Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FllerO99]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано15.11.15 20:07



Да - наистина го мисля и смятам, че това е факт, а не нещо друго! Иначе съфорумника bipet е удивително прав! Мое мнение разбира се... Няма как да знам дали това са негови фрази или цитирани, но дори да са цитирани - факта, че ги използва дори е много показателен!!! Ето и нещо от Маркс, което почти не се цитира:
„При достатъчна печалба капиталът става смел.
При сигурни 10% той вече може да бъде употребен навсякъде.
При 20% той се оживява.
При 50% той става безумно смел.
За 100% капиталът ПОГАЗВА С КРАКАТА СИ ВСИЧКИ ЧОВЕШКИ ЗАКОНИ.
ПРИ 300% НЯМА ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, НА КОЕТО ТОЙ ДА НЕ СЕ РЕШИ – дори с риск да увисне на бесилката.
Ако смутовете и кавгите носят печалба, той ще ги подбужда.“ – Карл Маркс

Ето един механизъм! Факта, че е определение никак не пречи да е механизъм!
Само дето дали се отнаса за "бизнесмени", политици, полицаи, съседи или сергии на пазара - няма разлика! Нещо против?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: bipet]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.11.15 16:51



Защо трябва да ти казвам икономически механизми и процеси, запознай се сам. Ако случайно отделиш 2 или 5 ли там колко са лева за книгата на Симеон Дянков и доста други интересни, ако следиш предаванията в които участва Иван Костов, ако гледаш парламентарен контрол, ако гледаш дори и телевизия Алфа, по която дават само глупости, но човек трябва да е запознат с всичко, ако правиш тези неща и други, ще научиш механизмите сам. Ще научиш много неща и тогава ела и ми пиши "Е т’ва е". Сигурен съм, че дори да попаднеш на Иван Костов по телевизията, ще кажеш "ебати циганина, всичко окраде" и ще превключиш канала, без да чуеш и да помислиш грам.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.11.15 17:03



Ми те рядко цитират и: "Трудът ще ви направи свободни", каквото пише на в входа на Аушвиц. Защо всичко, написано или казано от Маркс или някой си друг, трябва да е... не умно, а изобщо смислено. Как пък ги е изчислил тези проценти?! И защо е сложил хиляди различни неща под общ знаменател с етикет: "капиталът"?! Това си е типична комунистическа простотия, като "парите са порок, остатък от капитализма".

По-добре да беше цитирал Галилео Галилей дори да няма нищо общо с темата. По-умни неща е казал гаранция 600%.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано16.11.15 20:21



Да - всичко казано от комунизма е тъпотия, а от капитализма - само истини и житейсски уроци... Както създателите на Аушвиц, така и създателите на съвременния му аналог Гуантанамо все вадят чужди девизи и нито един свой... А патят обикновенните хора като нас! Вярно - комунистите у нас боготворяха Маркс Енгелс и Ленин. Но никак не е лесно да си опознал тезите им и да ги обориш... Мнозина са опитвали. Аз не. Аз просто внимавам. Но нищо не мога да направя... Защото от другата страна стоят колониалната политика, робството и зачистването на територии (Америка, Австралия и колко още)... Стои печатането на пари, слагането на определения (тук няма демокрация, тук има тоталитаризъм, там са канибали, а там е фирмата наКим Ир Сен)! И да не заб- равим - някоя църква... Или няколко - най-добре! Кой обича поповете? Аз не! Твърдо! И не защото имам нещо общо с комунизма, а защото смятам, че те са просто поредните шарлатани, но забележи - шарлатани със закон, имоти и постоянни доходи... Де е в тази схема Мавъра? Де е неговия "пророк" "Рада дълбоката"? Що слагат все педали? Ами щото са зависими!!! Не си и помисляй, че можеш да обориш Маркс! Много са опитвали... Но тези проценти се виждат във всеки детайл от ежедневието ни. А като рече за парите - много общи приказки има за финикийците. интересувал ли си се кои са те и къде са сега?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор FllerO99 (Взгляд КГБ )
Публикувано16.11.15 20:42



Аз също се опитах да оборя Маркс сам в съзнанието си и твърдо не успях. Като че ли всичко което той е написал е самата научна истина на нещата.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.11.15 21:58



Постоянни доходи за 40 години и след това колапс. Единствената държава, в която социалният модел е проработил е Япония, ама там всичко работи. И ще ти кажа едно нещо, което ако го запомниш, може да ти светнат доста крушки. Комунистите не са оставили нищо красиво зад себе си. "Капиталистите", които полудяват при 100% печалба, са оставили след себе си красиви и луксозни автомобили. Благодарение на капиталисти като Бил Гейтс, в момента компютрите са толкова достъпни и усъвършенствани. Само преди 15-20 години въртяхме шайбите на телефоните, а сега си говориш на смартфона и той изпълнява команди. И ако ще ми разправяш, че това са лоши неща, първо си изхвърли компютъра през прозореца и отрежи кабела за интернета.

Монарсите са оставили след себе си невероятната барокова архитектура, а комунистите са оставили само уазки, газки, трабанти, панелки, и други абсолютно нелепи творения на човешката глупост.

