. Така че, моля, поне за него нека да не твърдим, че е продал интересите на България!



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: Sargonlll]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано13.11.15 10:13



А сега сигурно Неволен Сфинктеров е единствено правилният?



Вибрациите на Земята се вдигат и ако искаме да оцелеем,трябва да променим храненето си

Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.11.15 10:16



Говориш пълни глупости, но не ми е ясно, дали им вярваш...

Значи, според теб, тук се продават само стоки, произведени в "български мазета". Бих се радвал, ако е така, защото тогава бихме могли сами да задоволяваме нуждите си. В действителност, тук се внася прекалено много, включително неща, които лесно бихме могли сами да произвеждаме. Погледни техниката - да, голяма част е то Китай, но се прави от компании, чиито собственици са от САЩ или Западна Европа. Просто там им е по-евтино да произвеждат, както и в България също им евтино да произвеждат - отвориха се много производствени фирми, където те чанчат за жълти стотинки по шест дни в седмицата.

Вземи, например, хладилниците Либхер. Произвеждат се в България, наистина, но компанията не е българска. Печалбата на тази компания не остава тук, у нас. А, тези хладилници ще ги намериш в продажба навсякъде в България. Надявам се, че схващаш, че т. н. от теб "български мазета" съвсем не са български. Естествено, има и родни производители, но те са с много малък дял на пазара. За медикаментите нещата са по-специфични, но останалия пазар е съвсем свободен.

Но, всичко това няма значение! Не е важно къде напр. Швейцария си пласира продукцията и услугите (впрочем, там едва има български стоки и според теб ще трябва да обвиним швейцарците в тарикатлък). Важното е, какво би се случило, ако България започне да "дърпа" и да засяга нейните интереси (или френските, немските и т. н.), да обсебва нейните пазарни ниши. Ами - домашен майдан, гарниран с компромати. Но, системата в ЕС е достатъчно добре измислена, за да не позволи България да се развива.

Проблемът въобще не е при нас, макар че, със системното промиване на мозъците през последните 20-25 г. вече обществото е силно увредено. След Освобождението България за четвърт век става стабилна и благоденстваща държава. След ПСВ също се възстановяваме и стабилизираме. Но, винаги сме били самостоятелни. В СИВ всички бяха на приблизително едно ниво, така че, нямаме основания да се сърдим особено. Но, в ЕС това не е така и ни спъват, като тези спънки започнаха още преди членството там - с подготвителните мероприятия. Единственият изход е излизане от ЕС, забрана на политическа дейност за лица, които са били свързани с управляващи партии от последните 25 г., реална конфискация на незаконно придобита собственост, върщане на смъртната присъда, забрана на редица НПО и др.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: cyrus-93580]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.11.15 10:21



Трябва да имате по-голямо уважение към един болен. На всеки може да се случи да изперка. Сидеров започна добре, но явно е имал някакви психически проблеми, които постепенно се обостриха. Скоро ще попадне на хора и може да стане човек (или човечка).





Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.11.15 11:20



Да, връщане на смъртното наказание. Дай направо да го направим по арабски модел, за да няма ептен никакво мърдане.

И това за хладилниците са глупости, ама няма какво да ти обяснявам, защото ти изобщо не четеш, какво съм написал. Аз ти разправям за НЕЗАКОННО производство на ментета БУКВАЛНО по ИСТИНСКИ мазета с канцерогенни или никакви активни съставки от Индия и Китай, ти ми разправяш за чуждите монополи, колониалното робство, и Ротшилд.

В отговор на:

[...] Проблемът въобще не е при нас [...]



Изобщо! Тук никой не гледа да те преебе. Никой не краде, никой не прави далавери, няма фалшиви дипломи, никой не прави фалшиви лични карти, бакшишите не гледат да те преебат. Всички си плащат таксата и си изхвърлят боклуците само на регламентирани сметища. Няма сив сектор, няма монополи като Софарма, Марешки, Нетинфо, и куп други, които да те притискат. Катаджиите не взимат подкупи... това е против принципите им! Продуктите ни имат ОТЛИЧЕН маркетинг, използват се иновации, прави се ВСИЧКО, всичко, всичко възможно да се наложат, но от ЕС ни спъват. Всичко е по директна заповед на рептилите.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.11.15 11:29



САЩ ги боли оная работа дали взимаме 400 евро или 800. За тях това е incidental, дреме им. Ние сме прекалено малка държава и нямаме значение, защо не спъват Словения в икономическия и растеж?



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.11.15 12:25



Виж сега, незаконно производство по гаражи сигурно има. Обаче, какво си мислиш, че се произвежда там? И в какво количество? Смешни са твърденията ти - в България се внасят толкова стоки от Китай, Индия, Турция на много ниски цени, че дори в родните гаражи трудно се справят с подобна конкуренция. Наскоро даже поръчах едни компоненти от Германия, където ги правят серийно и не са скъпи - тук за същото количество ми искаха два пъти по-голяма сума. Казвам ти, ако не броим фармацефтичния пазар, който е по-специален, другаде конкуренцията си казва думата и никой не може да ме задължи да купувам българска стога от гаражно производство.

Да, в България има корупция, незачитане на закона, нелоялна конкуренция, но и другаде го има. Тук го наричаме "шуробаджанащина", на Запад го наричат "препоръки". Наскоро един приятел започна в Германия работа на инженерна длъжност защото негови приятели германци от същата фирма са го препоръчали на шефа си. Това какво е според теб? Освен това, нали сме в ЕС, в едно обединение - редно е, ако тук е толкова критично и обществото е така ерозирало, отвън да вземат сериозни мерки. Или да ни разкарат. А, не да се здрависват с Тиквун и да го хвалят, как у нас нещата вървели добре. Нали сме една общност - един за всички, всички за един.

