Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 29.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Задължителното гласуваненови  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано07.06.14 16:19





Една огромна част от българите никога не си задават излишни въпроси и са “За” задължителното гласуване. Аз също съм – не за друго, а за да се насладя после на гледката! Дали ще гласувам задължително? Не съм мазохист, смятам да си намеря законно решение на проблема с демокрацията, а на тези които ще ходят на задължителното гласуване, препоръчвам да си вземат храна и вода за 2 дни, термус с кафе, химическа тоалетна, дебелите нерви и болкоуспокояващи за краката.




Редактирано от Jay Gould на 07.06.14 16:19.



Тема Прочети за подписката за референдумнови [re: Jay Gould]  
Автор NikB (спокоен)
Публикувано08.06.14 10:59



Прочети за подписката за референдум, иначе изглеждаш на неинформиран идиот.
Ако имаш поне грам мозък, ще разбереш, че електронното гласуване може да си го правиш и от кенефа на двора у ваше село. Ако имаш интернет, де.



Тема помним времето когато правата бяха задължителнинови [re: NikB]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.06.14 20:26



ама това костовистчетата сте си комунисти на квадрат



Тема Re: Прочети за подписката за референдумнови [re: NikB]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано08.06.14 21:13



Да ти призная честно... От единия крачол в другия ми е за "електронното" ви гласуване!

Политизираните идиоти, скапаните, тъпи, партийни фенове, дегенерати, изроди, хуманитарна катастрофа, полу-човеци, изтърсаци на еволюцията, ануса на цивилизацията, за които най-милостивото решение ще е евтаназия с чук, инжекция бензин и пълна стерилизация на потомството им, не могат да се оправят при ниската си интелигентност, по първобитния начин - с бюлетини, а какво остава за някакви технологии, по-големи от керпеден и пирони!

Обаче ще са ми забавни напъните да се въведе!




Тема Re: Прочети за подписката за референдум [re: Jay Gould]  
Автор Billbao (новак)
Публикувано08.06.14 22:24



Задължителното гласуване е свободно гласуване - защото е анонимно и
гласувалия може да пусне празна бюлетина



Тема Re: Прочети за подписката за референдумнови [re: Billbao]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано09.06.14 00:32



Така е и на всичко отгоре човекът когото са накарали да отиде насила до урната и си плаща - по 1.5 лв. независимо дали пуска празна или валидна бюлетина, партиите си делят парите. Там и цялата дандания, а не, че на някой горе му пука за демокрация и подобни ала-бала.




Тема Re: Задължителното гласуваненови [re: Jay Gould]  
Автор thegiverandthetaker1 (истински)
Публикувано09.06.14 11:28



Аз съм твърдо против задължителното гласуване. Освен трудностите покрай организацията на такива избори, аз не знам как ще накарат всички българи да направят нещо... То и здравните осигуровки са задължителни, ама 2 000 000 са без тях... включително и аз. Аз съм много против това, че здравните осигуровки са задължителни, но това е друга тема.

Обаче най-лошото е, че едни такива избори ще произведат катастрофален резултат. Огромна част от българите не се интересуват от политика и пукел си нямат за кого е добре да гласуват. Тези хора, като ги накараш задължително да гласуват, ще си пуснат бюлетината за някаква загубена партия и в крайна сметка ще се получи изключително фрагментиран буламач в парламента, който по никакъв начин няма да може да състави стабилна коалиция. Освен това ще влязат и много наивни хора от по-малките партии, които ще правят тъпотии, а колкото и да мразим познатите лица, опитът си е опит.

Най-добрият вариант е да се сложи изискване за средно образование. По този начин ще се пресече купуването на гласове в голяма степен, но без да гласуват хора, които бъкел си нямат от политика... и освен това има един друг много интересен фактор. Когато имат право да гласуват само образованите хора, гласуването лека-полека ще се превърне в нещо престижно, което по естествен начин ще доведе до по-висока избирателна активност и по-голяма заинтересованост на хората от политиката. Единственото негативно нещо е, че по този начин общият брой на гласоподавателите ще се намали значително, което означава, че купените гласове ще имат по-голама тежест, но все пак като има изискване за средно образование, купените гласове ще намалеят по-драстично от общия брой на гласовете.

