Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: cyrus-93580]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.11.15 10:21



Трябва да имате по-голямо уважение към един болен. На всеки може да се случи да изперка. Сидеров започна добре, но явно е имал някакви психически проблеми, които постепенно се обостриха. Скоро ще попадне на хора и може да стане човек (или човечка).





Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: Sargonlll]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.11.15 11:20



Да, връщане на смъртното наказание. Дай направо да го направим по арабски модел, за да няма ептен никакво мърдане.

И това за хладилниците са глупости, ама няма какво да ти обяснявам, защото ти изобщо не четеш, какво съм написал. Аз ти разправям за НЕЗАКОННО производство на ментета БУКВАЛНО по ИСТИНСКИ мазета с канцерогенни или никакви активни съставки от Индия и Китай, ти ми разправяш за чуждите монополи, колониалното робство, и Ротшилд.

В отговор на:

[...] Проблемът въобще не е при нас [...]



Изобщо! Тук никой не гледа да те преебе. Никой не краде, никой не прави далавери, няма фалшиви дипломи, никой не прави фалшиви лични карти, бакшишите не гледат да те преебат. Всички си плащат таксата и си изхвърлят боклуците само на регламентирани сметища. Няма сив сектор, няма монополи като Софарма, Марешки, Нетинфо, и куп други, които да те притискат. Катаджиите не взимат подкупи... това е против принципите им! Продуктите ни имат ОТЛИЧЕН маркетинг, използват се иновации, прави се ВСИЧКО, всичко, всичко възможно да се наложат, но от ЕС ни спъват. Всичко е по директна заповед на рептилите.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.11.15 11:29



САЩ ги боли оная работа дали взимаме 400 евро или 800. За тях това е incidental, дреме им. Ние сме прекалено малка държава и нямаме значение, защо не спъват Словения в икономическия и растеж?



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.11.15 12:25



Виж сега, незаконно производство по гаражи сигурно има. Обаче, какво си мислиш, че се произвежда там? И в какво количество? Смешни са твърденията ти - в България се внасят толкова стоки от Китай, Индия, Турция на много ниски цени, че дори в родните гаражи трудно се справят с подобна конкуренция. Наскоро даже поръчах едни компоненти от Германия, където ги правят серийно и не са скъпи - тук за същото количество ми искаха два пъти по-голяма сума. Казвам ти, ако не броим фармацефтичния пазар, който е по-специален, другаде конкуренцията си казва думата и никой не може да ме задължи да купувам българска стога от гаражно производство.

Да, в България има корупция, незачитане на закона, нелоялна конкуренция, но и другаде го има. Тук го наричаме "шуробаджанащина", на Запад го наричат "препоръки". Наскоро един приятел започна в Германия работа на инженерна длъжност защото негови приятели германци от същата фирма са го препоръчали на шефа си. Това какво е според теб? Освен това, нали сме в ЕС, в едно обединение - редно е, ако тук е толкова критично и обществото е така ерозирало, отвън да вземат сериозни мерки. Или да ни разкарат. А, не да се здрависват с Тиквун и да го хвалят, как у нас нещата вървели добре. Нали сме една общност - един за всички, всички за един.

Целият ЕС е изтъкан от противоречия: хем интеграция, хем запазване на идентичност. Значи, да намираме работа на мангалите и да ги образоваме, но и да се съобразяваме с техните навици и традиции, които са мързел и простотия. Но, това е дребна работа. Просто в цялата човешка история големите държавни формирования са били винаги два типа: римски и атински. В момента ЕС не е нито един от двата, той е някакъв преход от атински към римски тип, който обаче е спрял и е в много неустойчиво състояние. Което се отразява пагубно на съставящите го държави и ще доведе до разпад. България също страда от това, извън ЕС ще сме много по-добре.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: Sargonlll]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано13.11.15 20:08



Няма свободен пазар!!! Просто няма!!! Дори и при "диктатурата" на бай Тодор пазара беше по-свободен! Просто факт! Аз лично работех по 35-то постановление на министерски съвет през 87-ма година и имам дългогодишни наблюдения как се развиваха нещата от собствена гледна точка. Но това си е мое мнение. Още си пазя кочана с фактурите от тогава с червен печат "Ч"...
После регистрирах "ЕТ" после "ЕООД" и мога да кажа едно - мамят ни навсякъде! А където не могат (или не искат) казват: "Такъв е закона, правилата, кефа на онбашията"!!! Личен опит!!! Без значение дали някой ми вярва или не. Просто такъв е моят опит. И през годините няма как да забравя как чакайки пред съответното гише на банката да си внесеш осигуровките и данъците, си мислиш за "мангите" дето не само нищо не плащат, ами крадат, влачат, мамят, берат, прикачат се и какво ли още не, но не и да искат да са нормални граждани... И в същото време виждаш българи, които започват да се държат като "манги". Много е неприятно, но такава е реалността! Всеки се пазари, сякаш всичко от теб само трябва да мине. Обясняват ти, колко струва в ибей, но сами не могат да си го свършат... Наистина много ни развратиха!!! И ме учудва не този факт, а как много от тях не само, че не се дърпат, а някак с кеф влизат в такива схеми. Ние сами сме си най-големия враг!!! Нещо против?
Може да ми се смеете, но тук във форума някак си виждам най-човешки нещата!!! Някак хората тук се държат сякаш по-човешки... Дано не се лъжа!
И дано автора на темата не се сърди, защото хем харесвам "изблиците" му (с малки изключения разбира се), хем смятам, че е искрен! А това не е никак малко! Особено в днешно време!
Само да попитам - кой е модератора тук? Имам проблеми с форума.