Целият ЕС е изтъкан от противоречия: хем интеграция, хем запазване на идентичност. Значи, да намираме работа на мангалите и да ги образоваме, но и да се съобразяваме с техните навици и традиции, които са мързел и простотия. Но, това е дребна работа. Просто в цялата човешка история големите държавни формирования са били винаги два типа: римски и атински. В момента ЕС не е нито един от двата, той е някакъв преход от атински към римски тип, който обаче е спрял и е в много неустойчиво състояние. Което се отразява пагубно на съставящите го държави и ще доведе до разпад. България също страда от това, извън ЕС ще сме много по-добре.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: Sargonlll]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано13.11.15 20:08



Няма свободен пазар!!! Просто няма!!! Дори и при "диктатурата" на бай Тодор пазара беше по-свободен! Просто факт! Аз лично работех по 35-то постановление на министерски съвет през 87-ма година и имам дългогодишни наблюдения как се развиваха нещата от собствена гледна точка. Но това си е мое мнение. Още си пазя кочана с фактурите от тогава с червен печат "Ч"...
После регистрирах "ЕТ" после "ЕООД" и мога да кажа едно - мамят ни навсякъде! А където не могат (или не искат) казват: "Такъв е закона, правилата, кефа на онбашията"!!! Личен опит!!! Без значение дали някой ми вярва или не. Просто такъв е моят опит. И през годините няма как да забравя как чакайки пред съответното гише на банката да си внесеш осигуровките и данъците, си мислиш за "мангите" дето не само нищо не плащат, ами крадат, влачат, мамят, берат, прикачат се и какво ли още не, но не и да искат да са нормални граждани... И в същото време виждаш българи, които започват да се държат като "манги". Много е неприятно, но такава е реалността! Всеки се пазари, сякаш всичко от теб само трябва да мине. Обясняват ти, колко струва в ибей, но сами не могат да си го свършат... Наистина много ни развратиха!!! И ме учудва не този факт, а как много от тях не само, че не се дърпат, а някак с кеф влизат в такива схеми. Ние сами сме си най-големия враг!!! Нещо против?
Може да ми се смеете, но тук във форума някак си виждам най-човешки нещата!!! Някак хората тук се държат сякаш по-човешки... Дано не се лъжа!
И дано автора на темата не се сърди, защото хем харесвам "изблиците" му (с малки изключения разбира се), хем смятам, че е искрен! А това не е никак малко! Особено в днешно време!
Само да попитам - кой е модератора тук? Имам проблеми с форума.

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор FlLerO99 (SCAN MODE 1080 )
Публикувано14.11.15 11:36



Благодаря че отбелязвате че съм искрен, това малко хора го забелязват. А относно това колко струвало в иБей наскоро имах един случай един баровец със скъп джип който и друг път е купувал от мен скъпи неща на половин цена но последния път ми цитира точно колко струвало в иБей дадената стока като този път се циганеше не за 50 лева намаление от моя страна а ... за 10 лева намаление от моя страна и накрая въпреки че се навих на такова намаление с още 10 лева и му свалих цената на продукта на цената в иБей тоест 4 пъти по-ниско отколкото съм я купил в българския магазин той въпреки това не ми купи продукта.

В крайна сметка бедния човек си го купува независимо колко струва може би за да се похвали на приятелите си че е купил скъпо нещо докато богаташът гледа да не загуби пари и гледа да измъкне от теб възможно най-евтино.

Destroy/
We need focus?


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.11.15 07:52



Обаче ако Иван Костов има пълна власт, ще задейства истински икономически механизми и процеси и за България ще дойдат по-добри времена след няколко години.

Е т’ва е: „Истински икономически механизми и процеси”
Кажи ми поне един, моля.
Защото няма нито един истински икономически механизъм и процес.
Има „Бел епок” за Запада състоял се благодарение на индустрията и още „устискана”, индустрията имам предвид. Има „Социализъм” на Изток състоял се благодарение на индустрията и вече „изпусната”, индустрията имам предвид.
Имаш индустрия – висок стандарт, нямаш индустрия – нисък стандарт. Проста работа.

Социалистическия индустриален възход и възход на стандарта се състоя по исторически причини. Сега няма такива. Няма и оправяне.
Та, пак ще помоля. Кажи поне един истински икономически механизъм и процес.

Това за клоназепама е детска игра. От 8 на 15 лв. Я виж за авастина и айлина. От 50 на 2 100 лв. И в резултат просто си ослепяваш, щото трябват най-малко 5-6 дози. Което ме навежда на мисълта, че не съм прав – е това е истински икономически механизъм и процес.

Голямата трагедия е, че постоянно бъркаме живота с така наречената икономика, правото със справедливостта, управлението с обществения интерес и т.н. и т.н.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: bipet]  
Автор FllerO99 (Взгляд КГБ )
Публикувано15.11.15 10:20



Изключително умно и точно мнение от ваша страна, браво!

И аз го казах това за връзката между индустрията и стандарта още през 1996та година когато бях на 18 години. Имаш производителна индустрия - имаш висок стандарт, нямаш индустрия нямаш и стандарт и оскотяваш.

А живота няма начин да не се бърка с икономиката и финансите, правото със справедливостта и управлението с общественият интерес защото тогава когато това не става, не се случва тогава на помощ идва мафията да ни оправя бакиите.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FllerO99]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.11.15 12:51



Удивителното е, че ако живееш с стотина хиляди на месец, „ръководиш” десетина-петнадесет хиляди, че и повече души, някак си преминаваш от материалното в духовното. Тази истинска магия или е божествена наредба, или е човешко проклятие, но от нея мърдане няма. Тя е причината да кажа, че трагедията е, че бъркаме живота с икономиката, правото със справедливостта, управлението със обществения интерес и т.н. Няма рай, няма Господ, всичко е на Земята. Като преживяване, за което малцина са „избраниците”. Единственото, което ме разколебава в комунизма, е че при капитализЪма тази възможност обхваща повече хора.

