Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 19.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Абе да ви еба у русофилитенови  
Автор The Giver and The Taker (Истински.)
Публикувано28.02.14 13:55



и русофобите! Много ми е чудно как може половината да разправят, че България трябва да е курва на Русия, а другата половина - как трябва да сме европейци и т.н. Русофили и русофоби под път и над път, а как по дяволите не се намери поне един да каже - аз съм българофил и съм за независима България?! Както е мислел и действал чичкото на банкнотите от 20 лева...

Има всякакви - русофили, американофили, еврофили, гръкомани, туркофили, сърбомани, македонисти... Пък за един известен българофил не съм чул. И после защо сме зле. Зле сме, защото вечно сме някакви "фили" и чакаме някой готин пич със "stoneface" като Путин да ни оправи. Проблемът е, че той 5 пари не дава за българските интереси и ако се присламчим към Русия, само ще си играят с нас... А ако могат и ще ни погълнат в Руската федерация. Същото важи и за Америка.

Въпрос за домашно: Цар Симеон Велики русофил ли е бил, или по-скоро евроатлантически настроен?

------------------------------------------



Тема Струва ми се ....нови [re: The Giver and The Ta]  
Автор jericho941f ()
Публикувано28.02.14 17:11



.... че този път американците настъпиха мотиката в Украйна .....



постоянно чета форумите и руски и украински , работат отива на ебем страна ...

Дано не се стига до там , но много скоро и РУСОФОБИТЕ и РУСОФИЛИТЕ от нашия форум може да им се наложи да защитават позициите си на други места , а не на клавиатурата

SI VIS PACEM PARA BELLUM

P.S. Гледах и преди малко пресконференцията на Янукович от Ростов на Дон ....
......... Пълни глупости по принцип , какъвто педерас и страхливец се показа и на тая пресконференция , нищо ново не каза ...

Но ми се струва , че чрез неговите уста руснаците казаха на Запада ..."Или се връщаме към договорките от 21-ви , или Война !!!!!"

Имам предвид война със Запада , като Украйна ще е само началото.
И времето за решение е няколко дни ..не повече от седмица.

Редактирано от jericho941f на 28.02.14 17:36.



Тема ми тя българия си е независиманови [re: The Giver and The Ta]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.02.14 18:21



абцелютно
от нея нищо не зависи



Тема Re: Абе да ви еба у русофилитенови [re: The Giver and The Ta]  
Автор atd112 (ентусиаст)
Публикувано28.02.14 21:04



Много сложен въпрос задаваш, освен това е много трудна задача да сравняваш сегашния "елит" с елита на България по времето на Симеон. Това са политически бълхи сравнени с титани, мащаба е с астрономически измерения.


Аз, като се взирам в историята не виждам никога интересите на България да съвпадат с интересите на западняците, сегашните политически джуджета обаче твърдят това и явно се имат за по-умни от Крум, Борис, Симеон, Калоян, Иван-Асен и пр., което само по себе си е диагноза и представлява интерес за колегите на Фройд.



Тема Re: Струва ми се ....нови [re: jericho941f]  
Автор atd112 (ентусиаст)
Публикувано28.02.14 21:44



Мда, конфликтът е неизбежен, това е може би последно позициониране преди големия кютек, не случайно запада игра така брутално в Украйна.
Жалко за украинците, но явно не осъзнават че сами кандидатстваха за главно бойно поле. Определено остро ни конкурират за най-тъп народ.


Обявяването и провеждането на традиционна война в Украйна от Русия ще бъде грешка, загубиха тази битка за сега, ще трябва да го преглътнат. Но нещото което трябваше отдавна да започнат е тотална и безкомпромисна война срещу западните интереси по свяка точка на земното кълбо. Да вземе на пример Либия, достатъчно е да изберат едно племе и да му хвърлят малко оръжие за да изколи западните подлоги в Либия и да нарита западните компании.
В Африка запада води направо горещи войни, включително войски от Франция, това е великолепна мишена.
Шиитите в страните от Персийския залив и Саудитска арабия трябва да се въоръжат и то не с калашници, а с тежко оръжие, падне ли Саудитска арабия долара е заминал в историята!
Мексико е също много подходяща цел за атака, също като Украйна голяма държава с големи проблеми и неприятно близо до САЩ, там десантните кораби трябва да разтоварват нищо по-малко от 50-ти калибър



Тема Re: Струва ми се ....нови [re: atd112]  
Автор jericho941f ()
Публикувано28.02.14 22:08



Едва ли ще има традиционна война Русия - Украйна ...