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: antoshca-47049]  
Автор FlLerO99 (SCAN MODE 1080 )
Публикувано14.11.15 11:36



Благодаря че отбелязвате че съм искрен, това малко хора го забелязват. А относно това колко струвало в иБей наскоро имах един случай един баровец със скъп джип който и друг път е купувал от мен скъпи неща на половин цена но последния път ми цитира точно колко струвало в иБей дадената стока като този път се циганеше не за 50 лева намаление от моя страна а ... за 10 лева намаление от моя страна и накрая въпреки че се навих на такова намаление с още 10 лева и му свалих цената на продукта на цената в иБей тоест 4 пъти по-ниско отколкото съм я купил в българския магазин той въпреки това не ми купи продукта.

В крайна сметка бедния човек си го купува независимо колко струва може би за да се похвали на приятелите си че е купил скъпо нещо докато богаташът гледа да не загуби пари и гледа да измъкне от теб възможно най-евтино.

Destroy/
We need focus?


Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.11.15 07:52



Обаче ако Иван Костов има пълна власт, ще задейства истински икономически механизми и процеси и за България ще дойдат по-добри времена след няколко години.

Е т’ва е: „Истински икономически механизми и процеси”
Кажи ми поне един, моля.
Защото няма нито един истински икономически механизъм и процес.
Има „Бел епок” за Запада състоял се благодарение на индустрията и още „устискана”, индустрията имам предвид. Има „Социализъм” на Изток състоял се благодарение на индустрията и вече „изпусната”, индустрията имам предвид.
Имаш индустрия – висок стандарт, нямаш индустрия – нисък стандарт. Проста работа.

Социалистическия индустриален възход и възход на стандарта се състоя по исторически причини. Сега няма такива. Няма и оправяне.
Та, пак ще помоля. Кажи поне един истински икономически механизъм и процес.

Това за клоназепама е детска игра. От 8 на 15 лв. Я виж за авастина и айлина. От 50 на 2 100 лв. И в резултат просто си ослепяваш, щото трябват най-малко 5-6 дози. Което ме навежда на мисълта, че не съм прав – е това е истински икономически механизъм и процес.

Голямата трагедия е, че постоянно бъркаме живота с така наречената икономика, правото със справедливостта, управлението с обществения интерес и т.н. и т.н.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: bipet]  
Автор FllerO99 (Взгляд КГБ )
Публикувано15.11.15 10:20



Изключително умно и точно мнение от ваша страна, браво!

И аз го казах това за връзката между индустрията и стандарта още през 1996та година когато бях на 18 години. Имаш производителна индустрия - имаш висок стандарт, нямаш индустрия нямаш и стандарт и оскотяваш.

А живота няма начин да не се бърка с икономиката и финансите, правото със справедливостта и управлението с общественият интерес защото тогава когато това не става, не се случва тогава на помощ идва мафията да ни оправя бакиите.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: FllerO99]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.11.15 12:51



Удивителното е, че ако живееш с стотина хиляди на месец, „ръководиш” десетина-петнадесет хиляди, че и повече души, някак си преминаваш от материалното в духовното. Тази истинска магия или е божествена наредба, или е човешко проклятие, но от нея мърдане няма. Тя е причината да кажа, че трагедията е, че бъркаме живота с икономиката, правото със справедливостта, управлението със обществения интерес и т.н. Няма рай, няма Господ, всичко е на Земята. Като преживяване, за което малцина са „избраниците”. Единственото, което ме разколебава в комунизма, е че при капитализЪма тази възможност обхваща повече хора.

А живота няма начин да не се бърка с икономиката и финансите, правото със справедливостта и управлението с общественият интерес защото тогава когато това не става, не се случва тогава на помощ идва мафията да ни оправя бакиите.
Не виждам никаква разлика между практиката при държавата и практиката при мафията.



Тема Re: България никога няма да се оправинови [re: bipet]  
Автор FllerO99 (Взгляд КГБ )
Публикувано15.11.15 18:11



Не виждам никаква разлика между практиката при държавата и практиката при мафията

Е тук определено грешиш! За разлика от държавата мафията е точна и когато й платиш тя върши работа, а на държава хем й плащаш хем нищо не е свършено!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.