А живота няма начин да не се бърка с икономиката и финансите, правото със справедливостта и управлението с общественият интерес защото тогава когато това не става, не се случва тогава на помощ идва мафията да ни оправя бакиите.
Не виждам никаква разлика между практиката при държавата и практиката при мафията.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: bipet]  
Автор FllerO99 (Взгляд КГБ )
Публикувано15.11.15 18:11



Не виждам никаква разлика между практиката при държавата и практиката при мафията

Е тук определено грешиш! За разлика от държавата мафията е точна и когато й платиш тя върши работа, а на държава хем й плащаш хем нищо не е свършено!



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FllerO99]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано15.11.15 20:07



Да - наистина го мисля и смятам, че това е факт, а не нещо друго! Иначе съфорумника bipet е удивително прав! Мое мнение разбира се... Няма как да знам дали това са негови фрази или цитирани, но дори да са цитирани - факта, че ги използва дори е много показателен!!! Ето и нещо от Маркс, което почти не се цитира:
„При достатъчна печалба капиталът става смел.
При сигурни 10% той вече може да бъде употребен навсякъде.
При 20% той се оживява.
При 50% той става безумно смел.
За 100% капиталът ПОГАЗВА С КРАКАТА СИ ВСИЧКИ ЧОВЕШКИ ЗАКОНИ.
ПРИ 300% НЯМА ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, НА КОЕТО ТОЙ ДА НЕ СЕ РЕШИ – дори с риск да увисне на бесилката.
Ако смутовете и кавгите носят печалба, той ще ги подбужда.“ – Карл Маркс

Ето един механизъм! Факта, че е определение никак не пречи да е механизъм!
Само дето дали се отнаса за "бизнесмени", политици, полицаи, съседи или сергии на пазара - няма разлика! Нещо против?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: bipet]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.11.15 16:51



Защо трябва да ти казвам икономически механизми и процеси, запознай се сам. Ако случайно отделиш 2 или 5 ли там колко са лева за книгата на Симеон Дянков и доста други интересни, ако следиш предаванията в които участва Иван Костов, ако гледаш парламентарен контрол, ако гледаш дори и телевизия Алфа, по която дават само глупости, но човек трябва да е запознат с всичко, ако правиш тези неща и други, ще научиш механизмите сам. Ще научиш много неща и тогава ела и ми пиши "Е т’ва е". Сигурен съм, че дори да попаднеш на Иван Костов по телевизията, ще кажеш "ебати циганина, всичко окраде" и ще превключиш канала, без да чуеш и да помислиш грам.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.11.15 17:03



Ми те рядко цитират и: "Трудът ще ви направи свободни", каквото пише на в входа на Аушвиц. Защо всичко, написано или казано от Маркс или някой си друг, трябва да е... не умно, а изобщо смислено. Как пък ги е изчислил тези проценти?! И защо е сложил хиляди различни неща под общ знаменател с етикет: "капиталът"?! Това си е типична комунистическа простотия, като "парите са порок, остатък от капитализма".

По-добре да беше цитирал Галилео Галилей дори да няма нищо общо с темата. По-умни неща е казал гаранция 600%.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано16.11.15 20:21



Да - всичко казано от комунизма е тъпотия, а от капитализма - само истини и житейсски уроци... Както създателите на Аушвиц, така и създателите на съвременния му аналог Гуантанамо все вадят чужди девизи и нито един свой... А патят обикновенните хора като нас! Вярно - комунистите у нас боготворяха Маркс Енгелс и Ленин. Но никак не е лесно да си опознал тезите им и да ги обориш... Мнозина са опитвали. Аз не. Аз просто внимавам. Но нищо не мога да направя... Защото от другата страна стоят колониалната политика, робството и зачистването на територии (Америка, Австралия и колко още)... Стои печатането на пари, слагането на определения (тук няма демокрация, тук има тоталитаризъм, там са канибали, а там е фирмата наКим Ир Сен)! И да не заб- равим - някоя църква... Или няколко - най-добре! Кой обича поповете? Аз не! Твърдо! И не защото имам нещо общо с комунизма, а защото смятам, че те са просто поредните шарлатани, но забележи - шарлатани със закон, имоти и постоянни доходи... Де е в тази схема Мавъра? Де е неговия "пророк" "Рада дълбоката"? Що слагат все педали? Ами щото са зависими!!! Не си и помисляй, че можеш да обориш Маркс! Много са опитвали... Но тези проценти се виждат във всеки детайл от ежедневието ни. А като рече за парите - много общи приказки има за финикийците. интересувал ли си се кои са те и къде са сега?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор FllerO99 (Взгляд КГБ )
Публикувано16.11.15 20:42



Аз също се опитах да оборя Маркс сам в съзнанието си и твърдо не успях. Като че ли всичко което той е написал е самата научна истина на нещата.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.11.15 21:58



Постоянни доходи за 40 години и след това колапс. Единствената държава, в която социалният модел е проработил е Япония, ама там всичко работи. И ще ти кажа едно нещо, което ако го запомниш, може да ти светнат доста крушки. Комунистите не са оставили нищо красиво зад себе си. "Капиталистите", които полудяват при 100% печалба, са оставили след себе си красиви и луксозни автомобили. Благодарение на капиталисти като Бил Гейтс, в момента компютрите са толкова достъпни и усъвършенствани. Само преди 15-20 години въртяхме шайбите на телефоните, а сега си говориш на смартфона и той изпълнява команди. И ако ще ми разправяш, че това са лоши неща, първо си изхвърли компютъра през прозореца и отрежи кабела за интернета.