Допълнение

И като намесих архитектурата, се чудя какво ремонтират НДК, тази отвратителна комунистическа простотия е за бутане. Във фашистка Виена има сгради, които могат да се нарекат Национален Дворец на Културата.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 16.11.15 22:04.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано16.11.15 23:09



Добре, ще ти предложа нещо по различно от „Е, т’ва е”

Предприятие произвежда тръби. През 2007 г. взима кредит 10 млн. лв. Обезпечението е „Търговско предприятие”. Оценката е 60 млн. лв. Обезпечението многократно надвишава кредита. Предприятието е добре работещо. Стоката не се залежава.
Банката в изпълнение на най-добрите икономически механизми взима парите на вложителите, да не забравяме с пълното съзнание/Левон Хампарцумян/, каква отговорност има към тях и ги предоставя на нашето предприятие.
Идва 2008 г. и с нея Кризата.
Предприятието е ръководено от най-способните, умни и образовани мениджъри. Използват най-добрите икономически механизми и процеси в своята работа. Само един проблем не могат да решат – не се купуват тръби.
И така през 2011 г. предприятието получава така наречената предсрочна изискуемост на кредита и заедно с нея всички юридически и икономически процедури по въпроса. Целта е ясна – отговорност към вложителите на банката и връщане на парите.
Към този момент дължимата главница е 4 млн. лв., а лихвата 5 млн. лв,
Явява се, обаче един малък проблем. Никой не иска да купува нищо от оцененото за 60 млн. лв. предприятие.
И така истинските икономически, банкови, юридически механизми и процеси изгориха 10 млн. лв.
Впрочем предприятието си го има и сега, край София. Само теренът му е 500 дка, а производствените халета 100 дка. Има и петима охранители. Между другото голяма част от кредита е усвоен за най-съвременна техника. И нея никой не ще.

Би ли коментирал ?

А Иван Костов обикновено казва заклинания от рода на това, че знае как може да реши проблема КТБ. Ти спомняш ли си какво отговаряше Ив. Костов на въпроса „Как точно ?” – със загадъчна усмивка.
Можеш ли да отговориш на въпроса защо Иван Костов казва, че има начин да се „оправи” КТБ, когато такъв начин няма. Случая е христоматиен за това до какво могат да доведат истинските икономически механизми и процеси, ако се вземат пари от бюджета за частни цели.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано16.11.15 23:59



Красивите и луксозни автомобили на са заслуга на икономическата система.
„Уиндоус” -ът не е заслуга на икономическата система.
Ако комунизмът е попречил на Източна Европа, какво е попречило на Мексико, на Индонезия, на Бразилия, на Турция да създадат луксозни автомобили и операционни системи ? Ами на Португалия, която дори е била Метрополия.

Успехът на Бил Гейтс е търговски, а не толкова технологичен. Което пак поставя въпроса за икономическите механизми и тяхната състоятелност. Има много по добри операционни системи. Впрочем, къде са парите на стотиците учени и техници създали базата, която Бил Гейтс е надградил.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано17.11.15 21:54



Дянков е подобен на Костов. За теб читав, за мен просто поредната маша в чужди ръце... Но когато дойде в България заемайки поста министър беше декларирал повече от милион долара заем, който изчезна доста преди да се изнесе като .........
Отиде ръководител на Руската външнотърговска банка, която ако се поинтересуваш - ще научиш, че не се управлява от Русия, а от федералния резерв... Дори не знам защо го пиша - който се интересува - има си начин да се научи.
Прави ми впечатление обаче, как лесно - някак по американски обичаме да лепим етикети, без да се замисляме дори, че това ни е вменено от сегашните идеолози. Тоз е агент, оня комунист, другия мутра, гербаджия и т.н. И някак забравяме, че сме хора (уж), българи и неусетно всеки е враждебно настроен към другите. Но стига за това.
Япония не само че има ОГРОМЕН дълг, "отрицателен прираст" на населението, ами ги избива на "странности". Ето само един пример от тяхно тв предаване -

който е показателен!
За изкуство и архитектура не съм компетентен изобщо, но само ще намекна за сегашните такива, без да заглеждаме навън. Красивите автомобили много бързо им минава модата, защото бързо излизат новите модели и пак ти бъркат в джоба. Не би могъл да си пренесеш мебелите с Порше или Ферари нали? С нов Мерцерес или БМВ пък и не би искал... Една уазка ще мине от там, дето хамър не би и помислил. Нещата не са само черно и бяло... Има и нюанси...
Бих предпочел Стив Джобс пред Бил Гейтс, но фирмите и на двамата копаят клиентите си за информация без тяхно знание и "снасят" където трябва. Смартфоните правят абсолютно същото и засега са много "куци магарета" в сравнение с компютрите. Освен това и двете са адски капризни и податливи на външни влияния и не след много според мен ще имаме сериозни проблеми с тях. Отделно както ги слагат вече и в коли, телевизори и къде ли още не - направо не ми се мисли какви проблеми следват.
Монарсите.... Замислял ли си се за годините, когато пак е имало такива, но са управлявали градове - държави? Колко много е създадено и унищожено през тези години... Сещам се за Архимед... Ако знанието създадено тогава от такива като него беше запазено и употребено щяхме отдавна да сме "усвоили" слънчевата система... Или да сме се затрили отдавна... Все тая!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...

Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FlLerO99]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано23.11.15 15:50



Зависи, гледаш всички проблеми наведнъж и ти се струват непреодолими. На първо място дребната битова престъпност трябва да се реши с нещо като трудови лагери за престъпниците. Това ще изчисти и доста от проблемите с некачествения материал на дъното. После българинът трябва да спре със завистта за заплатите, защото винаги има някой, който взима повече и да приеме за основен мотиватор издигането на икономическото благоденствие, независимо кой колко взима. А с времето заплатите ще си дойдат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.