------------------------------------------



Тема Re: Прочети за подписката за референдумнови [re: Billbao]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано10.06.14 01:15



Празната бюлетина би имала смисъл, ако големият процент на празни бюлетини води до касиране на изборите. Иначе е просто Роял Флаш в ръцете на политиците, които влизат в парламента след нисък процент на реални бюлетини.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Задължителното гласуваненови [re: thegiverandthetaker1]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано10.06.14 13:27



Обаче най-лошото е, че едни такива избори ще произведат катастрофален резултат. Огромна част от българите не се интересуват от политика и пукел си нямат за кого е добре да гласуват. Тези хора, като ги накараш задължително да гласуват, ще си пуснат бюлетината за някаква загубена партия и в крайна сметка ще се получи изключително фрагментиран буламач в парламента, който по никакъв начин няма да може да състави стабилна коалиция. Освен това ще влязат и много наивни хора от по-малките партии, които ще правят тъпотии, а колкото и да мразим познатите лица, опитът си е опит.

Огромната част от българите се интересуват от политика, но не гласуват защото няма за кого!!! Не мога да повярвам наистина ли има в България партии които не биха се коалирали на никаква цена с досега представените в парламента боклуци. Ето видяхме Сидеров подкрепя (за жълти стотинки) и дори не иска министри, абсолютен антинационалист! И каква тъпотия могат да правят, да се противопоставят на корупционни сделки? Съмнявам се че ще има такива.

Ролята на парламента е да създаде правилата и те да са равнопоставени за всички български граждани и фирми!!! Който е влязъл в парламента да урежда свои хора и фирми, мястото му е в затвора, но за съжаление такива са всички досега известни политици. Ето газопровода Южен поток, спорят да го има или няма, като нито една от спорещите страни не се интересува от интреса на България, а той е да има газопровод, но според правилата на ЕС, тези правила са в интерес на потребителите. За построяването му през българска територия трябва да проведе търг и която фирма иска най-ниска цена тя да го строи, ама как изобщо им хрумва да сключват сделки без търг. Откъде им хрумна да строят нови тецове при излишък от електроенергия и изнасянето и на смешно ниски цени, а изкупуване от новите незаконни тецове на абсурдно завишени цени, те са ненужни откъде-накъде ще се изкупува тяхната електроенергия на завишени цени, да си я продават на пазарни и да върнат надвзетото, ако някога за в бъдеще има нужда от нови мощности, провежда се търг, такива са правилата на пазара, който не може да се бори на пазара няма място в бизнеса. А електроразпределението, подаръците които получиха чез, ивиен и еон са незаконни, ако искат да извършва електроразпределение в България да си изградят паралелни мрежи на българската и да се конкурират, това е според пазарния принцип. Това трябва да отстояват десните и либерални партии, (ако някой не знае, либерали не значи средно между леви и десни, а свобода и най вече на пазара)!!!



А пък от образователния ценз дето го предлагаш дали ще има някаква полза, то и за шофьор се иска средно образование, но много неграмотни мангали си купуват и дипломи и шофьорски книжки, имай предвид, че това го правят самостоятелно само тези които имат пари за кола, а за изборите заинтересованите партии ще им "помогнат" да се сдобият с диплома. Процентът на българските граждани с по-малко от средно образование драстично ще спадне.



Тема Re: Прочети за подписката за референдумнови [re: Mrany]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано10.06.14 13:35



Празната бюлетина би имала смисъл, ако големият процент на празни бюлетини води до касиране на изборите. Иначе е просто Роял Флаш в ръцете на политиците, които влизат в парламента след нисък процент на реални бюлетини.

Права си, ако няма касиране при превишаване на някакъв процент празни бюлетини ефект няма да има. Задължителното гласуване няма никакъв смисъл!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.