Монарсите са оставили след себе си невероятната барокова архитектура, а комунистите са оставили само уазки, газки, трабанти, панелки, и други абсолютно нелепи творения на човешката глупост.

Допълнение

И като намесих архитектурата, се чудя какво ремонтират НДК, тази отвратителна комунистическа простотия е за бутане. Във фашистка Виена има сгради, които могат да се нарекат Национален Дворец на Културата.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 16.11.15 22:04.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано16.11.15 23:09



Добре, ще ти предложа нещо по различно от „Е, т’ва е”

Предприятие произвежда тръби. През 2007 г. взима кредит 10 млн. лв. Обезпечението е „Търговско предприятие”. Оценката е 60 млн. лв. Обезпечението многократно надвишава кредита. Предприятието е добре работещо. Стоката не се залежава.
Банката в изпълнение на най-добрите икономически механизми взима парите на вложителите, да не забравяме с пълното съзнание/Левон Хампарцумян/, каква отговорност има към тях и ги предоставя на нашето предприятие.
Идва 2008 г. и с нея Кризата.
Предприятието е ръководено от най-способните, умни и образовани мениджъри. Използват най-добрите икономически механизми и процеси в своята работа. Само един проблем не могат да решат – не се купуват тръби.
И така през 2011 г. предприятието получава така наречената предсрочна изискуемост на кредита и заедно с нея всички юридически и икономически процедури по въпроса. Целта е ясна – отговорност към вложителите на банката и връщане на парите.
Към този момент дължимата главница е 4 млн. лв., а лихвата 5 млн. лв,
Явява се, обаче един малък проблем. Никой не иска да купува нищо от оцененото за 60 млн. лв. предприятие.
И така истинските икономически, банкови, юридически механизми и процеси изгориха 10 млн. лв.
Впрочем предприятието си го има и сега, край София. Само теренът му е 500 дка, а производствените халета 100 дка. Има и петима охранители. Между другото голяма част от кредита е усвоен за най-съвременна техника. И нея никой не ще.

Би ли коментирал ?

А Иван Костов обикновено казва заклинания от рода на това, че знае как може да реши проблема КТБ. Ти спомняш ли си какво отговаряше Ив. Костов на въпроса „Как точно ?” – със загадъчна усмивка.
Можеш ли да отговориш на въпроса защо Иван Костов казва, че има начин да се „оправи” КТБ, когато такъв начин няма. Случая е христоматиен за това до какво могат да доведат истинските икономически механизми и процеси, ако се вземат пари от бюджета за частни цели.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано16.11.15 23:59



Красивите и луксозни автомобили на са заслуга на икономическата система.
„Уиндоус” -ът не е заслуга на икономическата система.
Ако комунизмът е попречил на Източна Европа, какво е попречило на Мексико, на Индонезия, на Бразилия, на Турция да създадат луксозни автомобили и операционни системи ? Ами на Португалия, която дори е била Метрополия.

Успехът на Бил Гейтс е търговски, а не толкова технологичен. Което пак поставя въпроса за икономическите механизми и тяхната състоятелност. Има много по добри операционни системи. Впрочем, къде са парите на стотиците учени и техници създали базата, която Бил Гейтс е надградил.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано17.11.15 21:54



Дянков е подобен на Костов. За теб читав, за мен просто поредната маша в чужди ръце... Но когато дойде в България заемайки поста министър беше декларирал повече от милион долара заем, който изчезна доста преди да се изнесе като .........
Отиде ръководител на Руската външнотърговска банка, която ако се поинтересуваш - ще научиш, че не се управлява от Русия, а от федералния резерв... Дори не знам защо го пиша - който се интересува - има си начин да се научи.
Прави ми впечатление обаче, как лесно - някак по американски обичаме да лепим етикети, без да се замисляме дори, че това ни е вменено от сегашните идеолози. Тоз е агент, оня комунист, другия мутра, гербаджия и т.н. И някак забравяме, че сме хора (уж), българи и неусетно всеки е враждебно настроен към другите. Но стига за това.
Япония не само че има ОГРОМЕН дълг, "отрицателен прираст" на населението, ами ги избива на "странности". Ето само един пример от тяхно тв предаване -

който е показателен!
За изкуство и архитектура не съм компетентен изобщо, но само ще намекна за сегашните такива, без да заглеждаме навън. Красивите автомобили много бързо им минава модата, защото бързо излизат новите модели и пак ти бъркат в джоба. Не би могъл да си пренесеш мебелите с Порше или Ферари нали? С нов Мерцерес или БМВ пък и не би искал... Една уазка ще мине от там, дето хамър не би и помислил. Нещата не са само черно и бяло... Има и нюанси...
Бих предпочел Стив Джобс пред Бил Гейтс, но фирмите и на двамата копаят клиентите си за информация без тяхно знание и "снасят" където трябва. Смартфоните правят абсолютно същото и засега са много "куци магарета" в сравнение с компютрите. Освен това и двете са адски капризни и податливи на външни влияния и не след много според мен ще имаме сериозни проблеми с тях. Отделно както ги слагат вече и в коли, телевизори и къде ли още не - направо не ми се мисли какви проблеми следват.
Монарсите.... Замислял ли си се за годините, когато пак е имало такива, но са управлявали градове - държави? Колко много е създадено и унищожено през тези години... Сещам се за Архимед... Ако знанието създадено тогава от такива като него беше запазено и употребено щяхме отдавна да сме "усвоили" слънчевата система... Или да сме се затрили отдавна... Все тая!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...

Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FlLerO99]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано23.11.15 15:50



Зависи, гледаш всички проблеми наведнъж и ти се струват непреодолими. На първо място дребната битова престъпност трябва да се реши с нещо като трудови лагери за престъпниците. Това ще изчисти и доста от проблемите с некачествения материал на дъното. После българинът трябва да спре със завистта за заплатите, защото винаги има някой, който взима повече и да приеме за основен мотиватор издигането на икономическото благоденствие, независимо кой колко взима. А с времето заплатите ще си дойдат.



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: antoshca-47049]  
Автор FllerO99 (путлерист )
Публикувано26.11.15 12:02



Да се забранят всякакви леви идеи защото освен че са много вредни и опасни и за държавите и за отделните хора които изповядват. Със социалистическите държави е ясно какво става те рано или късно тотално фалират, а хората които изповядват леви идеи трябва да имат предвид че неща като комунизъм и болшевизъм вървят ръка за ръка с пороци като алкохолизъм, битова престъпност и невероятни безсмислени разхищения на огромни суми пари за нищо...

Плюс това левите могат само да харчат и в най-добрият случай да раздават чуждите пари за да трупат електорален дивидент затруднявайки още повече капитала и неговото уголемяване докато десните се стремят към концентрация на капитали в рентабилно и конкурентноспособно промишлено производство което осигурява не само работни работни и относително висок стандарт на живот но и остават достатъчно пари за социални дейности.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FllerO99 (путлерист )
Публикувано26.11.15 12:29



а разлика от западната английска, американска и немска техника техниката на комунистическите предприятия е нетрайна във времето и не си струва вложеният ресурс в производството й. Примери в автомобили, машини, оптически прибори, оръжия също. Старите жигулита и лади изгниваха на десетата година от производството си, руските дървопреработвателни машини дават огромни отклонения стигащи понякога в сантиметри, старите руски бинокли някои от тях освен че им се разваля механиката и много бързо и лесно раздвояват изображението, а в рамките на проведените учения на РВСН на Русия около 30% от стратегическите балистични ракети ICBM въобще даже и не излетяха...



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: FllerO99]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано26.11.15 21:26



Няма ляво, намя дясно! Всичко е полит-агитация! А това граничи с "промиване на съзнанието"! Но граничи само за теоретиците на конспирацията. А на практика си е! Дори не осъзнаваме колко често ни влияят пряко, дори без да го допускаме. И идва момента, в който не знаем къде сме, какви сме, а нито сме злоупотребили със съответните химии! Врагове са ни не други, а авторите на Идеологии! Дали е църква на незнамкойси, или "програмата на едикояси партия" - няма никаква разлика! Ама никаква! Всеки си преследва неговите си цели! И не подбира средства за достигане на целта! Пак да кажа - няма леви или десни! Оставаме ние - обикновенните същества на настоящето... И какво правим - какво би трябвало да направим? Те около това се върти въпроса... Какво трябва да направим ние, париите?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: antoshca-47049]  
Автор FllerO99 (путлерист )
Публикувано26.11.15 21:58



Аз ще ти кажа какво трябва да направи ние. Трябва да работим повече, повече и повече за да отговорим на настоящето. В противен случай и ние ще бъдем смачкани. Или трябва да се краде или трябва да се работи, може и двете едновременно в комбинация в един бизнес или поотделно. Трябва да е ясно едно нещо - чист бизнес няма. И прекаленият светец богу не е угоден. Въпросът е като крадеш е да не ставаш ЛАКОМ защото колкото по-лаком ставаш толкова по-сигурно е да те хванат. Говоря от собствен личен опит. А колкото до бачкането трябва да се бачка денонощно, да се влага мисъл в работата не само количества евтина продукция, да се стараеш, хората да те забелязват, да си създадеш железен непоклатим имидж и най-трудното е трудът ти да е ефективен и конкурентно способен а не да си провалиш бизнесът или да те уволнят на вторият месец. Също с парите внимателно защото те се оказват тънък лед който може лесно да те изиграе. Пари лесно се изкарват, трудно се пестят особено в днешно време и адски трудно се инвестират правилно. А ако говорим вече за възвръщаеми инвестиции в имоти, земи, бизнеси, машини тогава тогава нещата са много трудни и непредсказуеми.

Има и ляво има и дясно. Тънете в неведение и се заблуждавате. Реалността не е това което ви се иска на вас или на мен...СССР беше лява империя само че там това можеше да стане и да се задържи защото имат природни богатства, риба, много добра оръжейна индустрия и прочее. Америка е построена по съвсем друга система която няма база за сравнение със съветската система. България покрай крахът на СССР социализмът тук се провали но и дясното също не се получи по ред причини. В крайна сметка всичко опира до качествата на един народ. В Германия след войната жени са строели ръчно нова Германия и са построили основата на бъдещата най-мощна европейска икономика, тук след нашият крах след 10ти ноември 1989та година нашите български жени вместо да бачкат се хващаха с мутри, после с чужденци и търсиха лесните и бързи пари. Българинът чака нещо да се промени но нищо не прави освен да краде и да обвинява конюнктурата. Само слабите хора зависят от конюнктурата! Силният човек, силният мъж той определя конюнктурата за себе си и той диктува базисните правила!