Украинската армия е едва два пъти по-голяма от българската , а нашия български флот е даже малко по добър от техния.
НО !!!
Украинците като население са 45 млн. души и територия по-голяма от Франция. Западните части фанатично ненавиждат руснаците и имат голям потенциал примерно за партизанска война. В последните години във всички горещи точки има украински наемници.

На руснаците им трябва само Крим където има 16 млн. руснаци и Керченския пролив. И няма сила в света в момента която да ги измести от там ако решат да играят силово.
Останалите 30 милн. с удоволствие ще ги харизат да се асоциират с ЕС при положение , че в момента имат в хазната пари за 1 седмица ? 16 млрд. златен запас , който ще им стигне за 6 месеца само за заплати и пенсии без нищо друго .... А после ?

Като гледам реакциите на западните лидери и преса стигам до извода , че ЕС и руснаците се бяха разбрали докъде да се натяга пружината и бяха стигнали до компромис , но САЩ понеже са тарикати и преебаха и ЕС и Русия като се дръпнаха сега и ги оставиха те да сърбат попарата.

Затова ако забелязвате , ЕС дръпна и скри Кличко и Тимошенко , а Руснаците тръгнаха с рогата напред.
Путин може да е диктатор , може да е тиран , може да е всякакъв , но не е улав със сигурност .... направил си е сметката или нещата са опрели до кокъл

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Абе да ви еба у русофилитенови [re: atd112]  
Автор The Giver and The Taker (Истински.)
Публикувано28.02.14 22:30



В отговор на:

Много сложен въпрос задаваш, освен това е много трудна задача да сравняваш сегашния "елит" с елита на България по времето на Симеон. [..]



Е той не е сериозен. Просто се чудя защо все трябва да ходим по гъза на някоя "велика сила".

------------------------------------------



Тема Re: Абе да ви еба у русофилитенови [re: The Giver and The Ta]  
Автор jericho941f ()
Публикувано01.03.14 00:01



.............Е той не е сериозен. Просто се чудя защо все трябва да ходим по гъза на някоя "велика сила"..........

Първо , "велика сила" трябва да се пише без кавички и с големи букви. Великите сили затова са велики , щото след тях ходи някой.

Второ , щото такава е съдбата на малките народи ... и дори и на средните

Няколко пъти тук съм обяснявал моята гледна точка , заради която ме причисляват към "русофилите".

Русия , както и Англия и Китай , са държави - империи. Няма какво да се направи по въпроса.

Англия е олицетворение и скрития мотор на западната цивилизация. Какви ли не глупости се изговориха за Олимпиадата на Путин , но той не я направи поне по повод на някой юбилей , както английската случайно съвпадна с юбилея на Английската Кралица и целия свят го отпразнува като лоялни верноподаници и данъкоплатци ... но това е друга тема ...

Та !!!
И двата полюса са империалистически , но имат една разлика ...

Англосаксонския империализъм (народа на морето) e построен на парадигмата на тоталната асимилация и унищожението. т.е. Завладените територии се подлагат на асимилация чрез налагане на западната култура (религия , филми , права на човека , демокрация) и който не ги приеме физически се унищожава.
Просто не знам какви примери да дам , тръгваш от древния Рим , минаваш през Конкиста и Кортес , индианците в Америка , Белгийско Конго , навсякъде е огън и геноцид.
Изборите са само 2.
Или ставаш по католик и от Папата , или на кладата.
В по съвремените условия е малко по хуманно , като се има предвид че за 20 г. България загуби население повече от двете световни войни заедно и продължава да го губи , както и традиции и култура , унищожава се всичко , като почнеш от бандити , музиканти , учени , промишленост , селско стопанство , финанси и т.н.

Руския империализъм (народа на сушата) върви малко по друга пътека.
При него целта също е обогатяване на метрополията , но не знам по какви причини оставят на завладените територии да имат идентичност. Ако щеш да си българин , марсианец , чеченец или арктически чукча , дават ти автономия и възможност да си правиш индианските национални ритуали и ако следваш линията на големия брат не те закачат и те оставят да се оправяш в къщи както намериш за добре.

Което мен по принцип ме устройва повече отколкото да бъда асимилиран ...

така виждам нещата

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Струва ми се ....нови [re: jericho941f]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано01.03.14 00:38



Много уважавам премислените ти мненния... но според мен тук идеята е да се сбием просто... дано не съм прав... аи да съм ще полежим по окопите докато вражеския не мине през нас :)

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: Абе да ви еба у русофилитенови [re: jericho941f]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано01.03.14 00:42



Сириус или Орион :) кое избираш :)

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.