Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Демократична Либиянови  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано30.04.14 09:22



-перлата в короната на американските демократизатори от последните години,

.

То есть охраняют склад с оружием, а сами без оружия? Они ебанутые?

Редактирано от cyrus-93580 на 30.04.14 09:23.



Тема Re: Демократична Либиянови [re: cyrus-93580]  
Автор the_giver_and_the_taker-1 (истински)
Публикувано30.04.14 10:22



На мен още преди години ми беше ясно, че ще настъпи пълен хаос в Либия, ама това означава ли, че трябва да се оставят някакви кръвожадни малоумници като Кадафи? Ще се лутат 50-100 години и накрая ще станат цивилизована държава, това е, няма друг път.

------------------------------------------



Тема Re: Демократична Либиянови [re: the_giver_and_the_ta]  
Автор no effort (обективен)
Публикувано30.04.14 11:13



Не ставаше дума за Кадафи като някакъв "изрод" или "терорист", а за бизнес. "Демокрацията" на световен терорист номер 1 САЩ е пълна лъжа и в техните военни действия няма абсолютно нищо про-демократично или анти-терористично. Не бъдете наивници.



Тема Re: Демократична Либиянови [re: no effort]  
Автор the_giver_and_the_taker-1 (истински)
Публикувано30.04.14 14:28



Аз не съм казал, че Либия трябва да е колония на САЩ. Просто премахването на един диктатор и изрод е добро нещо, независимо че след това ще настъпи хаос. Изгледай няколко интервюта с българските медици, които бяха унижавани, "съдени", измъчвани... и то не от САЩ. Така че ако ще да дойдат "рептилите" от САЩ и да ни "имплантират чипове", е по-добре отколкото някой примитивен изрод без капка морал и чест да командва парада.

------------------------------------------

Редактирано от the_giver_and_the_taker-1 на 30.04.14 14:29.



Тема Re: Демократична Либиянови [re: the_giver_and_the_ta]  
Автор no effort (обективен)
Публикувано30.04.14 14:36



Аз също съм псувал Кадафи много, но е факт, че след махането му положението не стана по-добро за съжаление. Т.е. премахването на един диктатор само по себе си не гарантира "хепи енд".



Тема Re: Демократична Либиянови [re: the_giver_and_the_ta]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано30.04.14 14:52



Да го кажем така: Ако медиците бяха СЕГА там, просто нищо повече нямаше да чуем за тях - 99 на сто.


Колкото до "след 80-90 години, не е много сигурно дали тогавашните демократизирани дегенерати няма не само да ги нае.ат и заколят, а и дали няма да ги изядат след това.
С една дума: някои нямат оправия, освен силна диктатура.
Опитите за демокрация водят до... - линка.

То есть охраняют склад с оружием, а сами без оружия? Они ебанутые?

Тема Re: Демократична Либиянови [re: no effort]  
Автор the_giver_and_the_taker-1 (истински)
Публикувано30.04.14 14:56



Премахването на един тоталитарен строй, не само че не гарантира "хепи енд", а гарантира период на безпътица и хаос, който в най-добрия случай трае 20-30 години... Зависи, ако народът е дисциплиниран, мотивиран и честен, може и по-бързо да се оправят, но болшинството от арабите са диваци.

Обаче ти казвам - изгледай интервюта с българските медици, да видиш за какви мъчения и гаври става въпрос. А по принцип българските лекари са изключително уважавани по цял свят...

Като падне един тоталитарен режим, изобщо не може да се говори за "енд", пък какво остава за "хепи енд". Усъвършенстването на една държава и нация, си е процес, който си тече постоянно. Край ще има, само ако тази нация изчезне физически.

------------------------------------------



Тема Re: Демократична Либиянови [re: cyrus-93580]  
Автор the_giver_and_the_taker-1 (истински)
Публикувано30.04.14 15:04



Сега ако са там, естествено че нямаше да чуем за тях, няма как в една държава да е властвал тоталитарен строй толкова години и като падне, за 1-2 години държавата да стане върхът на цивилизацията. Просто това не е коректно сравнение - преди щяха само да ги унижават и измъчват, а сега вероятно щяха да ги разстрелят директно.

А след 80-90 години, Либия не знам къде ще се намира, но човечеството се развива с такива темпове, че поне за България, съм сигурен, че ще е РАЙ. Ти може да не вярваш, ама всеки си има право на мнение и това е моето.

------------------------------------------



Тема Re: Демократична Либиянови [re: the_giver_and_the_ta]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано01.05.14 15:24



А след 80-90 години, Либия не знам къде ще се намира, но човечеството се развива с такива темпове, че поне за България, съм сигурен, че ще е РАЙ. Ти може да не вярваш, ама всеки си има право на мнение и това е моето.

Ха ха ха, ти розови сънища ли сънуваш?
Как си го представяш РАЙ-ят, че всички ще живеят по-добре, че ще са по-богати ли?!
Да технологиите се развиват, но те не са най-важното, даваш ли си сметка, че поскъпването на енергията ще увеличи не само сметката ти за ток, не само енергоемки отрасли като транспорт, строителство и др., но и храните ще поскъпнат, говоря за реално поскъпване, а не за умишленото инфлационно (което уж движело икономиката), след като хората дават повечето си пари за храна ще намалее потреблението на други стоки и услуги, печатането на пари няма да помогне, поизчерпат ли се горивата тоталния крах на световната икономика става неизбежен.
Вероятно на десет звезди поне една има планета като Земята, това прави десетки милиарди само в нашата галактика, но извънземни няма, няма и да дойдат защото всяка цивилизация като достигне това ниво на което сме ние изчерпва ресурсите на планетата си за един два века и след това деградира, това очаква и човечеството в следващия век, а ти ми говориш за рай!!!

Редактирано от forestt на 01.05.14 15:24.



Тема Re: Демократична Либия [re: forestt]  
Автор 258873-205468 (ентусиаст)
Публикувано02.05.14 07:40



+1




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.