Знам какво ви минава през главата на вас и на много другари - РЕВОЛЮЦИЯ! А после? Глад, нищета, болести, тълпи от гладни деца като в революционна Русия с убити родители и след това такава бясна диктатура че ви е бедна фантазията. Няма революция да промени нищо в положителен смисъл. Искате да вземете парите, жените и колите на богатите...та вие не виждате ли, слепи ли сте че в момента всичко си е на правилното място...умните, кадърните, генетически развитите индивиди със способности успяха да си докарат европейски доходи със законни бизнеси, тъпите, мързеливите и некадърните в най-добрият случай карат стари коли и работят за няма и 1000 лева на месец. Толкова. Ако обърнете нещата наопаки ще настане такава катастрофа че няма да можете да си купите даже и една филия хляб.



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: antoshca-47049]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано26.11.15 22:56



Има много хора, които си упражняват професиите съвестно - лекари, полицаи, адвокати, учители и т.н. Иначе това общество нямаше да върви. Независимо какви пари получават, никой мислещ човек не може да отрече ролята на тези хора или да ги разглежда като "парии". След като видях как работят тези хора, вече не ме интересува кой каква "показност" демонстрира по заведенията. На професионалното място си личи кой колко струва за обществото. Даже след това да тръгнеш да се "перчиш" ще изглежда глупаво.

Не казвам, че няма талантливи хора, които поради една или друга причина не си намират работа, но има късмет в живота и нещата потръгват, ако знаеш къде да влагаш сериозно усилията си, да си си научил добре урока по въпроса с работата, и да знаеш, че не ти е време да не се отпускаш.



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: FllerO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано27.11.15 11:36



В отговор на:

[...] В Германия след войната жени са строели ръчно нова Германия и са построили основата на бъдещата най-мощна европейска икономика, тук след нашият крах след 10ти ноември 1989та година нашите български жени вместо да бачкат се хващаха с мутри, после с чужденци и търсиха лесните и бързи пари. Българинът чака нещо да се промени но нищо не прави освен да краде и да обвинява конюнктурата. [...]



Наивно е да идеализираш германците или японците, защото това, което имаш предвид е ефектът на ластика. В Германия и Япония след войната, е било или всичко или нищо. Или си железен, или изчезваш от лицето на Земята - все едно някой да те гони, за да те размаже от бой и хората да ти се възхищават колко си по-бърз от тях. И германците далеч не са толкова дисциплинирани и сурови като азиатаките народи.



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FllerO99 (путлерист )
Публикувано27.11.15 12:32



Това за азиатските народи сравнени с германците е вярно. Например точно в една Япония един работник има два кредита на доверие ако се провали и втори път и закъснее примерно за работа трети път работа няма да си намери.

В известен смисъл оспорвам твърденията ти от първите ти редове на постингът. Германия е възстановена от Америка посредством планът "Маршъл" докато за България този план е предложен и изрично отхвърлен от комунистите. Съществена е разликата че в Западна Германия се строят нови заводи по нови технологии докато в Източна Германия и България обратното заводи по стари съветски технологии които са всъщност английски промишлени и индустриални технологии още от края на 19 век!

На по-късен етап единствено едно българско предприятие започва да работи ефективно и да докарва големи печалби на България но технологиите с които то работи са западни...следва голям скандал с обиденият Съветски съюз който налага прекратяването на дейността на това предприятие изтъквайки своят колосален опит в областта.

В крайна сметка като теглим чертата и погледнем нещата от днешна гледна точка може би единственият реален начин България да се оправи като държава и хората да получават ако не големи то прилични и задоволителни доходи е само ако се направят мащабни американски инвестиции и се вкара азиатска работна ръка. Само с американски инвестиции съчетани с азиатската работна енергия и дисциплина България ще се оправи. Половинчат пример в това отношение е Севлиево където отдавна бяха направени американски инвестиции и още от преди повече от 10 години средната заплата беше 800 лева.



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: Yuppi]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано01.12.15 19:23



Кои идеи са леви? А кои десни? Би ми било интересно да чуя някакво определение... Но много се съмнявам.... На редовия гражданин нуждите му са долу-горе еднакви! Няма ляво или дясно когато си гладен, пие ти се или ти се ебе! За тези неща не гледаш дали магазина (или проститутката) с какви убеждения е. Или заплатата (комисионната) какъв цвят или посока е... Нещо против? Показноста дразни! А я има на всеки ъгъл! Буквално! Колкото до доктори и учители, адвокати и полицаи - читави има, но са толкова малко, че са по-скоро изкключението, което потвърждава правилото! Навсякъде е не просто корупция, ами видима деградация на обществото! Огромна при това! Талантливите хора кой ги определя дали са такива? Аз масовия вкус (ако изобщо има такова нещо) не го ща никак!!! Ама никак!!! Защото това не съм аз! Това е нещо натрапено! И не е натрапено с финес, а грубо! Тип Пожарникар препикава пожар! Защото кефа му е такъв! А ако някой от нас случайно е в пожар и го препикават отгоре? На теб харесва ли ти? На мен не!!! НЕ!!!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...

Редактирано от antoshca-47049 на 01.12.15 19:24.



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: Yuppi]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано01.12.15 19:29



Кои идеи са леви? А кои десни? Би ми било интересно да чуя някакво определение... Но много се съмнявам.... На редовия гражданин нуждите му са долу-горе еднакви! Няма ляво или дясно когато си гладен, пие ти се или ти се ебе! За тези неща не гледаш дали магазина (или проститутката) с какви убеждения е. Или заплатата (комисионната) какъв цвят или посока е... Нещо против? Показноста дразни! А я има на всеки ъгъл! Буквално! колкото до доктори и учители, адвокати и полицаи - читави има, но са толкова малко, че са по-скоро изкключението, което потвърждава правилото! Навсякъде е не просто корупция, ами видима деградация на обществото! Огромна при това! Талантливите хора кой ги определя дали са такива? Аз масовия вкус (ако изобщо има такова нещо) не го ща никак!!! Ама никак!!! Защото това не съм аз! Това е нещо натрапено! И не е натрапено с финес, а грубо! Тип Пожарникар препикава пожар! Защото кефа му е такъв! А ако някой от нас случайно е в пожар и го препикават отгоре? На теб харесва ли ти? На мен не!!! НЕ!!!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: antoshca-47049]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано02.12.15 15:04



В отговор на:

Няма ляво или дясно когато си гладен, пие ти се или ти се ебе!



