Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 23.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Малко статистика ...нови [re: Sargonlll]  
Автор jericho941f ()
Публикувано12.03.15 10:31



Световта Война НЯМА да има СКОРО , докато американците и Запада не са сигурни в победата. По-точно американците , останалия Запад ще прави каквото му кажат.

Просто много хора има много какво да губят. Имам предвид "хора" от кръга на "силните на деня".

Уточнение може би трябва да се направи , може би разбираме "Световна Война" ситуацията , когато започне размяна на ядрени удари и руснаците тръгнат към Лисабон и в соарето се намесят всички останали.

Аз също мислех , че до 1 година ще започнат преки бойни действия , но на база на голямата вероятност американците да успеят да вмъкнат руснаците пряко в Украйна. Путин излезе тарикат и се извъртя и засега отложи. по този начин се отлага и срока на Голямата Война.

Конфликта се очертава да бъде "пълзящ" (При условие че руснаците удържат фронта за вътрешен преврат) и постепенно да обхваща нови и нови територии.

Американците в момента са готови за Голяма Война.

Руснаците не са и се дърпат.

Индикация , че Голямата Война ще започне в рамките на 1 година ще бъдат три неща.

1. Опит за физическо отстранение на Путин (атентат) или опит за преврат аналогичен на този от 1993-та

2. Изключване на Русия от системата SWIFT

3. Пряко навлизане на руски войски в Украйна


P.S. Само да добавя нещо интересно във връзка с т.1

От 5-ти Март Путин е изчезнал от публичното пространство и никой не знае защо. От тогава до момента се отложиха 3 много важни събития с негово участие.

1. Подписването на 11-ти Март Съюзен договор с Южна Осетия. Много Много важно мероприятие , като отлагането му стана в последния момент , даже половината Южноосетинска делегация е била в Москва на 10-ти , а другата половина се е върнала по средата на пътя

2. Отлагане за "по-късно" на срещата на лидерите на Русия , Казахстан и Билорус в Астана.

3. Отмяна на посещението на събрание на Колегията на ФСБ което е днес

- Излъчването на срещата на Путин с жени за 8-ми Март е записано на 05-ти.

- На 11-ти Март на сайта на Кремъл се появява стенограма от срещата на Путин с главата на Карелия Александър Худилайнен ... но още на 04-ти медиите в Карелия оповестяват че тази среща се е състояла преди това

- Всички останали мероприятия с участието на Путин след 05-ти се посочват на сайта на Кремъл само в писмен вариант

Слуховете пълзят и вече даже се наложи Песков да дава пресконференция , че ....."Всичко с Путин е наред и слуховете за болест или нещо друго са измислици".......

Това е линк на изявлението на Песков



и е малко неубедително

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Редактирано от jericho941f на 12.03.15 12:07.



Тема Re: Малко статистика ...нови [re: jericho941f]  
Автор atd112 (ентусиаст)
Публикувано12.03.15 19:33



Мисля, че дори при опит за убийство на Путин Русия няма да тръгне на гореща война, защото е твърде слаба и няма съюзници. Също за СУИФТ ми се струва малко вероятно, имаха време да подготвят национална система за разплащане.
Но иначе войната си е обявена и се учудвам от пасивната позиция на Русия за момента. Ако бях на тяхно мясти бих бил много по-агресивен. Запада също има много уязвими места и съюзници, които си плачат за запалване и един от тях е България. Като и елитът на запада нито е много на брой, нито са безсмъртни.





Тема Re: Малко статистика ...нови [re: atd112]  
Автор jericho941f ()
Публикувано12.03.15 21:04



Те националната система ще я направят ....някъде Май-Юни ще е готова.

Международната не могат да направят , там от където получават парите за газа и нефта. И когато им увиснат милиарди по западните банки ще стане интересно.

Останалото е така , ако разглеждаме елита и народа на Русия като нещо монолитно. По същество 80% от руското правителство и елита всичко им е на Запад. Парите са им в западни банки , децата им учат на Запад , жените им живеят на Запад... На никой не му се разделя със спестените средства.

И поради тази причина се мъчат да се договарят. Правят отстъпки , търпят санкции и не реагират като последните папуаси от третия свят с надеждата , че Запада ще им каже ... "Е , айде от нас да мине , и вий сте хора"....
И те като нас не могат да разберат , че за Запада сме хора втори сорт. Само подчинено положение и колкото ти дадат.

Кауза Пердута !!!
Никога Запада няма да приеме проекта на руснаците и да ги приеме на равна нога.

В момента в който руския елит разбере че прошка и договорка няма да има , тогава ще започне и войната.

А започне ли войната , тогава ще е много интересно. Всякакви глупости съм слушал да руснаците , къде с право , къде от злоба , но НИКОЙ до момента не е казал , че воюват зле :)

Четох преди години едно западно изследване относно бойните традиции на руснаците и примерите за масов героизъм по време на най различни битки и времена. Изводите бяха много интересни.

Примерно доказано е , че бойците на бойното поле (независимо от коя армия в света) понякога персонално извършват героични постъпки и саможертва понесени от ритъма и хаоса на битката. Случва се. Дори и при японците е много изразено доколкото при тях народопсихологияга им не приема поражението, но те пък са в крайност на абсолютно безсмислена смърт.

Западния модел е , когато се установи че съпротивата е безсмислена , то тогава има различни ритуали на капитулация , предаване , обръщение с военноплениците и т.н.

Руския модел е по особен , доколкото дори и в безисходна ситуация , масово войниците не се предават , но и не се стремят да умират безсмисленно , а просто целта им е да нанесат на противника колкото се може повече гадости и трудности. Ей така , от инат и от желание да ти развали деня и победата се съпротивлява до последно и умира като те псува с усмивка на уста.

Между другото , колкото и парадоксално да звучи , тази тенденция се наблюдава и сега в Донбас и Украйна и то от страна и на двете сили и на армията и на сепаратистите , което не е чудно , доколкото по същество и по ген са един и същ народ

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Редактирано от jericho941f на 12.03.15 21:15.



Тема Re: Малко статистика ...нови [re: thegiverandthetaker1]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.03.15 07:52



Е, не - по-тривиални мерки взимам на този етап. Запасявам се с храна и др. припаси. Вече имам и огнестрелно оръжие (при война то ще е в изобилие, но е хубаво да имаш нещо за база в самото начало).





Тема Re: Малко статистика ...нови [re: cyrus9358O]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.03.15 07:52



Не, не съм бил аз. Това е първата ми прогноза изобщо за война. Ще се пуцаме скоро, няма начин да се размине.



Тема Re: Малко статистика ...нови [re: jericho941f]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.03.15 08:13



Прекалено анализирате ситуацията и си мислите, че всички, от които зависи нейното развитие, правят същото.

В момента САЩ са готови и желаят война. Затънали са в дългове, в обществото им има процеси на разделение, имат цветнокож президент (което е удобство) и т. н. Бавят се, тъй като искат всичко да започне формално без тях и те да се присъединят като съюзник на малко по-късен етап, както през ПСВ и ВСВ. Ще им се да изглеждат като помирител, като че са били принудени да воюват и че нямат нищо общо. Така ще е удобно за тях по редица причини.

Просто няма как войната да се избегне, защото Китай дърпа много нагоре, други държави също, а САЩ боксува. Но, иска да е лидер. Като не може да дръпне, по-лесно е да саботира останалите.

Ако в момента управляваха мъдри политици, каквито имаше някога, нещата можеше да се разминат някак. Но, все повече управляват некадърници с голямо самочувствие, които не съзнават своята отговорност. Такива хора лесно биха запалили война.

Да не говорим, че освен основните световни играчи, на сцената има много второстепенни, но с потенциал. За да влезнат в "А" група, за тях е изгодно да изгори някой от елита, т. е. има трети страни, за които би било много изгодно САЩ, ЕС, Русия и/или Китай да бъдат въвлечени във война. И, както се обтягат отношенията между първите три, като нищо могат да съдействат за запалване на искрата. Когато се дрънка оръжие и открито се демонстрира сила, не е нужно много, за да започне реална патаклама.