Това си е първобитно ниво на мислене.

В отговор на:

Нещо против?



Това разсъждение издава прибързаност и афектираност. Обаче разумно е за хора диви, първобитни и неразумни, по-скоро да се взимат превантивни мерки (че да не могат да проявят пълната си диващина).

В отговор на:

Показноста дразни!



Не можеш да преглътнеш показността? Това ли ти е останал проблема? В смисъл, показността не е най-умното нещо, но ако не беше тя, може би щеше да намериш нещо друго, за което да се хванеш? Просто някои хора те дразнят и не можеш да се примириш с тях?

В отговор на:

колкото до доктори и учители, адвокати и полицаи - читави има, но са толкова малко, че са по-скоро изкключението, което потвърждава правилото



Интересно, ако не бяха все пак докторите, учителите, адвокатите и полицаите, какво щеше да остане от това общество. Можеш да търсиш по-високо качество в собствения си живот, но докато го покажеш, все пак тази "средна класа" трябва да присъства, за да представлява обществото. Тогава грешно е предварително да риташ стола, на който евентуално можеш да седнеш, преди да покажеш нещо повече. А дори да допуснем, че си го показал, пак не бива да прибързваш.



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: Yuppi]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано02.12.15 21:16



Приятел (или пич ако предпочиташ) - аз за разлика от теб няма да те цитирам. Защото здравеопазването ни е на ниво погребална агенция!!! Бих могъл да изложа факти, но честно - не ми се иска... Предполагам, че имаш основание темата да ти е болезнена, но фактите са си факти! А ако пак не си съгласен - има си начин. Гласуване тук във форума му се вика. Аз доказателства за моите тези мога да дам с хиляди!!! И целта ми не е да водя нито класова, нито каквато и да е друга борба... Но ако се наложи - Маркс би ти се видял цвете!!! Защото той е описал явлението! А аз бих могъл да дам настоящи факти и то (пак да кажа): Не съм комунист, фашист, либерал и каквато и да е пасмина формулирана от сегашните медии!! А съм просто човек, който много се е борил за оцеляване и пак бих искал да оцелеем както моето семейство, рода и хора близки до сърцето, така и всички обикновенни хора (житейска среда му се вика) и да поживеем каквото ни е писано до където ни е писано! При това да поживеем като хора, а не като просто оцеляващи индивиди, при неприродни условия.
Това общество не се движи от споменатите от теб фактори! Но ако много държиш на тях - те са това, което писах за себе си по-горе.
Понятия, като еди каква си класа са си само понятия без никакво съдържание. Тука е така! Показноста е само изблик на комплекси и там не психолози, а психиатри имат думата! Иначе какво ще показват бе приятел? Какво? Купил си Порше, а няма пари за бензин, А ако случайно го е заредил - спира или на място за инвалиди, или на пешеходна пътека съответно! Друго би ли предложил?
Учителите ни сега, в голямата си част за никакъв чеп не стават! За полицаите не бих могъл да кажа друго, освен че са престъпници със забавено развитие!!!
Адвокатите ще ги подмина! Тяхната тема е по-голяма и от форума тук!!! В тази категория са и съдебните изпълнители и нотариусите!!!
Обществото ни е силно деградирало! И продължава да деградира!!! Факт!
Нека се опита някой да ме опровергае!!! Хайде де! После да видим дали "Първобитен" Е обида, или не! Хайде!!! Чакам!!!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...

Редактирано от antoshca-47049 на 02.12.15 21:21.



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: antoshca-47049]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано03.12.15 03:51



Политиците, професиите не са проблема. Всеки отделен човек е проблема. Така че поставям по друг начин въпроса - 1) доколкото си забогатял и 2) доколкото си се култивирал като човек. Тогава идва и 3) доколко си направил и други хора богати или си подобрил средата. Значи вместо да се концентрираш над 1, 2, 3, ти идваш тука да мърмориш? И защо?

Да кажем, че пътищата бяха по-качествени и лекарското обслужване по-добро. Дали и в каква степен щеше да имаш по-големи постижения по точки 1, 2, 3. Не очаквам магическа разлика.



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: Yuppi]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано03.12.15 21:17



Забогатял - какъв е критерият? Култивирал? Също - кой определя критерият, или нормата по нашенски? Следва как да определя кой колко богат е станал заради мен? Би ли дал насоки? Съдейки по дереджето на държавата ни - нищо от гореизброеното не е на ниво!
И понеже се засягаш на лекарската тема - имам познат лекар, който става! Но другите.... Не ми се говори... Особенно когато в ръцете ми умря човек по лекарска грешка? Знам, че никой в днешно време няма да признае такава, но човека си умря!!! И не само той пред очите ми в сегашно време... Много са!!!
Но пак се връщам на т. 1 - кой определя критерия? Колко трябва да имаш, за да си богат? Аз съм беден според всички критерии! И не там са ми ценностите! Защото богат е понятие с различно разбиране. Същото важи и за култивирал... Кой определя нивата на култивирал? И според чии критерии? А де?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: antoshca-47049]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано04.12.15 14:01



1.

Играта се играе на световната карта, така че сравнявай със света дали си богат или не.

България може да ти бъде само едно пристанище, но това, че ти е родно, не означава, че бандити няма да те изненадат точно на него.

Богатството е процес, който се определя от световната икономика, макар че тука има няколко вариации. Финансово богатство (базира се на финансите и услугите - зависи предимно от комуникацията, интелигентността, управлението и възможността за измисляне не начинания), трудово богатство (базира се на произведеното чрез труда, обикновено реална икономика - зависи от волята, трудоспособността, интелекта и отново начинанията) и екзистенц-богатство (такова, което ти позволява да покриваш жизнените си нужди по пълноценен начин и даже да проявяваш творчество - зависи от капацитета на човека и от правилната му житейска ориентация, притежаването на трудови навици, морал и т.н.).

2.

Култивирането на човека - да бъдеш човек, а не куче. Да имаш поведение. Да не си първобитен или първосигнален. Да имаш човешка комуникация с другите, а не някакви дивашки остатъци. Да следваш по-аристократичен идеал. Да си осъзнал дефектите на характера, които са вредни и отхвърлени от обществото. Да имаш интелигентност, която е нужна за всичко изброено. Да можеш да си правиш равносметка и да си коригираш и подобряваш поведението.

Гърците са го казали - да бъдеш в "златната среда", което не значи да си среднист, а да си балансирал различни крайни импулси, за да си "зрял човек". Християнството, демокрацията, капитализмът и даже комунизмът носят със себе си един идеал и морал за човека. Да не си култивиран значи да не си прихванал от нито един модел и да гониш като някакво животно това, което ти виждат очите в някакви първобитни желания. Мога да ти го покажа на футболния терен - първите са организиран отбор, а другите тичат като луди, играят грубо, грозно и т.н.

3.

Да направиш други хора богати. Това може да стане чрез създаване на работни места, включване на хора в сътрудничества, чрез позитивното влияние на твоите знания, чрез правилно насочване на паричния ресурс, който притежаваш.

Да подобриш средата. Първо да имаш поглед над средата, а да не я оставяш на самотек. След това да влагаш усилия за подобряването й в различни аспекти - на битово-естетическо ниво, като законодателна рамка, на ниво човешки отношения и т.н.

4.

Кой определя критериите и правилата. В миналото те са били определяни от старейшините и от най-мъдрите хора на племето. В едни разбити и разпуснати племена се следва идеалът и ежедневните предписания на някоя добре изработена морално-етична система (може да бъде християнство, капитализъм, дори комунизъм и т.н.).



Тема Re:левите идеи трябва да се забранят!!нови [re: Yuppi]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано04.12.15 21:41



В общи линии съм съгласен с написаното! И пак в тези общи линии не бих искал да споря. Защото нещата наистина са приблизително такива. Може би само малко ще конкретизирам, защото не бих искал да допълвам не мое мнение.
До момента няма никакво правило какво означава да си богат!!! Нито материално богат, нито духовно! Затова може би много хора нямат никакви спирачки...
По приблизително същата логика няма и икономика!!! Нито световна, нито държавна! Доказателства? Най-големите икономики (САЩ, Германия, Япония, Англия и няма да ги изброявам всички) са най-големите длъжници!!! Колосални при това!!! И ако за Щатите и Англия е донякъде разбираемо, то какво правят Япония и Германия там? Засега само Китай е вън от тази схема, но при такива правила и той може би ще иде в кюпа! Къде е икономиката тук? А кой гарантира в такава среда, че някой е богат в който и да е смисъл? Видимата лакомия на "богатите" доказва, че те самите не се считат за такива! Явно богат е някаква фикция! То и за морал мога да кажа същото, но не ми се ще да задълбавам...
Култивиран също е понятие без понятие... Канибалите какви са? А Вярващи - невярващи, комунисти - фашисти, негри - ку кукс клан...? И много още такива... И всеки искренно вярва, че е той е прав... Кой е култивиран и кой не в случая?
Има нещо хубаво в "Да направиш други хора богати"!!! В "Да подобриш средата" също! Е - някой ще ни обвинят в това - онова, но да кажем че това е неизбежно. Особено в днешно време, когато се отрича всичко и се насаждат "други ценности"! Когато всяка година в учебниците ни се маха по малко от Ботев и Вазов! Гей парада плющи всяка година... В парламента е пълно с такива... И не е толкова лошо, че са точно такива, а това, че като такива са много зависими!!! А точно заради това са ги поставили там! И се получава омагьосан кръг, в който ние сме омагьосаните, а те печелившите... Но не и богатите! Лакомията таван няма!!! Пурдотлъка също!
И не много организирано, но съвсем умишлено да кажа - тази древна Гърция не е била държава, а съвкупност от градове - държави. Тогава не е имало курс на еди си коя валута, икономика, но е имало истински хора!!! Не е имало нито световна банка, нито МВФ, нито НАТО, нито терористи ако искаш... Но света е бил по-справедлив! И в този дух не знам защо се горедеем, че сме развили технологии, или изобщо някакъв напредък спрямо тогава... Дори един Архимед е бил на светлинни години напред спрямо нас сега! А тогава е имало още много други мислители, откриватели и най-вече ХОРА! Дето сега нещо ми се губят!!!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FllerO99 (украйнско nazi )
Публикувано14.12.15 17:14



нищо де, не се притеснявай пак България ще тръгне напред но вместо по лесният път с Костов тя ще тръгне с Борисов и няма да бъдат два 4-годишни мандата а цели 30 години. Нали се сещаш за лафът тъп народ слаба държава...

А това че Костов бил крадец е пропагандата на Мултигруп-



I\'m in league with Satan
I was raised in hell
I walk the streets of Salem
Among the living



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.