Прекалено много са обстоятелствата, които ме карат да мисля, че е неминуем световен конфликт в близко време. Тази година е най-подходяща.



Тема Re: Малко статистика ...нови [re: Sargonlll]  
Автор atd112 (ентусиаст)
Публикувано13.03.15 12:40



За съжаление любимата тактика на българите за спасение по единично едва ли ще сработи, както и в твоя случай сам едва ли ще се справиш с ордата от жандари които ще дойдат да те мобилизират за пушечно месо.





Тема Re: Малко статистика ...нови [re: atd112]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано13.03.15 19:06



Мечтай си. Познай какво ще стане, ако въобще се опитат да направят мобилизация в България. Ще настъпи абсолютна анархия. Аз лично ще ги отсвиря, а ако нахалстват - ще ги отстрелям. Не много отдавна един дъртак с психически отклонения, нападнат изненадващо от опитни командоси докато спи им разказа играта. Като почнат да дават фира "жандармите", техният ентусиазъм да мобилизират силно ще намалее.



Само че, аз дори няма да постъпя така. Ако започне мобилизация, отивам и им казвам в очите да го духат. Има три варианта: ще ме разстрелят, ще ме опандизят или ще ме оставят на спокойствие. Първият вероятно отпада, но и да се задейства - дреме ми, най-добрите ми години минаха вече. Последният очевидно също отпада. Значи, ще ме вкарат в затвор, където ще трябва да ме хранят. След известно време в държавата ще настъпи анархия и вероятно или ще ме разстрелят, или ще ме пуснат. Аз се подготвям за последното, защото ще са трудни времената тогава. Все пак, дори в предстоящите трудни времена, колкото да се поразведря, смятам да пречуквам мангали за развлечение.

Значи, вече имам късо огнестрелно оръжие. Скоро ще имам и второ. Автомат не ми трябва засега, но имам желание да се сдобия с гранати и експлозиви. Ако някой има идея - да ми пише на лични.



Тема Re: Малко статистика ...нови [re: cyrus9358O]  
Автор novagodin ()
Публикувано15.03.15 19:40



Закачам се за последния. :-)
Интересна тема, но с много уязвими отвсякъде твърдения. :-))) Аз пък твърдя, че Русия ще се разпадне без никаква кръв и никакви световни войни - така както се отдели безкръвно навремето Беларус, където и сега руският е официален език, така както се отдели без кръв Украйна, както се отделиха тюркмени, таджики и пр. Много хора прогнозират, че ще се създадат по всяка вероятност още рускоговорящи автономии - постепенно приемащи статут на независими държави - може би в Сибир, на юг по Волга (казаците там откога говорят за собствена дъжава) и пр. И това ще бъде най-доброто за всички обитатели на това централизирано чудовище.
Освен това, как така не се предавали руските войници? И как така не били воювали лошо? Ами по време на Първата световна война много германски лагери са пълни с руски военопленници - Ремарк описва един-два такива. После в началото на Втората световна съветските военопленици са над един молион, германците са се чудели какво да правят с тях и как да ги хранят. Ами лошо са воювали и през Първата и през Втората световна война, поне през първите и години. После обратът се дължи до голяма степен и на помощта на САЩ, и на Англия, дори барута са си правели с американски суровини.
Не знам, безкрайно са ми смешни както антиамериканизма, така и русофобството, русофилството, гей-ропа-фобството и пр. завършващи обикновено с конспиративни обобщения - в стил Мирчо Кришан и краставицата. :-))

Новагодин


Тема Re: Малко статистика ...нови [re: Sargonlll]  
Автор atd112 (ентусиаст)
Публикувано15.03.15 23:54



Да се явиш и да им заявяваш нещо си не ми се струва най-мъдрото решение, нито някой ще те чуе, нито ще дадат на някой да чуе за теб. Джелатите ще те смелят от бой и или ще си отидеш напразно от тоя свят, или ще те хвърлят на първа линия със заградителните отряди от идейни комисари отзад и пак ще загинеш за тоя дет духа. Вариантите са два или партизанин тровещ живота на компрадорите, или емиграция в някоя зачукана страна дето стои настрана от световната война.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.